Skocz do zawartości

Adam Jakubowski

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Adam Jakubowski

 1. Im taniej tym lepiej, najlepiej używka w dobrym stanie. Ale myślę, że górna granica przy 3 tys o ile będzie warto.
 2. Nazwałbym to "w miarę" zakładając poprawne ustawienie i dobrą akustykę i wzmacniacz grający basem. W moim przypadku gdzie akustyka jest taka sobie i dodając do tego wzmacniacz, który nie jest dociążony mamy mieszankę, która wymaga uzupełnienia. A basu jest dla mnie za mało na pewno bo w samochodzie mam subwoofer, który jest zasilany prawie 600W kanałem i nie ukrywam lubię "poczuć" jak coś kopię w klatę albo zwyczajnie bas. Ale do rzeczy, zatem potrzebuje potężnie grzmiącego suba z dobrym basem głównie do muzyki ale i do filmów też, powierzchnia to niecałe 16m2, wzmacniacz nie ma wyjścia na suba więc zostaje jedynie sub w wejściem i wyjściem wysokopoziomowym, przeglądałem ofertę RELa chyba jeden znalazłem taki. I pytanie, czy używając wejść/wyjść wysokopoziomowych faktycznie sygnał jest okrojony o np pasmo ustawione na zwrotnicy z suba np od 60hz? Wyjście jak dla mnie bardzo ciekawe, chętnie bym poeksperymentował i odciążył dźwięki, które zagra sub z monitorów. I jak takie modyfikowanie sygnału wpływa na jakość? I kolejny aspekt, słuchał ktoś subwooferów aktywnych od SVS? np SB2000
 3. Dzięki za odpowiedzi, z tym, że jaki to konkretnie miałby być sub to inna kwestia, pytanie jest takie czy jest SENS, czy odpowiednio uzupełni pasmo do około 80hz przez słaba akustyke pomieszczenia i charakterystykę pracy monitorów i wzmacniacza. Magnaty troche lepiej zagrały dołem przy Pioneerze A-66X ale niestety to nie ta klasa jakości dźwięku.
 4. Witam, zakupiłem Magnaty Quantum 753 niestety o ile wykop jakiś tam jest to basu nie ma prawie wcale, jakby skuteczne pasmo urywało się poniżej 80-60hz więc wpadłem na genialny pomysł uzupełnienia zestawu o suba, dokładnie ten mi chodzi po głowie Magnat 731A i teraz pytanie czy to będzie miało sens? odnajdę to czego mi brakuje w brzmieniu? czy sub dobrze się uzupełni z tymi monitorami? Podłączone to miałoby być przez wejścia wysokonapięciowe z wzmacniacza. I tu pytanie, czy takie podłączenie wpływa jakkolwiek negatywnie na jakość sygnału biegnącą do monitorów? Bo z tego co wiem, część sygnału jest podbierana przez subwoofer. Jak to działa?
 5. Witam, z góry zaznaczę, że wiem niestety ile było podobnych tematów ale niestety nie znalazłem mnie satysfakcjonującej odpowiedzi. Poszukuję monitorów bliskiego pola, najlepiej wysokiej skuteczności o impedancji 4 ohm. Niestety nie mam za mocno możliwości odsłuchowych i akurat nie miałem za bardzo styczności z takimi monitorami więc potrzebuje jakiejś sugestii. Monitory miałyby być podłączone do komputera przez wzmacniacz (RS-AMP na TA2022). Ogólnie zależy mi na jak najlepszej jakości dźwięku ale też tym, żeby "ładnie to grało". W samochodzie u mnie grają Scan Speaki illuminatory D3004 z Proa Coloris bardzo udany zestaw i minimum takiego brzmienia oczekuje ale z większym wykopem? Jeżeli byłaby taka możliwość. Czyli szczegółowa i piękna góra, z bardzo dobrej jakości średnicą, która nie ustąpi górze i mocnym szybkim dobrej jakości basem. Nie jestem zainteresowany monitorami aktywnymi. Budżet od 500-2000, odległość od słuchacza 0,5-1m mają stać na biurku. I służyć do odsłuchu muzyki, filmów i gier (nie do żadnej realizacji). Preferuje sprzęt używany. Z góry dziękuje za pomoc.
×
×
 • Utwórz nowe...