Skocz do zawartości

Quentin

Uczestnik
 • Zawartość

  41
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Na pewno to nie jest doskonale, tak jak została przebyta długa droga od mechanicznego patefonu do dzisiejszego audio. Poczekamy zobaczymy.
 2. Świat się zmienia, czas kończyć dyskusje o kablach, kolumnach i wzacniaczach https://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/soundbeamer-1-0-price-noveto-systems-b1722403.html?fbclid=IwAR1yjGcIu65taocYOda2KGp3O8BoQnDFXjnijGONzALTjlitptiuzZqICAY
 3. Wzmacniacz lampowy Unison Research Simply Italy, kolomny Klipsch Heresy IV.
 4. Tak, opisałem wyżej wynik ale jakby co chętnie odpowiem na pytania, jeśli jakieś są.
 5. O widzisz, dzięki. Jeśli ktoś to jest winny to gamonie z CA, którzy na quickstarcie podają CA connect. Mogliby by ten szajs usunąć z appstora, bo w odróżnieniu od drugiej apki ma logo CA i wyglada na ich flagową apkę. Anyway potwierdzam nieźle całkiem działa z tidalem. Nie ma 100% funkcjonalności ale jest bardzo dobrze. Dzięki.
 6. To chyba jest serwisowe. Jest wejście USB do źródła z prawej strony strony, pod CoAXEm. polukaj. Takie kwadratowe (drukarkowe), kabel jest w komplecie. Tak wyglądały streamery przed podłączeniem do testów
 7. Z chromecastem pełna zgoda. Ja mam po prostu wbudowany chromacast w TV, czyli tak naprawdę apka. Tak samo zresztą ma CXN. Także miałem na myśli „wirtualny” chromecast. Grało urządzenie czyli TV albo CXN. Nie mogę edytować posta ale tak tylko dla wyjaśnienia uszeregowałem od 1 do 6 od najsłabszego do najlepszego (dla mojego ucha). Projecta polecam posłuchać. Nie bez powodu dostał nagrodę Eisa 2019 za najlepszy streamer. Eisa to jedyna chyba obiektywna nagroda branżowa. Tak naprawdę to jest architektura rapsberry. Dlatego ten komputerek się uruchamia ponad minutę. Jak komuś to nie przeszkadza to warto spróbować. Ma niezłe parametry na papierze i super obwody zasilające. Ma też tryb oczyszczania i upgradu sygnału po USB z kompa, jak ktoś używa bezstratnych plików. Austriacy popisali się. Trzeba tylko DACa dobrać.
 8. Oczywiście, że drożej nie znaczy lepiej. Ja absolutnie nie miałem napinki na brand i miałem naraz 5 streamerow w domu, żeby je właśnie porównać. Od 700 pln (yamaha wx10) do 6000. I najlepiej by było gdyby się okazało, że najtańszy gra ok i nie słyszę różnicy, albo nawet, że mogę zostać przy chromecascie z TV, ale niestety tak się nie stało. I byłem tym trochę zawiedziony, bo myślałem, że mając je wszytskie naraz będę mógł „złamać system”. Jeśli mówimy tylko o brzmieniu (olewając kwestie praktyczności) to wbrew temu na co liczyłem, sprzęt ustawił mi się dokładnie po drabince cenowej. Oczywiście to moje subiektywne odczucie, mój sprzęt, mój pokój ale dzięki Covidowi spędziłem wiele godzin przez 4 dni porównując na wszelkie sposoby. Niektóre różnice były ewidentne, niektóre bardzo subtelne. Zwłaszcza top 2 był ciężki do rozstrzygnięcia. Także mój subiektywny osobisty ranking tego co porównałem to: 1 Chromecast z Soniaka Oled po Arc HDMi i chiński rozdzielacz sygnału. 2 Yamaha WX10 3 Audiolab 6000N 4 Node 2i 5 Cambridge Audio CXN V2 6 Project Stream box S2 Ultra + Topping D70. Różnica miedzy 5 i 6 była mała. 5 ma trochę wyłagodzone super wysokie rejestry. Tak pewnie od 15kHz. Node myślę, że od 10kHz już schodzi w dół. 6 miała za to trochę mniej basu niż 5 i 4. Co ciekawe, jakbym miał uszeregować po ilości basu od najmniej do najwiecej to byłoby 2, 6, 5, 4, 3. Grałem z Tidala na głośnikach Klipsch Heresy IV i wzmacaniaczu Unison Research Simply Italy.
