Skocz do zawartości

Quentin

Uczestnik
 • Zawartość

  41
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Quentin

 1. Na pewno to nie jest doskonale, tak jak została przebyta długa droga od mechanicznego patefonu do dzisiejszego audio. Poczekamy zobaczymy.
 2. Świat się zmienia, czas kończyć dyskusje o kablach, kolumnach i wzacniaczach https://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/soundbeamer-1-0-price-noveto-systems-b1722403.html?fbclid=IwAR1yjGcIu65taocYOda2KGp3O8BoQnDFXjnijGONzALTjlitptiuzZqICAY
 3. Wzmacniacz lampowy Unison Research Simply Italy, kolomny Klipsch Heresy IV.
 4. Tak, opisałem wyżej wynik ale jakby co chętnie odpowiem na pytania, jeśli jakieś są.
 5. O widzisz, dzięki. Jeśli ktoś to jest winny to gamonie z CA, którzy na quickstarcie podają CA connect. Mogliby by ten szajs usunąć z appstora, bo w odróżnieniu od drugiej apki ma logo CA i wyglada na ich flagową apkę. Anyway potwierdzam nieźle całkiem działa z tidalem. Nie ma 100% funkcjonalności ale jest bardzo dobrze. Dzięki.
 6. To chyba jest serwisowe. Jest wejście USB do źródła z prawej strony strony, pod CoAXEm. polukaj. Takie kwadratowe (drukarkowe), kabel jest w komplecie. Tak wyglądały streamery przed podłączeniem do testów
 7. Z chromecastem pełna zgoda. Ja mam po prostu wbudowany chromacast w TV, czyli tak naprawdę apka. Tak samo zresztą ma CXN. Także miałem na myśli „wirtualny” chromecast. Grało urządzenie czyli TV albo CXN. Nie mogę edytować posta ale tak tylko dla wyjaśnienia uszeregowałem od 1 do 6 od najsłabszego do najlepszego (dla mojego ucha). Projecta polecam posłuchać. Nie bez powodu dostał nagrodę Eisa 2019 za najlepszy streamer. Eisa to jedyna chyba obiektywna nagroda branżowa. Tak naprawdę to jest architektura rapsberry. Dlatego ten komputerek się uruchamia ponad minutę. Jak komuś to nie przeszkadza to warto spróbować. Ma niezłe parametry na papierze i super obwody zasilające. Ma też tryb oczyszczania i upgradu sygnału po USB z kompa, jak ktoś używa bezstratnych plików. Austriacy popisali się. Trzeba tylko DACa dobrać.
 8. Oczywiście, że drożej nie znaczy lepiej. Ja absolutnie nie miałem napinki na brand i miałem naraz 5 streamerow w domu, żeby je właśnie porównać. Od 700 pln (yamaha wx10) do 6000. I najlepiej by było gdyby się okazało, że najtańszy gra ok i nie słyszę różnicy, albo nawet, że mogę zostać przy chromecascie z TV, ale niestety tak się nie stało. I byłem tym trochę zawiedziony, bo myślałem, że mając je wszytskie naraz będę mógł „złamać system”. Jeśli mówimy tylko o brzmieniu (olewając kwestie praktyczności) to wbrew temu na co liczyłem, sprzęt ustawił mi się dokładnie po drabince cenowej. Oczywiście to moje subiektywne odczucie, mój sprzęt, mój pokój ale dzięki Covidowi spędziłem wiele godzin przez 4 dni porównując na wszelkie sposoby. Niektóre różnice były ewidentne, niektóre bardzo subtelne. Zwłaszcza top 2 był ciężki do rozstrzygnięcia. Także mój subiektywny osobisty ranking tego co porównałem to: 1 Chromecast z Soniaka Oled po Arc HDMi i chiński rozdzielacz sygnału. 2 Yamaha WX10 3 Audiolab 6000N 4 Node 2i 5 Cambridge Audio CXN V2 6 Project Stream box S2 Ultra + Topping D70. Różnica miedzy 5 i 6 była mała. 5 ma trochę wyłagodzone super wysokie rejestry. Tak pewnie od 15kHz. Node myślę, że od 10kHz już schodzi w dół. 6 miała za to trochę mniej basu niż 5 i 4. Co ciekawe, jakbym miał uszeregować po ilości basu od najmniej do najwiecej to byłoby 2, 6, 5, 4, 3. Grałem z Tidala na głośnikach Klipsch Heresy IV i wzmacaniaczu Unison Research Simply Italy.
