Skocz do zawartości

Janusz Duryn

Uczestnik
 • Zawartość

  815
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Janusz Duryn

 1. W takim razie za wszystkie NOPy, powikłania i zgony, szczepieni też powinni płacić ze swoich. Dobrowolnie poddali się eksperymentowi, to co teraz robią w szpitalach. Zajmują miejsca innym chorym. Jestem za
 2. Tak samo jak w Australii, Kanadzie czy we Włoszech ma być wszędzie i do nas to też zawita. U nas rządzący się trochę boją, bo polecą punkty sondażowe w dół. Ale skoro sam chory pomysł w głowach już zaświtał i nie ma oporów moralnych, to prędzej czy później to wprowadzą. Po wyborach, ale wprowadzą, nacisk z zewnątrz jest ogromny. Cały czas trzeba mieć na uwadze ilość zakupionej szprycy, to wymusi coraz gorsze zachowania. Po cichu myśli się już o wariancie siłowym.
 3. Zakupili tyle mln dawek, że muszą to ciągnąć na siłę dalej, co z tym mają teraz zrobić. Najlepiej jeszcze dzieci zaszczepić, bo to kolejna znacząca ilościowo grupa. A resztę przymusi się segregacją, co z tego że nie legalną, nie uzasadnioną medycznie. To jest walka z ludźmi nie z pandemią.
 4. Tak robią w swoich politycznych gierkach, racja. Ale nie każdy sąd w tym bierze udział.
 5. Poszło zgłoszenie do FDA, nic anonimowo. W mediach można łamać, w sadach to nie przechodzi. A od kiedy oni się przed kimś tłumaczą? Ścigają Bodnara bo tak podpisali umowę na szprycę, że muszą jej teraz bronić jak psy gończe. Nie ma prawa być innych metod leczenia, skutecznych leków na covid, tylko szczepionka i kolejne dawki.
 6. Nikt tego nie kwestionuje, że to bardzo trudne i kosztowne studia, naprawdę trzeba mieć predyspozycje i dużo samozaparcia. Sam zawód też wymaga ciągłego kształcenia się a kontakt z pacjentem też nie jest łatwy.
 7. Obecne przepisy nic nie mówią o jakimś "różnicowaniu" srovida i szczepień. Konstytucja mówi jednoznacznie, co i komu przysługuje. Nic się w tej kwestii nie zmieniło, wszystko po za tym jest kolejnym bajdurzeniem. Zaszczepieni tak samo chorują i zakażają innych. Tylko dzisiaj dwie moje znajome kobietki, zaszczepione oczywiście, maja potwierdzonego covida. Jedna nauczycielka, druga emerytka. A w innych wypadkach nie bierze odpowiedzialności? Właśnie kilku sygnalistów z Pfizera ujawniło jak koncern nie profesjonalnie podchodzi do testowania swoich produktów. Z taką niekompetencją i łamaniem procedur testowania nigdy się nie spotkali. Pfizer zachowuje się jak mafia, nie jak lider regulacji medykamentów.
 8. Argument, z braku innych rozsądnych, wyciągany ostatnio coraz częściej. I to jest najlepszy przykład jak daleko to się posuwa w przymusie. Czyli co, twoje pieniądze chcemy ale usługi za którą płacisz nie rzadko 40 lat, wykonać już nie chcemy. To zakrawa już na anarchię i można to przenieść równie dobrze do innych dziedzin życia, dlaczego poprzestać tylko przy covid. Nie leczmy zatem palaczy, alkoholików, zarażonych AIDS, chorobami wenerycznymi. Przenosząc to do życia codziennego można będzie płacić za towar, usługi bez jakichkolwiek gwarancji ich otrzymania? "Cały widz polega na tym , że nie można dopuścić do " samowoli" , bo skończy to się źle" Tu piszesz że "samowola" w przypadku szukania alternatywnych sposobów leczenia jest zła. Tylko, że lekarz może stosować nie konwencjonalne sposoby leczenia, jeśli są zgodne z jego wiedzą i znany mu jest stan zdrowia pacjenta. I to jest nie dobre według ciebie. A kilka linijek poniżej piszesz, że nie leczenie ludzi pomimo, że za to płacą jest całkiem w porządku. Może niech każdy robi to co do niego należy i za co mu się płaci, wtedy jest szansa na jakąś tam normalność. Wszelkie układanie Świata od nowa, pod jedyną modną chorobę wprowadza tylko jeszcze większy zamęt. Chyba, że o to w tym wszystkim chodzi.
