Skocz do zawartości

BOBEK

Uczestnik
 • Zawartość

  17
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Witam Wszystkich! Interesuje mnie wzmacniacz lampowy typu push-pull JJ-828. (8xKT-88,70W 8ohm) Co myslicie na jego temat?-Czy to jest w miarę dobry wzmacniacz?-Będę wdzięczny za opinie użytkowników takiego sprzętu. Czy w Warszawie jest jakiś salon,gdzie można było by obejrzeć,posłuchać produktów JJ Electronics? JJ-828 jest nieco droższy od Ayona Spirit,ale o połowę tańszy od Ayona Triton-o którym mogę tylko sobie pomarzyć. Czy moc wzmacniacza lampowego jest taka sama jak tranzystorowego? 50W mocy lampowej = 50W tranzystorowym? czy to się inaczej przelicza?
 2. Ja swoje Dali Grand muszę tylko i wyłącznie podłączać w Bi-wiringu za pomocą wtyków bananowych,które dostałem w komplecie do nich. O dwużyłowych kablach mogę tylko pomarzyć. Jeśli podłączyłem je tym samym kablem czterożyłowym,to nie czułem żadnej zmiany w tych kolumnach.Ale zabawa się zaczyna kiedy użyjemy dwużyłowego kabla do zasilenia góry i średnicy pasma i odzielnie kabla,który będzie nam najlepiej przekazywał niskie tony.-Oczywicie oba te kable połączymy razem na jednym końcu-tam gdzie mają być podłączone do wzmacniacza.Nie bardzo rozumiem jaki jest sens kupować sporo droższy kabel czterożyłowy,kiedy mamy zworki łączące terminale w kolumnach?-W moich nie było takiego dobrodziejstwa.Myślałem,że zwykły dwużyłowy kabel z polskiej miedzi podłączę do Grandów,ale kiedy ich tył zobaczyłem,to rece mi w dół opadły. . Czy jest różnica w odsłuchu kabli z beztlenowej miedzi firmy X i takich samych firmy Y?-Wydaje mi się,że nie będzie różnicy.-Wątpię żeby ktoś na tym samym zestawie stereo był w stanie odróżnić kabel firmy np.IXOS od kabla VDH.-Poza różnicą cenową oczywiście.Wydaje mi się, że jest to jakiś chwyt marketingowy,żeby zachęcić ludzi do kupowania najdroższych kabli.Kabel w cenie kawalerki?-Czemu nie.-Są tacy którzy go kupią.
 3. Nie wbijaj się w żadne G...o. Kolumny VK,czy AUDIOMEGA- to jakieś nędzne samoróby.-Od biedy może być TONSIL,ale tylko na chwilę. Żadne głośniki Alphard, DIBESI,czy Fidek nie będą grały normalnie.Jeśli teraz nie masz kasy,to się nie spiesz i uzbieraj sobie pomału. Jeśli kupisz taki badziew,to możesz żałować tego kroku do końca życia,a ze sprzedażą później mogą być problemy. Tak naprawdę to takie kolumny nadają się tylko do pieca!(na podpałkę).Pomyśl o czymś firmowym, nie koniecznie z najwyższej pólki.Jeśli nie muszą być nowe,to używane kolumny mogą sie trafić sporo taniej.-tylko trzeba poszukać.
