Skocz do zawartości

Gołąb

Uczestnik
  • Zawartość

    88
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Gołąb

  1. 5 godzin temu, wpszoniak napisał:

    Ułatwiasz zadanie innym? To może wpisze się w Twoją narrację i podsumuję:

    Moi drodzy nowi czytelnicy- wszystko co do tej pory było tu powiedziane to bzdury nie warte złamanego grosza, bo tania listwa nie jest żadnym dobrym rozwiązaniem. Lepiej wyłóżcie pieniądze na porządne gniazda ścienne (jeśli zepsują to w bardzo nieznacznie, bo każde łącze psuje jak wiemy), bo one nie zepsują aż tyle ile tania listwa. Te gniazda i tak Wam się przydadzą, gdy osiągniecie spore doświadczenie. Wykładając pieniądze na kiepską listwę (bo nie da się zrobić taniej a dobrej) wyrzucacie je w błoto.

    Strefa 11? Drewno nie pasuje do urządzeń elektrycznych? Pozostawię te pytania bez odpowiedzi z mojej strony, bo szkoda na nie czasu.

    Przede wszystkim, co chodzi o drewno istnieje niebezpieczeństwo, że może się zająć.. Wystarczy, że jakiś zestyk będzie miał wadę i zacznie się grzać.. niby małe prądy, ale różnie bywa.. 

    19 godzin temu, nowy78 napisał:

    Bo bym zapomniał. @Gołąb, filtr FN2090-16-06 jest niby ok, ale po co taki duży (16A). 10A wystarczy w zupełności - jest tańszy i mniejszy, łatwiej znaleźć obudowę. I tak będzie z duuużym zapasem, na wypadek gdybyś w przyszłości zmieniał sprzęt na powiedzmy monobloki 500W każdy ;)  

    czyli musi być FN 2090-10-06

  2. 5 godzin temu, nowy78 napisał:

    Bo bym zapomniał. @Gołąb, filtr FN2090-16-06 jest niby ok, ale po co taki duży (16A). 10A wystarczy w zupełności - jest tańszy i mniejszy, łatwiej znaleźć obudowę. I tak będzie z duuużym zapasem, na wypadek gdybyś w przyszłości zmieniał sprzęt na powiedzmy monobloki 500W każdy ;)  

    no spoko.. po świętach robię ową listwę i zobaczymy, co z tego mi wyjdzie.. dam znać.. 

  3. 27 minut temu, Kubar1986 napisał:

    A są w kolorze srebrnym? 

    Bo czarny mi trochę nie odpowiada, wolałbym aby ze srebrna 803-ka tworzyły jedną całość. 

    niedrogi i przyzwoity.. Zresztą wejdź sobie na jego opinie dużo ludzi sobie ten model bardzo chwali i nie posiada dodatkowych funkcji, które zresztą ma Yamaha 803D. 

    wp_ss_20181217_0001.png

  4. 1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

     

    A nie mówiłem ? Sorry , nie mogłem się powstrzymać :) 

    Z doświadczenia wiem , że trudno je wyjąć , ja podważałem małym płaskim wkrętakiem ale technika może być dowolna :) 

    wychodzi brak podstawowej wiedzy.. Dzięki 

    3 godziny temu, Kubar1986 napisał:

    A jakiego cd-ka byście polecili do tej Yamaszki. Nie zależy mi dodatkowych funkcjach bo ampli już je posiada, chodzi o dźwięk w przystępnej cenie.  

    Ja kupiłem Yamahy CD- S300 koszt 950zł.. Nowy i śmiga.. Jestem bardzo zadowolony.. Na plus jakoś dźwięku na minus brak w pilocie jego wyłączenia, ale mi to nie przeszkadza.. 

  5. tak dokładnie, ale ja cały czas się pytam czy sa takie wtyki bananowe, które podobnie jak w głośniki włożę do amplitunera.. Bo te od głośników sa za grube.. I nie chodzi mi o wkładanie w miejsca tam gdzie dociska się kabel.. 

