Skocz do zawartości

pzak

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O pzak

 • Ranga
  Debiutant
 1. pzak

  Zestaw stereo do ok. 1600zł

  No niestety na większy sprzęt budżetu nie ma, więc przejdę się w weekend odsłucham parę miniwież i zobaczymy. Dzięki za porady.
 2. pzak

  Zestaw stereo do ok. 1600zł

  Hej. Dzięki za odzew. Sprzęt mi się podoba i dla mnie nie jest ważna wielkość kolumn (w końcu liczy się wnętrze, nie? ) czy granie samym basem, tylko o pozytywne wrażania dźwiękowe. Mam jednak pewne pytanie. Zestaw miałby stać w pokoju o powierzchni ok. 30m2, w którym nie ma normalnych pełnoprawnych drzwi - są po prostu duże, otwarte przejścia do innych części mieszkania. Mogę śmiało przyznać się do bycia laikiem nieznającym się w wielu kwestiach z dziedziny nagłośnienia, ale z tego co uczono mnie na uczelni, to pamiętam, że duży wpływ na dźwięk, oprócz samych głośników oczywiście, ma również rozchodzenia się fal powietrza w środku kolumny. I teraz co się stanie gdy postawimy taki sprzęt w w/w pokoju. Czy mimo tego, że kolumny są małe, to dźwięk będzie się poprawnie i ładnie rozchodził po dosyć dużej kubaturze? Nie będzie to brzmiało śmiesznie? Pytam całkowicie serio i bez żadnych ironii. Nie słyszałem nigdy tego typu sprzętu (zazwyczaj albo małe wieże za 400-600zł, albo większy i droższy sprzęt), więc nie wiem jak wygląda sprawa z takimi wieżami. Oczywiście pójdę sobie do jakiegoś sklepu odsłuchać wybrany sprzęt, ale chciałby poznać wcześniej wasze zdanie. Dzięki.
 3. Hej. Chciałbym zwrócić się z prośbą o pomoc w wyborze sprzętu. Miałby to być sprzęt na urodziny dla osoby, która do tej pory posiadała taki wzmacniacz i taki tuner oraz kolumny na-szafowe - samoróbki (coś trochę gorszego od tych, ale wymiarowo podobnie). Nie ma co ukrywać, sprzęt 30 lat temu bardzo dobry i pożądany, ale co raz więcej z nim problemów (czasami jeden kanał przestaje działać, wzmacniacz trzeszczy i szumi) i co raz mniej chęci na drobne naprawy. Dlatego przydałoby się, aby w drugim półwieczu swojego życia solenizant posłuchał sobie swojej ulubionej muzyki z trochę lepszego sprzętu Co bym chciał: - Amplituner + odtwarzacz CD. Najlepiej gdyby istniała taka dziwna konstrukcja jak amplituner z wbudowanym odtwarzaczem cd (oczywiście, jeżeli sprzęt tego typu miałby być słaby, to odpada). W tej chwili w zestawie jest jakiś odtwarzacz CD, ale strasznie przycina, więc przydałby się nowy. - 2 kolumny. Najlepiej jak można by je było wstawić na szafę (czyli wymiary podobne jak w tych, co są teraz - ewentualnie trochę większe). Mogą też być stojące (wtedy najlepiej wysokie, ale nie za szerokie i głębokie). - Chciałbym, żeby sprzęt był nowy. Ile bym chciał wydać: - Ok. 1600zł za wszystko. Co nie jest aż tak potrzebne: - W celu minimalizacji kosztów odtwarzacz CD nie musi być nie wiadomo jaki bajerancki (MP3 to opcja) - wystarczy poprawne odtwarzanie CD (również tych nagranych) bez przycięć. - Nie potrzeba też raczej złącz optycznych. Do czego to będzie służyć: - Głównie i w dużej mierze do słuchania muzyki z CD. Zależy mi głównie na czystym i w miarę głośnym dźwięku - imprez z tego sprzętu nie będzie, ale czasami ciut głośniej fajnie posłuchać muzyki. Oczywiście chciałbym też, aby była możliwość podłączenia audio z telewizora czy odtwarzacza DVD, ale wydaje mi się, że chyba każdy amplituner ma taką możliwość. Domyślam się, że budżet raczej mały, a wymagania trochę większe, ale mam nadzieję, że coś się uda skompletować. Z góry dziękuję za pomoc.
×