Skocz do zawartości

elektron6

Uczestnik
  • Zawartość

    1 383
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez elektron6

  1. Zobaczmy wyższy model Luxman serii L-5xx tym razem 570 produkowany na rynek japoński. Wykonanie top, bardzo dobrej klasy elementy, wszystko po ekranowane , świetna sekcja preampu mc/mm. Dźwięk bardzo przyjemny do długiego słUchaniami. Czuć moc i granie w klasie A. Wizualnie może się podobać mimo iż sprzęt ma te 40 latek. Gałki oryginał metal żaden tam plastik bombastic. Polecam choć nie jest to wzmacniacz tani to naprawdę w tej cenie ciężko szukać coś lepszego.
  2. Au-x1 40h roboty i koszt 4 tys …bez komentarza…w takim tempie to by człowiek na chleb nie zarobił:)słabo bardzo słabo nawet przy spalonych końcówkach mocy
  3. Uważam że usłyszysz:) a ogólnie nic lepszego nie znajdziesz obecnie na rynku.
  4. Dokładnie takie:) choć te lampy na ebay można kupić za połowę podanej ceny.
  5. W miejsce ecc82 tylko lampy 5963 w wykonaniu wojskowym. Lampy dużo lepiej wykonane od ecc82 o dłuższej żywotności. Kupujesz takie nos firmy RCA czy Jan Philips i grasz jak panisko. Żadne ecc82 rft nie mają startu do tych lamp.
  6. Zatem jest ok tylko grać te 110v jest w granicach normy +\-10% a gdyby w przyszłości napięcie wzrosło to zawsze można spróbować “przerobić” step down trafo do wymaganych 100v
  7. 110v można uznać za jeszcze wynik akceptowalny. Ważne czy w sieci mamy stabilne 230v czy też to napięcie może jednak wzrosnąć - wtedy też proporcjonalnie wzrośnie nam zakładane 110v a wtedy też robi się trochę ryzykownie.
  8. Polecam wzmacniacze Luxman/Luxkit z lat 60 tych - są to bardzo dobrze brzmiące wzmacniacze z wysokiej klasy trafami głośnikowymi. Minus - sporo konstrukcji używało "dziwnych" lamp np 50CA10. Takie lampy choć mega trwałe to są do kupienia tylko na rynku japońskim. Z czegoś bardziej popularnego ? polecam KMQ7 PP na lampach 6L6 - dźwięk niesamowity. Prostota konstrukcyjna ale jak gra…
  9. Można można i to bardzo dużo to że ktoś nam każe aby wskoczyć do ogniska to nie znaczy, iż musimy zrobić pod jego dyktando... Nie ma takich pojęć w elektronice, akustyce.
  10. Tutaj nie chodzi o dym ale jak coś piszemy to posługujmy się jakimś ogólnie przyjętym standardem technicznym. Jaki jest sens "kaleczyć" pojęcia techniczne i wymyślać farmazony w postaci kondensatorów zbiorczych. To jest żadna tam literatura fachowa tylko bzdury - nazywajmy rzeczy po imieniu:)
  11. Trochę człowiek się niby uczył elektroniki ale nigdy nie słyszałem o kondensatorze skupiającym czy też o mocy efektywnej…cóż to za nowe pojęcia?
  12. To zależy kto co zasila… w przypadku takiego Sansui lepiej dmuchać na zimne. Moim zdaniem nie podawałbym na wzmacniacz więcej niż 110v czyli 10% odchylki. Tranzystory końcowe wiadomo uszkodzić można szybko a zdobycie oryginałów będzie problematyczne…Lepiej zasilać napięciem niższym niż za wysokim. W opisy traf bym nie wierzył… trzeba zmierzyć realne napięcie pod obciążeniem i wtedy wiemy co mamy.
  13. Hej do oczekiwanej wartości napięcia należy dodać jeszcze jakieś 5v z powodu przewymiarowania trafa. Należy pamiętać i przekładnia trafa jest deklarowana dla obciążenia znamionowego czyli tutaj 1100w. Takie Sansui średnio obciąży trafo mocą powiedzmy 200-300w zatem należy się spodziewać podbicia napięcia trafa. Szkoda ryzykować uszkodzenia tranzystorów bo może się okazać iż Sansui dostało nawet 120v zamiast 100v. Ogólnie bardzo porządny wzmacniacz, gratulacje!
  14. A taka jest prawda że jesteśmy obserwowani ia zagraniczni audiofile doceniają naszą wiedzę i wkład pracy . W zeszłym roku zaczepił mnie jegomość z Holandii w temacie odkupienia systemu KH OX. Poszło szybko - dzień dyskusji, konkretna kasa na stół, przelew i za 2 dni system był już w Holandii. Gość się nawet nie targował:)
  15. Przetworniki jakby bez uszczelek czyli przykręcane bezpośrednio do otworów- to taki podstawowy błąd konstrukcyjny…
  16. Konstrukcja na Ecl82/86 zatem to musi przyjemnie grać. Problematyczne mogą być lampy ecc808 ale w razie problemów trzeba się ratować przeróbką i lampami ecc83. Nie ruszać kondensatorów sprzęgających bo tutaj Telewatt z reguły stosował wybitne kondy Mullard Mustard - obecnie lepszych trudno znaleść.
  17. Moim zdaniem zacznij od sprawdzonych i uznanych konstrukcji na przetwornikach firmy Burr Brown; PCM1704, PCM1704, PCM63. Konstrukcji na tych kościach było sporo; Parasound, Audio Note, Accuphase, zintegrowane CD różnych producentów. Nie polecam na początek konstrukcji na TDA1540, 1541 aby nie zrazić się do R2R. Na tych kościach konstrukcja musi być mega bezkompromisowa. TDA1541 i jakiś budżetowy CD to nie jest poziom wart uwagi.
  18. Dzisiaj pojedynek w kategorii ciężkiej:) monobloki na triodzie GM70. Zestaw srebrny zestaw sterowany z preampa aktywnego z driverem 300b taki full wypas dla gm70 v zestaw czarny sterowany z pasywki i z driverem w układzie równoległym srpp 5963. Co lepsze ? Szczerze nie wiem jakby remis z lekką może przewagą zestawu z 300b. Dźwięk naprawdę ciekawy, jest dobrze.
  19. Piecyki GM70 dostały drugi „fabryczny” preamp jest bardzo dobrze, tylko słuchać. No i przewody zasilania od Romana, super!
  20. Możliwa jest usterka suba - nie każda usterka jest 0/1 - czasami mamy gdzieś brak połączenia, zimne luty, niedokładny montaż - reszty lutowia zwierające jakieś obwody. Być może ingerencja w sprzęt spowodowała samo naprawienie - zakładam, iż drobna kulka cyny mogła zwierać jakieś obwody...różnie to bywa
  21. Czy jest coś lepszego na bankach 6L6 niż AU-111? Odp nie ma:)
  22. Kupuje się pancerną końcówkę Bose 1801 a resztę kasy ma się jeszcze na dobre balety:)
  23. Słabo to widzę… nie lepiej było kupić jako napęd jakiegoś wiecznego Marantza na laserze cdm4/19 za te parę stówek? Do tego zewnętrzny dac i można grać do końca żywota. Współczesne cd, głowice laserowe to tylko szkoda czasu, nerwów i pieniędzy . Dobre głowice wykonane niemalże w technice wojskowej to juz historia zakończona w latach 90 tych.
×
×
  • Utwórz nowe...