  6. 7 minut temu, S4Home napisał:

    Nie ma żadnej różnicy.

    Banany to tylko kwestia wygody. Jeśli często przepinasz odpinasz, wypinasz sprzęt. W innym wypadku nie ma to sensu.

    Piotr

    Piotrek, a jakbym chciał podłączyć tak amplituner oczywiście yamaha803D.. Wtyki od głośników nie pasują...

  7. 4 godziny temu, nowy78 napisał:

    Ale nie napisałem przecież, że przez zastosowanie filtra cierpi dynamika. Wg mnie można mieć takie złudzenie, gdyż dźwięk staje się bardziej wyrównany, mniej nachalny. Użycie słowa mniej efekciarski nie wydaje się tu dobre, ale coś na tej zasadzie. Dzisiaj znalazłem chwilkę i porównałem dokładniej filtry FN2060-6-06 i FN2090-6-06 przy większej głośności. Różnicę było słychać bez problemu. Pomimo, że ten pierwszy pod względem tłumienia także nie jest ułomkiem - oba to filtry drugiego rzędu - na FN2090 dźwięk był dla mnie po prostu lepszy. Dlatego nie pozostaje mi nic innego, jak pogratulować Tomkowi zakupu :) (sobie oczywiście również :D )
    Koledze @Gołąb, doradziłbym, jeżeli jeszcze nie dokonał zakupu, użycie filtra z większym tłumieniem niż ten który znalazł tj. Fn 332Z-06-05 (nota katalogowa). Jest to nominalnie filtr 6A z wbudowanym warystorem. Prądem 7,3A można go obciążać w temp do 25 st. C.
    Jeżeli chodzi o porównanie "słyszalności" wpływu paneli pochłaniających za kolumnami z wpływem filtra (też sprawdziłem na wniosek @Pboczek ;) ), to wg mnie już zmiana jednego filtra na drugi, dawała efekt na podobnym poziomie (słyszalności), co ustawienie lub usunięcie paneli. Jednak nadal trudno mi było to porównać, ze względu na różny sposób wpływania obu "poprawiaczy" na dźwięk.

    @Fafniak, czy mógłbyś rozwinąć powyższe?

    Niestety nie wiem jakie filtry wstawia do listwy Tomanek. Tagę gdzieś widziałem rozkręconą i był tam filtr 1 rzędu zmontowany na płytce. Nie testowałem jednak ani jednej ani drugiej listwy.

    Wydaje mi się, że CD może być dość mocno filtrowany fabrycznie, dlatego dodatkowy filtr mniej daje niż w przypadku wzmacniacza.

    Hm.. Tylko co z tego wynika?

    nie nie kupiłem jak już coś to szukam takiego samego jak wy FN 2090

    a taki???

    Przechwytywaniekkkkkkk.PNG

  8. 5 godzin temu, wallace napisał:

    Technics SH-GE90 to nie tyle korektor graficzny co procesor dźwięku. Następuje w nim przetwarzania analogowo-cyfrowe, dalej obróbka cyfrowa i przetwarzanie cyfrowo-analogowe. Niestety ma bardzo słabą dynamikę i to słychać. Jako bajerancki wskaźnik graficzny jest OK, jednak do codziennego słuchania pogorszy znacznie dźwięk. Dobry analogowy korektor zrobi znacznie lepszą robotę. Ale zaraz, zaraz - korektory są przecież passe i nieaudiofilskie ;) Nie próbujcie tego w domu!

    nie spoko na pewno bym przez niego dźwięku nie przepuścił.. 

