Skocz do zawartości

Momo

Uczestnik
 • Zawartość

  72
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Momo

 1. Tak często się dzieje jak kolumny są źle podłączone i grają w przeciwfazie. Zamień w jednej kolumnie przewody + z - i zobacz czy będzie poprawa. Prościej to zmieniaj balans, gdy będzie grać jedna i basu będzie więcej to już wiadome że kable są zamienione albo fabryka źle podłączyła głośniki. Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 2. A taka procedura też nie przechodzi? Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka Tryb serwisowy? Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 3. Wy tak na serio wierzycie w to co piszecie? Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 4. "Wyjasniam 2. - duża kolumna podłogowa rzędu E80 żeby zagrać potrzebuje (strzelam) 30W pradu jedna. Czyli na te same dodatkowe zuzywasz 60W które mogły by iśc na fronty. W konsekwencji przez to że słuchasz na 4 duzych to gra to gorzej niż na 2. Piotr" Te 60W o których piszesz nie mogą pójść na fronty bo są zasilane z osobnych końcówek mocy więc jest to niemożliwe z samej zasady i budowy amplitunera. Sumując że moc pobierana będzie wynosiła 120W na 4 kolumny do przy zasilaczu jaki tam jest wbudowany będzie marginalnym obciążeniem dla zasilania więc pogorszenia dźwięku nie będzie. Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 5. Raczej zamontowano podłej jakości kondensatory, które po tych 4 latach miały spadek pojemności powyżej 10% od nominalnej wartości dlatego zostały wymienione. Możecie wyszukać na YouTube film jak ten wzmacniacz jest serwisowany. Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 6. Radio, CD, DVD za każdym razem niezależnie od źródła sygnału jeden kanał jest cichszy? Zmiana głośności też nie powoduje, że różnica się zaciera? Balance czasami nie jest przestawiony w lewą stronę?
 7. Podłącz przewody pod górne gniazda. Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 8. Zobacz jaki masz ustawiony format na wyjściu cyfrowym. Instrukcja strona 38
 9. Przewody miedziane 2-2,5 mm2 będą wystarczające. Zestaw: miałem na myśli Yamahę, którą podałeś. Ona jest z zestawem głośników NS-PY40 - zobacz na YouTub są jakieś testy i pokazy tego. Pewnie to nie jest jakiś cud ale może będą dla Ciebie wystarczające. Nie wiem jak się zapatrujesz na używany sprzęt ale w kwocie jaką chcesz wydać, da się znaleźć zdecydowanie lepszy zestaw kolumn i amplituner. Może bez bajerów jak współczesne za to lepsze jakościowo niż ta Yamaha. Posiadam amplituner z ok 1998 roku i on pozwala na ustawienie, czy surroundy są z boku, za plecami z boku czy typowo za plecami. Wydaje mi się, że te współczesne również na to pozwalają a jeśli nie to byłby regres.
 10. Patrząc na jego schemat to tak właśnie ma lub będzie miał ustawioną. A to powinno zagrać. Przestawi w amplitunerze, że surroundy są z boku i procesor powinien to dobrze ustawić. Ja mam to nieszczęście, że brakuje mi jednej ściany bocznej a mimo to efekty są. Pewnie może to zagrać dużo lepiej ale jak nie ma fizycznych możliwości to trzeba iść na ustępstwa. Zresztą autor nie ma dużych wymagań, chce mieć lepiej niż z głośników TV, które i tak akceptuje.
 11. Dzięki bocznym ścianom możesz powiesić głośniki surround jak na rysunku. Do efektów przestrzennych to nawet i te małe z powyższego zestawu by wystarczyły. Na fronty do słuchania muzyki to przynajmniej coś z z większym głośnikiem na basie jak: Heco Victa Prime 302.
 12. Dokładnie tak to się dzieje we wspomnianym przeze mnie x1300, pstryka nawet jak słuchasz radio. Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 13. To pstrykanie może być przechodzeniem w tryb Eco jeśli to Onkyo na taką funkcję, podobne zachowanie jest np. w Denon AVR-x1300.
 14. Czy drogie przewody głośnikowe brzmią lepiej od tanich? Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 15. MiBu, wejdź na diyaudio.pl -> wlasne konstrukcje -> kolumny-projekty znajdziesz gotowe projekty z rozrysowanymi obudowami, pomiarami i schematami zwrotnic. Kosztorysy też są. Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka
