Skocz do zawartości

Michał84

Uczestnik
  • Zawartość

    14
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Michał84

  1. Cześć, Od długiego czasu walczę z problemem obrazu na wyjściach (projektor i tv) z Denona AVR x4400h. Problem dotyczy zarówno podłączania na raz jednego wyjścia, jak i obu. Sprzęt: AVR Denon X4400H TV Samsung, Full HD (połączony z AVR zwykłym HDMI) Projektor JVC X7900 (połączony z AVR kablem optycznym HDMI) Apple TV (połączony z AVR zwykłym HDMI) Po kolei: 1. Wykorzystanie jednego wyjścia HDMI w amplitunerze - TV. To jedyna konfiguracja, w której wszystko jest ok. 2. Wykorzystanie jednego wyjścia HDMI w amplitunerze - Projektor. Podczas włączania, jest ok, sygnał jest prawidłowy wykrywany. Natomiast, w trakcie oglądania jakiegokolwiek materiału, raz na 20-30 minut, projektor albo amplituner "gubi" sygnał. Skutkuje to przerwaniem odtwarzanego sygnału, pojawieniem się czarnego ekranu. Po kilku/kilkunastu sekundach, sygnał znowu jest wykrywany, pojawia się informacja o sygnale 4k i można wznowić odtwarzanie. Nie muszę dodawać, jak jest to irytujące. 3. Wykorzystanie obu wyjść HDMI w amplitunerze - TV na pierwszym, projektor na drugim (lub odwrotnie, problem ten sam). TV - podczas włączania, obraz kilkukrotnie włącza się i wyłącza, za każdym razem po ponownym włączeniu pojawia się informacja o wykryciu sygnału 1080p/50i. Trwa to kilkanaście sekund, potem sytuacja się stabilizuje i dalej jest już ok. Projektor - Sytuacja identyczna jak w punkcie "2". Próbowałem już chyba wszystkich ustawień wyjść na amplitunerze i konfiguracji tv. Zarówno TV, jak i amplituner mają wgrany najnowszy możliwy soft (projektor nie, bo procedura jest bardzo skomplikowana i podobno powoduje utratę ustawień kalibracji, a ta była robiona przez skalibruj.tv. Wyczytałem dwie ciekawe informacje: 1. Amplitunery Denona mają podobno problem, jeśli pod jedno z wyjść jest podpięty kabel optyczny. 2. Problem może mieć związek z "handshake'iem" EDID. Nie mam natomiast pojęcia, jak ten problem zdiagnozować / rozwiązać. Z góry dzięki za wszelkie sugestie/rozwiązania.
  2. Hej, sorry, że tyle to trwało. Pomieszczenie ma powierzchnię 47m (salon + otwarta kuchnia). W załączniku zdjęcie., jak zestaw jest ustawiony. Q21, przy filmach grają te same kolumny, ale dźwięk idzie wtedy przez ampli Denona X4400h, Primaluna tylko zasila kolumny przez złącze HT.
  3. Już odpowiadam . Główny problem to przejrzystość średnich tonów, które przy szybszym rocku zlewają się w całość. Do tego, scena jest dla mnie za mała - być może to kwestia akustyki pokoju, ale szału nie ma (natomiast, przy filmach, a mam oddzielone tory muzyki i kina, scena jest gigantyczna). Co ciekawe, jak gram jazz, wolniejsze kawałki, całość brzmi super. Jak przyspieszę - jest słabo.
  4. Hej, Szykuję się do zmiany kolumn. Aktualnie grają u mnie podłogówki Monitor Audio Silver 500. Zasila je lampa Primaluna Dialogue HP Premium (integra), dźwięk podaje streamer CA CXN2 (tidal master). Do tego jest już sub REL T9i. Wiem, że kolumny są najsłabszym elementem zestawu, stąd pytanie - w jaki przedział/pułap cenowy powinienem celować, żeby kolumny jakościowo dopasowały się do reszty zestawu? Może polecicie jakieś konkretne modele do przesłuchania? Nauczony doświadczeniem, nie mam problemu z kupnem używek w razie czego. Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi ;), Michał
  5. Hmmm...po dwóch tygodniach przemyśleń, wpadłem na jeszcze jeden pomysł - zwiększenie budżetu i dołożenie lampowej integry pod stereo - myślę o modelu Primaluna Prologue Premium (z tego, co się orientowałem, ma opcję HT bypass, więc podłączona pod pre Denona w stereo pełniłaby rolę wzmacniacza, a w kinie końcówki mocy zasilającej fronty). Tylko, jak zwykle pytanie - czy ma to sens ;).
