Skocz do zawartości

przemekp

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

O przemekp

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Poznań

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. W ciągu 2 miesięcy zmieniłem nieco ustawienie mebli i sprzętu, aby poprawić akustykę pomieszczenia i na chwilę obecną słucham ponownie na kolumnach podstawkowych z zestawu, czyli Denon SC-F107. Niestety dźwięk z Heco Aurora 300 pomimo początkowego zachwytu z biegiem czasu zaczął mnie drażnić, szczególnie w przypadku bardziej dynamicznych utworów z dużą ilością instrumentów. Nie wiem czy to kwestia wielkości pomieszczenia, samych głośników, wzmacniacza DRA-F107 czy może taka konfiguracja nie sprawdza się jednak. Po zmianie rozstawienia mebli i sprzętu dźwięk z SC-F107 bardzo mi odpowiada i chyba z taką konfiguracją pozostanę na dłużej a Heco Aurora 300 pozbędę się.
 2. Posiadam Yamaha WXAD-10 podpięte do Denon DRA-F107 kablem 2xRCA, polecam. Prosta obsługa przez aplikację mobilną, jakość dźwięku bardzo dobra jak na wielkość i cenę.
 3. Heco Aurora 300 zakupione. Po pierwszych odsłuchach mogę powiedzieć krótko - rewelacja. Zobaczymy jeszcze w kolejnych dniach, ale bardzo podoba mi się zestawienie Denon + Heco i zaczynam się zastanawiać nad wymianą Wharfedale Diamond 10.4 na Heco Aurora 700 albo 1000 ?
 4. Przymierzam się do zmiany kolumn podstawkowych z zestawu czyli Denon SC-F107 na coś grającego z większą detalicznością i przestrzennością zarówno na niskich jak i średnich poziomach głośności. Pomieszczenie 12 m2, kolumny blisko ściany (ok. 20-30 cm). Muzyka klasyczna, pop, lżejszy rock, jazz, elektroniczna. Źródło CD i Spotify (poprzez Yamaha WXAD-10) Budżet ok. 1000 PLN. Sprzęt wyłącznie nowy. Po przejrzeniu różnych postów i artykułów przygotowałem wstępną listę swoich typów: Wharfedale Diamond 220 Pylon Audio Pearl Monitor Heco Victa Prime 302 Magnat Quantum 673 Magnat Shadow 203 Wilson Raptor 3 Nieco poza budżetem, ale nie wykluczam, choć zastanawiam się czy dla Denon D-F107 nie będzie to już za wysoka liga: Heco Aurora 300 Indiana Line Tesi 261 Tannoy Mercury 7.2 Wharfedale Diamond 11.2 W innym pomieszczeniu ok. 25 m2 mam Denon AVR-X2400H wraz z Wharfedale Diamond 10.4 i to połączenie bardzo odpowiada mi dźwiękowo.
×
×
 • Utwórz nowe...