 4. PACIO94. Ten Technics to przeszłość,od nowości naędzał Altusy 140,które zresztą nim spaliłem! -Membrany basowe latały po całym pokoju,był błysk i dym!-Altusy miałem w domu od 1980 roku i po tej akcji wyjechały na śmietnik.Zresztą były bardzo stare i nie opłacało się nic z tym robić-Nawet skrzynie się same porozklejały.Potem kupłem nowe Voyagery 350 i grało to jeszcze dosyć długo,ale kopółki poleciały w nich od razu-wymieniłem je na jakieś tytanowe kopółki philipsa o jakiejś wielkiej mocy i to wtedy grało.Ten wzmacniacz miał swobodnie ponad 100 Wat w 8 Ohmach na wyjściu.-Więcej jak do połowy gałki nie odkręcałem,bo i te Voyagery bym też załatwił.Nie wiem,czemu z Dali nie chciał zagrać,może po tylku latach coś w nim zdechło? Miałem swojego NADa wtedy w serwisie i podłączyłem starego Technicsa.Grandy stały grzecznie na swoim miejscu,a ja musiałem czegoś słuchać na Voyagerach.-Innego wyboru wtedy nie miałem.Nawet Informacja na zaciskach 4 Ohm może być mylna. Myślę że ten wzmacniacz nie był w stanie poradzić sobie ze znacznymi spadkami impedancji sporo poniżej 4 Ohmów. On chyba tylko lubił kolumny 8 Ohmowe. Na szczęście teraz już są zupełnie inne wzmacniacze. P.S. Kiedyś jak istniały BALTONY i PEWEXY-To niebyło tam nic innego jak Technics.O Marantzu, czy NADzie mogłeś tylko pomarzyć. wielu ludzi w Polsce nie miało pojęcia o takich firmach,a na zachodzie były dostepne od początku lat 70-tych. No i jeszcze nasza Unitra była wtedy potęgą. (Radmor,Diora,Fonica,ZRK Kasprzak) NIe bardzo wiem jak było ze starymi modelami Dali.-Odnośnie swoich nigdzie nie mogę znaleźć szczegółowych danych na ich temat. Nowe,aktualne modele mają teraz bardzo wyrównaną charakterystykę impedancji.-Takie są założenia tej firmy:Mają być przyjazne dla wzmacniacza.W Dali zmieniło sie teraz wiele.Inżynier,który zaprojektował Grandy i wiele innych kolumn Dali od dawna już u nich nie pracuje.Otworzył sobie własną firmę pod nazwą Danish Physic-a wszystkie jego kolumny nawiązuja do serii Grand. Pozdrawiam. Tomek.
 5. Niestety, jeśli ktoś ma dobry sprzęt i o niego dbał,to nie wystawi go za bezcen.Zwłaszcza ten z górnej półki.My,potencjalni nabywcy chcemy zapłacić jak najmniej za rzecz używaną.-I tutaj powstaje konflikt interesów. -Co do aukcji od złotówki-Wydaje mi się,że sprzedający chce się zorientować ile ludzie dadzą mu maksymalnie za daną rzecz i ustala cenę minimalną na dosyć wysokim poziomie(ale ta cena jest dla jego informacji,a my jej nie widzimy). Licytując ten przedmiot mamy cały czas komunikat:Cena minimalna nie została osiągnięta.-Dopóki ona nie zostanie osiągnięta,to transakcja nie jest zobowiązująca, a sprzedający zdejmuje ją przed czasem zakończenia się z allegro.Cóż, wydaje mi się,że czsem jest warto zadzwonić do gościa i dowiedzieć się ile on chce zato.-wtedy dowiemy się czy przypadkiem z ceną nie przesadza.Czasami jest tyle fajnych rzeczy,a ceny są kobylaste. Podobnie było ze wzmacniaczem Cary SLI-80.Trafiają się sztuki w granicach 5Kzł.Nowy w salonie to wydatek 12.Kzł.A na allegro ktoś wystawił cenę wywoławczą na poziomie 8.500 zł.-Zainteresowania 0.-Jeśli mam za używany dać blisko 9 Kzł, albo lepiej i wysyłkę do tego-to bardziej opłaca mi się pójść do salonu po nowy.
 6. Wszystko fajnie. a jeśli wzmacniacz ma niby obsługę 4 ohmów,podłączam do niego 4 ohmowe kolumny i co słyszę?- Trzaski i strzelanie na basie na lekko odkręconej gałce. Dodam tylko że miałem od nowości Technicsa SU-VX 900(jeden z większych i dosyć mocny) w pełni sprawnego bez napraw.Kolumny są nominalnie 4 ohmowe Dali Grand.-Nowe,bo zakupione w zeszłym roku u pierwszego dystrybutora tej firmy.Odłączyłem je od razu,bo bałem się że coś w nich spalę.Z 8 ohmowymi Tonsilami grał bez żadnych problemów(altusy 140,Voyagery 350), a z Dali nie chciał grać wogóle.Czy spadki impedancji do bardzo niskich wartości na poszczególnych częstotliwosciach,mogły powodować to że ten Technics nie dawał sobie rady z wysterowaniem kolumn Dali? (wiadomo przecież że kolumna nie ma stałej impedancji,tylko ona jest zmienna).Myślę to o spadku do 2,7 Ohma, albo nawet do 1,5 Ohma. -Tu przytoczyłem przykład: Stary wzmacniacz(1992rok) i nowe kolumny.
