Skocz do zawartości

Misiek87

Uczestnik
 • Zawartość

  30
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Misiek87

 1. Myślałem, że kolumny stoją na europaletach 😂 Piękne lampy.
 2. Ło! Panie... Pokazałem fotki Żonie. STOP. Pakuje moje rzeczy. STOP. Żegnajcie 😂
 3. vs to: Tych elaców nie słyszałem, ale nie przypominam sobie abym kiedykolwiek odniósł tego typu wrażenie przy produktach tej firmy. Dla mnie jest ona zwyczajnie mniej efekciarska od MA Nie potrafię tego wyjaśnić. Sam biorę poprawkę na to, że jestem za mało osłuchany by na podstawie krótkiego odsłuchu próbować cokolwiek wnioskować - to bardziej pierwsze wrażenie. Złapałem się na tym, że grają ciszej, wiec w bezpośrednim porównaniu zgłaśniałem by sama głośność nie wypaczała ogólnego wrażenia. Słuchałem Elac Reference F5 i B6. Niemniej do Carin podchodziłem dwa razy i dwa razy byłem rozczarowany.
 4. Trochę smutna konstatacja, bo "grupa środka" jest na pewno liczna i na różnym poziomie liźnięcia 😉 Rozwinę na swoim przykładzie. Gdy chcę coś kupić to tymczasowo na okres 2 tygodni do miesiąca zostaję domorosłym "ekspertem" w jakiejś dziedzinie (hiperbola jest celowa!) - telewizor, ekspres do kawy, smartfon, itd. Dlaczego? Bo chce być w pełni zadowolony z zakupu. Ba! Nie stać mnie na błąd. Z audio jest o tyle inaczej, że pogłębianie wiedzy (mimo że do tej pory sezonowe - a może to się zmieni) dostarcza więcej radości i kolokwialnej FRAJDY! Do tego jest bardziej wymagające. Do brzegu. Gdzie jestem w powyższym usystematyzowaniu? Chcę wprawdzie zrobić kolejny krok, jednak moja wiedza to nadal wiedza początkującego. Moim źródłem jest forum, gdzie znajduje pewne punkty zaczepienia i szukam dalej. Poczyniłem postęp bo jeszcze nic nie kupiłem, a już sporo posluchalem Wnioski? Tym większe wyzwanie przed doświadczonymi forumowiczami, bo tylko oni mogą "wrzucić" sprzęt spoza mainstrimu - by spektrum było szersze. P.S. Audio physic classic 3 na pewno posłucham. P.S2. Fakt @seba3002, ładnie sprzęt się prezentuje. Moją uwagę przykuły jeszcze półki na piloty, pady i podwieszone słuchawki P.S3. @tomek4446 ale mi teraz ćwieki zabiłeś ze sprzętem używanym. Przy moim poziomie to czeka mnie sporo czytania, a potem sluchania. Dzięki!
 5. Bardzo udany piątek. W sumie na odsłuchu spędziłem prawie 3h. Bardzo zadowolony jestem z porównania Cyrus One i Nad c368. Błędnie zakładałem, że powinny grać podobnie. Dla mnie Nad c368 gra bardziej żywo i tu mi bliżej. Wrażenia "dzień po". Posłuchałem: 1. Audiovector QR1 - równo. Tu wyraźniej nabrały życia przy Nad. 2. Focal Aria 906 - dla mnie za gęste granie (ciężko to wyrazić). 3. Monitor Audio Silver 100 - dynamika, sprężysty bas, przestrzeń. Mój faworyt. 4. Kef Q750 - tu ogromne zaskoczenie. Jak to inaczej zagrało z Nad! Jaśniej niż z Cyrus. Od razu przyznaję, że poza pkt 1 pozostałe paczki odsłuchiwałem tylko z Nad. No ale, we Wrocławiu słuchałem Kef z Cyrus i było dużo ciemniej. 5. Cabasse MC170 - jak w pkt 3, ALE za ostra góra. Talerze perkusji były dla mnie trochę drażniące. 6. Elac Carina 243.4 - dla mnie wycofane. 7. Fyne Audio F501 - Obawiam się basu. Zwłaszcza gdy wcisnę je w te moje wnęki blisko ściany (30 cm od ściany). Trochę już posłuchałem. Na pewno w domu chciałbym posłuchać Nad c368 z MA Silver 100, Kef q750 i Elac Debut Reference 75. A! Jedna kwestia mnie wstrzymała. Trafiłem na wątek: https://forum.audio.com.pl/topic/78027-pierwsze-stereo-do-ok-10-tys-du%C5%BCo-niejasno%C5%9Bci/ Zwłaszcza ciekawa wymiana pomiędzy @tomek4446, @Chyba Miro 84,@Fafniak i pozostałymi dotycząca efektu WOW. Działam dość zachowawczo i mój racjonalizm stara się zwalczyć poczucie efektu WOW przy MA Silver 100 i Kef750 :D Może zbyt pochopnie odrzucam to co zagrało równo i bez tego pozornego "błysku". Co byście jeszcze radzili posłuchać? Zastanawiam się nad Pylon Diamond Monitor. Do tego audio physic classic 3 - dlaczego tak mało informacji o tych podstawkach? Coś jeszcze możecie zasugerować?
 6. @S4Home miałeś nosa Tu w sumie też Wróciłem właśnie do Wrocławia po wycieczce do Oświęcimia i S4Home. Bardzo udany piątek. Znajdę chwilę to coś wiecej napiszę.
