Skocz do zawartości

Mariusz Ożga

Uczestnik
 • Zawartość

  30
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O Mariusz Ożga

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa/Piaseczno

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Mariusz Ożga

  Dobry zasilacz USB (np. dysk z plikami)

  Jeszcze jedna fotka.
 2. Przepraszam, już piszę. Od początku - wzmacniacz Rotel RA-980BX kupiłem 'na odległość', słysząc ten sam model u kumpla, po tym, co z nim zrobił Pan Adam. Wtedy wydawało mi się to szczytem osiągnięć na sprzęcie vintage Generalnie lubię dźwiek rozdzielczy, z wykopanym konturowym basem i taki właśnie jest ten model, a Pan Adam jeszcze dodatkowo to wydobywa z niego. "Mój" Rotel poszedł do Pana Adama bezpośrednio od sprzedawcy. W środku zostały wymienione przede wszystkim te duże kondy na zasilaniu (--> Mundorf) oraz parę mniejszych (--> Nichicon). Nie zainwestowałem w kondensatory olejowe, bo nie chciałem wydać 3 razy więcej niż wzmacniacz był warty. Plus wyleciało trochę rezystorów, wymienione elementy filtrujące etc. Sprzęt wygrzewałem z 200 godzin. Zaczął naprawdę dobrze grać, przefajnie budował przestrzeń, niektóre utwóry 'live' jakbym usiadł przed zespołem. Od razu powiem - nie osiągnąłem dokładnie tego, co miał kumpel, choć byłem dość zadowolony. Gdybym miał robić to ponownie to te Mundorfy dobrze dawać większe niż nominalne (nawet 15000), bo wtedy jest miejsce na zbieranie prądu na lepszy wykop basu. Podobnie - zamiast tych zielonych Nichicon, dobrze jest wrzucać te olejowe. Natomiast tego rzędu modyfikacja to raczej rząd 1500 zł, dla wyjątkowego fana brzmienia Rotela (ma swoje niezaprzeczalne plusy). Ja dość szybko usłyszałem coś co mnie zachęciło do przesiadki
 3. Mariusz Ożga

  [S] Wzmacniacz Rotel RA-980BX

  Sprzedany.
 4. Mariusz Ożga

  Interkonekty Melodika Purple Rain krótkie

  Sprzedane.
 5. Tak, ja oddawałem swojego RA-980BX w ręce Pana Adama z roteltuning.pl.
 6. Mariusz Ożga

  Sansui – moja ulubiona marka.

  Czekajcie, a można prosto ? 😎 na „sianie” trafo lekarstwem to ma być stabilizacja napięcia czy natężenia prądu ?
 7. Mariusz Ożga

  Sansui – moja ulubiona marka.

  Będę testował, zobaczymy. To nie jest też tak, że nie da się siedzieć, jest po prostu delikatnie słyszalny większość czasu w tle. Aha - kupiłem zbalansowane 1000VA.
 8. Mariusz Ożga

  Sansui – moja ulubiona marka.

  Dom. Może nie jakaś niesamowita sieć ale przy remoncie wszystko wymienione, kable dobrej jakości i przekroju miedziowe, każdy obwód oddzielny, spotykają się dopiero w tablicy rozdzielczej. Gniazdka średniej klasy Berker. Jakaś jednak listwa czy DC Bloker ?
 9. Mariusz Ożga

  Sansui – moja ulubiona marka.

  Trafo Airlink jest i... strasznie toto głośne 🤔 buczy jak nie wiem co, muszę wyłączać z sieci jak nie słucham muzyki, na pewno nie da się siedzieć w zadumie... po pierwsze - jak sobie z tym radzić na krótką metę, a po drugie - ktoś toto przerabia ? Trzeba by wygłuszyć i ew. wstawić wyłącznik sieciowy zamiast tego czegoś do „resetu”. PS: a jak Alpha obnażyła nicość i miałkość moich kolumn to już zostawię tylko dla siebie... na razie tylko słuchawki mi zostały.
 10. Mariusz Ożga

  [S] Wzmacniacz Rotel RA-980BX

  Wciąż aktualne jw.
 11. Mariusz Ożga

  Interkonekty Melodika Purple Rain krótkie

  Wciąż aktualne jw.
 12. Mariusz Ożga

  [S] Wzmacniacz Rotel RA-980BX

  Jezeli ktoś byłby zainteresowany to jest do wzięcia RA-980BX, uznawany za najlepszy w historii wzmacniacz zintegrowany marki. Mój egzemplarz trafił do mnie w dobrym, nieruszanym stanie, a zaraz potem wziął go na warsztat RotelTuning.pl czyli Pan Adam, świetny spec od Rotela. Wzmacniacz przeszedł kompleksowy tuning, wymienione elektrolity, wyleciały zbędne rezystory, poprawione filtry zasilania etc. No i zasilanie przerobione na gniazdo IEC, można stosować wybrane kable zasilające. Po modyfikacji wzmacniacz gra jak sprzęt znacznie wyższej klasy. Świetnie sprawdza się z cięższym repertuarem, rockiem etc. Jest w nim moc. Co do ceny to myślałem o 1.400 zł. Sama modyfikacja tej klasy to 800 zł...
 13. Sprzedam zasilacz Usb, do poprawy zasilania np. dysku przenośnego, na którym trzymamy pliki muzyczne, przy dołączaniu do odtwarzacza stacjonarnego. Zasilacz DIY produkcji muda44. cena - a nie wiem, dogadamy się
 14. Mam zalegające w szufladzie konektory krótkie - 0,5 m: - 2xRCA na 2XRCA - 85 zł; - koaksjalny - 45 zl Stan idealny. Do ceny trzeba dołożyć koszty wysyłki.
 15. Mariusz Ożga

  Sansui – moja ulubiona marka.

  Przyszło trafo balansujące od Airlink, będę zestawiał całość. Szybkie pytanie - czy zamiast bezpośrednio w gniazdo ścienne, jest sens wpinać trafo w listwę, a listwę „w ścianę” ? Biorąc pod uwagę niezłą jakość Airlinka i jego zdolność odseparowywania zakłóceń to dodatkowy pośrednik to raczej zbędny (szkodliwy ?) nadmiar. A z drugiej strony - dodatkowa zapora ? PS: dla zainteresowanych zamówieniem Airlinka - kabel zasilający jest wpinany przez standardowe gniazdo IEC. Wnioski praktyczne: 1. można wykorzystać kable zasilające, które już mamy i jest tu wdzięczne pole do popisu (to dla wielbicieli opcji A dyskusji o „audio voodoo”); 2. szkoda płacić 11 funtów opcji wyboru wersji eur kabla zasilającego bo wystarczy pierwszy lepszy kabel z wtyczką IEC C13, od 5 zeta w markecie z „RTV/audio/mega/super/dla” w nazwie (to dla wielbicieli opcji B wspomnianej dyskusji). PS2: zanim zostanę zasypany kwaśnymi komentarzami - to co napisałem nie znaczy pod żadnym pozorem, że bliższa jest mi którakolwiek z opcji A lub B (to zatrzymam dla siebie).
×