Skocz do zawartości

Janusz Duryn

Uczestnik
 • Zawartość

  743
 • Dołączył

 • Ostatnio

1 obserwujący

O Janusz Duryn

 • Ranga
  Aktywny
 • Urodziny 01.01.1870

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Kobyla Góra

Ostatnio na profilu byli

1 165 wyświetleń profilu
 1. Kef i Arcam faktycznie się lubią, sam mam takie połączenie. Ale ja bym dał szansę temu Cyrusowi. Na fanpagu Kefa, który śledzę wiele osób chętnie też łączy te dwie marki. Nie uzyskasz tutaj jednoznacznej odpowiedzi, odsłuch w domowych warunkach obowiązkowy.
 2. Tidal Exklusive Mode odcina wszystkie inne dźwięki z systemu i przeglądarek.
 3. Bit-Perfect powinien być dostępny również Foobarem w trybie WASAPI. Ale to musisz sam sprawdzić.
 4. Wygrzały się to raz, pady się uleżały. Nie jest tajemnicą, że DT990 na nowych padach grają okropnie.
 5. Impedancja słuchawek i czułość\skuteczność są odpowiedzialne za głośność słuchawek. Impedancja zazwyczaj im niższa tym łatwiej je wysterować, taka granica max. to 32 ohma. Odwrotnie jest z czułością, im wyższa tym lepiej, 100 dB to już dobry wynik.
 6. Janusz Duryn

  FIIO K5 PRO

  Ale co potek trzeszczy? X2 są bardzo skuteczne, jak już słuchałbym na najmniejszym stopniu wzmocnienia. Fidelio są dość wrażliwe na jakość nagrań, te gorzej zrealizowane nie będą brzmiały za przyjemnie.
 7. Janusz Duryn

  FIIO K5 PRO

  K5 według recenzji należy do rozjaśnionych wzmacniaczy, bas nie jest podbity i ustępuje wysokim tonom. To wyobraź sobie teraz, co by było gdyby było odwrotnie.
 8. Janusz Duryn

  FIIO K5 PRO

  Tak grają X2 ze wzmacniacza, bas jest potęga.
 9. Jak najbardziej polecam używane. Sam często kupuje takie, ale tylko na forum MP3Store. Tam zdecydowana większość użytkowników dba o sprzęt i prawidłowo go użytkuje. Nigdy się nie naciąłem i nie byłem niezadowolony z zakupu. Co do słuchawek musisz określić czy, nauszne, wokółuszne, dokanałowe, otwarta czy zamknięta konstrukcja. Z czego to ma grać?
 10. Pod Sundara trzeba unikać wyostrzonych i agresywnych źródeł w wysokich tonach & średnicy. Ciepłe, basowe, naturalne czy neutralne granie będzie najlepszym wyborem. Wymagające prądowo nie są, więc najwięcej uwagi trzeba skupić na charakterze brzmienia. Fiio K5 Pro raczej nie, za bardzo iskrzy na wysokich.
 11. Janusz Duryn

  FIIO K5 PRO

  Cytując za testem... K5 Pro to dobry wybór do słuchawek cieplejszych i ciemniejszych, które obfitują w bas i mają za mało góry pasma. Można liczyć także na niezłe efekty ze słuchawkami zrównoważonymi, ale w przypadku słuchawek neutralnych barwowo dźwięk stanie się chłodniejszy. Unikałbym chudo brzmiących i jasnych słuchawek, gdyż najpewniej staną się zbyt ostre i krzykliwe. Z tego wynika, że Fiio ze sporą częścią słuchawek będzie grał dobrze.
 12. Janusz Duryn

  FIIO K5 PRO

  Skoro na DT1770PRO nie jest za ostro, to tym bardziej Fidelio X2 polubi się z Fiio. Z tego co wyczytałem w teście, to sam DAC nie jest bardzo rozjaśniony. Blasku daje właśnie wzmacniacz w K5 PRO. I chyba nie ma możliwości wymiany opków.
 13. Janusz Duryn

  FIIO K5 PRO

  Tego FIIO K5 PRO nie słyszałem, ale jest test Maćka Sasa na Kropce. Maćka znam trochę i jego testy są dla mnie bardzo wiarygodne. Z tego co pisze to Fiio jest na Asahi Kasei AK4493EQ, który nie gra typowo dla tych układów, raczej bliżej mu do Sabre. I to jest dobry prognostyk dla X2, powinno być dużo lepiej względem Yamahy. Gdyby było jednak za dużo wysokich i pojawiały się sybilanty, można ratować się kablem USB Supry. Ale miejmy nadzieję, że będzie dobra synergia.
×
×
 • Utwórz nowe...