Skocz do zawartości

grzywek

Uczestnik
  • Zawartość

    8
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez grzywek

  1. A które z tych 10 wymienionych ampli przetestować? Dla mnie z opisu niewiele się różnią i oferują generalnie to samo.
  2. Co do ustawienia, te wizualizacje to tylko przykłady Chodzi o to, że jak dam wytyczne pt. "kolumny na półkach lub we wnęce po bokach na określonej wysokości", to architekt spróbuje to zaprojektować. Jeśli więc lepiej jest aby były w takich wnękach niż na niskiej szafce pod TV, to muszę to wiedzieć wcześniej. Ewentualnie spodobały mi się takie podstawki "celujące", jeśli faktycznie mają sens to nawet fajna opcja. Co do ampli, na ten moment opcje widzę dwie: - 3 strefowy, w granicach mieszczą się: Onkyo TX-RZ810 ewentualnie TX-RZ820, TX-RZ710 (ale one strasznie drogie już). Do głośników w łazience (sufitowe) trzebaby jednak dokupić dodatkowy wzmacniacz, bo strefa 3 ma tylko wyjście liniowe. Ewentualnie jeszcze jakieś starsze modele. - 2 strefowy + w przyszłości do sypialni jakiś głośnik lub kolejny ampli do zestawu 2.0 zgodny z systemem multiroom. Np. Pioneer VSX-932, Yamaha RX-V683 lub trochę tańsza RX-V481D, Onkyo TX-RZ720 / TX-NR676E / TX-NR575 / TX-NR656, Denon AVR-X2400H, Marantz NR 1608 Ogólnie chodzi o to, że nie jestem na ten moment przekonany czego będę potrzebował w sypialni. Może wystarczy zwykły głośnik do muzyki w stylu Pioneer MRX-3, a może to jednak będzie 2.0 + telewizor. Czuję jednak, że na 90% będzie ta pierwsza opcja, czyli cokolwiek do muzyki. Co sądzicie? Pchać się w te 3 strefy od razu, czy lepiej wybrać coś dwustrefowego a potem ewentualnie dorzucić coś do sypialni zgodnego z systemem? Co do kolumn, na razie na liście do testów mamy (coś jeszcze?): - Magnat Quantum 753 - Monitor Audio Silver 100 - Elac B6 Zastanawia mnie jednak co z tylnym bassreflexem, bowiem niezależnie od opcji ustawienia kolumny będą stać blisko ściany.
  3. Oki. Zaczyna się klarować W łazience wolę jednak głośniki w suficie. Wyjdą taniej niż taka ramka za 1500 zł.. Co do sterowania z salonu, chodzi mi o to, że jak będę chciał to w danym momencie wszędzie zagra ta sama muzyka. Wydawało mi się, że lepiej to załatwić jednym urządzeniem i spokój. Zmieniam wymaganie i ampli nie musi stać w szafce oraz nie musi być specjalnie mały / ładny. Raczej wszystkie z wyglądu są dla mnie okej. 1. Czy w amplituderach stereo głośniki A/B mogą grać jednocześnie? Czy z aplikacji jestem w stanie niezależnie sterować ich głośnością? 2. W ampli z drugą strefą (np. TX-NR676E) rozumiem że strefa 2 (np. łazienka) gra sobie niezależnie. Ale czy może grać to samo co strefa 1? Czy dodatkowo można zrobić też głośniki A i B (salon / sypialnia) i sterować ich głośnością z aplikacji? Bo jeśli tak, to taki kinowy ampli załatwiłby wszystko co chciałem. 3. Czy będzie problem wcisnąć takie zaproponowane kolumny w zabudowaną szafkę-półkę (np. z luzem kilku centymetrów wokół)? Czy nie powinny mieć wtedy bassreflexu z przodu? Bo ta wysokość może być pewnym problemem, tzn. położenie na zwykłej szafce odpada.
  4. Szczerze to nie widzę tam nic ciekawego do łazienki i do sypialni. http://musiccast.pl/produkty/glosniki-bezprzewodowe/glosniki-bezprzewodowe/isx-080.html Takie ramki może i fajnie wyglądają, ale proszę, bądźmy poważni..
  5. Dzięki. To już są jakieś konkrety. Niemniej pojawiła się jeszcze jedna potrzeba.. zapomniałem o strefach. Chciałbym do ampli podpiąć jeszcze sufitowe głośniki w łazience (czy na 5m2 wystarczy 1 czy warto wrzucić 2 i podłączyć stereo) oraz drugi alternatywny zestaw audio w sypialni (co prawda kupiony na pewno w późniejszym okresie, ale chcę się przygotować). Czyli: - strefa 1 - 2.0 w salonie 18m² - strefa 2 - 1.0 lub 2.0 w łazience 5m² - strefa 3 - 2.0 w sypialni 6m² Który ampli umożliwi sterowanie tym wszystkim? Jeśli 3 strefy to będzie kosmos cenowy, ostatecznie jestem w stanie przystać na 2. PS po co są te HDMI w ampli? Myślałem, że wszystko idzie do TV a z TV jednym optykiem do ampli.
