Skocz do zawartości

Przemkus

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Sosnowiec
 1. Nie znam się mega, jestem w tym temacie raczej laikiem, dlatego tu szukam porady, ale z tego co wiem to kolumny posiadające bass refleks z tyłu mają być odsunięte od ściany ile? min 20cm, 50cm, 100cm?, nawet jeśli 20, to w moim przypadku jest już za dużo. Te Magnata Shadow 207 są ok, ale mają 35 cm głębokości tyle co komoda i ze względu na ograniczone możliwości rozstawienia (odsunięcia od ściany) w taki sposób kombinuje. Chyba, że te Magnaty czy inne z bass refleks z tyłu mogę dosunąć do ściany na maks to spoko w co wątpię.
 2. Witam. Dziękuję za zainteresowanie i podpowiedzi. Troszkę przez ten czas pojeździłem żeby posłuchać co nieco i zdecydowałem się jednak na amplituner kina domowego, z racji tego, ze TV będzie podpięty, laptop czasami i filmy mimo wszystko się ogląda a muzyka jak leci to i tak w tle(nie siadam przed głośnikiem i nie słucham w spokoju); najbardziej mi przypadła do gustu wymieniona wcześniej Yamaha MusicCast RX-S601D. Fajnie gra i co dalej odpowiada mi gabarytowo. Teraz kwestia kolumn, bo jak pisałem wcześniej chciałbym żeby miały bass refleks tylko z przodu i docisnąć je do ściany. I teraz albo wziąć Indiana Line Nota 550X i do tego od razu centralny i szybko poszukać suba na koniec satelity dokupić. Albo, podobają mi się choć nie ma opinie jeszcze a przynajmniej nie mogłem znaleźć Pylon Audio Pearl 27 i na pylonie zbudować zestaw podobnie w kolejności jak z indiana. Czy jeszcze coś innego w tym budżecie z bass refleks z przodu to ważne?
 3. Co do kolumn do kina czy streo to było tak na razie na pierwszy rzut podane, ale np brałem pod uwagę też np wilson raptor 7 lub coś podobnego tak maks do 3k za kolumny.
 4. Może nie precyzyjnie się wyraziłem, chodziło mi o wymiar między przednim panelem a tylną ścianką amplitunera, ponieważ w przypadku większym niż 35 cm będzie mi wystawał poza komodę.
 5. Witam serdecznie. Przepraszam też za może dziwny tytuł. Chcę w niedługim czasie nabyć jakiś sprzęt do słuchania muzyki ale też do użytkowania razem z telewizorem, telefonem czy tabletem czasem może laptop. Ogólne założenie to 50/50 muzyka film, może 60/40 muzyka film. Pomieszczenie to salon z aneksem ok 22m2 - 3,5mx6m. Szkic w pdf. Zaznaczam też, ze nie jestem audiofilem, po prostu chciałbym, żeby to fajnie grało. Muzyki słucham różnej, omijając szeroko pojętą klubową, lubię rocka nawet cięższego ale też i reggae czy hip-hop. Zastanawiam się miedzy amplitunerem stereo a kinem domowym max 5.1 Ważny też jest dla mnie wymiar amplitunera a dokładnie jego głębokość gdyż komoda na której będzie stał ma 35cm szerokości. Brałem pod uwagę Onkyo tx-8270 lub Yamaha MusicCast RX-S601D ewentualnie coś innego, cenowo w tych okolicach i do tego jakieś kolumny np. Jamo S 626 HCS do yamahy lub inne, do onkyo nie wiem za bardzo jakie, może używki jakieś. Ponieważ muszę kolumny przysunąć do ściany to fajnie jakby bass reflex był z przodu. Jeśli możecie coś doradzić to będę wdzięczny. Rysunek1.pdf
×
×
 • Utwórz nowe...