 7. Witam cię Zukzukzuk! Tutaj masz link do strony audionovy: http://www.audio-nova.net/ Przede wszystkim mają nie głupie kable do kolumn i kable łączące sprzęt. Lista ich produktów ostatnio mocno się rozszerzyła,ale może ich nie być na tej stronie. Najgorsze jest to, że zanim się zamówi jakiś wzmacniacz,CD,lub monobloki nie można tego wcześniej posłuchać. Nawet jak jeszcze mieli salon w Warszawie,to żadnego wzmacniacza ich produkcji nie widziałem. Owszem w jakimś numerze HFC z zeszłego roku była recenzja lampy Audionova A-60 i wiele później był odtwarzacz CD Pro 2 tej firmy. -Wiadomo jak można polegać na recenzjach. Te monitorki Audio Orsa są super!-Bardzo mi się spodobały.Właśnie fakt,że nie miałem ich gdzie kupić,znuszony zostałem do wyboru Marker Audio Cassiopeia Superrieur właśnie w firmie Audionova.-Pełnią one rolę kolumn tylnych w kinie domowym. Akurat w zeszłym roku w lipcu właściciel dostał wypowiedzenie umowy najmu i musiał salon zlikwidować.-Tak więc była wyprzedaż,a ja dostałem bardzo dobrą cenę na te cassiopeie i jeszcze firmowe standy do nich w prezencie.One też są fajne,ale wolałbym Orsy. W tych Orsach najbardziej mi się spodobało to,że tweeter wstegowy zamkniety był w oddzielnej skrzynce -takie monitory "dzielone". http://www.marker-audio.de/ -tutaj na tej stronie są jakieś dwa "dziwne" wzmacniacze -Można je sprowadzić na zamówienie,ale ja ich nie znam.Właściciel miał ten wzmacniacz w drewnie i do niego były podłączone te Cassiopeie,które kupiłem.Nie powiem,grało to bardzo przyjemnie,ale i bardzo wyraźnie. P.S. Miłej lektury! Pozdrawiam! Tomek.
 8. A co sądzicie na temat wzmacniaczy firmy Audionova? - Czy warto sobie zawracać głowę monoblokami na KT-88 i preampem ich pomysłu?( w najsłabszym wzmaku jest 60 wat,a w tych (monosach moze być więcej)
 9. Cześć RoRo! Nie bardzo rozumiem.Jest spore zapotrzebowanie na produkty OMAKa,a nikt nie zajął się jeszcze ich dystrybucją w naszym kraju. Żadnej używki nigdy nie widziałem do sprzedania.Żeby zdobyć taki wzmacniacz to trzeba by było wysłać im maila z zamówieniem, po rosyjsku oczywiście,albo tam zadzwonić do nich i się rozmówić- oczywiście cyrylicą. -Może po wpłacie sumy na ich konto zgodzili by się mi wysłać sztukę kurierem.-Tu znowu są bariery językowe.Po naszemu gdybym do nich napisał,to nikt by mi nie odpowiedział.-Tam nie znają polskiego. . Chociaż te Phasty są czasem do zdobycia.Tak samo sprubój kupić u nas zestaw stereo firmy ESTERN ELECTRIC-nigdy tego nie widziałem,tylko w HFC.podobnie nasz Amplifon.-W Warszawie chyba nie ma salonu w którym można byłoby go obejrzeć,posłuchać i kupić.Plusem jest to że jest to nasz rodzimy producent-więc rozmowa ze Staszewem,powinna być bez problemowa.-Na razie mają chyba nie bardzo aktualną stronę internetową,bo nie ma wszystkich produktów przez nich oferowanych o cenach już nie wspominając. Tomek
