Skocz do zawartości

max1

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

O max1

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  wlkp

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dziękuje za pomoc i zainteresowanie problemem . Wczoraj wieczorem trochę z tym walczyłem,jakieś postępy są .Prościej by było gdyby menu było po Polsku ( przy okazji inne modele tego producenta też nie mają PL ) ? Zacznę od pozycji drugiej czyli ustawienia regulacji głosu na poszczególnych wyjściach,chyba dało się to opanować,zrobiłem tak jak napisałeś w ustawieniach " sound " i raczej jest ok . Teraz pozycja pierwsza ,głos już działa gdy przełączę na Smart z Dekodera Sat .Na Amplitunerze automatycznie przełącza się z HDMI2 na TV ,problem był bardzo prosty,tylko trzeba było wiedzieć gdzie szukać . W TV trzeba było włączyć opcję HDMI UHD Color ! Trudno było wpaść na to że ta opcja za to może odpowiadać ,ale już nie miałem pomysłów więc łapałem się wszystkiego no i się udało . Problem nadal mi został z synchronizacją włączenia/wyłączenia wszystkiego razem ,czyli TV-AMPLITUNER -DEKODER . Przy tych ustawieniach obecnych zadziałało jedynie wyłączenie razem ale tylko TV-Amplituner bez dekodera . Włączenie razem nadal nie działa wcale . Jeszcze jakieś pomysły co ustawić i gdzie . EDIT : Wczorajszy wieczór kolejny dzień walki ( ja nie odpuszczam szybko ) . Włączanie już działa ,trzeba było to przypisać do jednego z 8 trybów "scene " .I teraz naciskając np. na pilocie Scene 1 włącza się i Amplituner i TV ,wyłącza się pilotem TV ( Amplituner wraz z TV ) . Nadal brak synchronizacji aby załączał się i wyłączał za jednym zamachem Dekoder SAT . Jakieś pomysły ?
 2. ARC mam włączone .W ustawieniach HDMI control włączone ,nadal nic nie działa ,to już wszystko miałem .Instrukcji się nie boje mam ją drugi dzień przed sobą,200 stron .Mimo wszystko nadal nic . Czyli to HDMI Control odpowiada za zsynchronizowane włączenie razem tv+ ampli ? Tylko nadal nic,a w tv nie widzę żadnych ustawień ARC . Mimo wszystko dziękuje za zainteresowanie tematem .
 3. Witam wszystkich . Czy znajdzie się jakaś miła osoba która pomorze mi w ustawieniu Amplitunera z TV .Drugi dzień się męczę ,ale nie jest to czego bym oczekiwał . Konkrety . TV Samsung model zeszłoroczny MU 7042 65'' Samsung Amplituner Yamaha RX-V685 Dekoder SAT GigaBlue TV podłączony HDMI ARC do Amplitunera pod Wyjście HDMI OUT ARC. Dekoder podłączony HDMI do HDMI 2 w Amplitunerze ,dodatkowo jeszcze oba urządzenia są pod optyczne wejścia w Amplitunerze podłączone . Co do dekodera działa ok po ARC fonia/obraz nawet bez optycznego,więc wygląda na OK. Natomiast TV a dokładnie Smart TV w TV jest obraz po HDMI natomiast fonia nie działa ( idzie ale z dekodera głos ? ) ,jedynie udało mi się zrobić że działa na wejściu HDMI1 Amplitunera ale po optyku . Jak to ustawić aby szło po samym HDMI,chyba na to jest ARC . Jak powinno być ustawione w Amplitunerze aby był upscaling i gdzie do formatu 4K . Kolejna sprawa,idzie jakoś ustawić moc głosu na danym wyjściu aby była jednakowa ?Gdy oglądam z dekodera jest ok,a jak przełączę np.na Spotify a nie ściszę to "wyje niemiłosiernie "-dużo większa siła głosu choć ustawione te same decybele ? Jak zapomnę ściszyć i przełączę to umarłego bym obudził ! Jeszcze jedno na koniec,idzie zsynchronizować Amplituner z TV aby włączał / wyłączał się jednym pilotem np.TV ,ponoć tak ale jak ustawić nie wiem,dodatkowym utrudnieniem jest brak menu w języku Polskim ( pytałem i zostałem wprowadzony w błąd że jest PL,jak kupiłem okazało się że nie ma ) Jak ktoś obeznany proszę o pomoc,do tego czasu miałem stary Amplituner jeszcze bez wejść HDMI ,tam wszystko miałem ok i nie było problemu .
×
×
 • Utwórz nowe...