Skocz do zawartości

Fajfol

Uczestnik
  • Zawartość

    51
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Fajfol

  1. Witam, Posiadam wzmacniacz Denon PMA-560 i dac Topping E30. Ponieważ mam dostęp do sporej biblioteki płyt CD chciałbym nabyć odtwarzacz CD a jednocześnie nie wydać fortuny. Z tego względu mogę przeznaczyć około 400zł na taki sprzęt, zapewne używany, z ewentualną możliwością wymiany/naprawy lasera w przyszłości (gdyby coś się popsuło). Na portalach aukcyjnych jest sporo odtwarzaczy ale ciężko mi ocenić w który warto inwestować. Prosiłbym o ewentualne nakierowanie jakie modele/producenci są warci rozważenia w tej cenie.
  2. Wracając do tematu chciałbym jeszcze podpytać o budżetowe rozwiązanie - jak z Lucie poradziłby sobie Topping MX5? Wcześniej miałem MX3 i nie byłem zadowolony ze względu na zbyt zimne i ostre granie.
  3. Szczerze mówiąc to bardzo mi podpasowały, z Denonem grały bardzo dobrze ale z różnych przyczyn muszę poszukać innego - koniecznie nowego - wzmacniacza. Stąd moje poszukiwania. Zainteresowałem się również Dayens Menuetto lub Ampino ale niestety praktycznie nie są dostępne do kupienia w Polsce (nawet używane).
  4. Dzięki za wyjaśnienie. Sprawdziłem w specyfikacji i niestety w moim PC oraz laptopie nie ma takich wyjść. Czyli jak rozumiem w przypadku Audiolaba/Cyrusa pozostaje takie rozwiązanie: PC/laptop podłączony do DAC przez USB, a DAC po optyku/RCA do wzmacniacza? Co w przypadku Audiolaba który ma już DAC?
  5. Dziękuję za odpowiedzi. W trakcie rozważań nad wzmacniaczem uświadomiłem sobie jeszcze jedną kwestię - podłączenie wzmacniacza do komputera lub laptopa. O tyle o ile Magnat ma USB, to Audiolab 6000A lub Cyrus One już nie. Czy w takim razie rozwiązaniem dla Cyrusa i Audiolaba będzie zakup zewnętrznego DAC typu Topping E30 i za jego pośrednictwem łączenie się z PC/laptopem? Jest możliwość jeszcze przez wyjście słuchawkowe ale chyba jakość będzie znacznie niższa?
  6. Dziękuje bardzo, o to właśnie mi chodziło. W najbliższym czasie przetestuje oba.
  7. Zależy mi na jak najliczniejszych szczegółach dlatego pozwalam sobie dopytywać. Od tego jest forum, czyż nie? Być może ktoś w przyszłości też będzie miał taki lub podobny dylemat i znajdzie ten wątek.
  8. Testowałeś Audiolaba i Magnata z Luciami? Jeśli tak to według ciebie który z tych wzmacniaczy bardziej Ci pasował i dlaczego? Co do Musical Fidelity M2si to raczej ten sprzęt by mi jednak nie odpowiadał ze względu na całkowity brak funkcji sieciowych.
  9. Dziękuję, Audiolab 6000A i Magnata MR780 to kierunek, w którym będę podążał.
  10. A gdyby tak podnieść budżet na wzmacniacz do 4000-4200? Zależy mi przede wszystkim na ociepleniu brzmienia kolumn Lucia. Podobno (zresztą tak jak napisał @Ipomis) dobrze się zgrywają z Audiolab 6000A ale może jest jeszcze jakaś alternatywa np. Cyrus One lub któryś z Magnatów?
  11. Nie odnotowałem nic takiego ale raczej nie odpalałem Toppinga na więcej niż 80% głośności
  12. U mnie Polk T50 grały z Toppingiem MX3 i byłem zadowolony. Wzmacniacz podłączony kablem optycznym do TV, głośnością sterowałem za pomocą pilota od Toppinga.
  13. Udało mi się zdobyć Jean Marie Reynaud Lucia. Pierwsze wrażenia pozytywne ale dlatego, że podłączyłem je do starego Denona PMA-560. Dźwięk wpisuje się w moje oczekiwania. Następnie podłączyłem je pod Toppinga MX3 - dźwięk bardzo „ostry”, chłodny. Ewidentnie Lucia potrzebują „ocieplenia” jeśli mogę tak to określić. Ponieważ Denon napędza już inne kolumny potrzebuję czegoś nowego. Chyba naturalnym wyborem będzie wspomniana w pierwszym poście Taga Harmony HTR-1000CD v.2 lub dwa razy droższy Magnat MR780. Pytanie czy jest sens dopłacać do Magnata aż prawie 1500zł? A może macie jakieś inne propozycje?
  14. Zdecydowałem się na Jean Marie Reynaud Lucia. W pierwszej kolejności przetestuję z Toppingiem MX3. Czy w przyszłości jest sens zmienić Toppinga na Magnata MR780 czy może pójść w innym kierunku?