  6. @seba3002 - na całą elektronikę docelowo chciałbym przeznaczyć do 20k PLN. Natomiast, nie mogę kupić wszystkiego na raz, stąd pomysł z rozpoczęciem od końcówki mocy (do 5-6K PLN). O kolumnach na razie nie myślałem, chociaż kiedyś na pewno je wymienię. Upgradem chcę uzyskać poprawę jakości dźwięku w stereo (dodatkowo mam wrażenie, że amplitunerowi przy kinie domowym brakuje mocy do napędzenia kolumn - dźwięk przed podpięciem większej ilości głośników z samych kolumn był lepszy) i większą elastyczność przy dalszej rozbudowie. @Q21 - tu niestety moja wiedza się kończy ;). Zdecydowanie docelowo chcę rozdzielić cały tor na segmenty. Pytanie, czy jest sens kupować teraz zintegrowany wzmacniacz stereo, jak i tak z czasem dokupię przedwzmacniacz i procesor AV. Dodatkowo, czy jak kupiłbym teraz zintegrowany wzmacniacz stereo, to czy da się to w ogóle połączyć tak, żeby kolumny grały również w kinie domowym, a w stereo dało się nim sterować z poziomu tidala przez apple TV (pod amplituner mam jeszcze podpięty projektor 4k i tv).
  7. Cześć, Jako mocno początkujący, zwracam się o pomoc (w sumie nie wiem, czy temat bardziej pod stereo czy kino domowe). Doszedłem do momentu, w którym chciałbym rozbudować mój system, a dokładnie pójść w stronę rozdzielenia toru dźwięku, ale po kolei. Aktualny sprzęt: Amplituner: Denon x4400h Kolumny: Monitor Audio Silver 500 Subwoofer: Rel T7i Monitory: Monitor Audio FX silver Głośnik centralny: Monitor Audio C150 System wykorzystywany jest mniej więcej 60% - muzyka (wtedy tylko kolumny i subwoofer), 40% - kino domowe. Docelowo, chciałbym rozdzielić tor na przedwzmacniacz, procesor AV i końcówki mocy. Ze względu na ograniczenia budżetowe, chciałbym zrobić to stopniowo. Jako pierwszy element, planuję dołożenie końcówki mocy pod kolumny i spięcie jej z amplitunerem. Budżet na ten element to ok 5000 PLN. Prośba o radę, czy to co wymyśliłem ma w ogóle sens i co myślicie o poniższych końcówkach mocy: Advance Acoustic X-160 Emotiva xpa two gen 3 Z góry dzięki za odpowiedzi ;). Michał
  8. Dzięki, o to chodziło :). W takim razie szukam gumy ;).
  9. Hej, Mam system z subwooferem REL T7i. Stoi na podłodze z bardzo twardego gresu i tu pojawia się problem. Przy głośniejszych ustawieniach i niektórych częstotliwościach, pojawiają się wibracje powodujące niepożądane dźwięki. Myślałem o dokupieniu pod sam subwoofer podstawy antywibracyjnej/pianki. Co myślicie o takim rozwiązaniu? Czy nie będzie to problem przy konstrukcji RELa (bierna membrana skierowana w dół). Pozdrawiam, Michał
  10. Kolejny dzień odsłuchów i kolejna porcja danych do przetworzenia ;). Wiem już na 100%, że za 10-12k nie kupię pełnego zestawu 5.1 z amplitunerem, którego jakość by mi się podobała. Pozostaje więc opcja nr 2 - czyli zakup za cały aktualny budżet dobrych kolumn i amplitunera, może z subem jeśli wystarczy funduszy, a potem stopniowe rozbudowywanie systemu (na pewno tylne efektowe i centralny, może jakaś końcówka mocy do samej muzyki - kto wie;)). Dzisiaj już bardzo zbliżyłem się do tego, czego szukam - przy okazji odsłuchu Monitor Audio Silver 200, z subem (zastrzelcie mnie, zapomniałem zapytać, jaki model, ale ustawiony prawie na minimum fajnie wyrównywał bas, którego trochę dla mnie brakowało tym głośnikom). W sklepie pracowały pod pioneerem SX-N30, mam nadzieję, że przy podłączeniu ich pod Amplituner wielokanałowy z półki np. Marantza SR5012 nie będzie gorzej (kombinowanie z końcówkami mocy to chyba jeszcze nie mój poziom i przede wszystkim budżet). Zdecydowanie czekam na odsłuch Monitor Audio Silver 300 - w modelu 200 jakość super, trochę brakowało mi przestrzeni, jaką słyszałem w przypadku Bronzów 6 - tak sobie myślę, że 300-tki będą połączeniem wielkości sceny z bronze'ów 6 z jakością i precyzją silver 200 - wtedy jestem w domu. Słuchając rad @Top Hi-Fi i @S4Home, oprócz wspomnianych MA silver 300, zostały mi na liście do przesłuchania B&W 683 S2, PSB Imagine X2T i Heco Aurora. Pytanie do bardziej doświadczonych: 1. Czy w ogóle ma sens taki kierunek? 2. Z jakimi amplitunerami warto posłuchać MA Silver 300? 3. Z jakimi subami można je połączyć? Z góry dzięki za pomoc i sugestie ;).
