Skocz do zawartości

Alfik30

Uczestnik
 • Zawartość

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Alfik30

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Będzin
 1. Czy można pogodzić kino domowe i stereo

  Temat zakupu kolum wyczerpany - dokonałem zakupu zestawu 5.1 Quadral Chromium Style Fronty: Chromium Style 8 Monitory: Chromium Style 2 Centralny: Chromium Style Base Subwoofer: Quadral Qube 10 Teraz mam tylko dylemat czym wszystko napędzić. Testowałem z Matantzem i Yamahą. Brzmienia mają diametralnie różne, w marantzu uwypuklona średnica, a yamaha gra bardziej szczegółowo z wypukloną górą i dołem pasma (w porównaniu do marantza). Największy problem jest w tym że podobają mi się o obydwa brzmienia a fundusze mam na tylko jeden amplituner. W grę wchodzą Marantz sr 7012 i Yamaha 2070. W tym wględzie wyboru jestem całkowicie skołowany.
 2. Dzień dobry. Nie wiem który tytułowych amplitunerów wybrać. Nie chodzi mi o różnice dźwiękowe gdyż to wyjdzie na odsłuchu. Zastanawiam się który z nich jest lepszy pod względem jakości/ klasy sprzętu i funkcjonalności. PS. Do tej pory moim faworytem było Onkyo 820/830 - ale po odsłuchu okazało się dla mnie zbyt "krystaliczne" w stereo, dlatego proszę o opinie na temat yamahy a1070 i matantza 7012 Pozdrawiam
 3. Kolumny - Quadral Chromium

  Dziękuję za podpowiedzi, mam nadzieję że niebawem dokonam wyboru
 4. Kolumny - Quadral Chromium

  Jestem na etapie zakupu kolumn. Byłem nastawiony na Dali Zensor 7 lub Monitor Audio Bronze 6. W sklepie miałem możliwość odsłuchy tych kolumn, ale zaproponowano mi także odsłuch Quadral Chromium Style 8. Po odsłuchu okazało się że te Quadrale oddają nieporównywalnie lepszy dźwięk od Zensorów i MA. Zacząłem czytać w necie o firmie Quadral i generalnie opinie o firmie nie są pochlebne. Jeżeli chodzi konkretnie o serię Chromium znalazłem kila testów i wg. testujących kolumny grają bardzo dobrze w stosunku do swojej ceny. Moje pytanie dotyczy tego czy są jacyś użytkownicy albo osoby które miały szansę odsłuchać tych kolumn i jakie mają spostrzeżenia. Cena kompletu (2 szt.) to średnio 7000 zł. Czy w tym zakresie cenowym są jeszcze inne modele które należałoby skonfrontować z Quadralami? Najbardziej mi zależy na opiniach dot. Quadrala.
 5. Czy można pogodzić kino domowe i stereo

  Mam pytanie w kwestii kolumn - byłem na odsłuchach Zensora 7 ale brak mi w nich szczegółowości. Jest wyeksponowany bas i wysokie tony a słabiej słyszalne są gitary i instrumenty klawiszowe (tło). W kontrze słuchałem Quardala chromium style 8. Kolumny są nieco droższe (3 500 szt) ale grają o wiele bardziej szczegółowo. Czy jest może ktoś kto może więcej napisać o Quardalu, ewentualnie polecić jeszcze coś innego w podobnej cenie?
 6. Czy można pogodzić kino domowe i stereo

  Nie znam się na rozwiązaniach audio, ale nie chciałbym nic przepinać. Najlepiej byłoby gdyby włączając telewizor automatycznie włączało się 5,1, ale po włączeniu np. radia internetowego, TIDALa, USB lub podobnych żeby automatycznie przechodziło w stereo. Jeżeli jest możliwość takiego skonfigurowania oddzielnie amplitunera i wzmacniacza to jak najbardziej byłbym zainteresowany.
 7. Dzień dobry, Chciałbym kupić zestaw kina domowego 5.1. Myślę o Dali Zensor 7 lub Monitor Audio Bronze. Moje pytanie dotyczy tego czy jest możliwość skonfigurowania amplitunera w taki sposób aby oglądając TV działał jako 5.1, natomiast przy słuchaniu muzyki pracował tylko na kolumnach frontowych+sub. Czy jest możliwe złożenie takiego zestawu amplituner + kolumny aby obsługiwał 5.1, a jednocześnie miał wysoką jakość muzyki stereo? Pozdrawiam Piotr
×