Skocz do zawartości

luckyman49

Uczestnik
  • Zawartość

    48
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez luckyman49

  1. Witejcie u nos. Zrobiłem tak, wykorzystałem inny zasilacz od laptopa o mniejszym napięciu i mniejszym amperażu, doopy nie urywa i coś szumi, gra po Japońsku jako tako. W środku nie ma ekranowanych kabelków, m.inn. zasilania, głośnikowych bo i tak nie ma ekranu i może stąd ten szum, to nie przydźwięk, nie buczy. W każdym bądź razie temat wykorzystania opisanego powyżej zasilacza w dalszym ciągu otwarty. Będę wdzięczny za poradę która umożliwi mi jego wykorzystanie. i tak po góralsku, hej
  2. Jest to chiński wzmacniacz mający teoretycznie 2 x 50W a pewnie w rzeczywistości z 2 x 20W z Bluetooth. Zięć wyrzucał taki stary "kombajn" , radio, 2 magnetofony taśmowe i CD a że głośniki były fajne więc je zatrzymałem żeby użyć do komputera bo moje padły, zresztą nie tylko do komputera chciałem użyć. Zasilanie wzmacniacza to 12V albo 24V, na jakimś Blacku trafił się ten nieszczęsny zasilacz z dobrymi parametrami do HP ale z pinem ID no i skończyła się radość. Wrzuciłem ten temat na forum "elektroda.pl ale też nic z tego nie wyszło. Nie ma specjalnego wyboru zasilacza o mniej więcej takich parametrach, są laboratoryjne ale drogie. Próbowałem zasilacz o niższym napięciu i mocy bez pina ale głośniki grają słabiutko.Schematu zasilacza nigdzie nie ma próbowałem się skontaktować z serwisem HP ale się nie udało, teraz wszędzie chyba sztuczna inteligencja rozmawia.
  3. Witam. Coś nie hallo z moim tematem. Zwykle na forum rzeczy niemożliwe załatwiane były od ręki, na cuda trzeba było chwilę poczekać a tu totalny zastój
  4. zgadza się, trzeba się czymś rozerwać i to niekoniecznie granatem 👍. Uczę się grać na harmonijce ale kiepsko z szybkością, chyba zacząłem naukę o 50 lat za późna ...... ale męczę i dmucham
  5. Ja to sprawdzam bez obciążenia. pomiar na wyjściu kabla zasilającego do którego będzie podłączony wzmacniacz. Próbowałem na innym zasilaczu o niskim napięciu i małej mocy takim bez środkowego bolca ID nie służącym do zasilania komputera wzmacniacz działał ale lichutko grał, napięcie zdecydowanie było za niskie. Nie chcę dawać do jakiegoś serwisanta bo samo otwarcie zasilacza przewyższy jego koszt który w jakimś Blacku kosztował ok. 30 zł., lepiej go wsadzić do szuflady i może kiedyś skorzystać z jego bebechów. Ale niestety nie widzę zasilacza o potrzebnych parametrach ok 19V i mocy ok 230W bo to jest obciążenie ok 10A.Spróbuje jeszcze z mniejszymi rezystorami, łajdaki z HP ostro zablokowali działania swoich zasilaczy a gdzie unijna unifikacja? Ciekawe czy nie da się uzyskać napięcia sprzed tego układu weryfikacyjnego? Nie znalazłem nigdzie schematu tego zasilacza
  6. Hej. W tej chwili wlutowałem rezystory jak na schemacie i niestety to samo. Na 2 sekundy pomiędzy plusem a masą pojawia się napięcie i znika 😢 Masakra.
  7. Dzięki elektron6 za informacje. Jaki więc powinien być ten rezystor (jestem z PRL mam prawie 75 lat i pozostał mi w pamięci opornik, ten z klapy marynarki). Z tego co się doszukałem to wartość rezystora zależy od mocy zasilacza, nie wiem czy to prawda, jednak mimo wszystko potrzebuję informacji jakie rezystory zastosować. Dwa czy tylko jeden rezystor? L.M.
  8. Witam. Nie wiem czy na złym forum umieściłem swój problem czy nikt nie ma nic do powiedzenia. Przedstawię problem na tym forum. Mam wzmacniacz samochodowy 2 x 50W do zasilania którego kupiłem zasilacz do HP o mocy 230W i napięciu 19,5V. Niestety jest problem, zasilacz posiada trzy przewody, masę (minus), przewód plus i kabelek ID który ponoć rozszyfrowuje laptopa i wtedy dopiero na przewód plus podawane jest napięcie. Wyszukałem w internecie, że dla 230W konieczne jest wlutowanie opornika 100k pomiędzy przewód ID a przewód "+", jednak "coś" nie puszcza napięcia na "+". Opornik wlutowałem we wtyczce do wzmacniacza. Na innym forum znalazłem taki rysunek z dwoma opornikami ale do zasilacza 65W. Teraz nie wiem jakie powinny być oporniki dla 230W. Temat z tym rysunkiem jest stary i zamknięty, zadałem pytanie ale nikt nie odpowiada. Ostatnio w sklepie radiotechnicznym dowiedziałem się, że zasilacz powinien podawać napięcie bez przewodu ID. Może MobyDick albo ktoś inny coś wymyśli i podpowie, będę wdzięczny, jak już odciąłem końcówkę zasilającą do laptopa to chciałbym wykorzystać ten zasilacz. L.M.