  11. @S4Home, dzięki za podpowiedzi, na pewno przesłucham te zestawy - wysłałem też wiadomość na priv. Jestem dzisiaj po pierwszych odsłuchach i szczerze mówiąc...nie jest dobrze. Słuchałem: Klipsch 260f - fajny bas, dynamiczne, niestety zupełnie zlewający się środek przy odkręceniu amplitunera na 2/3 (był to poziom, przy jakim normalnie słuchałbym muzyki). Polk Audio S60 - bardzo nieprecyzyjne, słabe wysokie tony. Focal Chorus 716 - fajny środek, ale bardzo płasko, praktycznie bez góry i dołu. Monitor Audio Silver 6 (podobno inna półka, ale cenowo wypadają podobnie) - bardzo precyzyjne w pełnym zakresie, przyjemna góra, trochę mało basu (chociaż może to kwestia konfiguracji amplitunera). Na razie bez porównania numer jeden. Wszystkie zestawy kolumn podłączone były do Denona AVR-X4400H. Generalnie, nie powiem, żeby którakolwiek konfiguracja wgniotła mnie w fotel i wywołała szeroki uśmiech na twarzy - albo ja jestem jakiś skrzywiony i za dużo oczekuję, albo powinienem szukać w innym budżecie, albo wybór głośników i amplitunera nie był najszczęśliwszy. + za obsługę (jeśli to czytacie), pan był bardzo sympatyczny i pomocny, tylko nie do końca trafił z propozycjami ;). Coś czuję, że proces wyboru nie będzie najkrótszy...;) Alternatywą może być też zakup kolumn i amplitunera za całość budżetu (12k), a za 2-3 miesiące dokupienie reszty zestawu.
  12. @Top Hi-Fi, dzięki za sugestie. Myślę, że akurat w tym przypadku będzie okazja dłużej pogadać - w następny czwartek jestem umówiony w jednym z Waszych salonów ;).
  13. Hej , Zupełnie nie mam ambicji nagłaśniania w idealny sposób całych 60m. Zależy mi na przestrzeni, w której de facto oglądam filmy/słucham muzyki - czyli obszar kanapy i foteli. Układ w nowym mieszkaniu będzie podobny, więc to nie powinien być problem. Pozdrawiam, Michał
  14. Witam :), Poszukuję porad na temat zakupu systemu 5.1 (z możliwością dalszej rozbudowy do 7.2). Do tej pory miałem "zabawkowy" sprzęt Samsunga (HT-e6500w), który właśnie wyzionął ducha - może to i dobrze, przynajmniej mam argument, żeby kupić coś bardziej sensownego ;). Dysponuję budżetem 10-12k. Chciałbym w tej cenie zmieścić się z zakupem głośników i amplitunera. Do nagłośnienia mam przestrzeń ok. 42m - salonu z otwartą kuchnią (zwymiarowany rzut w załączniku, wiem, zaraz mi się dostanie, że dramat akustyczny;)). Zaznaczyłem dwa potencjalne miejsca pod subwoofer i lokalizację głośników. Docelowo, system pojedzie ze mną do nowego domu (wtedy pow. salonu z kuchnią będzie w okolicach 60m). Jestem przed wycieczką po sklepach w celu przesłuchania, jak co gra i co mi najbardziej pasuje, ale ponieważ wybór jest ... przytłaczający, chciałbym wiedzieć, czy idę w mniej więcej dobrym kierunku. Sprzętu używam mniej więcej 50/50 do filmów i muzyki. Do amplitunera na stałe podpięte muszą być apple TV, dekoder, NAS, PS4, na wyjściach TV i rzutnik. Jeśli chodzi o głośniki, myślałem o takich opcjach: 1. Monitor Audio Bronze 6/2/Centre. 2. Monitor Audio Bronze 6/monitor audio FX (wtedy zawiesiłbym je na ścianie za kanapą, pytanie, czy ma to sens)/Centre. 3. Dali ZENSOR 7/1/VOKAL. 4. B&W 683 S2 + 686 S2 + HTM62 S2. Zupełnie nie wiem, co z subwooferem - wszelkie podpowiedzi mile widziane ;). Zasilić chciałbym to amplitunerem: 1. Yamaha rx‑v683 2. Onkyo TX-NR676E Jeśli chodzi o sam amplituner, ważne jest dla mnie min. 4 wejścia HDMI 4k, min 2 wyjścia HDMI 4k, łączność bezprzewodowa z telefonami/tabletami, dobrze byłoby, gdyby wspierał już jakąś odmianę multiroom'a i oczywiście wszystkie nowe systemy - dolby atmos etc. Prośba o radę lub konstruktywną krytykę ;). Pozdrawiam, Michał
×
×
  • Utwórz nowe...