Skocz do zawartości

xarius

Uczestnik
 • Zawartość

  19
 • Dołączył

 • Ostatnio

O xarius

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska
 1. Ja korzystam z: http://www.radio-browser.info/gui/#!/bycountry/Poland Tu akurat Polska, ale jest tego znacznie więcej. Widząc listę klikasz na I< i pojawia Ci się takie coś: { "name": "'undefined' -> '24/7 Dubstep Radio'", "url": "'undefined' -> 'http://31.14.131.233:8000/mp3_best'", "homepage": "'undefined' -> 'https://24dubstep.pl/'", "favicon": "'undefined' -> 'https://cdn-radiotime-logos.tunein.com/s247635q.png'", "tags": "'undefined' -> ''", "country": "'undefined' -> 'Poland'", "state": "'undefined' -> ''", "language": "'undefined' -> 'Polish'" }[/Code]
 2. Hej. Jako, że TV oglądamy dopiero, gdy zasną dzieci to w dzień gra radio internetowe. Posiadam tuner satelitarny na linuxie, który mamy podłączony do starej wieży. Gdy chcemy zmienić stację włączamy TV i klikamy na liście ulubionych co chcemy. Kiedyś miałem inny tuner, z innym obrazem i po zmianie ubyło mi kilku stacji, ale się przyzwyczaiłem. Z resztą pewnie dałoby się je dodać poprzez ręczne dopisanie strumienia, ale nie wnikałem, bo jest tego tyle, że zawsze znajdzie się alternatywę. Możliwości są ogromne, np. możemy zainstalować kolejny plugin z już zaszytą bazą. A jak jest z radiem internetowym w amplitunerach? Mamy to co nam narzuci producent? Czy, np. są aktualizacje strumienia wraz z nowym firmware? Jak to się obsługuje? Jest to proste jak budowa cepa czy raczej trzeba się gimnastykować? Z aplikacji telefonicznej można? Wyszukiwanie odbywa się po kraju, nazwie, gatunku? Czy lista ulubionych ma jakieś ograniczenia, np. ilość stacji? Czy Wy doświadczeni widzicie, że, np. Yamaha ma to lepiej rozwiązane niż, np. Onkyo czy to jest jedno i to samo? Jeśli znajdzie się ktoś chętny mogę podać kilka stacji żeby sprawdzić czy są dostępne. Chociaż w Open.fm utwory się powtarzają to zdarza mi się słuchać Ich rozgłośni, a na stronie vTuner nie wyszukuje. To powiem szczerze, że zaskoczenie, bo na linuxie w/w stacje są w każdym pluginie. Wiem, że są Pandora, Tidal, Deezer, Spotify, itp., ale to mnie nie interesuje.
 3. Dziwne, bo zarówno Onkyo jak i Marantz to amplitunery 9.2, a Kolega jasno pisze, że 5.1 to ostateczność.
 4. Miałem sporo spraw na głowie i zakup amplitunera zszedł na dalszy plan. Jednak powoli znów wracam do tematu. W okolicy otwarto salon Top HiFi i wczoraj miałem okazję w nim gościć. W promocji, tj. 3999 zł jest dostępny zestaw Yamaha RX-V485 + Indiana Line Nota 550 / Nota 240 / Nota 740. Niestety wczoraj nie było jak usiąść i posłuchać, ale będę umawiać się już w styczniu. I teraz pytanie: jak te głośniki przedstawiają się na tle Tag 606 czy Quadral Quintas 6650? I jakościowo i dźwiękowo. Pytam, ponieważ w salonie jest to najniższa półka i porównywałbym je z Yamaha NSF51/NSP51, które promocyjnie kosztują 1999 zł.
 5. A co to za model, że nie oglądasz z poziomu USB telewizora?
 6. Witajcie, Jakie są dokładnie różnice pomiędzy Marantz 1508, a Marantz 1608? Widzę, że w 1509 dodano obsługę DTS-HD High Resolution Audio oraz DTS-HD Master Audio. Czy jeszcze są jakieś istotne różnice?
 7. Ja wracając znad morza właśnie zahaczyłem o Gdańsk i Cinematech.
 8. Jeśli pod nazwą T531 kryje się zestaw T50+T35+T15 to ja go słuchałem i porównywałem z M-Audio HCS-9920 i powiem szczerze, że mi te tańsze grały lepiej. Nie znalazłem ani jednego plusa żeby dopłacać 1000 zł do Polk. Absolutnie nic nie narzucam, lecz wyrażam swoją opininię i mi najbardziej leży Taga 606. Quadral 6650 nie spodobał mi się z Marantz 1508, ale przyznaję, że tylko stereo sprawdziłem.
 9. No to teraz wbiłeś mi gwóźdź...Ja tylko stereo oceniałem.
 10. Odsłuchałem Marantz 1508 z Taga 606 i Quadral Quintas 6650 i chociaż nie jestem specjalistą to według mnie te głośniki dzieli przepaść. Taga wypada X razy lepiej i dziwię się, że one wzajemnie ze sobą "rywalizują".
 11. Czekaj, czekaj. Na dekoderze Polsatu masz przestawić, a nie TV.
 12. Ja zdjęcie wziąłem z Google. Pokaż jaki masz pilot. I temat warto założyć na forum Satkuriera: https://forum.satkurier.pl/forum/9-cyfrowy-polsat/
 13. Nie mam tego dekodera, ale mam Samsunga na którym to trzeba przełączyć z pilota. Twój pilot ma taki klawisz jak głośnik ze znakiem zapytania. Może nim się wybiera. W moim Samsungu jeśli tuner stoi w czuwaniu jest OK. Jeśli odłączę z prądu to wraca do 2.0. I trzeba od początku wyklikać.
 14. OK, zostaje Marantz NR1508. I z nim chciałbym odsłuchać TAGA 606, Quadral Quintas i...czym jeszcze wartościowym mógłbym się zainteresować? Dobrze żeby zestaw 5.0 był w porównywalnym budżecie do w/w.
×
×
 • Utwórz nowe...