 9. [mention=44297]inferno[/mention] To akurat nie jest takie istotne. Po co komuś coś więcej niż Tidal, Qobuz, Spotify i radio internetowe. Główną przewagą apki Nodea jest możliwość edycji swoich utworów i playlist na TIDALu z poziomu apki. CXN może tylko odtwarzać. Możesz szukać ale nie dodasz do ulubionych na TIDALu. Możesz do listy odlsuchowej dodać którą i tak trzeba czyścić. Znakomicie za to działa AirPlay 2 (nie pamietam czy jest aptX). Także jak jestem w nastroju do serfowania po TIDALu to na telefonie odpalam i po AirPlayu jest gapless. Nie robiłem porównania ale na pierwszy rzut ucha nie słyszę za bardzo różnicy mimo, że mam dość „revealing” system. Do tego można to samo zrobić łącząc się telefonem z CXN chromecastem. Wtedy już nie ma mowy o spadku jakości bo CXN używa wbudowanego chromecasta i telefon służy tylko jako pilot ( tyle że nie gapless i nie można sterować głośnością preampu czego ja np używam bo na tym sprzęcie nie słyszę różnicy a jest wygoda - steruje całym systemem jak głośnikiem Bluetooth). Edit: No tak soundcloud. Słucham, sam tam wrzucam swoje rzeczy. Jak ktoś słucha elektroniki i alternatywy to jest mus. Większości rzeczy z sounclouda nie ma TIDALach i spotifiach. Dużo amatorskich rzeczy (np moje ), ale też poważne kompozycje
 10. Mam od lipca w domu Heresy IV na Unison Res. Simply Italy. Bardzo mi leży to brzmienie, jest pazur i klimat. Potrzebna jest absolutna cisza w domu żeby móc się zatopić w muzyce. Tu różnice robią detale i faktura dźwięku, które gubią się na słabszych kolumnach. Np takąNinę Simone doskonale się słucha. Tak samo jak Johnego Casha. Bardzo naturalnie brzmi ludzki głos, na mnie nadal to robi wrażenie mimo że od 3 miesiący praktycznie codziennie słucham. Także do tego ta kolumna się nada.
 11. Miałem oba w domu w tym samym czasie do porównania. Tak naprawdę oba są dość ciemne. Audiolab ma więcej basu moim zdaniem. Na korzyść Noda zdecydowanie system operacyjny. Topowe rozwiązanie nawet w porównaniu z dużo droższymi urządzeniami. Ja w końcu nie wybrałem żadnego z nich. Wziąłem Cambridge Audio CXN V2. Więcej detali było słychać i zachowując to odciążenie dźwięk był bardziej otwarty na górze. Przez to też scena wydaje się większa w każdym wymiarze. Audiolaba spakowałem do pudła pierwszego, Node odpadł ze względu na tę słabszą górkę. Ale to są niuanse gdybym nie postawił koło siebie i nie poprzełączał parę razy w obie strony to by ciężko było wychwycić. W odsłuchu miałem jeszcze projecta stream box s2 ultra z DACiem toppinga, i obiektywnie patrząc to zestawienie grało najbardziej szczegółowo i łamalem się czy nie wziąć, może momentami trochę pudełkowo zagrało na moich głośnikach, ale główny powód to że system po wyłączeniu wstaje przez 68 sekund (zmierzyłem ). Do tego trzeba to manualnie zrobić (np nie przez apkę). Ludzie różnie słuchają muzyki ale to było dla mnie „No go”. I
 12. Słuchajcie, głupie pytanie? Po co nagrywać z cyfrowego nośnika na kasetę ? Tez mam do nich sentyment, ale jaki to ma sens oprócz właśnie sentymentu ? Nikt mi Nieborowie, że wycięta góra i szum dodają czegoś muzyce.
 13. A może po prostu 5.23 zamiast ekwilibrystyki ?
 14. @denox Jako lajkonik powiem Ci; posłuchaj paru głośników side-by-side, żebyś miał punkt odniesienia. Ja pozwolę sobie się nie zgodzić że PMC nie robią WOW, a Klipsche robią (przynajmniej Heresy, które porównywałem bezpośrednio). Powiedziałbym, że na odwrót. PMC były bardzo precyzyjne, zero przypadkowych dźwieków. Bardzo sterylnie i anlitycznie. Robi to wrażenie. Myślę, że jeśli słuchasz muzy z TV to będzie mocna zmiana i będzie WOW Dla mnie to sprzęt dla audiofili, którzy chcą się jarać niuansami w muzyce (ewentualnie grą nowego kabla USB ) a niekoniecznie samą muzyką. Było to trochę wszystko bez życia, mimo, że jakość dźwięku świetna. Ja po prostu lubię muzykę i KLipsche akurat dawały to. Tam też wszytsko słychać tylko jest mniej sterylnie za to bardziej żywo. Rada: sprawdź też na niskich głosnościach. Nie wiem jak słuchasz muzyki, ale np ja 80% raczej cicho. Klipsche robiły robotę, PMC nie dało się słuchać. Po zciszeniu zostawały tylko stopa perkusji i hihat, wokali i całego środka prawie nie było słychać. Może trochę przerysowuję, ale różnica między tymi głośnikami była kolosalna. Jak lubisz przypierdzielić i tak słuchasz na codzień rozkręć i posłuchaj vs inne, który lepiej jedzie. I wybierz sobie maks 3 utwory, które lubisz i znasz (najlepiej z róznych gatunków). Na początku będzie Cię kusiło, żeby przelecieć wszystko, co znasz, tylko tak nie porównasz niczego. Lepiej wziąć 3 numery, 3 pary glośników i poprzełączać się parę razy. To Ci da najwięcej. E: o Kaczadupa mnie trochę ubiegł(a)
×
×
 • Utwórz nowe...