Skocz do zawartości

Sebio

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O Sebio

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Ozimek

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Sebio

  Zestaw głośników do KD

  Cześć, Dzięki Wszystkim za wszystkie porady!!! Po przeanalizowaniu wszystkiego jednak z Avanto może być problem z ustawieniem. Wychodzi że chyba najlepszym rozwiązaniem będzie zestaw oparty na Jamo 807 +sub lub Wilson Raptor 5 + Sub.
 2. Sebio

  Zestaw głośników do KD

  Np Audio pro ma 19 cm szerokości więc do przeszkody ok 70cm albo po 40 cm wolne z każdej strony ( chodzi o boki) odsunięcie od ściany to nie problem miejsce jest. Jeżeli chodzi o suba , gdyby jednak zapadła taka decyzja, to byłby w pobliżu sofy albo po prawej stronie pod oknem.
 3. Sebio

  Zestaw głośników do KD

  Dzięki wielkie za odpowiedzi, trochę naprowadziły mnie bliżej rozwiązania jako że pewnie nie będzie to zestaw na rok czy dwa to raczej będę się skłaniał w stronę 5.0 może za rok da się zmienić amplituner na coś lepszego. Wydaje się że wybór pozostał pomiędzy zestawem zbudowanym na Wilson Raptor 7 lub Avanto. Avanto słuchałem is całkiem Ok z tym że jedna z kolumn będzie z boku troche przysłonięta komodą. Poniżej szybki szkic jak wygląda sytuacja w "salonie" czerwone "kółka" to miejsca gdzie kolumny są rozłożone.
 4. Sebio

  Zestaw głośników do KD

  Cześć Avanto faktycznie brzmi całkiem przyzwoicie co prawda trochę przekracza budżet w kolorze białym ( przynajmniej w miejscu gdzie je widziałem) trochę obawy miałem ze względu na znamionowanie kolumn na 4 ohm , żona pewnie by się ucieszyła z wyglądu z drugiej strony Jamo z subem też trochę przekaracza , ale czy te 807ki dadzą radę na 20m2 ?
 5. Sebio

  Zestaw głośników do KD

  Hej, może niezbyt jasno napisałem we wstępie więc klarownie: 1. Amplituner mam już od kilku lat Pioneer VSX 528 - i ten ze względów finansowych póki co pozostaje 2. Poszukuję zestawu 5.0 lub 5.1 do pomieszczenia ok 20 m2 który w miarę zagra z tym ampli - kwota do 3000PLN 3. Niestety wskazane aby by ł biały 4. Do tej pory używam center - magnat monitor 150 surround - magnat monitor 250 fronty - clatronic LB 562 Genralnie da się słuchać ale trzeba sie nieźle uprzeć :-) Przeszukując internet znalazłem Audio Pro Avanto jako dosyć dobrze opiniowany produkt jednak tu mam wątpliwości kolumny sa 4 ohm a amplituner opisany jako gwarantowane kolumny 6-16 ohm (potencjalnie może być problem) Jamo 809 hcs lub 807 hcs wygląda pod względem impedancji OK jednak nic nie można konkretnego na ich temat znaleźć a wielkość użytych głośników sugeruje że raczej bez suba wcześniej lub później się nie obejdzie. Znalazłem jeszcze Wilsona Raptory 7 set z jakimiś opiniami ale tu też mam dylemat odnośnie impedancji , producent podaje 4-8 ohm czyli bardziej 4 czy bardziej 8? Z odsłuchami jest problem w promieniu 50 km jest tylko jeden salon i to dosyć hmm jakby to powiedzieć promujący Avanto albo wszystko co ma i nie za bardzo są chętni aby pożyczać na odsłuchy czy nawet posłuchać u nich, pewnie gdym miał do wydania z 10000 wyglądało by to inaczej :-(
 6. Witam wszystkich forumowiczów, jestem nowy na tym forum z niewielkim doświadczeniem nagłośnieniowym, po wielu ważniejszych sprawach nadszedł czas aby trochę uprzyjemnić sobie wolne chwile w związku z czym zacząłem poszukiwać sensownych zestawów głośników do KD. Z racji okrojonego budżetu póki co muszę pozostać przy amplitunerze Pioneer VSX 528 ale dostałem zielone światło od mojej piękniejszej połowy na nowe kolumienki 5.0 lub 5.1 . Mój budżet to około 3000 PLN i właściwie jedyny wymóg ze względów wyższych to białe wykończenie, ale wracając do zestawu do nagłośnienia pokój około 20 m2, prostokąt 4,7m X 3,8 m . Do tej pory znalazłem co nieco na temat Wilson Raptor 7 i znacznie mniej informacji na temat Jamo Studio 8 . Czy wymienione zestawy zgrają się z Pionkiem ? Czy może polecilibyście coś innego w podobnej kwocie? Zestaw głównie do filmów jednak dobrze by było gdyby sprawował się również w miarę przyzwoicie w muzyce : 60% instrumentalna - new age, trochę POP i czasem trochę rocka.
×