Skocz do zawartości

Nowy123

Uczestnik
 • Zawartość

  511
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Nowy123

 1. Nowy123

  Magnat mr780

  Hehehe, normalnie boki zrywać, to wy panowie naprawdę przejmujecie się tym, co wam wyświetlacz pokazuje? Sami nie słyszycie czy jest głośno lub cicho tylko patrzycie na wyświetlacz żeby się przekonać? Przecież to co tam się wyświetla to nic tak naprawdę nie mówi, miałem takiego denona kiedyś w którym skalę głośności mogłem ustawić tak jak tutaj w db lub od 0 do 100 Producent -bardzo dobrze że to wyjaśnił bo już się lekki kocioł zrobił. A co do tych tzw.wadliwych egzemplarzy to jest to dość niepokojące, może sklepy internetowe sprzedają towar ze zwrotów i nie informują o tym? Ja zamawiałem w (żadna tajemnica i reklama) s4home i wypożyczenie szło ze sklepu ale finalnie zamówienie nowego sprzętu, wysyłka bezpośrednio od polskiego dystrybutora. I ja takich cyrków nie miałem z jakością. Może lepiej kupować w typowych sklepach audio? Pamiętam jak kupowałem dawno temu markecie DVD, które miało czytać DivX no i nie bardzo chciało czytać, to przynosiłem do zwrotu i wymieniałem do skutku, chyba ze trzy razy w ciągu tygodnia ale najciekawsze było to, że te które oddawałem, lądowały nawet bez sprawdzenia czy w środku wszystko było , spowrotem na kupkę do sprzedaży.
 2. Nowy123

  Magnat mr780

  E50 nie miałem to nie wiem, ale przez tydzień miałem toppinga d50s i nie powiem żeby był zły ale u mnie wolf lepiej wypadł, zależało mi żeby za bardzo nie zmieniać charakteru jaki nadaje magnat ale jednocześnie poprawić to i owo, topping za bardzo ingerował , narzucał swój styl.
 3. Nowy123

  Magnat mr780

  Mullardy z ebay i nostromo wolf 2
 4. Nowy123

  Magnat mr780

  Ja ma dokładnie z tą obudową, kupiony 3,5 roku temu. Jak się przyłoży ucho to coś tam buczy lekko, ale transformator chyba ma prawo buczeć. Lampy były w nim chińskie, ale grało to i tak moim zdaniem dobrze, po dołożeniu oddzielnego dac-a oraz wymianie lamp nawet nie myślę o wymianie na coś innego.
 5. Nowy123

  Magnat mr780

  Było tu kilku posiadaczy, którzy trafiali na ewidentne buble produkcyjne np.krzywo zamontowane potencjometry itp. Może są jakieś chińskie podróbki na rynku. A odnośnie spadającej ceny to jest to efekt zastąpienia nowszym modelem i tyle.
 6. Nowy123

  Magnat mr780

  No i to jest najbardziej trafne spostrzeżenie, magnat to zupełnie inny biegun, jeśli 803 Ci się podoba to daj spokój z magnatem. No nie uwierzę, że komuś podejdzie i jedno i drugie, porównywałem oba sprzęty i choć bardzo byłem napalony na 803 to odsłuch mi wyprostował pazurki a magnat gra już 3 rok. Ucha słuchacza nie oszukasz, albo się podoba albo nie, kropka.
 7. Nowy123

  Magnat mr780

  Przecież nikt nikogo nie zmusza do kupna Magnata, jest masa innych wzmacniaczy, ja wybrałem z pełną świadomością po przesłuchaniu i porównaniu do innych z tej grupy cenowej. Mnie, ten wzmacniacz bardzo odpowiada brzmieniowo, ma kilka niedociągnięć jeśli chodzi obsługę np.sposób wybierania źródła to jakieś nieporozumienie, brak możliwości zdefiniowania klawiszy na pilocie aby szybciej przełączać pomiędzy źródłami, to chyba już w każdym pilocie jest a tu nie ma.
 8. Nowy123

  Magnat mr780

  Te pierwsze niebieskie mają niewiele wspólnego z prawdziwymi mullardami, bo są wyprodukowane w USSR, może dlatego jest słabiutko.
 9. Nowy123

  Magnat mr780

  Wypadało by podsumować efekt wymiany lamp, minęło już na tyle dużo czasu, że już się z pewnością ,,dotarły" a więc do rzeczy. Z początku, zaraz po wymianie lamp, brakowało mi deczko dociążenia ,reszta brzmiała dużo lepiej niż na fabrycznych no ale bez tego charakterystycznego mięsa to zero przyjemności ze słuchania, myślałem, że wrócę do starych lamp ale dałem sobie trochę czasu, no i albo mi się uszy nauczyły nowego grania albo to efekt tzw.wygrzewania, tego nie wiem, w każdym razie, jest dobrze i niech tak zostanie, jedyne co zmieniłem to przełożyłem kable głośnikowe do dolnych terminali, na poprzednich lampach były do górnych.
 10. Nowy123

