Skocz do zawartości

Mariusz Ożga

Uczestnik
 • Zawartość

  43
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Mariusz Ożga

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa/Piaseczno

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Mam wzmaka Sansui Alpha 607XR. Świetny wzmacniacz 😁 Ale ostatnio mój wzmacniacz „zaniemógł”. Znikł jeden kanał... Mam swoje podejrzenia co nawaliło, ale nie znam się na tym do końca. Szukam kogoś w Warszawie lub okolicach kto by naprawił, koniecznie na „oryginalnych” częściach. Kiedyś woziłem do Pana Jana do Grodziska ale ostatnio kontakt się z nim urwał... Będę wdzięczny za podpowiedź.
 2. Sprzedam odtwarzacz sieciowy jak w temacie. Modyfikacje obejmowały zasilanie przetworników cyfrowo analogowych, zasilanie części analogowej oraz tor analogowy - wyjściowy. Stan idealny. Sprzedaję, bo przesiadłem się na Lumina. Cena 3000 zł. kontakt i więcej szczegółów przez pw.
 3. Hej. Szybkie pytanie, dac to Esoteric, a Lumin który model jako transport ?
 4. Zmiany, zmiany, zmiany... Nie patrzcie na bałagan i tymczasówkę. Patrzcie na Herbatniki XR robi robotę w tym zestawieniu, dociążyła niskie, podniosła je do poziomu może nie boskich średnich Harbetha, ale do poziomu co najmniej bardzo bardzo akceptowalnego. Udane połączenie do klasyki rocka... Teraz się zacznie...
 5. Brałem udział w konkursie, z mojej strony raczej dla zabawy. Mam swojego faworyta, ja nim nie jestem ?. Tym niemniej, brak rozstrzygnięcia w tak długim czasie rodzi obawy czy na pewno chodzi o konkurs, czy o coś innego... Rozumiem przyczyny komercyjne, ale bycie „fair” wobec uczestników to dla mnie wartość wyższa. Ale może się nie znam...
 6. 12 m kw. Wiem, już rozmawialiśmy o podstawkowych, ale żadne nie spełniają moich wymagań do końca. Długa historia odsłuchów za mną... potrzebne stojące, bass refleks nie do tyłu, wszystko będzie jeszcze sprawdzane „na miejscu”
 7. Panie Piotrze, ależ słucham... mam cały katalog przesłuchanych kolumn i szczegółowe notatki do każdej pary. Jest tego cała litania. Danish Physic na razie najlepsze, ale szukam alternatyw.
 8. Powoli finiszuję wybór kolumn do mojego Alpha 607 XR. Przerzuciłem już bardzo dużo propozycji. Mnie najbardziej podeszły konstrukcje na Scan Speakach... Niedługo znajdę Na razie typuję Danish Physic Point Zero 2... Sam wzmacniacz jest MEGA, daje radę najbardziej opornym paczkom... Dobrze zestawiony brzmi przepięknie. Ale ja nie o tym. Przy okazji testowania kolumn pomyślałem o pewnych "usprawnieniach" użyteczności i chciałem się poradzić. Po pierwsze - czy ktoś testował wymianę terminali na kable głośnikowe ? Denerwuje mnie skazanie na "gołe" kable i jakościowo to chyba nie jest jakiś cud... Czy np. wymiana na WBT będzie ok ? Po drugie - do zasilania mam Airlinka (trochę się ułożył i 'uspokoił' z buczeniem), przez oryginalny kabel. Tak sobie pomyślałem, że kabel jest strasznie długi i chyba niepotrzebna "antena" z niego jest. Ktoś skracał albo wymieniał na inny i/lub dodawał gniazdo IEC ? Warto ?
 9. Szukam kolumn do mojego wzmacniacza (Sansui Alpha 607 XR). Po przesłuchaniu naprawdę wielu propozycji, najbardziej jak do tej pory przypadł mi do gustu dźwięk Danish Physic Point Zero 2, ze względu na zastosowane tam przetworniki - Scan Speak D2905/9500 i 18W8535. To dźwięk jakiego szukam, pieknie napowietrzony, ale nieprzesadnie 'ostry' górą (topowe Revelatory są za ostre). Natomiast nie jestem zbytnim fanem akurat tej firmy i dlatego szukam alternatywy... Poszukuję innych propozycji opartych o przetworniki Scan Speaka o podobnej charakterystyce, kolumny stojące, dwuipółdrożne, bass refleks w dół albo w przód (pokój niewielki). Mogą być trudniejsze do wyterowania/mniej skuteczne. Sansui z tym sobie daje radę. Aha, potrzebuję coś naprawdę dobrego, bardziej hi-end niż serie popularne... Chyba, że to złe miejsce - to prośba o przeniesienie do odpowiedniego działu.
 10. Sprzedam parę kolumn Monitor Audio Bronze 2. Wszystkie dane techniczne w internecie. Jestem pierwszym użytkownikiem, kupiłem jako nowe w polskim salonie. Stan oceniam na co najmniej bardzo dobry. Zadbane - kupione dla siebie i użytkowane delikatnie. Przetworniki i całe głośniki w stanie idealnym. Obudowy: dwie drobne skazy wizualne (odprysk i rysa) na dolnej ściance od podstawek, niewidoczne przy użytkowaniu (kolumny stoją na tych ściankach). Poza tym powierzchnie - super. Maskownice w stanie bardzo dobrym - większość czasu przeleżały w pudełku. Więcej zdjęć na życzenie. Cena 1.150 zł.
 11. Przepraszam, już piszę. Od początku - wzmacniacz Rotel RA-980BX kupiłem 'na odległość', słysząc ten sam model u kumpla, po tym, co z nim zrobił Pan Adam. Wtedy wydawało mi się to szczytem osiągnięć na sprzęcie vintage Generalnie lubię dźwiek rozdzielczy, z wykopanym konturowym basem i taki właśnie jest ten model, a Pan Adam jeszcze dodatkowo to wydobywa z niego. "Mój" Rotel poszedł do Pana Adama bezpośrednio od sprzedawcy. W środku zostały wymienione przede wszystkim te duże kondy na zasilaniu (--> Mundorf) oraz parę mniejszych (--> Nichicon). Nie zainwestowałem w kondensatory olejowe, bo nie chciałem wydać 3 razy więcej niż wzmacniacz był warty. Plus wyleciało trochę rezystorów, wymienione elementy filtrujące etc. Sprzęt wygrzewałem z 200 godzin. Zaczął naprawdę dobrze grać, przefajnie budował przestrzeń, niektóre utwóry 'live' jakbym usiadł przed zespołem. Od razu powiem - nie osiągnąłem dokładnie tego, co miał kumpel, choć byłem dość zadowolony. Gdybym miał robić to ponownie to te Mundorfy dobrze dawać większe niż nominalne (nawet 15000), bo wtedy jest miejsce na zbieranie prądu na lepszy wykop basu. Podobnie - zamiast tych zielonych Nichicon, dobrze jest wrzucać te olejowe. Natomiast tego rzędu modyfikacja to raczej rząd 1500 zł, dla wyjątkowego fana brzmienia Rotela (ma swoje niezaprzeczalne plusy). Ja dość szybko usłyszałem coś co mnie zachęciło do przesiadki
×
×
 • Utwórz nowe...