  6. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem... 1. Budżet o jakim wspominałem to od 2 do 4 tysięcy. Czemu zauważyłeś tylko tę dolną granicę? Połowa ludzi na forum ma taką górną granicę, a często nawet mniej. Z drugiej strony u mnie te 5 lub 6 tysięcy też w chodzi w grę, jeśli poczuję, że ma to sens, niemniej remont mieszkania jest na tyle obciążający, że wolałbym nie szaleć i zmieścić się w 4. 2. Projektant nie ma nic do gadania i nie wiem czemu piszesz iż osoba nie ma pojęcia o istnieniu audio. Kto mówił, że ma mieć? To ja mam mieć wymagania, a architekt zaprojektuje wnętrze z ich uwzględnieniem, stąd ten temat, abym wiedział "z góry" czego potrzebuję gdy się z nim spotkam obgadać projekt. 3. "25 m nie zostanie obsłużone przez kolumny podstawkowe, nie leżące na półce pod telewizorem i nie wiszące pod sufitem." tego zdania jakoś nie rozumiem, ale domyślam się, że odpadają wszystkie wymienione opcje tzn. i podstawkowe i leżące na półce i wiszące pod sufitem? 4. Bardzo możliwe, że pokój ma jednak w granicach 18-20m², jeśli to coś zmienia. Muszę zmierzyć dokładnie. Eh, dzięki za komentarz niemniej poczułem się trochę nie fair. Wydawało mi się, że to dobrze ich chcę przemyśleć zakup audio PRZED jakimkolwiek projektem i urządzeniem pokoju, tymczasem okazuje się, że bez sensu bo i tak zostałem za to zjechany. Zanim założyłem temat poczytałem trochę innych wątków i znalazłem takie gdzie osoby chciały kolumny podstawkowe do podobnego wnętrza tj. 20-25m2 i ich pomysł nie został zrównany z błotem. To jak w końcu jest? Kilka odopowiedzi a nie wiem w czym problem. Czy za mało kasy, czy kolumny wielkości monitorów nie wystarczą do takiego pokoju, czy może to grzech że w ogóle śmiem myśleć o tym, by się zestaw wizualnie komponował z wnętrzem..
  7. A gdybym jednak wolał bardziej kompaktową wersję tj. kolumny na szafkę? To wnętrze jest bardzo małe i wolałbym oszczędzić takich dużych mebli.
  8. Cześć. W związku z tym, że czeka mnie remont generalny nowego mieszkania chciałbym z góry ustalić potrzeby w zakresie projektu wnętrza wykonywanego przez architekta. Pokój ma około 25m². Wydaje mi się, że monitory będą najlepszym wyborem. Chciałbym móc je ustawić na szafce pod telewizorem, możliwie blisko ściany, no chyba że będą wąskie (dlatego chciałbym je wybrać z góry, aby móc zaprojektować dobre wymiary). Muszę zatem wiedzieć jakiej wysokości powinna być szafka oraz w jakiej odległości między sobą powinny stać głośniki. Wyglądałoby to mniej więcej tak na zdjęciu z załącznika. Zastanawiam się nad kolumnami aktywnymi, ewentualnie zestawie z amplituderem, ale jeśli już to musiałby stać schowany w szafce, więc sterowanie albo pilotem radiowym (nie wiem czy takie mają), albo aplikacją w telefonie (widziałem, że Onkyo ma). Styczność z audio: najlepszy sprzęt audio, jaki posiadam to słuchawki SHURE SRH440-E (+ interfejs Scarlett 2i2) i dla mnie był to duży skok względem poprzednich SENNHEISER HD202. Wymagania: - 70% muzyka (60% POP, 20% klasyka, 20% rock) a 30% filmy - budżet możliwie najniższy, ale w zakresie 2-4k - fajnie gdyby był bluetooth + Spotify, ale teoretycznie nie jest to potrzebne, bo Spotify i tak będzie w TV - filmy puszczam z laptopa za pomocą HDMI na TV, z TV szedłby kabel optyczny do zestawu - czy tak jest dobrze? - wygląd - jeszcze nie wiem w jakim kolorze będą potrzebne, ale najbezpieczniej aby minimum była wersja biała + czarna Co doradzicie mając na uwadze powyższe? Oczywiście biorę pod uwagę opcję odsłuchów lub wypożyczenia, niemniej najważniejsze są dla mnie teraz wymagania "techniczne".
×
×
  • Utwórz nowe...