Skocz do zawartości

grabo999

Uczestnik
 • Zawartość

  17
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez grabo999

 1. to jest właśnie podstawowe pytanie - czy warto inwestować w jakikolwiek sprzęt skoro efekt ma być bardzo słaby... jak widać zdania są podzielone... Co kompletnemu amatorowi dodatkowo komplikuje życie;)
 2. jak postawie po prawej stronie mebla to praktycznie przejścia do stołu nie będzie. Jak przysunę do szafki rtv i do ściany (kontaktu) to chyba też będzie najlepsze położenie.
 3. ciężko będzie bo jednak trzeba je wysunąć przed meble żeby to miało sens, a wówczas nawet mimo stosunkowo małych wymiarów będą utrudniać komunikację. W dodatku mam wrażenie, że nie do końca będzie to dobrze wyglądać jak będą stać "na środku" pokoju. a gdybym jeden głośnik postawił na meblach a drugi na stojaku (na zdjęciu po lewej stronie)? powstałby prawie trójkąt równoboczny i mniej więcej ta sama wysokość na której będą głośniki.
 4. Dzięki za podpowiedzi. Wychodzi na to, że małej (a nawet dużej) rewolucji w umeblowaniu nie warto inwestować bo i tak poprzez nieprawidłowe ustawienie nie zagra to jak trzeba. jeśli chodzi o układ to najłatwiej wkomponować soundbar (na półce nad telewizorem lub na szafce z telewizorem) z soobuferem (obok tv), ale już zdążyłem się zorientować jaka na ich temat opinia krąży na forum:)
 5. Na forum czytałem również o prostym i tanim rozwiązaniu (być może tutaj miałoby to zastosowanie): wzmacniacz cyfrowy SMSL Q5pro + dobre kolumny do tego. Co o tym myślicie?
 6. Dzięki za odpowiedź. Z podłogowymi może być problem (zwłaszcza z prawej strony) bo zajmują sporo miejsca. Niestety obawiałem się, że kolumny postawione na meblach na różnych wysokościach nie będą najlepszym pomysłem (w dodatku od ściany też pewnie będą musiały być odsunięte)... Czy mimo to jest sens inwestować? Szkoda, że tak daleko na odsłuchy...
 7. Witam, interesuje mnie zakup nowego sprzętu audio - 2.0 lub 2.1. (kolumny podstawkowe, subwoofer jeżeli ma sens i mieści się w budżecie - ewentualnie do dokupienia w przyszłości). Zestaw będzie podłączony do telewizora Samsunga. Zestaw będzie wykorzystywany głównie do słuchania muzyki z Youtube 80% (ewentualnie tidal lub z usb; w zasadzie każdy rodzaj muzyki z uwagi na liczbę użytkowników) oraz 20% oglądania filmów (+ oczywiście telewizja). Głośniki przednie będą stać po dwóch stronach TV (oddalone od siebie około 2-2,2 metra) - jak na dołączonym zdjęciu. 2. Kwota: maksymalnie 3000 zł. 3. Sprzęt ma być nowy. 4. Sprzęt będzie podłączony do Tv Samsunga. Nie posiadam innego sprzętu audio. 5. Pow. pokoju: ok. 17 m2 (prostokąt o wym. 3,3x5,2 m -jak na rysunku). 6. Najlepiej by był to kompletny zakup na kilka lat. 7. Sprzęt będzie podłączony pod TV Samsunga. Muzyka będzie odtwarzana głównie z Youtube (ewetualnie tidal lub podobny). 8. Miejsce zamieszkania: Wałbrzych. Jaki sprzęt się tutaj sprawdzi? Być może na to zastosowanie i warunki nie warto inwestować. Niestety w pobliżu nie mam salonu audio z prawdziwego zdarzenia (jeżeli się mylę to z góry przepraszam). Z góry dziękuję za pomoc.
 8. Dzięki za Wasze opinie. Oczywiście każdy ma swój typ:) muszę przemyśleć, który zestaw mnie bardziej przekonuje.
 9. To chyba jedyna opcja. Lub po prostu dać sobie spokój.
 10. Wychodzi na to, że w tej kwocie lepiej sobie odpuścić temat. Jakby w moim mieście (Wałbrzychu) był jakikolwiek salon audio to oczywiście bym go odwiedził:)
 11. A co myślicie o takim rozwiązaniu? Cenowo wzmacniacz jest ok:) Bo z tego co widzę to zdania na temat monitorów aktywnych są podzielone...