 9. Do puki bezkarnie sobie bajdurzą w mediach to mnie nie rusza, ale ta ustawa to kolejne nie logiczne przedsięwzięcie. Nie logiczne medycznie i przedstawiana jest za nieszkodliwą w swojej formie. Większość zakładów pracy oleje ten przepis i w zasadzie niczego to nie zmieni. Więc po co kolejna martwa ustawa. Tym czasem nikt nie wspomina, że w tej ustawie przemycone będzie jedno, kluczowe słowo "klient". A to oznacza green pas w całej sferze życia publicznego. I to jest właśnie cała perfidia związana z covid. Rękoma pracodawców i pod pretekstem dbania o firmy, wprowadzi się nielegalną i niezasadną medycznie segregację sanitarną. Czytam sobie właśnie wypowiedz Rzecznika Praw Obywatelskich. Segregację nazywa ładnie "różnicowaniem" Można obywateli różnicować, ale nie w zależności od tego, czy ktoś jest szczepiony, czy nieszczepiony, tylko w zależności od tego jakie stwarza zagrożenie dla zdrowia publicznego - wyjaśnił. Kryterium zaszczepienia i niezaszczepienia nie znajduje podstaw i w każdym takim przypadku, jeśli trafi do mnie skarga, to ja interweniuję - podkreślił. Należy uchwalić ustawę, w której jednoznacznie uregulowana zostanie kwestia "zróżnicowania ludzi - jakie, kto stwarza zagrożenie z punktu widzenia zdrowia publicznego" W sumie każdy może stwarzać jakieś zagrożenie, żółtaczką, AIDS, chorobami psychicznymi. Dlaczego tak bardzo uparli się do takich działań przy covid.
 10. Ja mam podobne odczucia co Ty, to samo praktycznie mogę napisać tylko ze swojego punktu widzenia. Akurat nie kwestionuję obecności wirusa, raczej sposobów leczenia, całego tego medialnego show, straszenia społeczeństwa i okłamywania, nie logiczności w działaniach, odbierania nielegalnie praw wolnościowych, obłudy rządzących, powszechnej cenzurze, perfidnego przymuszania, nie jawności i przejrzystości w działaniach, braku otwartej debaty po dwóch latach. Osobiście nie mam nic przeciwko osobom zaszczepionym, to indywidualna sprawa każdego z nas. Naprawdę nic mnie nie obchodzi co kto wziął, czy jest gejem, alkoholikiem itp. nigdy nikogo nie oceniam po tych kryteriach. Do puki nie wkracza to w moją prywatną strefę wolności i nikt nie próbuje mi ją ograniczać, siedzę cicho na dupie i robię swoje. Masz rację, że na początku był strach. Wszyscy byli wystraszeni tą nową sytuacją, myślisz że ja nie? Natomiast nie byli wystraszeni ci, którzy preparowali słynne zdjęcia z Włoch z trumnami. Wpadłbyś w tym czasie i w tamtej rzeczywistości, przy ówczesnym stanie wiedzy o tej chorobie, na taki pomysł? Tylko to wyciekło dużo później i wiele takich podobnych rzeczy ujawniło się dużo za późno. Wiele osób drażni szurowskie podejście, nie wiem może coś też im się nie zgadza już w tym cyrku. Może mają inne zastrzeżenia, ale fakt jest taki, że nawet 100% wyszczepienia społeczeństwa nie zatrzyma wirusa. Nie zatrzyma restrykcji, lockdawnów, przymuszania do masek (mimo kilkuset badaniom randomizowanych na ten temat). I w tym momencie wszyscy stają się szurami.
 11. Ale każdy ma chyba prawo do swojego zdania, czy nie? Czy już tylko jedna religia jest właściwa i wszystko po za tym jest szurskie? Puki co to takich "foliarzy" jak ja, jest 60% ludności świata, tak stwierdzili na ostatnim D20. Czyli zaszczepieni nadal są w mniejszości, a obrali sobie za cel do roku 2023 zaszczepić 70% populacji świata. Inne problemy świata nie są istotne, grunt żeby wyszczepić jak najwięcej. Także ja tu nie jestem jakimś wyjątkiem, jak widać połowa populacji widzi to wszystko inaczej niż podają ściekowe media i rządzący ekonomiści. Co do Twojej prośby, ja o niczym innym nie marzę żeby skończył się ten cyrk i teatr absurdów. Wszystko jednak wskazuje że nie tak szybko to się zakończy. Ba, zaczyna to przybierać na sile i wkraczać w przymus, niczym nie uzasadnioną segregację, a to już mi się bardzo nie podoba. Oficjalnie jest dobrowolność bo nikt się osobiście nie podpisze pod tym i nie weźmie odpowiedzialności za przymus, ale za plecami jak tchórze uprzykrzymy życie niepokornym. Mówisz, że sieję dezinformację. Wszystko na FB jest cenzurowane i kontrolowane przez fast checkers. Nie da się siać dezinformacji, takie posty są usuwane i blokowane konta użytkowników. Skoro moje konto nadal istnieje i posty widoczne to chyba o czymś świadczy. Cały czas próbują oczywiście, z marnymi skutkami. Pozdrawiam i miłego weekendu.
