Skocz do zawartości

Rafał_

Uczestnik
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O Rafał_

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Rafał_

  Czy zmieści się tutaj kino domowe ?

  Żona jest jak najbardziej właściwa , a szafka była jedyną, która kolorystycznie pasowała nam do pozostałych elementów wnętrza. Jeżeli miałbym zmieniać mebel, to trzeba by robić coś na wymiar. Na to kasy nie przewidziałem.. Ten amplituner, który podałem miałby 4 cm luzu. Szafka na plecach ma otwory na przewody więc powietrze powinno się spokojnie przemieszczać. Pytanie tylko jak on się prezentuje pod względem jakości dźwięku i mocy ?
 2. Rafał_

  Czy zmieści się tutaj kino domowe ?

  Mogę przeznaczyć na ten cel maksymalnie 6 tyś. Patrzyłem już na amplitunery i największy problem jaki widzę to ta durna szafka RTV.. W życiu nie myślałem, że ta półka będzie za niska.. Jedyny amplituner znalazłem a który się tutaj zmieści to Marantz NR1607.
 3. Rafał_

  Czy zmieści się tutaj kino domowe ?

  Czytam cały czas jaka konfiguracja jest najlepsza i wychodzi, że jedyne rozwiązanie to dodatkowe urządzenia np. Nvidia Shield TV podłączone do amplitunera. Potem z amplitunera do TV. Shield TV ustawia się jako dekoder obrazu z ustawionym passthru sygnału audio. Wtedy dźwięk jest dekodowany przez amplituner w bezstratnej jakości. Przynajmniej tak to rozumiem. Średnio mi się to podoba. Kolejna skrzynka i kolejny pilot... Dla mnie to nie problem, ale jak coś nie będzie działać to moja żona już sobie z tym nie poradzi...
 4. Mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich. Na wstępie zaznaczam, że niewiele wiem o systemach kina domowego. Nie dawno kupiłem TV LG OLED 55C7V i chciałbym do niego zbudować kino domowe. Zestaw ma służyć wyłącznie do filmów (50%) i Netflix'a (50%). Telewizje oglądamy z żoną sporadycznie. Filmy przesyłam do TV z komputera poprzez DLNA (Uniwersal Media Server) bez kompresji i zależy mi na tym żeby tak zostało. Są to pliki .mkv (4K,HDR,HEVC,DTS-X,DTS-HD,TrueHD,Atmos), które ważą od 50 do 100 GB i nie widzi mi się kopiowanie tego na dyski zewnętrzne. Dołączam rysunek pomieszczenia wykonany w skali. Z proporcji można sprawdzić wszystkie wymiary. Wysokość pomieszczenia to 2,7 m. Jest kilka ograniczeń: - półka szafki RTV, na której chcę postawić amplituner i głośnik centralny ma 144 mm wysokości i nic tutaj już nie da się zrobić (chyba, że zamontować TV do ściany i na górze szafki stawiać sprzęt co nie bardzo mi odpowiada), - kolumna po lewej stronie TV będzie stać pomiędzy szafką RTV, a grzejnikiem, - chcę aby tylne głośniki były do montażu na ścianie (zabezpieczenie przed dziećmi :D). - głowa słuchacza siedzącego na kanapie znajduje się 550 mm od ściany Mam wątpliwości czy zmieści się tutaj zestaw do Dolby Atmos w układzie 5.1.2 ? Drugą wątpliwość jaką mam to przesyłanie dźwięku z TV w nowoczesnych formatach (DTS-X, Dolby Atmos, DTS-HD, TrueHD) poprzez HDMI z ARC. Z tego co się zorientowałem to problemem jest stary standard ARC. Ponoć dopiero telewizory z HDMI 2.1 i eARC będą mogły przesyłać dźwięk bez problemu. Na ile jest to prawda ? Zastanawiałem się czy amplitunery mają taką funkcję aby skomunikować się z serwerem DLNA, odtworzyć dźwięk, a obraz przesyłać poprzez passthru do TV bez dekodowania? Obecnie zależy mi na podjęciu decyzji jaki system będzie tutaj najlepszy (czy na pewno 5.1.2, a może jednak zwykłe 5.1 czy nawet stereo ?), a przede wszystkim na ogarnięciu całego okablowania. Kończę remont tego pomieszczenia i chcę ładnie ukryć niezbędne okablowanie. Ukrycie przewodów pod tynkiem również wchodzi w grę. Bardzo proszę o pomoc.
×