 9. [mention=44297]inferno[/mention] To akurat nie jest takie istotne. Po co komuś coś więcej niż Tidal, Qobuz, Spotify i radio internetowe. Główną przewagą apki Nodea jest możliwość edycji swoich utworów i playlist na TIDALu z poziomu apki. CXN może tylko odtwarzać. Możesz szukać ale nie dodasz do ulubionych na TIDALu. Możesz do listy odlsuchowej dodać którą i tak trzeba czyścić. Znakomicie za to działa AirPlay 2 (nie pamietam czy jest aptX). Także jak jestem w nastroju do serfowania po TIDALu to na telefonie odpalam i po AirPlayu jest gapless. Nie robiłem porównania ale na pierwszy rzut ucha nie słyszę za bardzo różnicy mimo, że mam dość „revealing” system. Do tego można to samo zrobić łącząc się telefonem z CXN chromecastem. Wtedy już nie ma mowy o spadku jakości bo CXN używa wbudowanego chromecasta i telefon służy tylko jako pilot ( tyle że nie gapless i nie można sterować głośnością preampu czego ja np używam bo na tym sprzęcie nie słyszę różnicy a jest wygoda - steruje całym systemem jak głośnikiem Bluetooth). Edit: No tak soundcloud. Słucham, sam tam wrzucam swoje rzeczy. Jak ktoś słucha elektroniki i alternatywy to jest mus. Większości rzeczy z sounclouda nie ma TIDALach i spotifiach. Dużo amatorskich rzeczy (np moje ), ale też poważne kompozycje
 10. Mam od lipca w domu Heresy IV na Unison Res. Simply Italy. Bardzo mi leży to brzmienie, jest pazur i klimat. Potrzebna jest absolutna cisza w domu żeby móc się zatopić w muzyce. Tu różnice robią detale i faktura dźwięku, które gubią się na słabszych kolumnach. Np takąNinę Simone doskonale się słucha. Tak samo jak Johnego Casha. Bardzo naturalnie brzmi ludzki głos, na mnie nadal to robi wrażenie mimo że od 3 miesiący praktycznie codziennie słucham. Także do tego ta kolumna się nada.
 11. Miałem oba w domu w tym samym czasie do porównania. Tak naprawdę oba są dość ciemne. Audiolab ma więcej basu moim zdaniem. Na korzyść Noda zdecydowanie system operacyjny. Topowe rozwiązanie nawet w porównaniu z dużo droższymi urządzeniami. Ja w końcu nie wybrałem żadnego z nich. Wziąłem Cambridge Audio CXN V2. Więcej detali było słychać i zachowując to odciążenie dźwięk był bardziej otwarty na górze. Przez to też scena wydaje się większa w każdym wymiarze. Audiolaba spakowałem do pudła pierwszego, Node odpadł ze względu na tę słabszą górkę. Ale to są niuanse gdybym nie postawił koło siebie i nie poprzełączał parę razy w obie strony to by ciężko było wychwycić. W odsłuchu miałem jeszcze projecta stream box s2 ultra z DACiem toppinga, i obiektywnie patrząc to zestawienie grało najbardziej szczegółowo i łamalem się czy nie wziąć, może momentami trochę pudełkowo zagrało na moich głośnikach, ale główny powód to że system po wyłączeniu wstaje przez 68 sekund (zmierzyłem ). Do tego trzeba to manualnie zrobić (np nie przez apkę). Ludzie różnie słuchają muzyki ale to było dla mnie „No go”. I
 12. Słuchajcie, głupie pytanie? Po co nagrywać z cyfrowego nośnika na kasetę ? Tez mam do nich sentyment, ale jaki to ma sens oprócz właśnie sentymentu ? Nikt mi Nieborowie, że wycięta góra i szum dodają czegoś muzyce.
