Skocz do zawartości

Janusz Duryn

Uczestnik
 • Zawartość

  120
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

4

O Janusz Duryn

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Kobyla Góra

Ostatnio na profilu byli

129 wyświetleń profilu
 1. Janusz Duryn

  Magnat Quantum 1005, jaki wzmacniacz/amplituner

  Foobar ogólnie gra lepiej niż WMP, potrafi też grać w bit perfect (ASIO, WASAPI czy Kernel Streaming). Omija wtedy mikser Windowsa i podaje sygnał w niezmienionej postaci.
 2. Janusz Duryn

  Słuchawki dokanałowe do 300zł

  Mają być nowe? Na MP3Store w komisie masz używane Aune E1 - 350zł + ship. W tej cenie to naprawdę okazja.
 3. Janusz Duryn

  Dac

  Zwą się implementacja. Te same kostki zagrają inaczej w różnych urządzeniach.
 4. Janusz Duryn

  Kolumny podstawkowe do NAD C368

  Czarne Kefy R300 by pasowały.
 5. Janusz Duryn

  Audioquest NightOwl kontra kilku koleżków

  Z tego co pamiętam to Sowy są trochę jaśniejsze, delikatniej mniej basu, ale ogólny charakter brzmienia Audioquestów się nie zmienia. Ale takie zmiany można też osiągnąć, zmieniając pady, kable czy nawet zaklejając siateczkę na muszlach Carbonów. Z Howkami największy problem to zaakceptowanie ich innej prezentacji dźwięku. A które brzmienie jest bliższe wierności, czy Audioquesta czy innych potentatów słuchawkowych, to już musi każdy sam rozstrzygnąć. Znam osłuchane osoby w temacie słuchawek, które po trzykroć kupowały te słuchawki i dalej nie mogły się do nich przekonać. Po prostu i zwyczajnie, słuch przywykł do danego rodzaju prezentacji i nie tak łatwo się przestawić na inny przekaz. Sam miałem z nimi problem na początku. Kupiłem 3 miesięczne Carbony od znajomego z forum, na liczniku miały przegrane 200h. Słucham ich i za żadne skarby świata nie pokrywa mi się to, co o nich przeczytałem dotychczas. Gdzie ten relaks, spokój, gładkość i spójność grania, ano przybył po kolejnych 50h grania i wygrzewania mózgu. Większość słuchawek ma membrany mylarowe, w Howkach dostajemy membranę z biocelulozy na gumowym zawieszeniu, najprawdziwszy głośnik. Stąd bardzo długi okres ich wygrzewania, tak istotny we właściwej ocenie tych słuchawek. W przypadku tych słuchawek trzeba wykazać się cierpliwością, a zostanie to nagrodzone. A że warto, to napiszę tak. Za główne słuchawki robią u mnie DT990PRO. Po kilku latach poszukiwań w końcu udało mi się zbudować tor pod te słuchawki, który mnie w pełni satysfakcjonuje. Gra to tak samo dobrze jak Howki z Pionkiem, ten sam poziom lecz trochę inna prezentacja. W końcu dotarło do mnie, że podświadomie i na siłę szukałem brzmienia Howków. Z tym że Pionieer i Carbony to koszt około 2000-2500 zł. Tor pod DT990PRO to Meier Corda Classic + Nuforce Dac-80, ceny tych klocków można sobie sprawdzić w sieci. Wtedy może będzie Wam łatwiej zrozumieć dlaczego warto zainteresować się Howkami, a koniecznie chociaż ich posłuchać.
 6. Janusz Duryn

  Dac

  A to inna para kaloszy. Może CAMBRIDGE AUDIO DAC MAGIC 100. Trochę ponad budżet ale warto dołożyć te 150 zł.
 7. Janusz Duryn

  Audioquest NightOwl kontra kilku koleżków

  Gratuluje, to na pewno dobre słuchawki. Najważniejsze, że Tobie się podobają. Aż z tego wszystkiego posłucham sobie Carbonów z Pionkiem, XDP100r to podwójne Sabre, na DACu i na wzmacniaczu. Razem to tworzy zero zamulenia, fenomenalnie gładką i muzykalną średnice, dobrze kontrolowany bas i precyzyjne wysokie. Jak dla mnie to najlepsze słuchawki pod tego grajka.
 8. Janusz Duryn

  Dac

  Sprawdzam w sieci; "Wysokiej jakości przetwornik C/A Wolfson WM8718 192kHz/24-bit"
 9. Janusz Duryn

  Dac

  9010 ma DAC na pokładzie, wystarczy spiąć go z TV optykiem lub po coaxialu.
 10. Janusz Duryn

  Audioquest NightOwl kontra kilku koleżków

  Audioquesty wywołały sporo skrajnych emocji, od uwielbienia do nienawiści. Grają zupełnie inaczej niż reszta konkurencji, co zmusza niejako do przyzwyczajenia się i adaptacji słuchu do takiego przekazu. Ostatnio nawet widziałem wpisy, gdzie w pewnych konfiguracjach grają ostro i kują w uszy. Dlatego tak ważny jest odsłuch w przypadku planowanego ich zakupu.
 11. Janusz Duryn

  Audioquest NightOwl kontra kilku koleżków

  Ze strony Nada nie spodziewał bym się szczególności środka i góry oraz powietrza w przekazie. Ale pro ject per S2 dig jest chyba na Sabre i tu powinno być dużo lepiej pod tym względem. Dali Ci chociaż wygrzane egzemplarze do odsłuchów?
 12. Janusz Duryn

  Audioquest NightOwl kontra kilku koleżków

  Rozumie, że porównywałeś słuchawki z NADa 356, a za źródło robił pro ject per S2 dig?
 13. Janusz Duryn

  Audioquest NightOwl kontra kilku koleżków

  Nie no Panowie, są na 1000% dwa rodzaje padów i reszta o czym pisze w zestawie.
 14. Janusz Duryn

  Kupno nowych słuchawek do 600zł

  Powiem Ci tak, miałem je na testach (P1 oryginalne) i gdyby nie nie to, że potrzebują więcej prądu na pewno by zostały u mnie na dłużej. W cenie z Massdropa na pewno warto je brać. Dźwięk naturalny, nie meczący o ładnych barwach, duża scena, wygodne i dobrze wykonane. Wzmacniacz słuchawkowy naprawdę wynosi te słuchawki dużo wyżej, więc warto o tym pomyśleć w przyszłości.
 15. Janusz Duryn

  Kupno nowych słuchawek do 600zł

  One mają grać tylko w domu, czy będą noszone również na zewnątrz?
×