Skocz do zawartości

Adam Kielb

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O Adam Kielb

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Siedlce

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Adam Kielb

  Amplituner KD + Subwoofer do 10 000 zł

  To znowu ja. Po dłuższej przerwie nasunęło mi się kilka pytań dotyczących łączenia amplitunera KD (Pre-out) z wzmacniaczem (main in): Po podłączeniu obu urządzeń, jak wygląda sprawa regulacji głośności. Wystarczy tu tylko pilot od Amplitunera KD żeby sterować głośnością obu urządzeń. Jeśli tak to potrzebne jest wcześniejsze ustawianie urządzeń na tym samym poziomie głośności przed połączeniem? Muzyki słucham w 95% czasu z Tidala, dobrze rozumiem że amplituner będzie służył jako odtwarzacz sieciowy przy odsłuchu stereo? Jak ma się w przypadku odsłuchu muzyki "jakość" złącza pre-out w ampli przy przesyle z Tidala do wzmacniacza (wybór prawdopodobnie będzie między Maranz'em SR 5012 a Onkyo 810/820)? Ile prądu pobiera taki amplituner przy słuchaniu muzyki tylko z wzmacniacza (wtedy służy tylko jako przesył sygnału). Bliżej tu 50, 100 czy 150 W? Jeśli wzmacniacz nie ma wejścia main-in to jakie inne może posiadać żeby połączyć go z amplitunerem i jakie wiążą się z tym niedogodności (pomoże mi to rozszerzyć liczbę wzmacniaczy do ewentualnego przesłuchania)?
 2. Adam Kielb

  Amplituner KD + Subwoofer do 10 000 zł

  Pisząc amplituner z poziomu high end miałeś na myśli takie urządzenia jak: Yamahha RX-A270, Onkyo TX-RZ1100 lub Cambridge Audio CXR200.
 3. Adam Kielb

  Amplituner KD + Subwoofer do 10 000 zł

  Czyli z tego co rozumiem mógłbym później dokupić wzmacniacz stereo do amplitunera. Taki wzmacniacz musi posiadać pre out jak amplituner żeby je razem połączyć?
 4. Adam Kielb

  Amplituner KD + Subwoofer do 10 000 zł

  Dokładnie to posiadam zestaw Silver 6, silver center, silver fx. Zastanawia mnie dlaczego jest polecany REL T9 a nie S2. Nie brałem silverów 8 i 10 z tego względu że w dwóch salonach odradzono mi ze względu na wielkość pokoju. Cenę podałem do 10 tys. zł więc moze to byc równie dobrze i dużo mniej. Z subwooferów do tej pory miałem do czynienia z Rel-em T5 i wg mnie świetnie sie spisywał w muzyce, jeśli chodzi o filmy to nie wiem oraz MA Silver W12, tu była porażka w muzyce i w kinie nie najlepiej, ale ewidentnie pokój odsłuchowy nie był dobrze dostosowany oraz był zbyt mały ok 14m2.
 5. Adam Kielb

  Amplituner KD + Subwoofer do 10 000 zł

  Myślę, że przy tym budżecie dostanę nowy, ewentualnie demo z pełną gwarancją, który mnie zadowoli. Więc przy tym pozostańmy, nie miałbym nic przeciwko używanym kolumnom ale zakupiłem nowe w dobrej cenie. Dzięki za propozycję, czekam na inne. Jeśli już miałby być to REL, to czasem nie lepszy jest chyba pozycjonowany półkę wyżej i w podobnej cenie REL S2. Taka sama wielkość membran (głośników), przy 20 % mniejszej mocy. Co do amplitunera Dolby Atmos itp systemy z dodatkowymi głośnikami przy suficie nie jest koniecznością. Jedynie chciałbym port USB do plików muzycznycznych. Jeśli chodzi o amplituner Yamahy to czym się różni model A1070 od A1060 który można dostać prawie 1500zł taniej, bo na szybko na papierze wygląda tak sama. (chyba, że to podatek od nowości jak przy nowej generacji MA silver które nie są dwa razy lepsze a mają dwa razy wyższą cenę)
 6. Cześć Od jakiegoś czasu obserwuje forum i postanowiłem się zarejestrować ponieważ potrzebuję porady w zakupie Amplitunera i Subwoofera do zestawu kolumn Monitor Audio silver 5.0 które udało mi się sprowadzić z Anglii na wyprzedaży starego modelu za ok 6 tys. zł (był to świadomy wybór po odsłuchach). Sprawa byłaby prostsza gdybym miało to wszystko służyć jedynie do oglądania filmów z projektora (80% czasu), jednak chciałbym się bardziej skupić na tych 20% czasu jeśli chodzi o odtwarzanie muzyki bo tu bardziej oczekuję jakości niż przy odtwarzaniu filmów. Skok jakościowy będzie ogromny, do tej pory korzystałem jedynie z plastikowego zestawu komputerowego 2.1 Logitecha (wyższa seria, modelu nie pamiętam). Pokój 4 m x 5m x 2,5m wysokości. Głośniki frontowe będą ustawione w trójkącie równobocznym 3m od siebie na dłuższej ścianie. Centralny jakieś 60 cm nad ziemią w szafce RTV. Tylne dipole powieszone na ścianie. Muzyka popularna, trochę rocka. Więc proszę o propozycje bardziej nastawionego na muzykę amplitunera i subwoofera do 10 tys. zł, tak żeby dawało to też radę w filmach (taki złoty środek). Sprzęt chcę kupić w Polsce ze względu na łatwiejszą realizację ewentualnej naprawy gwarancyjnej.
×