Skocz do zawartości

silver007

Uczestnik
  • Zawartość

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez silver007

  1. Dobra, podrzucę kable do Atmosa nad strop i niech czekają. W razie czego zrobię małą dziurkę w żelbecie i Atmos jest... W takim wypadku pozostaje otwarte pytanie - co na tył? Shadow 203 to spora skrzynka. Niestety o ile z przodu mogę kombinować do woli, to z tyłu liczy się nie tylko jakość, ale i uroda, czyli coś co da się zamontowac natynkowo i nie będzie sterczeć pół metra w dół... Czy montaż tylnych głośników w suficie jest dobrą opcją przy 5.1 (coś w rodzaju: Magnat Quantum ICQ 82), czy jak już to małe kolumny na wieszakach skierowane po kątem około 45st? (czyli właśnie taki Shadow 203 itp.)?
  2. Niestety, jedynie opcja na podwieszenie zostaje. Żony nie przekonam, żeby je za kanapą upchnąć, a ściana jest za daleko. Tylko teraz pytanie - czy głośnik tylny skierowany w dół spełni swoją rolę w systemie 5.1? Jeśli montowałbym pod sufitem, to szukałbym raczej czegoś do zabudowy natynkowej, czyli dosyć płaskiego i wtedy ustawienie pod kątem będzie raczej ciężkie... Jakieś propozycje dobrych głośników do zabudowy?
  3. Cześć, trochę przysnąłem z tematem planowania audio przy budowie domu, stąd prośba o szybką pomoc, bo właśnie nadszedł moment ciągnięcia przewodów i wkrótce wejdą tynki... Ale po kolei... Cel: Audio 5.1 lub 5.1.2 (70% kino, 30% muzyka) Budżet: 6000 PLN (nowe) Załączam rzut salonu. Jest zaplanowana wnęka na TV (65'') o szerokości 2.2m (dalej kominek z zabudową, wiec szerzej nie będzie). Przed TV kanapa. Zaznaczyłem obszar odsłuchu mający około 7.7m2 (cały salon ok. 35m2). I tutaj pojawia się kilka pytań... Wstępnie myślałem o Denon AVR-X2400H i Magnatach Shadow (2x203, 2x207, 213) + jakiś sub. Ewentualnie JAMO S809HCS. I tutaj pojawia się kilka pytań: - Czy wpomniane głośniki tylne nadają się do podwieszenia pod sufitem? Jak widać na rzucie nie mam zbytnio miejsca na ich ustawienie (przejście na taras, a poza tym, żona daje bana na stojące na środku pokoju kolumny Przednie jakoś przegadałem... ). - Czy może jest jakaś dobra alternatywa dla głośników tylnych tak żeby były typowymi sufitowcami? I tutaj myślę nawet o rozwiązaniu natynkowym, bo sufit nie będzie podwieszany (wys. 2.63m). Ewentualnie od biedy mogę zrobić dziury w żelbecie, ale wolałbym tego uniknąć, żeby nie osłabiać konstrukcji (duża niepodparta powierzchnia). - Czy rozbudowywać to od razu do 5.1.2? Z tego co widzę te 2 dodatkowe głośniki mogą nie robić wielkich kosztów, a skoro teraz buduję dom, to kolejny remont będzie nieprędko, więc może warto....? Będę wdzięczny za wszelkie propozycje i pomoc w rozplanowaniu przewodów i z góry przepraszam za niewystarczające oczytanie, ale ciągle czytam / szukam dalej, czekając na odpowiedź tutaj
×
×
  • Utwórz nowe...