  9. Witam. Czy głośniki samochodowe można użyć gdzieś indziej czy tylko w samochodzie?
  10. Witam Admina. Trochę już powisiały zdjęcia mojego cudu na stronie więc proszę o ich usunięcie. Pozdrawiam L.M.
  11. Cześć MobyDick. Pisaliśmy trochę czasu temu o moim wzmacniaczu. Mój projekt trochę sobie poleżał z wielu powodów (m.inn. dokupiłem przedwzmacniacz, no i nie spieszyło mi się a i trochę myślałem, że porwałem się z motyką na słońce) ale w końcu skończyłem go. Uruchomiłem go dopiero dzisiaj ponieważ trochę kiepsko wlutowałem gniazda jack. Do tego dokupiłem pełną obudowę, powycinałem otwory i pomontowałem to wszystko. Jednak chyba trochę nie tak dogaduje się przedwzmacniacz ze wzmacniaczem. Być może powodem jest kabel z dwoma jackami W pewnym momencie drgają membrany suba ale kiedy odwrócę kabel jest ok. Do tego zmontowałem sobie mikrofon w obudowie ale milczy. Może niepotrzebnie jest potencjometr 10k.Tak to wygląda.
  12. Witaj Moby Dick. Chciałbym jeszcze po raz przedostatni wrócić do wzmacniacza z początku wątku. Dokupiłem jeszcze do niego przedwzmacniacz https://pl.aliexpress.com/item/32966230676.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fJN7SKo Pomyślałem, że zasiliłbym obydwa urządzenia z tego samego zasilacza ale nie wiem czy by pociągnął. Przy przedwzmacniaczu nie pisze jaki prąd potrzebny ale on chyba nie potrzebuje dużego. Pomyślałem również o zasilaczu https://pl.banggood.com/AC-DC-Switching-Power-Supply-Module-AC-100-240V-to-DC-24V-9A-Power-Supply-Board-p-1086527.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN, prąd ma dobry 19 A jednak napięcie ma już 24 V. Trochę za dużo, nie chciałbym przeciążać głośników większą mocą. Czy po podłączeniu obu urządzeń to napięcie obniży się o kilka voltów? Widziałem test dwóch bardzo podobnych wzmacniaczy chińskich i żaden nie osiągał takiej mocy jak pisano, więc może przy trochę wyższym napięciu mój wzmacniacz też nie osiągnie opisywanej mocy. Byłbym wdzięczny za podpowiedź fachowca Pozdr. LM
  13. Niby mam wszystko ale nie miałem odwagi poskładać tego wszystkiego tymczasowo, nie mam obudowy w którą to zamknę. Pewnie w tym tygodniu to już zrobię i sprawdzą. Dzięki za pomoc
  14. Hej. Jeszcze jedna prośba napisałem do GOTRONIKa co zrobić jeśli mam układ 2.1 i pozostało to bez echa. Poprosiłem więc o jakiś schemat urządzenia ponieważ przy innych urządzeniach jest tylko 2 przekaźniki a tu 4 więc pomyślałem, że można to będzie wykorzystać do mojego układu Otrzymałem rysunek gdzie widać, że do układu można przyłączyć tylko 2 kanały czyli lipa?
  15. Dzięki jasno i precyzyjnie. Chirurgicznie jeszcze raz, zamówiłem Zasilacz Asus PA-1900 ADP-180 G70 Movano 19V 9.5A czy dobrze zrobiłem?
  16. Dużo tych moich pytań ale teraz ostatnie, czy warto (trzeba) dołożyć jeszcze układ opóźniający załączanie głośników? Bo te w Media mocno tłukły zwłaszcza sub. W internecie są takie układy ale tylko na 2 kanały a co z subem, czy można podłączyć dwie kolumny pod jeden kanałów czy trzeba je podłączyć oddzielnie.
  17. To ograniczenie jest nawet wskazane ponieważ mam głośniki pozostałe z Media-Tech Tornada Pro DB 2.1 gdzie jak można doczytać satelity mają po 2 x 32 W a sub 76 W, zaś według tabelki na ALI przy 4 Ohm i 19V satelity osiągną moc - 40 do 45W a sub - 48 do 70W czyli chyba bezpiecznie. Przy 4Ohm i 24 V satelity 50 d0 55W i sub 75 do 95W a to już chyba mogłoby zniszczyć suba. Tak mi to wygląda z pozycji człowieka nie znającego się ogólnie na elektryce i informatyce. Dzięki jeszcze raz. Pozdr.
  18. Wielkie dzięki. Z tego co czytałem to impulsowe nie nadają się do wzmacniaczy ale ten drugi by może przypasił. Wysłałem zapytanie do sprzedawcy, nie wiem czy te 120W to nie za mało ale chyba nie da się obniżyć napięcia nie ingerując w układ. Jeszcze raz Wielkie Dzięki. Jesteś wielki.
×
×
  • Utwórz nowe...