 10. Witaj BERT ! Pisząc o odtwarzaczu CD M.Levinsona miałem na myśli dobre połączenie z tym zestawem Phast retro(preamp, końcówka stereo no i taki CD)-ale jakoś nie widzę odtwarzacza DVD NADa jako partnera do lampy.-Nie bardzo rozumiem,co miałoby dać mi połączenie agresywnego i dynamicznego dźwięku NADa ze spokojnym, subtelnym i klimatycznym sposobem prezentacji muzyki przez wzmacniacz lampowy. Co do tego Omaka to nie ma gdzie go kupić u nas.Tak samo jak kiedyś chciałem nabyć kolumny Jas Audio Orsa-monitory do lampy-Też nie ma dystrybutora u nas-a w HFC recenzja była.Dobrze wiedzieć że JJ 828 to śmietnik,dlatego takie tanie-teraz na allegro z 5.300zł zjechał na 4.900. (nowy to wydatek spokojnie ponad 10.kzł).-Podobno po zakupie trzeba od razu wszystkie lampy wymienić,bo te firmowe kiepsko grają i są nietrwałe.Powiadasz tranzystory?-przed zakupem swoich Grandów,podłączono mi je do wzmacniacza TacT Milenium mk 3.-Nie powiem,grało to super,ale cena 35.000 zł skutecznie mnie zniechęciła do niego.Za używkę na allegro gość chciał grubo ponad 20.Kzł-Także zaporowo.Jeden znajomy namawiał mnie na wzmacniacz Gryphon.Ceny nowych są zabójcze,a na allegro trafiają się mocno wyeksploatowane Gryphony Tabu za nieco ponad 10.kzł.Myślałem o zakupie jakieś końcówki Marka Levinsona,ale licytacja zaczynała się od 10.kzł i wątpię żebym ją tanio wyrwał.-to by grało na pewno.Oglądałem jeszcze wzmacniacz naszej warszawskiej firmy SOUND ART model JAZZ-cenowo także sporo bo 16.kzł,ale nie miałem okazji go słuchać,a wygląd OKROPNY.Nie wiem czemu, ale wzmacniacze tranzystorowe kojażą mi się z agresywnym i bardzo szybkim przekazem-Oczywiście nie jest to prawdą, bo może jestem pod wpływem swojego NADa.Co mniejwięcej mógłbyś mi polecić z tranzystorów? P.s. Miałem okazję posłuchać "lampy" Manty z moimi Grandami. Grało to bardzo przyjemnie pomimo braku basu i całkiem głośno jak na skromne 12 wat mocy.(za duże kolumny do tak małego wzmaka) To była tylko namiastka lampy i raczej nie ma to nic wspólnego z prawdziwym wzmacniaczem lampowym. Pozdrawiam. Tomek.
 11. Zukzukzuk Mark Levinson CD w połączeniu z lampami może dobrze grać. Ale jaki jest sens łączyć CD NADa ze wzmacniaczem lampowym? (niektórzy ludzie tak robią)-Moim zdaniem NAD gra przeciętnie bez żadnych fajerwerków, nawet ta nowa seria masters. Faktycznie jest dynamiczny i szybki,dobrze radzi sobie z muzyką rockową i tutaj jego agresywność mnie nie razi,ale na muzyce klasycznej,wykłada się TOTALNIE.-niektórych cichych fraz w utworach prawie niesłychać,brzmi to tak jakby było mocno "obcięte". P.S. Na twoich fotkach kolumny Infinity wyglądają niesamowicie-Jakie są one duże i potężne! -Jednym słowem całość robi wrażenie! Pozdrawiam Tomek.
 12. Zukzukzuk. Wspominałeś coś o Phast Retro.Teraz na allegro ktoś sprzedaje taki zestaw za 7.000 zł (preamp,końcówka mocy stereo i zasilacz oddzielny) Podobno to napędzało Dali Helicon 800 i ma aż 28 watów! Koleś mieszka w Stalowej woli,a sprzęt waży 40 Kg i jest w drewnie.-Z odsłuchem na moich kolumnach może być z tym problem.-Kłopoty z transportem. Phast prezentuje się zacnie.
