Skocz do zawartości

xarius

Uczestnik
 • Zawartość

  15
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O xarius

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska
 1. xarius

  Onkyo 656 problem z odtwarzaniem filmów mkv

  A co to za model, że nie oglądasz z poziomu USB telewizora?
 2. Witajcie, Jakie są dokładnie różnice pomiędzy Marantz 1508, a Marantz 1608? Widzę, że w 1509 dodano obsługę DTS-HD High Resolution Audio oraz DTS-HD Master Audio. Czy jeszcze są jakieś istotne różnice?
 3. Ja wracając znad morza właśnie zahaczyłem o Gdańsk i Cinematech.
 4. xarius

  Kino domowe do około 3000 zł

  Jeśli pod nazwą T531 kryje się zestaw T50+T35+T15 to ja go słuchałem i porównywałem z M-Audio HCS-9920 i powiem szczerze, że mi te tańsze grały lepiej. Nie znalazłem ani jednego plusa żeby dopłacać 1000 zł do Polk. Absolutnie nic nie narzucam, lecz wyrażam swoją opininię i mi najbardziej leży Taga 606. Quadral 6650 nie spodobał mi się z Marantz 1508, ale przyznaję, że tylko stereo sprawdziłem.
 5. No to teraz wbiłeś mi gwóźdź...Ja tylko stereo oceniałem.
 6. Odsłuchałem Marantz 1508 z Taga 606 i Quadral Quintas 6650 i chociaż nie jestem specjalistą to według mnie te głośniki dzieli przepaść. Taga wypada X razy lepiej i dziwię się, że one wzajemnie ze sobą "rywalizują".
 7. xarius

  Cyfrowy Polsat i Dolby Digital ?

  Czekaj, czekaj. Na dekoderze Polsatu masz przestawić, a nie TV.
 8. xarius

  Cyfrowy Polsat i Dolby Digital ?

  Ja zdjęcie wziąłem z Google. Pokaż jaki masz pilot. I temat warto założyć na forum Satkuriera: https://forum.satkurier.pl/forum/9-cyfrowy-polsat/
 9. xarius

  Cyfrowy Polsat i Dolby Digital ?

  Nie mam tego dekodera, ale mam Samsunga na którym to trzeba przełączyć z pilota. Twój pilot ma taki klawisz jak głośnik ze znakiem zapytania. Może nim się wybiera. W moim Samsungu jeśli tuner stoi w czuwaniu jest OK. Jeśli odłączę z prądu to wraca do 2.0. I trzeba od początku wyklikać.
 10. OK, zostaje Marantz NR1508. I z nim chciałbym odsłuchać TAGA 606, Quadral Quintas i...czym jeszcze wartościowym mógłbym się zainteresować? Dobrze żeby zestaw 5.0 był w porównywalnym budżecie do w/w.
 11. Dopytałem specjalistów Emitela i Oni mnie sprowadzili na ziemię jeśli chodzi o bitrate w DAB+. Także mogę zrezygnować z tej fukcji. I teraz pytanie: czy Marantz 1508 czy Onkyo TX-L50 (o ile ma pre-out, bo nie widzę).
 12. Niby klon, a DAB nie ma. Tak, ponieważ jestem DXerem starej daty. Lubię kręcić anteną w czasie podwyższonej propagacji i odbierać odległe stacje. Poza tym FM z czasem umrze (jak TV analogowa) i radio cyfrowe stanie się powszechne. I skoro to porównywalny sprzęt to, dlaczego ma zagrać lepiej niż Pioneer?
 13. Marantz 1608 odpada ze względu na brak tunera DAB+ (info w pierwszym poście). AVR-X2500H jest poza moim budżetem i także bez tunera DAB+. I nie widzę nic na temat wyjścia na dodatkowy wzmacniacz. Onkyo TX-NR686 - j.w. Ja wiem, że droższe zagrają lepiej (to logiczne), ale, że to pierwszy amplituner to nie widzę sensu dokładać ponad 1000 zł. Tym bardziej, że mi się nie podobają. To tak jakby kupować super wyposażony samochód, który się nam nie podoba. Pioneera mogę mieć za 1799 zł. Ale jak już napisałem mogę to zmienić, ale na coś co posiada wszystkie funkcje których potrzebuję. A te slim Onkyo to jaki ma symbol?
 14. Witajcie, chociaż konto mam od kilku minut to na stronę wchodziłem od dłuższego czasu i namiętnie czytałem kilka godzin dziennie. Z polecanych tu sprzętów padały następujące modele (kolejność zupełnie przypadkowa): Denon AVR-X2400H Yamaha RX-V683 Yamaha RX-V483 Pioneer VSX-832 Onkyo TX-NR676 Pioneer VSX-932 Niestety wszystkie wyżej wymienione mi się nie podobają wizualnie. I niezbyt chciałbym kupować takiego "klocka" pomimo tego, że cieszą się dobrymi opiniami. Ze sprzętów, które mi leżą mógłbym wymienić: Harman Kardon AVR-161S, ale ten z kolei nie ma WiFi, a to jeden z podstawowych wymogów, które musi spełniać zakupiony amplituner. Dyskwalifikuje go także brak wsparcia dla .flac z USB. Marantz NR1508, Marantz NR1608, ale te z kolei nie mają tunera DAB+, który wymagam. I tak przeglądając oferty trafiłem sobie na zupełnie pominięty tutaj i na innych stronach (chciałbym wiedzieć, dlaczego) amplituner Pioneer VSX-S520D. Ma on WiFi (nawet dwuzakresowe), radio internetowe, wyjście pre-out, tuner DAB+, odtwarza .flac, czyli wszystko czego w zasadzie potrzebuję. Filmów może zbyt dużo nie oglądam, ale z TV korzystam często i na własnym tunerze satelitarnym (Linux) widzę, że część stacji ma dźwięk Dolby Digital i Dolby Digital+, dlatego potrzebny jest mi system 5.0. Jak już zauważyliście kładę też nacisk na muzykę (czy to z USB czy radia internetowego), więc nie chciałbym żeby dźwięk przypominał ten z "jamnika". Głośników jeszcze nie mam, ale raczej będzie to coś z tej pary: Quadral Quintas 6650 lub TAGA TAV-606 v3. Oczywiście będę dążyć do tego żeby posłuchać jednych i drugich głośników z wybranym już amplitunerem. Dopuszczam też propozycje jeśli z czymś innym ten Pioneer (o ile nie zostanie przez Was wykluczony) miałby zagrać zdecydowanie lepiej. Salon to kwadrat o powierzchni około 16m2. Głośnik centralny byłby pod TV (na szafce RTV), przednie kolumny po bokach tuż przed linią TV, a satelity na ścianie (wiszące) nad kanapą. Jak na pierwszy post to w zasadzie tyle. Jeśli coś istotnego pominąłem to pytajcie. Z chęcią podyskutuję.
×