Skocz do zawartości

MarekB

Uczestnik
 • Zawartość

  63
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez MarekB

 1. W częściowej odpowiedzi na pytanie Kolegi. W załączeniu 607 NRAII z "ciekawymi" boczkami z ebay. Czy pasuje? Kwestia gustu:
 2. Szczerze mówiąc bardzo trudne porównanie. Chwalę sobie zarówno ciepłe granie MR, jak i dynamikę NRAII. Gusta wszyscy mamy różne i trzeba to oceniać indywidualnie. Ostatnio słucham więcej "grubszego kalibru", czyli końcówek Sansui. α607-ki trochę więc "odpoczywają". Musiałbym odświeżyć pamięć. W związku właśnie z naturalną migracją w kierunku najwyższych modeli Sansui, niektóre α607 będę zmuszony niedługo odstąpić w dobre ręce. Niestety brak miejsca obliguje mnie do tak drastycznych kroków.
 3. Dzięki za opinię, mam podobne zdanie. 👍
 4. Przepraszam, nie zauważyłem. Majówka, majówka, majówka. Oczywiście zapraszam. W grają w niej następujące lampy: 4x 6L6GC, 2x 5U4G, 2x 6SL7, 2x 6SN7 Na razie "siedzi" mieszanka różnych producentów od JJ poprzez Sovtek i Sylvania (i nieznana ilość przepracowanych godzin, i takie "przyjechały"). Przymierzam się natomiast do Philipsów i Tung-Sol (czekam na zamówienie). Po "wstępnej zabawie" i "nauce obsługi" (manual nie do dostania) będę poważnie myślał o lampach Mullard/Marconi (lub coś z tej półki).
 5. 🙂Ja wiem na 100% o dwóch sztukach w Polsce. Co do opisu to powoli. Najpierw muszę je dłuższą chwilę odsłuchać. B-209 już trochę gra, ale B/C 2105 jest nowe w systemie. Poza tym jeszcze eksperymentuję z lampami w B209. Dla niewtajemniczonych w "lampy", (bardzo ogólnie) w zależności od rodzaju lampy i jej producenta można naprawdę uzyskać różne i bogate brzmienie, jak również trochę je zepsuć. Jeżeli będą chętni do słuchania to proszę o info poprzez priv. Mieszkam w Markach pod Warszawą. Myślę, że w któryś weekend majowy da się zorganizować jakieś spotkanie. Będzie można posłuchać i porównać także α907MR, która trochę ma naśladować "lampę". Właśnie słucham na B-209 "klasykę" gitarową, polecam:
 6. I to jest najgorsze. Pierwszy opis B-209 w ogóle w internecie (poza danymi technicznymi), nie tylko na Forum.
 7. No to muszę jakiś harmonogram chyba ustalić 🙂.
 8. Zapraszam, zapraszam. Chivas Regal 🥃 i słuchamy 👂.
 9. Pewnie. W wolnej chwili i jak "złapię" trochę weny twórczej spróbuję coś opisać. Głośniki to na razie: do B2105 to Focal Kanta No 2 do B209 to Vienna Acoustics Haydn Grand pozdrawiam Marek
 10. Nieeee. Bardziej "normalnie". Jedno pre (C2105) i dwie końcówki (B2105 i B209), każda podłączona do swojego zestawu kolumn. B209 i B2105 to całkowicie odmienne granie (inna moc, przestrzeń i scena). Tutaj bi-amping nie zdałby egzaminu (chyba).
 11. 🙂 Tak, gra w domu z już dopasowanym do niej zestawem C/B 2105.
 12. I tylko jedna para kolumn!!! Wszystko spięte na stałe, czyli bez przełączania kabelków. (.....zaraz się zacznie 😆🤭🤔.....)
 13. Niestety, tylko MOS Premium będzie reprezentowała serie DR i KX (z zewnątrz prawie identyczne, za to dźwięk dla mnie o niebo lepszy). Extra i L, już poza moimi zainteresowaniami (nie ten design). Za dużo czarnego tworzywa. Jednak wolę aluminium.