 13. A może po prostu 5.23 zamiast ekwilibrystyki ?
 14. @denox Jako lajkonik powiem Ci; posłuchaj paru głośników side-by-side, żebyś miał punkt odniesienia. Ja pozwolę sobie się nie zgodzić że PMC nie robią WOW, a Klipsche robią (przynajmniej Heresy, które porównywałem bezpośrednio). Powiedziałbym, że na odwrót. PMC były bardzo precyzyjne, zero przypadkowych dźwieków. Bardzo sterylnie i anlitycznie. Robi to wrażenie. Myślę, że jeśli słuchasz muzy z TV to będzie mocna zmiana i będzie WOW Dla mnie to sprzęt dla audiofili, którzy chcą się jarać niuansami w muzyce (ewentualnie grą nowego kabla USB ) a niekoniecznie samą muzyką. Było to trochę wszystko bez życia, mimo, że jakość dźwięku świetna. Ja po prostu lubię muzykę i KLipsche akurat dawały to. Tam też wszytsko słychać tylko jest mniej sterylnie za to bardziej żywo. Rada: sprawdź też na niskich głosnościach. Nie wiem jak słuchasz muzyki, ale np ja 80% raczej cicho. Klipsche robiły robotę, PMC nie dało się słuchać. Po zciszeniu zostawały tylko stopa perkusji i hihat, wokali i całego środka prawie nie było słychać. Może trochę przerysowuję, ale różnica między tymi głośnikami była kolosalna. Jak lubisz przypierdzielić i tak słuchasz na codzień rozkręć i posłuchaj vs inne, który lepiej jedzie. I wybierz sobie maks 3 utwory, które lubisz i znasz (najlepiej z róznych gatunków). Na początku będzie Cię kusiło, żeby przelecieć wszystko, co znasz, tylko tak nie porównasz niczego. Lepiej wziąć 3 numery, 3 pary glośników i poprzełączać się parę razy. To Ci da najwięcej. E: o Kaczadupa mnie trochę ubiegł(a)
 15. Powiem, że mam podobny układ i tez szukam. I w tej cenie możesz kupić bardzo duża gamę podlogówek, które poza wyjątkami zagrają jednak pełniejszym pasmem. KEFow jakoś nie sposób znaleźć do odsłuchu (też mnie ciekawiły). Jeśli chodzi o PMC to słuchałem 5.23 i brzmią świetnie, ale technicznie i chyba lekko obniżony srodek mają. Myślę, że mogą się bardzo podobać, ale ja akurat nie tego brzmienia szukam. Basu było tak dla mnie w sam raz ale 5.22 mogą mieć mniej. Mam innego faworyta narazie, ale jeszcze chcę posłuchać innych głośników, też aktywów. Jedyne co mogę poradzić, to wydając tyle kasy posłuchaj. To jest na prawdę spory budżet i poza jakimś hobbystycznym hi-endem możesz kupić za to sprzęt najwyższej klasy (powiedziałbym że spory budżet, jak na słuchanie YT). A, jakbyś rozważał devialety reactory to sobie odpuść. Osłuchałem je za ciebie te duże warte rozważenia jak się nie boisz takiego sprzętu.
 16. Pół miliona to w Warszawie kawalerka. Do marca za możliwość zakupu na parterze całowało się pana dewelopera w rączkę. Zresztą w niektórych salonach audio czułem się podobnie (żeby nie było offtopu), nie będę rzucał nazw, ale czułem, że ktoś robi łaskę że mogę odsłuchać sprzęt za ponad 10 klocków, który byłem w stanie kupić od ręki. Ale nic dziwnego jak klienci stali w kolejce. Mogło się w pupach poprzewracać. Myślę, że teraz się zmieni trochę. Nie mówię, że mam z tego satysfakcję. Stwierdzam tylko fakt, bo wszystkim się nam zmieni, chyba że ktoś z branży medycznej albo eCommerce.
 17. Jestem nowy to spytam. czy to jaki się ma sprzęt w domu mówi coś o człowieku? [emoji4] myślę że super temat na pracę doktorancką z psychologii ... Od lat piszę na forum gitarowym, ale widzę, że tu jeszcze zabawniej jest [emoji4] ps. za to dostać jakieś merytoryczne info od użytkownika - niekoniecznie sklepu; (który co zrozumiałe próbuje sprzedać i w pełni to rozumiem) to już ciężko.
