Skocz do zawartości

reaper1

Uczestnik
  • Zawartość

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez reaper1

  1. No pewnie: Fronty: Quadral Ascent 90LE Centralny: Quadral Rhodium 100 Satelity: 4x Monitor Audio Radius r45 Zasilane z Marantz SR5012
  2. Akurat brakiem subwoofera w ogóle się nie przejmuję, bas mam srogi*, musiałem go ograniczyć odpowiednim ustawieniem w amplitunerze, bo trochę zbyt odczuwalny. Natomiast doczytałem tu i ówdzie i dowiedziałem się, że Dolby Surround oraz DTS: Neural: X (bo tylko przy tych dwóch ustawieniach grają wszystkie głośniki), to upscaling - coś, co ma być podobne do ATMOSa. Dlatego grają wszystkie. Gdy włączę opcję Multi Ch In (nie mylić z Multi Ch Stereo) - wtedy zestaw gra jako 5.0 (bez sufitowych atmosów). *srogi bas - bardzo głęboki, nie dudni, nie rzęzi, nie charczy, czuć wibracje na podłodze i w jelicie cienkim, jednak za mocny - przy cicho ustawionych grach, nie da rady grać w nocy, bo bas daje o sobie mocno znać - ograniczyłem go jakąś funkcją: Dynamic Volume (gdzie różnice między najgłośniejszym dźwiękiem a najcichszym są niwelowane czy łagodzone).
  3. Hej, Witam wszystkich. To mój pierwszy post. Słowo o mnie: jestem kompletnym laikiem i się nie znam, ale kupiłem głośniki i proszę o pomoc w zrozumieniu kilku rzeczy. Mam zestaw 7 głośników, które zamierzam używać jako 5.0.2 (Czyli Atmos bez subwoofera). Głosniki (słusznie czy niesłusznie, tak musi być) rozmieściłem nastepująco: - 2x front i centralny - z przodu (co raczej nikogo nie dziwi) - 2x Atmos - sufit z lewej i prawej strony kanapy - 2x Surround - sufit tył kanapy w rogach salonu (wiem, przekroczyłem kąt, powinny być bliżej, trudno). Całość zasila Marantz SR5012. I teraz coś czego nie rozumiem. Dźwięk przekazywany jest przez konsolę PS4 po HDMI wpiętym do amplitunera. Konsola jest w stanie wysyłać maksymalnie dźwięk 5.1 (bez Atmos). Wiedząc to spodziewałem się, że głośniki Atmos będą kompletnie nieaktywne, ale nie. Przy niektórych filmach z YouTube dźwięk leci tymi głośnikami ATMOS (Surround niekatywne), przy innych głośniki Atmos są niekatywne a Surround grają. Netflix - działają wszystkie głośniki mimo tego, że dla filmów mam dostępne tylko 5.1 - Atmos i Surround grają co innego - tego nie rozumiem. W grach ... podobnie, jak w netflixie, działają wszystkie głośniki i Surround i Atmos grają co innego - np. Atmos wydają tylko dźwięk silnika pojazdu, Surround otoczenie, itd. Ogólnie bardzo mi to pasuje, ale chciałbym zrozumieć skąd to wynika. Ustawienia w amplitunerze mam Multi + Surround (mam jeszcze do wyboru Stereo, Multi + Neural:X, Multi Channel oraz Virtual). Multi + Neural:X nie słyszę różnicy między Multi + Surround w grach - tu słychać różnicę w muzyce - przy Multi + Surround Atmosy dają dodatkowy pogłos - (a głośniki Surround nic nie grają). Ogólnie rozchodzi się o to dlaczego grają głośniki, które grać nie powinny?
×
×
  • Utwórz nowe...