Skocz do zawartości

Top Hi-Fi

Uczestnik
 • Zawartość

  74
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Top Hi-Fi

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska
 1. Podłączenie wzmacniacza do yamaha rxv383

  Przy twoim amplitunerze nie ma opcji, żeby podłączyć to razem. Jeśli byłoby wyjście liniowe (chinch) od biedy dałoby rade podłączyć, ale miałbyś podwójną regulację głośności (na ampli i wzmacniaczu). RX-V383 to najniższy model i pozbawiony jest wszystkich "zbędnych" rzeczy, żeby był jak najtańszy. Wyjście front to wyjście na kolumny a nie na wzmacniacz- tak, uszkodziłbyś amplituner.
 2. Podłączenie wzmacniacza do yamaha rxv383

  Przy RX-V383 nie da się, żeby działało to sensownie. Żeby spiąć amplituner z wzmacniaczem, potrzebujesz amplitunera z wyjściem z przedwzmacniacza- PREOUT (od modelu RX-A870) i wzmacniacza z wejściem main in (bezpośrednio na końcówkę mocy).
 3. R-N 803 +Heco MS 900

  Skoro działa na routerze sąsiada to kup taki sam i po sprawie A jeśli chcesz mieć 100% pewności, że nie utopisz pieniędzy kup przez sklep internetowy- masz 14 dni na zwrot.
 4. R-N 803 +Heco MS 900

  Na początku trzeba przetestować Yamahe z innym routerem np. u kolegi albo w salonie. Jeśli tam będzie wszystko ok to masz pewność gdzie leży problem
 5. R-N 803 +Heco MS 900

  Tidal nie powinien się zrywać, wpadnij z amplitunerem do jednego z naszych salonów- pomożemy. Problem zapewne leży po stronie routera. Sam używam Tidala w domu na wx-c 50 i nie ma mowy o zrywaniu.
 6. Wybór słuchawek bezprzewodowych

  Beats'y są strasznie przereklamowane. Ich największą wadą jest sztucznie podbity bas. Marketing mają świetny (imo właścicielem jest Apple)- ale w ich cenie dostaniesz dużo lepiej grające słuchawki.
 7. R-N 803 +Heco MS 900

  Odsunięcie kolumn od ściany, od tego bym zaczął + jakiś dywan "shaggy". Wypożycz Audioquesta na litych drutach(np type 4+)ostatni klient który ma te kolumny skończył własnie z tym kabelkiem na pewno ożywi te muły :). I daj im jeszcze trochę czasu, ciągle masz bardzo świeże paczki. ps. nawet Yamaha 5600 nie pobije twojego stereo.
 8. Zestaw stereo do niedużego salonu

  W tym segmencie najczęściej wybieranym (u nas) przez klientów zestawem jest https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/yamaha-r-n803d-bw-706-s2.html B&W 706S2 to kolumny które zaskakują trójwymiarowością sceny, seria 700 gra łagodniej od poprzednich serii B&W i fajnie zgrywa się z 803'ką.
 9. R-N 803 +Heco MS 900

  Różne sprzęty potrzebują różną ilość czasu na wygrzanie, przy kolumnach efekt twardości itp. powinien ustąpić po ok 100h. Nie kupuj kabli w ciemno po poradach z forum. Wypożycz, testuj. Spróbuj również kalibracji YPAO. Co do zrywania Tidala- dzieje się to tylko na nim? Jak z DLNA itd.?
 10. Porada w sprawie mini wieży -prośba

  Wg cen z waszego sklepu sama elektronika Pionieera którą proponujesz to niecałe 3k Oczywiście zwiększając budżet zawsze będzie lepiej Nie chodzi tutaj o to czy lepszy dzielony czy w jednym elemencie, Yamaha odpala się natychmiastowo, Pionieer dłużej niż stary pecet...
 11. Porada w sprawie mini wieży -prośba

  Dla mnie ten Pioneer to porażka, miałem to u siebie. Urządzenie włącza się ponad 40 sekund...
 12. lokalizacja stereo

  To już kwestia sprawdzenia w pomieszczeniu
 13. Porada w sprawie mini wieży -prośba

  Polemizowałbym. Jaki system do 3k o takiej funkcjonalności (f. sieciowe, CD, radio) + kolumny jesteś w stanie złożyć do 3k żeby zagrał lepiej niż Pianocraft 670 + Indiana Nota 260?
 14. Porada w sprawie mini wieży -prośba

  Systemy mini to pewien kompromis, płacimy trochę za "zminiaturyzowanie" klasycznego stereo. Na pewno nie oferują takiej mocy jak dedykowany osobny amplituner. Patrząc na twój budżet zaproponowane przeze mnie wyżej rozwiązanie powinno zaspokoić twoje oczekiwania. Masz możliwość wybrać się do jednego z naszych salonów?
 15. Dobranie kolumn

  Rzuć okiem na Missiony z serii LX (LX-3, LX-C, LX-1) https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/mission-lx-3.html Świetne połączenie z elektroniką Yamahy, i w dodatku są białe LX'y zaskakują bardzo oderwanym dźwiękiem od głośników jak na ten budżet.
×