 14. Tak dla załagodzenia wojowniczym nastrojom panującym ostatnio na Forum. Kolekcja α607 "różnej maści".
 15. Można, stolik kawowy, lodówkę, itp........🤣🤣🤣🤣🤣 Cena 911DG plus cena niezbędnych części (jak je oczywiście znajdziesz), wiedza (dużo więcej niż odrobina) i same schematy.....??? Taniej kupić gotową α907...
 16. To wcale nie ułatwienie. To tylko moja opinia, czyli subiektywna!!! Wszystkich wznacniaczy Sansui przecież nie słyszałem. Wskazałem tylko te o których wiem, że na pewno fajnie ich się słucha (w założonym progu cenowym). Zajrzyj na stronię: https://audio-database.com/ jest tam ich znacznie większa kolekcja. Na portalach internetowych znajdziesz także ich ceny. Tobie oczywiście może spodobać się wizualnie i odsłuchowo inny model. Przeczytaj oba "fora Sansuiowe", poczytaj inne opinie i testy, a najlepiej posłuchaj. Niestety będzie wiązało się z pewnym wysiłkiem z Twojej strony. Nikt nie poda Ci na tacy gotowego rozwiązania. Każdemu z nas mogą podobać się całkowicie inne sygnatury dźwięku. Być może Ty jesteś mniej wymagający i zadowolisz się jakimś tańszym urządzeniem (chociaż ja nie polecam). pozdrawiam Marek
 17. To chyba naprawdę tylko AU-X711DG lub AU-X701. Ewentualnie "troszkę" droższe, ale wyższe modele AU-X911DG czy AU-X901.
 18. Naprawdę trudne pytanie. I chyba nic do 2 tys. zł. (godnego polecenia). Wiem, że Koledzy mają na forum wzmacniajsze o mniejszej mocy są to m. in. α607 MOS Premium (45W 8ohm), α607 MOS Limited (50W 8 ohm), ale są to wersje limitowane (czyli lepszy dźwięk, ale cena też). Seria "standard" α607 (bardzo polecam) moc od 80/90W. Jest jeszcze seria α507... ok. 60W, ale tu już nie mówimy o jakości. Aha, jeszcze rewelacyjnie grający B-209 (30W) tylko, że to "lampa" (w cenie używanego samochodu😀). Co do kolumn, odsyłam do czytania Forum. Koledzy na jego łamach niejednokrotnie opisywali różne ładnie, ciekawie, dynamicznie i szczegółowo grające monitory. Ja osobiście słuchałem tylko Vienna Acoustics Haydn Grand i Haydn Grand SE. Te w mojej subiektywnej ocenia grają bardzo ładnie. Nie są one jednak vintage. Może jeszcze Ktoś coś podpowie, zobaczymy. 😉 Marek
 19. Napisz najpierw jakie to głośniki i jakie będzie "źródło", sam wzmacniacz (nawet najlepszy) wszystkiego nie załatwi 🙂.
 20. Poza tym, przecież standardowe banany "pasują" do terminali 607XR. Jak je odkręcisz do końca jest tam przecież otwór w trzpieniu na przewód głośnikowy do którego idealnie pasuje banan. Lekko dokręcasz i wszystko. I dalej masz oryginał. U mnie Airlink ma fabrycznie IEC, a dołożenie lepszego kabla zasilającego na pewno nie zaszkodzi. Czy warto, dla większości pewnie nie, sam posłuchasz,zobaczysz i ocenisz. Marek
 21. No, no. Gratuluję Ci Piotrek nowego nabytku, oczywiście takie same Gratulacje dla Artysty Pawła. pozdrawiam Marek
 22. Trzymam Cię za słowo. Niezniszczalny jesteś ?. pozdrawiam
×
×
 • Utwórz nowe...