 12. zagrają lepiej niż Yamaha 383 + Magnat 202? a co mini polecacie?
 13. Witam, interesuje mnie zakup nowego kina domowego - 3.1 lub 5.1. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsca tylko tylne kolumny (o ile będzie to zestaw 5.1.) mogą być typu podłogowego. Zestaw będzie podłączony do telewizora Samsunga. Zestaw będzie wykorzystywany głównie do słuchania muzyki z Youtube 80% (w zasadzie każdy rodzaj muzyki z uwagi na liczbę użytkowników) oraz 20% oglądania filmów (+ oczywiście telewizja). Głośniki przednie będą stać po dwóch stronach TV (oddalone od siebie około 2-2,2 metra), głośnik centralny nad TV, suboofer obok TV. Nie jestem pewien czy warto inwestować w zestaw kina domowego więc nie wykluczam zakupu mini wieży czy soundbara. W przypadku zakupu kina domowego lepiej kupić gotowy zestaw czy kompletować coś na własną rękę? 2. Kwota: maksymalnie 2000 zł (jeżeli sprzęt za 2 tys. jakościowo odpowiada temu za 1 tys. to oczywiście wolę wydać mniej). 3. Sprzęt ma być nowy. 4. Sprzęt będzie podłączony do Tv Samsunga. Nie posiadam innego sprzętu audio. 5. Pow. pokoju: ok. 17 m2 (prostokąt o wym. 3,3x5,2 m; sprzęt będzie ustawiony na dłuższym boku czyli w odległości 3m od kanapy). 6. Najlepiej by był to kompletny zakup na kilka lat. 7. Sprzęt będzie podłączony pod TV Samsunga (chyba najwygodniej przez HDMI). Muzyka będzie odtwarzana z Youtube więc dobrze, żeby sprzęt wyposażony był w Bluetooth (aby możliwe było odtworzenie muzyki z telefonu). Przydałoby się również USB (ale nie wykluczam sprzętu bez). 8. Miejsce zamieszkania: Wałbrzych. Z góry dziękuję za pomoc.
 14. interesuje mnie tylko nowy sprzęt. W takim układzie czy znajdę coś lepszego niż Yamaha 383 + Magnat 202? A może lepsza będzie mini-wieża lub soundbar (tylko czy możecie coś polecić)? Po zakupie Yamaha 383 + Magnat 202 na tym etapie i tak nie będzie kina domowego...
 15. Niestety zestaw przekracza zakładany budżet 2 tys.
 16. Dzięki za odpowiedź. A jeżeli zestaw miałby być tylko stereo 2.1. to jaki amplituder polecacie (w granicach około tysiąca zł)? Bo jeśli chodzi o głośniki to w tym przedziale raczej nic lepszego niż Magnat 202 nie znajdę. A może do mojego zastosowania (Youtube - 80%, filmy 20%) będzie lepszy jakiś gotowy zestaw, mini wieża lub soundbar (za tego soundbara pewnie dostanie mi się na forum:)).
 17. Witam, Chciałbym zakupić sprzęt audio do salonu (pow. 17 m2). Po wstępnym rozpoznaniu oraz z uwagi na ograniczoną ilość miejsca rozważam zakup zestawu: 2 kolumny typu monitory, amplituner oraz z czasem zakup subwoofera (ewentualnie głośnika centralnego oraz 2 tylnych). Zestaw będzie podłączony do telewizora Samsunga. Zestaw będzie wykorzystywany głównie do słuchania muzyki z Youtube (w zasadzie każdy rodzaj muzyki z uwagi na liczbę użytkowników) oraz oglądania filmów. Kolumny będą stać po dwóch stronach tv, oddalone od siebie około 2-2,2 metra, odległość telewizora od sofy to jakieś 3-4 metry. Cena zestawu (bez subwoofera) to 2 tys. Co myślicie o zestawie Yamaha RX-V383 + Magnat Monitor Supreme 202? A może polecicie coś zupełnie innego? Jestem zupełnym laikiem (co z resztą widać po przeznaczeniu sprzętu), natomiast zależy mi, żeby jakość dźwięku była zdecydowania lepsza od TV (słyszalna nawet przez takiego amatora jak ja). Czy potem warto dokupić subwoofera serii Magnat, np. Magnat Monitor Supreme II Sub 202A (ewentualnie dodatkowo głośnik centralny Magnat Needle Alu Super Center + Magnat Needle Alu Sat), czy jednak szukać czegoś innego? Z góry dziękuję za odpowiedź.
×
×
 • Utwórz nowe...