Skocz do zawartości

chebum

Uczestnik
 • Zawartość

  14
 • Dołączył

 • Ostatnio

O chebum

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Spróbuję jeszcze ze słuchawkami:)
 2. Uczę się nagrywać zestawy. Kupiłem porządne mikrofony Neumann KM i próbuję róźne ustawienia. Nawet mikrofony za 1300 euro nie wychwytują wszystkich szczegółów. Bełka Yamaha brzmiąca tanio w rzeczywistości na nagraniu brzmi całkiem przyzwoite.:) Zrobiłem stronę z porównaniami nagrań (na razie 4 różne zestawy: KEF R500, B&W 685, Yamaha YAS 207 i Samsung R650) i kanał YouTube: https://www.listentospeakers.com/pl/ Jeszcze się okazało trudno znaleźć utwory za które YouTube nie będzie blokował wideo.
 3. Głosuję za kolumny - bełka nie daje sceny. Wszystko jest skupione wokół telewizora. Kolumny można rozsunąć na 3m i dostać naprawdę szeroki obraz. Różnicę słychać nawet na nagraniu za pomocą mikrofonów. N.p. Samsung R650 vs Kef R500 https://www.listentospeakers.com/compare/samsung-r650/kef-r500/
 4. Co wam bardziej podobało dziś? Ja dla siebie zrozumiałem tylko że nie uda się zaspokoić potrzeby tylko jednym zestawem. Różne kolumny są do różnych potrzeb. N.p. DeVore to super kolumny do słuchania po ciężkiej prace. Nie wiem co oni dodają, ale w pokoju pełny luz. Nagrałem kilka wideo ze stadionu narodowego: https://www.youtube.com/watch?v=N0_edL5Xh_I&index=2&list=PL4TcRl5MLhO8zjewVS9mt6bdZXu__0Mku
 5. No oczywiście że trzeba u siebie sprawdzić sprzęt. Właśnie dlatego staram się kupować sprzęt używany albo nowy w sklepach gdzie nie będzie większych problemów ze zwrotem.
 6. @S4Home Nie narzekam na ceny. Chodzi mi tylko o wyborze najlepszego sprzętu w ramach budżetu który mogę wydać.
 7. Ja wyżej napisałem co w moim rozumieniu jest najlepszym wyborem w stosunku cena/jakość. Piotr z @S4Home z tym się nie zgodził i ja spróbowałem udowodnić, dlaczego ja myślę właśnie tak. Jeszcze raz: sądzę, że najlepszy stosunek cena/jakość ma sprzęt, którego producent sprzedaje dużo. Duża sprzedaż zezwala producentowi wyjść na swoje z mniejszą marżą, więc z mniejszą ceną i korzystniejszej dla kupującego. O przyczynie lepszego stosunku ceny do jakości napisałem wyżej.
 8. Bardzo chętnie wziąłbym udział w takim teście. Ja sceptyczny jechałem do targów w Monachium, ale różnica pomiędzy sprzętem z wyższej i średniej półek okazała się łatwo zauważalna.
 9. No ja jestem konsumentem, a nie sklepem, więc mogę trochę pogadać:) Bierzemy na przykład Bang & Olufsen. Oni są korporacją publiczną i publikują swoje wyniki. To jest wynik za 2016 rok: http://az498215.vo.msecnd.net/static/files/annual_reports/BO_AR16-17_UK.pdf Piszą, że ich Gross Margin, t.j. różnica pomiędzy ceną produkcji i ceną sprzedaży wynosi 38%. Inaczej: oni sprzedają sprzęt dystrybutorom prawie dwa razy drożej niż koszt produkcji tego sprzętu. Do tego trzeba doliczyć marżę dystrybutora i sklepu detalicznego i dostajemy cenę, którą zapłaci klient. Rozumiem, że nie cała ta różnica pójdzie do kieszeń właścicieli salonów, dystrybutorów i producenta, bo są inne koszty. Jednak różnica pomiędzy ceną produkcji i sprzedaży może wynosić 400% i więcej (t.j. koszt produkcji - 100 euro, cena sprzedaży - 400).
 10. Ale jest tak w każdym przedziale cenowym: są lepsze i są słabsze. Dla czego mówić że mianowicie w High Endzie dzwięk nie ma nic współnego z ceną?
 11. Nie zgadzam się:). W high endzie jest wiele produktów brzmiących rewelacyjnie.
 12. Bang & Olufsen o którym wspomniał @audiowit właśnie jest współczesny, bezprzewodowy i t.d. Do tego jeszcze pochodzi od firmy z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie kolumn nowoczesnych i stylowych. Osobiście nie słuchałem Devialetu. Jednak poleciałbym sprawdzić jak on gra przy większej głośności. Ma mały głośnik średniotonowy i raczej będzie słychać zniekształcenia przy większej głośności. Gdy masz duży pokój, lepiej to sprawdzić. Zazwyczaj to brzmi jak ściśnięcie, brakuje "wolności", nie ma tego poczucia które masz stając przy dużym polu. Oprócz B&O zobacz Nubert A700 oraz X-Pro 8000, Dali Callisto 6, Avantgarde Acoustic Zero 1, Magnat Magnasphere i Genelec The One (nie mają fabrycznych standów). Jeżeli masz mniejszy pokój, sprawdź Kef LS50 wireless i Kii three.
 13. Nie mogę się zgodzić do końca. N.p. Kharma, Tidal, Rockporty są rewelacyjne. Brzmią na bardziej wysokim poziomie niż inne. Nie chciałem wychodzić z pokoju. Estelon, AER i JBL Synthesis już średnio.
 14. Tak samo z B&W. W 99 roku 801 kosztowały $3 tys a teraz za taką kwotę kupisz tylko młodszy model. Wydaje mi się że najlepsze stosunek ceny u jakości ma sprzęt którego producent może sprzedać wiele: n.p. niedrogie kolumny albo monitory studyjne. Wszystko co sprzedaje kilkanaście sztuk rocznie będzie zawierało dużą marżę producenta. Dla mniej popularnego sprzętu koszt produkcji może wynosić dopiero 25% ceny detalicznej a czasem nawet mniej. Przy tym kolumny DIY nie zawsze są tańsze od fabrycznych. Liczyłem sobie i wyszło że lepiej kupić i zmodyfikować kolumny fabryczne bo one kosztowały tyle co sami głośniki.
×
×
 • Utwórz nowe...