Skocz do zawartości

Dydex

Uczestnik
 • Zawartość

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Dydex

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa
 1. Zestaw Stereo

  Fragment z manuala tego ampa: Nie przeszkadza.
 2. zakup słuchawek do 1000 zł...

  Może zobacz Brainwavz HM5? Niby "chińczyki", ale dobrze grające. Można do nich dokupić pady hybrydowe i welurowe.
 3. Jest choćby Dragonfly, który można podłączyć do telefonu i komputera. Można znaleźć konkurencyjne urządzenia tego typu, jedne tańsze, drugie droższe. Właściwie to dlaczego telefon, a nie komputer?
 4. Ale ten telefon ma być źródłem i być podłączony do tego co "ma grać"? Podłączenie koniecznie bezprzewodowe?
 5. Yamaha htr podłączenie pod laptopa

  Kup DAC. Właściwie to duże uproszczenie. Zakładam, że laptop chcesz podłączyć za pomocą USB, a wtedy potrzebujesz jakiegoś konwertera USB-SPDIF.
 6. Kolumny podłogowe do Onkyo

  Do Melodiki to prawie 1000 różnicy. W sumie można wziąć na raty, ale takim myśleniem zaraz podwoję założony budżet...
 7. Kolumny podłogowe do Onkyo

  Dzięki za odpowiedź. Możesz napisać o jakim modelu Focal Chorus myślisz? Pylony z rynku wtórnego są właściwie niedostępne, a Heco jednak przewyższają budżet, więc raczej obie pozycje potraktuję jak ciekawostkę, choć posłuchać nikt mi nie zabroni. Może mi ktoś wyjaśnić jak wygląda kwestia wpływu źródła na jakość dźwięku, przy przesyłaniu sygnału kablem optycznym do amplitunera?
 8. Kolumny podłogowe do Onkyo

  Łomotania i łupania szczególnie nie lubię, za to bardziej wyrównane i w miarę szczegółowe brzmienie, ale nie wpadające w analityczność. Nie jest jednak tak, że ma to grać głównie środkiem i górą. Zorientuję się gdzie w okolicy będę mógł posłuchać Dynavoice i może się umówię po świętach na pierwsze odsłuchy. Wiadomo kiedy w sprzedaży pojawią się Pearl 27?
 9. Kolumny podłogowe do Onkyo

  Na wstępie witam wszystkich serdecznie, ponieważ to mój pierwszy post. Chciałbym prosić o pomoc w wyborze kolumn podłogowych. Zakupu zamierzam dokonać w okolicy maja lub czerwca, chociaż może uda się w kwietniu. Założenia to: 1. Budżet to ok. 2000 - 2500 PLN. 2. Chętnie używane (do 2000 PLN), ale nowe skłaniam się ku nowym (2500 PLN). 3. Kolumny do grania w stereo. 4. Kolumny mają zagrać z Onkyo TX-8050. Właściwie ten amp jest przypadkiem, ponieważ kupiłem go bardzo okazyjnie i w efekcie stwierdziłem, że na nim się oprę na początek. 5. Pomieszczenie to salon z kuchnią o powierzchni ok. 32 m2. Pomieszczenie na planie prawie kwadratu, urządzone "ascetycznie" lub jak ktoś woli "nowocześnie", czyli brak dywanu, brak obrazów i innych elementów zawieszonych na ścianach, brak kwiatów, dużo wolnej przestrzeni. Dźwięk z telewizora jest słyszany wyraźnie z odległości może 3 m. Znajdując się dalej trzeba mocno zwiększyć głośność. 6. Moje preferencje muzyczne to metal i rock, czasem inne gatunki, ale jedynie okazyjnie. 7. Zakładam, że ten zestaw będzie jakimś punktem wyjścia. Nie mogę wyskoczyć z zestawem za 10 k PLN, ponieważ kobieta urwie mi za to głowę, ale jeśli za jakiś czas kupię nowy wzmacniacz, dokupię DAC, zmienię kolumny to jakoś przejdzie 8. Źródłem będzie komputer (Tidal HiFi) lub iPod+Pure i20 (pliki ALAC). Przy okazji mam pytanie dotyczące źródła jakim jest komputer. Karta dźwiękowa, jakiś Realtek zintegrowany na płycie, ma wyjście optyczne. Jeśli użyję takiego połączenia z Onkyo to czy karta dźwiękowa wpływa bezpośrednio na jakość dźwięku, czy sygnał cyfrowy jest przesyłany do amplitunera i przetwarzany dopiero przez układ w niego wbudowany, czy może oba te elementy mają wpływ? W sumie podobne pytanie dotyczy Pure i20, które także ma swój DAC. Wtedy lepiej podłączyć je do amplitunera przez SPDIF lub Coaxial, czy przez RCA? Po lekturze wielu tematów wytypowałem kilka kolumn, którymi byłbym zainteresowany: - Heco Victa 701/702 - Indiana Line Tesi 560 - STX Electrino 250 - Melodika BL40 Bardzo chętnie poznam inne propozycje. Wspomniałem wyżej, że raczej nowe, jednak głównym powodem jest możliwość umówienia się w jakimś salonie i odsłuchania tego co mnie będzie interesowało. W przypadku używanego sprzętu sprzedający musiałby być z Warszawy lub bliskich okolic. Oczywiście może akurat się trafi wkrótce ktoś z czymś używanym i godnym uwagi z Warszawy lub okolic, więc nie wykluczam. EDIT: Tak jeszcze pomyślałem, że chyba nie wszystkie wymienione przeze mnie propozycje będą dobre, ponieważ kolumny mają stać raczej blisko ściany, więc bass reflex z tyłu może być ograniczeniem. Oczywiście jeśli się mylę, proszę wyprowadzić mnie z błędu.
×