Skocz do zawartości

Rafał Jarosz

Uczestnik
  • Zawartość

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Rafał Jarosz

  1. Witam Chciałbym Was prosić o podpowiedź. Szukam kolumn vintage do 1500zl coś w stylu altus 300 i wieży w podobnym budżecie w stylu unitra - srebrne fronty ze wskaźnikami wychylnymi. Chciałbym przede wszystkim żeby całość grała soczyście przy cichym odsłuchu, żeby nie trzeba było dawać do pieca aby uzyskać głębię, bass i jakość.
  2. Dziękuję za odpowiedź. Tak budżet 1.5-2k zakładam na kolumny, sprzęt stereo to oddzielna sprawa i będę musiał się dostosować budżetem ale myślałem o takiej samej kwocie. Co do kolumn to myślałem o takim przelaczniku. Nie zwróciłem uwagi że yamaha nie ma wyjścia audio... trochę mnie to zniesmaczylo Myślałem że połączę to przez aux. A jakie kolumny polecacie w tym przedziale cenowym i jaką wieżę?
  3. Witajcie Z góry prosze nie hejtować Chciałbym Was prosić o pomoc w doborze kolumn, wieży i sposobu połączenia wszystkiego w całość z kinem domowym... Na chwilę obecną mam Kino Yamaha RX-V379, kolumny yamahy i subwoofer aktywny Koda. Co chciałbym uzyskać? - Chciałbym kupić dobre kolumny zamiast tych yamahy, które będą dobrze i soczyście grały przy cichym graniu, te od yamahy grają w miarę ok ale trzeba im trochę dołożyć żeby grały zadowalająco, jak grają cicho to są płaskie jak deska do prasowania. Do tego chciałbym dołożyć wieże w stylu wintage; unitra, sony 303 albo coś podobnego (srebrne fronty i wskaźniki wychylne), chcę to wszystko połączyć w logiczną całość, tzn na co dzień ma grać kino + kolumny 5.1 lub wieża + kolumny stereo, chciałbym aby te nowo kupione kolumny robiły jako stereo do muzyki i jako głośniki przednie do kina. Jak ma być odtwarzana muzyka? - Chciałbym uzyskać "dobrą jakość dźwięku" i wygląd przy nowych formach odtwarzania, czyli z TV po hdmi - filmy, youtube, po bluetooth z telefonu do kina, i z kina po USB, ewentualnie dodatkowo jakiś odtwarzacz CD, ale to raczej mało używana przeze mnie opcja no i oczywiście chciałbym zachować funkcjonalność kina domowego do oglądania filmów i bieżących kanałów do kotleta. O co Was proszę? - chciałbym Was prosić o pomoc w doborze kolumn, co polecacie? budżet 1500 max 2000, coś w stylu wintage (podobają mi się altusy 300, tonsil zeus), pomoc w doborze fajnie grającej wieży w stylu wintage (podoba mi się unitra, sony 303 - srebrny front ze wskaźnikami wychylnymi), generalnie oprócz tego że ma grać to jeszcze ma wyglądać stylowo. Chciałbym też Was prosić o to jak to wszystko ze sobą połączyć żeby działało tak jak ja chcę, czy moje rozumowanie jest dobre? (kino i wieżę połączyć do głośników, "przednie nowe" podłączyć zarówno do wieży i kina, kino z wieżą połączyć przez AUX - wtedy jak dodatkowo włączy się wieżę i wybierze na kinie żeby przesyłało przez AUX to będzie dobrze czy to połączenie kolumn do dwóch urządzeń nie jest dobrym rozwiązaniem? może widzicie jakieś inne rozwiązanie ? Proszę bez hejtu! jestem początkującym w audio
×
×
  • Utwórz nowe...