  9. 23 godziny temu, tomek4446 napisał:

    Ja też nie testowałem , więc postanowiłem przetestować sam na własne uszy. Pod auspicjami kolegi Nowego 78 rozpocząłem budowę listwy w oparciu o filtr  Schaffner FN2090-10-06. Ponieważ czekam jeszcze na ostatnie podzespoły, postanowiłem za radą kolegi Nowego na razie podłączyć sam filtr do przedłużacza i sprawdzić jak się sprawy mają. A od razu powiem , że nie jest to byle jaki przedłużacz , kabel wielokrotnie przypalony przez żonę żelazkiem, a więc wygrzany jak się patrzy. Podłączyłem przedwzmacniacz , końcówkę i Malinę z Allo Digi One. Nie będę pisał o różnicach dźwiękowych, bo to wg. mnie nie ma sensu , każdy będzie miał inne. Ale są, i to słyszalne.

    W kable zasilające nadal nie wierzę ,lub jak kto woli nie słyszę, co akurat sprawdzałem przepinając Furutecha, fabryczny i mój ulubiony z Komputronika. Teraz dojdzie mi jeszcze Supra , jeszcze nie składam, bo czekam na oplot i chyba wmontuje sobie na wierzch drewnianą skrzynkę, bo to zaraz minimum czterokrotnie podniesie wartość kabla, a  kolega mi wygraweruje chwytliwe logo ,to już będzie hi-end pełną gębą :) 

    A poważniej, to eksperyment filtr-przedłużacz polecam.

    Oficjalnie dziękuję za inspirację i pomoc koledze Nowy 78.

    IMG_2326.JPG

    IMG_2330.JPG

    Cześć tomek4446 znalazłem, coś takiego Schaffner Fn 332Z-06-05 koszt. 100 zł.  Co o tym myślisz??

    Przechwytywanie111111.PNG

  10. Dnia 4.10.2018 o 13:53, nowy78 napisał:

    Trochę czasu minęło, ale postaram się.

    • Obudowa, gniazdo iec, przełączniki, gniazda bezpiecznikowe - TME (obudowa malowana proszkowo, oczywiście po wykonaniu niezbędnych otworów),
    • filtr schaffner FN2060-6-06 - używka z aledrogo jakieś 30 pln (nowy coś koło 100), jest to filtr 2 rzędu, prąd max. 6A, Może oczywiście być inny. Ja akurat taki trafiłem.
    • filtr filtercon, także jak widać drugiego rzędu, kupiony od producenta https://filtercon.com.pl/ - koszt: było jakieś 15 pln,
    • gniazda schuko - alledrogo - o ile pamiętam 20 pln. Można zastosować tańsze z elektrycznego - takie z klapkami, z przeznaczeniem do rozdzielnic.
    • elementy konstrukcji wewnętrznej podtrzymującej filtry - wykonane we własnym zakresie.
    • okablowanie (brak na zdjęciach) - konstrukcja własna (takie samo jak w wykonanych wcześniej kablach)

    Bardzo dobry pomysł.. idę w twoje ślady bo koszty żadne.. zrobię to i się pochwale.. 

  11. nie spoko kabel musi być i to musi być dobry.. tutaj chłopaki zalecają podłączenie cyfrowym(nie optycznym) i powiem ci, że zaczynam głupieć.. w ten piątek miałem iść do kolegów z P.O.W i odsłuchać analoga i cyfrowego.. wejdę też do Best Audio jak nie wpierd.....e się w jakiś wykop...  jak na razie gówniany analog gra lepiej niż optyczny.. mam budżet do 500zł. no może się jeszcze 100 znajdzie.. i też masz rację coś kiedyś o tych kablach czytałem.. 

  12. masz rację... głównie chodziło mi o to, że kable wpłynęły na jakości brzmienia.. jeszcze kilka tygodni temu bym się z tego śmiał, co piszę.. ale tak jest.. 

    teraz czeka mnie tylko zakup porządnych kabli do połączenia CD z amplitunerem.. 

  13. WP_20181023_12_14_41_Rich_LI.thumb.jpg.9395e8aa156e8eca4de9c17950e13693.jpg

    20 godzin temu, elektron6 napisał:

    Oto moja kolekcja- tylko vintage i tylko lampa (z tranzystorów wyleczyłem się kilka lat temu).

