Skocz do zawartości

Damian Łosiak

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Damian Łosiak

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Damian Łosiak

  Głośniki podstawkowe do 2.1 za 1400zł

  Cześć Po paru odsłuchach i oględzinach gabarytów musiałem nieco zrewidować budżet i obszar poszukiwań. Subwoofer znika na poczet większych kolumn podłogowych. Amplituner ze względu na wielkość szafki musi mieć max 12 cm, dodając wymóg obsługi bezprzewodowych głośników tylnych daje tylko jeden model - RX-S602. W zakresie kolumn wybór jest ograniczony do: - Dali Zensor 7 - Dali Oberon 7 - Wilson EL-8 Dla mojego ucha na odsłuchu wszystkie grały idealnie, choć każdy nieco inaczej. Wilson dla mnie gra najprzyjemniej, choć w porównaniu z pozostałymi dla mnie ma mniej intensywny bas (choć nie jest to minus) Wybór końcowy będzie pewnie zależał od ceny (i nalegania żony na fortepianowe wykończenie Wilsona ) Na razie dojdzie do tego jeden Music Cast 20 w innym pokoju, do którego w przyszłości dojdzie drugi aby można je było wykorzystać jako bezprzewodowy tył. Mam nadzieję tylko, że ten amplituner da radę - nie miałem okazji porównać go np z RX-V685.
 2. Damian Łosiak

  Głośniki podstawkowe do 2.1 za 1400zł

  Wielkie dzięki za wskazówki Co do głośników - nie patrzyłem wcześniej na Dali Zensor głównie ze względu na cenę nieco powyżej budżetu - ale chyba są warte przetestowania. Patrząc na Zensor 3 trafiłem także na Zensor 5 - które wizualnie bardzo by mi odpowiadały (smuklejsze niż monitory na stojakach). Tylko ich cena zmusiłaby mnie do zakupu suba dopiero w przyszłości Czy akustycznie są lepsze od Zensor 3? Muszę umówić się na posłuchanie (najlepiej porównanie) Zensorów i Magnatów i coś wybrać. Czy polecacie może jakieś suba, który dobrze gra (jak na swoją cenę ), a jednocześnie jest nieduży (lub płaski)?
 3. Damian Łosiak

  Głośniki podstawkowe do 2.1 za 1400zł

  Cześć Poszukuję porady w wyborze głośników podstawkowych do systemu 2.1 za max.1400 zł Do tej pory zdecydowałem się na: - Amplituner Yamaha RX-V585 (tak, amplituner kina domowego) - Subwoofer Yamaha NS-SW200 Dlaczego amplituner kina domowego do 2.1? Chciałbym wyjaśnić na początku, bo widziałem na wielu wątkach dyskusję nad sensem takiego rozwiązania: - Warunkiem koniecznym (wymaganym przez żonę ) jest multiroom i zakup 2 bezprzewodowych głośników do innych pomieszczeń. Yamaha ma w miarę przystępny cenowo model za 600 zł - Chciałbym w przyszłości spróbować 5.1. Obecnie na tylne głośniki nie pozwala w pełni budżet ani kwestie wizualne pokoju, ale w przyszłości chciałbym rozbudować. Ten amplituner obsługuje już bezprzewodowe głośniki jako elementy systemu 5.1 Pokój 4,8 x 4,3 m, Głośniki na dłuższej ścianie na podstawkach 60 cm, oddalone od siebie o 2m, odsłuch z przeciwległej ściany. Przeznaczenie: 50% film, 50% muzyka (rock, reggae) Jeżeli chodzi o dźwięk - trudno mi określić fachowo słowami. Na pewno ciepły, z silniejszym dołem oraz wyraźną górą. Z głośników podstawkowych słyszałem jedynie Yamahę NS-333 i zdecydowanie coś mi w nich nie pasowało. Ze względu na opinie i wygląd przychylałem się do Magnat Quantum 673, jednak okazało się że nie są już dostępne. W sklepie sprzedawca zaproponował mi Magnat Quantum 723, trochę na granicy budżetu Co o nich sądzicie? Czy do takiego zestawu polecilibyście jakiś model głośników? Warunek konieczny żony: ładne, kolor brąz/drewnopodobny Przy okazji chciałem zapytać, co sądzicie o subwooferze Yamaha NS-SW200? Zastanawiam się jeszcze nad Jamo S810 (ze względu na wygląd). Z góry przepraszam jeżeli kogoś zirytowałem wątkiem, jakich sporo w internecie.
×