  15. Dziękuję bardzo wszystkim za wpisy. Z jednej strony podobają mi się te KEF LS50 Meta - widzę, że są bardzo popularne w sieci, pełno recenzji, testów i opinii. Jednak to koszt co najmniej 4700zł. Z drugiej strony Jean Marie Reynaud Lucia o których znacznie mniej można poczytać i dowiedzieć się (zwłaszcza w porównaniu do Kef), ale są tańsze o około 1300zł. Ponadto pojawiają się jeszcze inne propozycje. Muszę trochę poczytać i przemyśleć sprawę. Gdyby ktoś chciał coś jeszcze dodać coś w tym temacie to chętnie się zapoznam.
  16. Jeszcze tylko uściślając - jeśli q acoustic 3030i plasują się w lidze niżej niż Jean Marie Reynaud Lucia, tak samo Kef LS50 Meta są o poziom wyżej niż Jean Marie Reynaud Lucia (nie chodzi mi tylko o cenę)? Jak w ogóle wypadają Jean Marie Reynaud Lucia w stosunku do Kef LS50 Meta jeśli chodzi o brzmienie?
  17. Zauważyłem, że są dostępne Kef LS50 Meta za około 4700zł - może to będzie najlepszy wybór? Tylko wtedy odpada zakup w najbliższym czasie nowego wzmacniacza. Czy w takim razie jest w ogóle sens kupować KEF LS50 Meta aby grały w połączeniu z Toppingiem MX3 w pokoju o tak małym metrażu (7m)?
  18. Dziękuje za sugestie i porady. W pierwszej kolejności wypróbuje Jean Marie Reynaud Lucia. Jeszcze tylko pytanie - rozumiem, że nie ma sensu inwestować do tych kolumn w Taga Harmony HTR-1000CD V.2 jeśli mam już Toppinga MX3?
  19. Dziękuje bardzo za odpowiedzi. Po waszych sugestiach rozważam Dali Opticon 1 mkII oraz Jean Marie Reynaud Lucia. Rozumiem, że w obu przypadkach żaden wybór nie będzie „zły”? Czy Topping MX3 nie będzie ograniczał ich możliwości? Ponadto jak w porównaniu do tych propozycji mają się Q Acoustic 3030i?
  20. Witam, Chciałbym wyposażyć mały pokój pełniący funkcję "biura" (biurko z krzesłem obrotowym, regał i fotel wypoczynkowy) w zestaw stereo. Pomieszczenie ma powierzchnię około 6,5 metrów kwadratowych. Obecnie dysponuję budżetem około 4200 zł (z maksymalnym rozszerzeniem do 4,5 tys.). Posiadam również niewiele używany wzmacniacz Topping MX3, który początkowo planowałem sprzedać ale obecnie rozważam wykorzystanie go do napędzenia nowych kolumn (w takim przypadku cała kwota może zostać przeznaczona na kolumny oraz ewentualnie DAC). Zestaw ma być uniwersalny, zarówno do muzyki (głównie jazz i filmowa), jak i filmów. Źródłem będzie PC oraz Wiim (Spotify). Wzmacniacz będzie stał na biurku, kolumny również (po obu stronach monitora) lub ewentualnie mogę je umieścić na stojakach po obu stronach biurkach. Odsłuch będzie odbywał się na fotelu umiejscowionym w odległości około 1,5 metra od biurka. Zależy mi przede wszystkim na ciepłym i szczegółowym brzmieniu. Wstępnie zainteresowałem się zestawem Taga Harmony htr-1000cd v.2 + Q Acoustic 3030i lub mniejszych rozmiarów Q Acoustic 3020i. Do tego jeszcze ewentualnie DAC np. Topping E30. Plusem tego zestawu jest odtwarzacz CD, który byłby miłym, aczkolwiek nie niezbędnym dodatkiem. Wcześniej rozważałem również Magnat MR780 ale chyba aż takiego mocnego i "sporych" rozmiarów wzmacniacza nie potrzebuję w tak małym pomieszczeniu. Proszę o ewentualne sugestie lub propozycje w kwestii dobrania odpowiedniego sprzętu. Pozdrawiam
  21. To całkiem inna półka cenowa. Między nowymi 3030i a A200 jest 2 tys. różnicy.
  22. Dobra robota z tymi testami, utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że Taga + 3030i będą dobrym wyborem. Zastanawiam się tylko, czy zewnętrzny DAC mógłby jeszcze bardziej poprawić jakość odsłuchów.
  23. Czyli ostatecznie 3030i zostają u ciebie i będą grały z Tagą? Co wpłynęło na to, że jednak 3030i a nie pozostałe testowane przez ciebie kolumny? Czy zatkanie bass reflex w 3030i znacząco wpłynęło na odsłuch?
  24. A próbowałeś też odtwarzać płyty? Taga ma wbudowany odtwarzacz, jestem ciekaw jak wypada. Daj znać też jak z tymi i3030, bo sam właśnie taki zestaw planuję kupić.
×
×
  • Utwórz nowe...