 13. 13 Kzł i tylko sam wzmacniacz?-Dobrze by było ominąć wogóle NADa. Dobry CD player i ampli A/V?-nie wróży mi to dobrze, bo ampli jest agresywny i bez basu. Chyba,że w bliskiej kwocie dałoby radę kupić nawet używany CD player na lampach i jakiś sensowny wzmacniacz. Czyli :CD za 6.500 zł plus wzmacniacz też za 6.500-chyba że coś używanego dałoby radę pomału zorganizować. Na allegro jakiś czas temu były monobloki DARED na lampie 300B single ended za 6.000zł-ale ten nie pociągnie moich Grandów. No i jeszcze bywa ten JJ 828 na KT-88 -ceny od 5.300 zł-70 Wat na kanał w 8 ohmach, piękny i drewniany.-Ten mnie korci. Chyba że jeszcze jakiś Amplifon na KT-88 i cd tej firmy.-Nowe cd kosztuje nie mało, bo 8.500zł-jeśli dobrze zapamiętałem. Do tego jeszcze wzmacniacz też pewnie ponad 7.000 zł.-Tutaj już mi kasy zbraknie. Tak sobie myślę,że gdybym wydał 5.300 zł na wzmacniacz JJ 828, to za resztę spokojnie jakiś CD bym wytrzasnął. Mam jeszcze opcję zamówienia lampowego preampa i dwóch monobloków na KT-88 w firmie Audionova.-Całość miała mnie kosztować 10.Kzł.-To byłoby pod moje indywidualne zamówienie.-ale znowu nie będę miał CD.-Tutaj nie miałbym nawet możliwości posłuchania takiego zestawu,tylko zamówienie go w ciemno.Odtwarzacz CD Audionova też kosztował conajmniej 6.000. Zukzukzuk. Jak sądzisz? Czy kupić na razie sam wzmacniacz i zbierać kasę na CD? Czy zainwestować w monobloki Audionova i też zbierać na CD?-Tutaj właściciel firmy już wie jakie mam kolumny,może by tutaj coś mi spasował.(taki zestaw maiałby być zbudowany od podstaw dla mnie) Czy może zakupić na allegro tego JJ Electronics 828 za 5.300 zł i na CD resztę kasy przeznaczyć? Pozdrawiam! P.S. Kiedyś sprzedawca w jednym warszawskim salonie audio powiedział mi,że dobry sprzęt kompletuje się całymi latami. Miał racje,bo wszystko jest tak drogie,że nieda rady od razu całości zakupić. Tomek.
 14. Witaj! Hm.Maksymalnie mogę wydać jakieś 13.000-Akurat prawie tyle kosztował nowy Cary Sli 80.Wiadomo,że sprzęt z drugiej ręki będzie tańszy,tylko ciężko jest namierzyć coś ciekawego.Właśnie zastanawiałem się nad tym austryjackim AYONEM SPIRIT-nowy kosztuje 10.000 zł,a gdybym trafił tańszy używany to wydałbym trochę mniej.Z wrocławską Deltą jest podobnie- najtańsza kosztowała około 12.000 zł,a teraz nie wiem,bo sprzęt mocno podrożał-wiadomo mamy teraz słabą złotówkę.Jak najbardziej podzielam twoje zdanie,że lepiej będzie zakupić sprzęt używany.Dlatego się pokręcę po allegro i giełdach,może jakiś komis z takim sprzętem odwiedzę. Mój kolega na początku lipca tego roku namierzył mi na allegro jakieś monobloki AMPLIFONA na KT-88(tego ze Staszewa),które miały 275 wat na kanał!-Faktycznie taka moc zwala z nóg! -Ale po dłuższym przemyśleniu doszedłem do wniosku,że kiedy zobaczę najbliższy rachunek za prąd,to mnie ZWALI Z NÓG :!: Podobno to była jakaś krótka seria takich monobloków.-Jakieś kilkanaście sztuk na eksport do Niemiec, robione na indywidualne zamówienie.-Nie powiem: Aż mnie korciło żeby sprawdzić jak to zagra. Czy gdybym w salonie chciał posłuchać lampy z kolumnami Dali,to mogą to być jakieś inne kolumny Dali?-Takie podłogówki z aktualnej oferty tej firmy.(Mentory,Lektory,Ikony-w zależności co będą mieli w sklepie) Transport Grandów do sklepu będzie sporym problemem,bo po prostu są ciężkie. P.S. Reszty toru audio narazie nie ma. DVD NADa nie biorę pod uwagę,bo będę chciał za jakiś czas kupić jakiś CD na lampach. Teraz już mnie nie dziwi,że niektórzy ludzie mają conajmniej dwa systemy w domu. POZDRAWIAM. Tomek.
 15. Teraz na allegro jakiś salon audio proponuje zestaw CD i lampa AYON ,oraz kolumny DALI Euphonia Ms5 lub kolumny Helicon 400 mk2 -Skoro takie kolumny jak Ms5 mogą grać z lampą to chyba moje także? Euphonia też jest 4-ro ohmowa i potrzebuje 500 watowego wzmacniacza, a efektywność mają na poziomie 89 Db.No i wzmacniacz AYON jest na KT-88!-Tylko te ceny skutecznie dobijają.
×
×
 • Utwórz nowe...