    Kolekcja to głównie sprzęt z lat 60 - tych .

    Mimo wielu swoich niedoskonałości użytkowych to gra i da się tego słuchać godzinami.

    Wielu moich znajomych po wizycie u mnie  stwierdziło; to granie nie męczy, słucha się przyjemnie godzinami, piękne wykończenie i styl.

    N z tych osób pozbyło się chińskiego, marketowego plastiku, wykonanego na jedno kopyto...na rzecz starszych konstrukcji.

    Wiele osób dziwiło się dlaczego te 15W na kanał gra lepiej niż ich 100W na kanał ...

    vintage.JPG

    no kolego.. gratulacje jest to piękne.. ja choruję na magnetofon szpulowy, ale żona mi pierdzieli, że to nie graciarnia zero gustu... 

    Na czym gram :

    yamaha CD S300

    Crafter - 12str. kupiony w 1998r. 

    natomiast słucham :

    yamaha R-N803D

    Aurory 700

    WP_20181207_18_57_29_Rich_LI.thumb.jpg.d52e3b682ae4aeed1bb678c83d988898.jpg

    WP_20180223_17_49_31_Pro (2).jpg

  14. 5 godzin temu, ksi3zyc napisał:

    Amplituner nowy i kolumny też nowe :) więc daj im szanse na wygrzanie. U mnie po 3 dniach grania po 12 h  dziennie można było poczuć różnicę - też nowy ampli 803D i głośniki KEF Q750. Po kolejnym miesiącu dźwięk znowu uległ zmianie. 

    Teraz głośność słuchania wygląda mniej więcej tak:

     - Rano - radio idzie na  - 55 do - 50.

    - spokojne słuchanie muzy to tak w okolicach  - 35 - 30

    -  przy - 20 to już jest power.

    Do 0 nigdy jeszcze nie doszedłem :)

    Z moich obserwacji, po wstawieniu paneli pochłaniających z tyłu za kolumnami tę samą głośność w pomieszczeniu (ok 30 m) uzyskuje przy mniejszym podkręceniu regulacji głośności :)

     

      o tym własnie pisałem.. 

  15. 18 minut temu, Redakcja AUDIO napisał:

    A jaką metodą wybierzemy metodę głosowania? Chciałoby się powiedzieć :) Jako że offtopy na naszym forum zwykle nie bywają inteligentne (czuć raczej zapach krwi i łamanych kości), więc proponuję nie zgłębiać znaczenia tego przymiotnika i nie obrzucać się sarkazmami :) Możemy przerzucać tu wpisy pt.  "Nie na temat", aby - kto ma ochotę się kłócić, czynił to dalej - ale tylko pod warunkiem, że będą zachowywały one poziom godny czytania. Możecie się wyzłośliwiać, ale nie ma mowy o argumentach ad personam, obrażaniu, opluwaniu i tym podobnych. I byłoby też miło, gdyby w co drugim temacie nie pojawiały się kolejne odsłony wojny kablowej, jak to jeden z forumowiczów ładnie określił - osoby, które uważają, że kabel z MM (oczywiście celowo przesadzam) nie różni się od np. Verictuma, niech tą wiedzą się może nie dzielą - to WSZYSCY już wiemy. Jest szansa? Bo tylko kłótnie są przez to :) 

    admin ja akurat jestem tu bardzo nowy, ale lubię czytać te posty, dużo już się dowiedziałem. wojna na kable zawsze będzie i tego nie unikniemy jak i o inne rzeczy.. osoba wydająca kilka dobrych stów na rzeczy w tej tematyce nigdy nie da sobie wmówić to,  że wywaliła kasę i może to być gorsze od czegoś tańszego równie dobrego i zaczyna się wojna.. jest tu na pewno dużo mądrych ludzi i z tego się cieszmy

×
×
  • Utwórz nowe...