 16. A czy kolumny dobrze są podłączone? Wiesz.. czerwony kabelek do czerwonego zacisku w kolumnie i wzmacniaczu. Tak samo dla obu kanałów? Jak bas był a znikł to coś gra w przeciwfazie.
 17. S4home, z całym szacunkiem, podałeś informacje, że Harman jako jedyny podawał 8 ohm na urządzeniach. W przytoczonych przykładach są to amplitunery kina domowego i to najniższa seria. Taka sama sytuacja jest obecna w innych markach Onkyo 6-8 ohm, Yamaha, Denon to samo. Dopiero średnie/wyższe serie pozwalają na podłączenie 4ohm kolumn i to też z zastrzeżeniem, że tylko na fronty. W niektórych urządzeniach przełączenie pracy z 8 na 4 nie powoduje wzrostu mocy a nawet jej spadek, np. Denon 1300X. To o czym to świadczy? We wzmacniaczach sytuacja jest inna. Na sąsiednim portalu są testy z pomiarów i przykładowo HK980 bez problemu radzi sobie z obciążeniem 4 ohm. Pomiary nie kłamią. Wzrost mocy o ok. 50% przy obciążeniu z 8 do 4 ohm dobrze świadczy o urządzeniu.
 18. Przeczytaj wpis Anety o tym jak przestawiła pracę Yamahy z 8 na 4 omy posiadając kolumny 4 omowe.
 19. No proszę jaka zmiana a już padały propozycje na wymianę całego sprzętu z kolumnami włącznie
 20. Nic złego nie powinno się stać. Nawet jeśli to Yamaha ma wbudowane zabezpieczenia.
 21. Zastanawiam się, czy przełączenie trybu pracy w Yamaha na 4 omowy nie jest w stanie coś tu zaradzić (domyślnie ustawienie chyba 8)? Znalazłem test Ergo RC-L i z pomiarów wyszło, że są właśnie 4 omowe. To kawał kolumny!
 22. To może być taka sytuacja jakiej doświadczył znajomy. Dużo urządzeń przewinęło się przez jego ręce. Skupiając się tylko na odtwarzaczu CD wciąż słucha na playerach sprzed 20 lat. Stary Nad i Marantz grają najbardziej muzykalnie i dają mu największą radość. Z tych nowszych to taki CD-6006 okazał się bardzo szczegółowy i precyzyjny ale nie na długie odsłuchy. To samo było z Cambridge Audio 540c. Być może u Anety jest taka sama przypadłość. Cantony i leciwa Yamaha tworzą idealną synergię?
 23. https://forum.audio.com.pl/index.php?/topic/61589-Wzmacniacz-stereo-zamiast-zestawu-kina-domowego&do=findComment&comment=257697 Coś się zmieniło od tamtego wpisu albo od samego początku zestaw nie grał tak jak powinien? Pamiętam walkę z ustawieniami kolumn itp.
 24. Generalnie Yamaha 803D realizuje twoje wszystkie potrzeby sieciowe, prócz dźwięku. Sam jeszcze niedawno słuchałem muzyki na wzmacniaczu, jednak dostałem w spadku amplituner kina i teraz na nim słucham. Różnica pomiędzy wzmacniacz a amplituner oczywiście jest ale nie na tyle duża aby nie słuchać na tym drugim muzyki. Za to jest funkcjonalność, której wzmacniacz nie oferował. Filmy oglądałem głównie w trybie 4.0 i byłem zadowolony z jakości basu itp. do momentu aż nie podłączyłem starego subwoofera Sony SS-MS5. Teraz rozumiem co to znaczy "dopalić" niskie tony i to przy ustawieniu poziomu wzmocnienia suba na 1/3 jego możliwości. Tylko, że to jest dobre do oglądania filmów co polecam bo główne kolumny nie są w stanie odtworzyć najniższych składowych zawartych w ścieżce filmowej. Muzyka to jednak bez subwoofera. Nie wiem jak twoja Yamaha realizuje sygnał tylko na subwoofera ze ścieżki 5.1? Jeśli na podobnej zasadzie jak ma to miejsce w amplitunerach kina domowego to dołożenie aktywnego subwoofera doda skrzydeł przy oglądaniu filmów. Jednakże nie poprawi pozostałych pasm. Tu to już raczej trzeba kombinować z ustawieniami w Yamaha.
 25. Strasznie ten Panasonic zacofany albo nie wszystkie opcje są włączone. W LG można ustawiać co ma być na wyjściu optyka. W którymś z wątków odpisałem na podobny temat. Użytkownik miał Samsunga i też po zmianie w ustawieniach ruszyło 5.1 albo potrzebne było PCM 2.0 do konwertera. Ps. Mój powyższy wpis miał na celu szczegółowo opisać jak i co z czym połączyć oraz co ustawić. Koleżanka miała już przewody HDMI to wystarczyłby tylko jeden optyczny i wszystko powinno zadziałać. Niestety nie wszystkie wypowiedzi są tu jednoznacznie opisane. Użytkownik mało ogarniający temat z lakonicznych wypowiedzi niewiele wyniesie.
×
×
 • Utwórz nowe...