 12. Chcesz posłuchać kogoś kompetentnego? Dr Pieniążek to biolog, doktor nauk przyrodniczych ze specjalnością genetyka biochemiczna. Profesor biologii molekularnej na Wydziale Genetyki w Sewilli w Hiszpanii oraz profesor mikrobiologii na Wydziale Mikrobiologii, Immunologii i Parazytologii na Medycznym Uniwersytecie Stanowym w Louisianie w USA. Jego studentami byli min. Gut i Simon Od 1989 roku do przejścia na emeryturę w 2013 był twórcą i szefem pierwszego Laboratorium Molekularnej Diagnostyki Referencyjnej (ang. Molecular Reference Diagnosis Laboratory) w Narodowym Centrum Chorób Zakaźnych (ang. National Center for Infectious Diseases) w Centrach Kontroli i Prewencji Chorób (ang. Centers for Disease Control and Prevention – CDC) w Atlancie w USA. Opublikował ponad 140 prac w tym kilka w bardzo prestiżowych czasopismach, jak np. Nature. Jego prace były cytowane (i nadal są cytowane) już ponad 8200 razy. Jest specjalistą w dziedzinie biologii molekularnej ze szczególnym uwzględnieniem testów diagnostycznych PCR wszelkiego rodzaju, wirusologii, epidemiologii, a także związanymi z tym aspektami zdrowia publicznego, jak maski, odkażanie powierzchni i inne. Posiada również wiedzę z zakresu immunologii i szczepionek. Jego indeks Hirscha to 52, co odpowiada bardzo wysokiemu poziomowi. pieniązek.mp4
 13. Dioda miga nawet jak są bardzo słabe baterię, zmieniłeś na nowe?
 14. Napisałeś się dużo, kompletnie nie na temat i bez sensu. Do sedna, szczepienia nic nie dały co pokazują liczby. To nie działa kompletnie i żeby teraz sensownie to wytłumaczyć zaczyna się mędrkowanie, odwracanie kota ogonem, wyszukiwanie na siłę przyczyn w wyimaginowanej rzeczywistości medycznej, statystycznej. Nie działa i ch_j, zrobili was w balona. Za chwilę skończy się termin ważności waszych paszportów i ... Co mądrzejsi wymyślają nawet nowe terminy, żeby to jakoś zagmatwać czyli "paradoks wyszczepień". Jest niedziela i nie mam ochoty się z tobą przepychać, miłej niedzieli.
 15. Tak, umierają i będą umierać, taka kolej rzeczy. Tylko ile np. umiera tygodniowo na covid a ile na pozostałe choroby, te mniej modne. Skala jest nie proporcjonalna do całego tego bałaganu i zaangażowanych środków. Nikt nie kwestionuje wirusa, tylko całe to rozdmuchane szaleństwo, ma za duży wpływ na życie ludzi. Covid był i będzie, 100% wyszczepialności nie załatwi sprawy, to jest walka z wiatrakami. Inne kraje potrafią to ogarnąć i pokazują właściwą drogę.
 16. Ale co chcesz porównywać ofiary oby pandemii?
 17. I bardzo dobrze robisz, tylko te wszystkie wyrokowania specjalistów, nie przekłada się na rzeczywistość. Hiszpanka w ubiegłym wieku, bez ingerencji medycyny, szybciej się skończyła. I to była prawdziwa pandemia. Zapomniałbym o jednej znaczącej różnicy, nie było wówczas TV. 10000000_465933434465402_4093106810753468454_n.mp4
 18. Każda fala ma wzloty i spadki, jest odniesienie do analogicznego okresu przed szczepieniem. Według ciebie szpryca działa, to po co lockdowny itp. 4-5-6 dawka.
 19. Nie chce mi się tego komentować, ale te wyniki potwierdzają to co się obecnie dzieje w tym temacie.
 20. Widziałem dwa odcinki, wciąga i zapowiada się bardzo dobrze.
 21. Taka ciekawostka. Dane porównawcze z ubiegłym rokiem, przed wyszczepieniem. Polska, Rumunia i Słowacja, kraje najgorzej wyszczepione.
 22. Obudzisz się kiedyś synku, na dzisiaj jesteś za bardzo ograniczony.
×
×
 • Utwórz nowe...