 18. Ok czy możecie coś polecić ? Żeby wiedzieć w czym się w ogóle poruszać. Jakieś typy by sie przydały. Mam dużo miejsca na sprzęt wiec nie mam ograniczeń w tej kwestii, tak samo wizualnie -zamknięta szafka za sicianką, z dobrą wentylacją. Za to zależy mi na sterowaniu wygodnym zdalnym: apka lub pilot radiowy. Nie chce się bawić w przedłużacze IR. Jakby miał ofzywoity streaming na pokładzie ro już byłoby cudownie. Tak żeby nie musieć oddzielnie uruachamiac dwóch urządzeń. Dwoma pilotami. Mam już tego sporo i chce obsługę usprawnić.
 19. @Q21mam pytanie, związane z budżetem. czy podpięcie Heresy IV do jakiegoś bardziej budżetowego rozwiązania (w porównaniu z samymi głośnikami) np Yamaga R-N803D ma sens? czy koniecznie lampa etc a "takie coś" to profanacja? Może jakiś ciemniejszy w brzmieniu solidstate za rozsądne pieniądze?
 20. Tak właśnie o to mi chodzi. Mogą być szeresze jeśli będą niższe niż 88 cm (zmieszczą się pod telewizorem) albo wyższe niż ten wymiar ale lekkie w wyglądzie. Te są wąziutkie. Jest trochę opinii pozytywnych o tych DT, ale na YT nie ma za bardzo żadnych "niezależnych" review. Więc nie wiem o co chodzi. są tak cienkie, czy niszowe? Spóbuję ich gdzieś posłuhcać. Mam prośbę o szczerą opinię. czy nowy wmzanciacz do 4000 PLN albo ampli np Yamaga R-N803D lepiej zagra niż ten leciwiy sony o którym pisałem wcześniej? jak patrzę np na THD to soniak nie się czego wstydzić, a wręcz bije niektóre wpsółczesne konstrukcje.
 21. Jak patrzę na wymiary to te kolumny to jednak kolubryny. Oba na zdjęciach na drobne wyglądają ale są szerokie bardzo. Ma ktoś może opinie o definitive technology serię 9000? Na papierze wyglada że noga robić robotę. Ok, dzięki wiec muszę posłuchać. Mam pytanie, czy powinienem najpierw wybrać wzmacniacz a potem dobierać kolumny. Czy na odwrót? Ponieważ mam problem z ograniczeniami przy wyborze głośników to wolałbym chyba jednak pierwszą ścieżkę.
 22. OK, chętnie bym posłuchał tych Heresy. Jakie są opcje? Wypożyczenie? Mogę w sumie do Pabianic podjechać na odsłuch, choć pewnie nic nie zastąpi sprawdzenia w własnym pokoju. Jeśli chodzi o kolmny podłogowe to czymś te konkretne modele się wyróżniają? Czytając i oglądając zwróciły moją uwagę Q Acoustic 3050i, Tannoy revolution XT8 i KEFy R500. Któreś się wrózniają. Czy Diamondy 25 dadzą radę. Zalez mi na ochuidzeniu. Chciałem też spytać o wymianę wzmacniacza. Pomijając kwestie funkcjonalności to czy warto zmieniać? nowe konstrukcje lepiej brzmią? Ktoś ma jakieś przemyślenia?
 23. dzięki, kurcze nie planuję głośno słuchać. Pełne brzmienie mam na myśli wszystkie pasma słychać, też bas. Forte nie rozważałem, bo wizualnie strasznie duże już są, no i chyba w tej cenie to można znaleźć wielu mocnych konkurentów, ktrzórzy będą mieć bardziej komapktowy wygląd. Na pewno grają fajnie, ale to kawał sprzętu jednak jest. Do tego na YT obejrzałem review i mówią, że mimo tych rozmiarów, bas raczej lekko wycofany. Te Heresy mnie zainteresowały ze względu na rozmiar. Myślisz, że przy takiej skuteczności nie nagłośnią takiego pomieszczenia bezpośrednim dźwiękiem? Nie musze mieć dobrego dźwięku w kuchni, zalezy mi na tym kącie około 4.5x5 m. Co do elektroniki to jest to Sony F519R. Kompletnie nie znam się wzmacniaczach audio. Nie wiem jak ten analogowy sprzęt gra w zestawieniu ze współczesnym sprzętem klasy do paru tysięcy. Chętnie się oprę na jakiejś opinii fachowej. Jak odszukałem w necie opinii na temt Sony to piszą, że super sosunke ceny do jakości brzmienia. (Power output: 75 watts per channel into 8Ω (stereo). Frequency response: 7Hz to 100kHz. Total harmonic distortion: 0.008%. Damping factor: 70) THD ma chyba niezłe? Na pewno jakiś moduł do streamowania muzyky musiłbym dokupic gydym zostawiał Sony. Obsługę rzutnik, TV, PS4 ogarnąłem rozdzielczaem matrycowym z ekstrakcją sygnału ausio 4x2 HDMI (4K 60 HZ) - taki mam sprzęt video więc jeśli jakiś ampli by wchodził zamiast tego (który byłby pewnie wygodniejszy w obsłudze) to musi mieć dwa wyjście 4K 60HZ. ALe chciełbym się narzie skupić na głośnikach, elektronika jest trochę wynikowa. No własnie nie mogę znaleźć niskich (albo lekko wyglądajcych) więc boję się że skończę właśnie z czyms ala RP 8000. Czy coś nowocześniejszego możecie zaproponować oprócz tych Magnatów? chętnie wypozyczę, tylko pytanie co? Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to mile widziane. Mogą być też aktywne. Może coś z Geneleca z linii domowej?