  Magnat mr780

  A moje były zapakowane w kartoniki bez żadnego opisu i takich karteczek też nie było.
 11. Nowy123

  Magnat mr780

  No to ja też trochę dołożę od siebie, dźwięk po wymianie lamp trochę mnie rozczarował, niby lepiej, wyraźniej, jaśniej ale czegoś brakuje, lubię takie gęściejsze brzmienie a ta jasność jest trochę męcząca.Wygląda na to, że ja wszystko dopasowałem do poprzednich chińskich lamp tzn.kable,źródło,dac a teraz nowe lampy to wszystko zaburzyły. Ale z racji tego że te mullardy mają oznaczenia militarne to mam nadzieję, że jeszcze się coś zmieni może wymagają dłuższego okresu wygrzewania, bo tak szczerze to powiem, że od czasu wymiany nie zaobserwowałem jakichś istotnych zmian związanych z wygrzewaniem.
 12. Nowy123

  Magnat mr780

  Tak to chyba nic nie poczuję.
 13. Nowy123

  Magnat mr780

  Dokładnie tak samo rozbłyskują, i mam dokładnie te same lampy. Dźwięk w/g moich uszu jest bardziej szczegółowy, wysokie tony czystsze ale brakuje mi trochę dociążenia, niby jest bas kiedy ma być ale tak jakby trochę średniego basu brakuje. Grają dopiero jakieś 40 godzin więc może jeszcze coś się zmieni.
 14. Nowy123

  Magnat mr780

  @Lucas TECH tobie też należą się podziękowania za filmik.
 15. Nowy123

  Magnat mr780

  No i stało się, wymieniłem lampki. Gadziny nie chciały wyjść ale jakoś wyszarpałem. Nowe mullard nos 12at7wa, stare 12at7 china Cała operacja zajęła mi ok. 30 min. Jak na razie trudno opisać efekty soniczne bo grają pół godziny i pewnie z czasem to się zmieni ale jest dobrze. Podziękowania dla @Wito76i @klavikortza pomoc techniczną w temacie wymiany.
 16. Nic nie bój, mnie pierwsza konfiguracja razem ze złożeniem malinki, wgraniem obrazu volumio na kartę SD zajęła raptem 2 godzinki i to tylko dlatego tak długo bo mam ruter w innym pomieszczeniu a pierwsze uruchomienie najlepiej zrobić na podpiętym kablu do sieci co by WiFi skonfigurować. Co do tidala to ja polecam kupić licencję volumio premium na rok za 135zł i korzystać z apki tidal łącząc się poprzez connect z volumio. Można tak jak koledzy wyżej pisali zainstalować mconnect i bunbleupnp ale obsługa tego jest dość kłopotliwa, dla mnie było to męczące. Iaest stream pro miałem przez chwilę ale niczym mnie to urządzenie nie przekonało, poza ceną. A najprostszym rozwiązaniem to byłoby upolować gdzieś chromecasta audio i połączyć go z toppingiem toslinkiem mini.
 17. Nowy123

  Magnat mr780

  Nie no raczej dam radę, jeszcze kilka lat wstecz składałem sam pc-ta
 18. Nowy123

  Magnat mr780

  Macie rację, ale samo pozytywne myślenie nie rozwiąże ewentualnego problemu, hehehe
 19. Nowy123

  Magnat mr780

  Może przesadzam i dramatyzuje troszeczkę ale ja, jak się za coś biorę to zawsze obmyślam jakiś czarny scenariusz i sposób postępowania na wszelki wypadek np.hipotetycznie ukruszy się nóżka od lampy i zostanie w gnieździe i co wtedy?
 20. Nowy123

  Magnat mr780

  Jak wyciągasz stare lampy to widać, że wkładasz w to sporo siły, czy one tak ciasno siedzą? Jest jakieś realne ryzyko wyłamania czegoś podczas tego zabiegu?
 21. Nowy123

  Magnat mr780

  Dzięki za wskazówki.
 22. Nowy123

  Magnat mr780

  Przy wyciąganiu lamp jakieś wskazówki? Wychodzą lekko do góry, czy trzeba coś manewrować? Nowe po prostu wcisnąć, trzeba jakąś regulację przeprowadzać czy można od razu włączyć po skręceniu?
×
×
 • Utwórz nowe...