 24. Cześć wszystkim! Mam problem, szukam czegoś nieinwazyjnego wizualnie, co fajnie gra i mam z tym problem. Muzyka - wszystkie rodzaje: altrantywny rock, elektronika, w sumie od akustyki po metal (czasami), do tego jako audio do oglądania filmów (ale nie chcę żadnego 5.1). Nie znam się za bardzo na audio, aczkolwiek wydaje mi się że wiem trochę brzmieniu. Mam w domu mini studio z porządnymi adaptacjami do homercordingu i sprzętem gdzie się bawię w komponowanie i miksowanie amatorsko. Także nie jestem audiofilem i mam nadzieję że nie zostanę Zdecydowanie nie chcę mieć tyle gotówki wsadzonej w audio ile mam w gitary i wzmacniacze i nie chce rozkmin jakie są np przy gitarach nad różnicą brzmienia podstrunnicy palisandrowej vs klonowej Ponieważ mam salon połączony z kuchnią to w sumie jest to ponad 50 m2, z tym, że tam gdzie gra sprzęt to koniec prostokąta o boku niespełna 5 m, czyli w drugą stronę jest ponad 10. czyli w sumie taki kwadrat około 5x5m z jednym bokiem otwartym. Miejsce odsłuchu (sofa) stoi bokiem do tego otwartego boku. I teraz jest problem bo sprzęt stoi na tle szerokich drzwi balkonowych i z jednej strony troszkę obok. Z zabudowy nad tymi drzwiami opuszcza się ekran i dobrze żeby po obu stronach stały głośniki. odległość około 4,5 m z sofy. Obecnie mam 30 letni wyższej półki sprzęt sony z głośnikami równie starymi głośnikami Heco Int. Reflex 35 Mk II. I powiem, że nieźle to gra. Potrzebuję głośników, które będą niskie, lub w lekkie wizualnie i zagrają fajnie, pełnym brzmieniem (też na dole). Nie słucham bardzo głośno muzyki i dyskotek nie będą urządzał wiec na jkaiejs liniowości i mocy aż tak mi nie zależy Przeszedłem przez hype na devialety phantom które idealnie pasują opisowi. Pożyczyłem reactory 900 do domu i tak sobie - dół świetny, ale reszta słaba przy tych starych Heco. Słuchałem w salonie Silvery i Goldy, i to już się robią chore pieniądze i nie jest to wygodny system (temat na inny post). No i co teraz? Myślałem że może KEFy LS50 W ? ale pewnie do tego suba trzeba i na podstawce zajmą w sumie tyle co podłogówka choć wizualnie lżejsze. Czy to bez suba pociągnie w tkaiej przestrzeni? Ciakawym rozwiązaniem mogłyby być Klipsch Heresy IV, ...tylko ta cena. Ktoś ma jakis pomysł? Zawsze mogę iść w jakieś B&W 603 albo Klipsche RP 8000 choć ta druga to krowy straszne... ciekawe zresztą czy zagarają dużo lepiej niż mój wintydżowy zestaw? Będę wdzięczny za pomoc. P
×
×
 • Utwórz nowe...