 7. Cześć @Piotr Lysko. Grunt aby z tego "niszczenia" wyszło coś konstruktywnego. Postanowiłem coś jeszcze napisać, jako że z perspektywy tygodnia nieco ułożyła się ocena po odsłuchach Elac Reference B6 i BW 606. Elac'i w mojej ocenie grają bardzo równo, i solidnie ALE to jednak BW 606 zrobiły na mnie większe wrażenie. Szczególnie ujęła mnie stereofonię i ilość detali. Już po pierwszych dźwiękach wiedzialem że jest dobrze. Tylko że na początku wskazałeś że brakuje Ci dołu, a Ja tego akurat w 606 nie znalazłem i trochę mi tego brakowało (może sub, a może kwestia pokoju i w domu zagra inaczej?). Ciekawe jaka bedzie twoja ocena. A może jeszcze monitor audio bronze 100? Pozdrawiam i powodzenia!
 8. Miałem okazję posłuchać Elac Carina BS243,4 za Nad c368, ale muszę powiedzieć że nie zrobiły na mnie specjalnego wrażenia. Podobnie słuchałem Elac Debut Reference B6 i powiem, że mimo że to tańsze paczki od Cariny to zrobiły na mnie lepsze wrażenie - bardzo subiektywnie - jakby proporcje wysokich, średnich i niskich tonów były lepiej dla mnie zbalansowane. Pod kątem zaś szczegółowości bardzo przypadły mi do gustu Browers 606. Coś zaś coś - tu z kolei za mało basu, Za podłogowymi również się rozglądam i trafiłem na nurtujące pytanie początkującego. Wiem że wielkość przetwornika ma znaczenie, no ale czy nie brać pod uwagę kolumn z przetwornikami poniżej 6"? Chociażby: Kef q550 (5,25"), Elac Uni Fi FS U5 (4") czy Monitor Audio Bronze lub Silver 200? (5,5")
 9. Dzięki @seba3002. Jak póki co tworze listę potencjalnych paczek do posłuchania. Pewnie posłucham co i gdzie się da, a potem wytypuję wąską grupę kandydatów do odsłuchu domowego. Dali Oberon 3 Elac Reference B6 Klipsch RP-600M Kef Q350 Elac Uni-Fi BS U5 Monitor audio silver 100 PYLON AUDIO Diamond Monitor Dali Opticon 2 Zainteresowały mnie jeszcze Elac Carina BS243.4. Czytałem jednak, że są wymagające i pewnie lepiej poradziłby sobie z nimi Cyrus niż Nad. Mimo że ponad budżet to ciekawość będzie wymagała zaspokojenia i odsłuchu.
 10. @seba3002 dzięki za powyższe. Ciekaw jestem Twoich wrażeń dynaudio emit m20. Wspomniałem o Tobie, bo czytając na forum gdzieś mi się rzuciło w oczy, że również słuchasz w niewielkim salonie i (chyba) kolumnach podstawkowych. No i łączysz kino z wzmacniaczem. Nie zamierzam. Budżet robi się spory, a chciałbym kupić świadomie. Odsłuch w Top Hifi to raczej preludium i poczatek rozważań o wymianie polk audio T50. Wolałbym kupić na chłodno. Zacząłem zastanawiać się po prostu nad podstawkowymi, bo cenowo ustępują podłogowym i zawsze można spojrzeć serię wyżej, a mój pokój wielkością nie grzeszy. Zawsze z chęcią usłyszę od branży kontrpropozycję do Elac'ów.
 11. @S4Home na front wielkość mnie nie ogranicza. Dodatkowo moją uwagę przykuły jeszcze Elac Uni-fi BS U5 oraz Carina BS 243.4. Będę chciał porównać.
 12. Tak też zrobię. Finalnie i tak rozstrzygnie odsłuch w domu. Choć byłem zaskoczony, B6 małe nie są. Na pewno nie nadają się na surround'y 😂, a przynajmniej nie w moim metrażu. Taak... taką pozycję przyjmują koło 21:00, gdy 2-latek idzie spać. Zrzucają też maskownicę Nie wykluczam, zwłaszcza że od miesiąca temat do mnie wraca i wraca. Musze sprawdzić w domowych warunkach jak będzie się oglądało filmy w stereo na wzmacniaczu i nowych kolumnach. Choć nie mam też złudzeń - obraz z konsoli i chromecast video przepuszczony przez ampli kina tylko zyskuje.
 13. Ochłonąłem. Po odsłuchu Nad c368 w @Top Hi-Fi & Video Design we Wrocławiu chcę zmienić również kolumny - teraz. No i zaczynają się nowe schody. Elac Debut Reference F5 słuchałem i zrobiły na mnie wrażenie, ale poniżej mam trochę wątpliwości. Z resztą nie zamykam się na powyższe kolumny. Może zacznijmy od akustyki i układu pomieszczenia. Fotki mojego salonu. Kolumny ze słuchaczem (stereo) tworzą trójkąt równoramienny - między kolumnami 2,1 m. - kolumny słuchacz 2,5 m. Czasem muzyka w tle, a słuchacz w ogóle poza miejscem odsłuchowym (przy stole). Wiem, że sub nie powinien wylądować w kącie, no ale z dwojga złego wolałem sub niż kolumnę. Z obecnego zestawu który mam zostawiłbym Yamahę RX-V685 oraz Magnat 302a. Polki T531 poszłyby na sprzedaż. 1. Czy set 5.0 musi być od jednego producenta i z jednej serii? 2. Fronty. Czy do takiego pomieszczenia pchać się w kolumny podłogowe? Szerokość pokoju 3,3 m. Zastanawiam się nad podstawkowymi na front plus standy. Co o tym sądzicie? 3. Tył. Jakby nie patrzeć to surround'y są od słuchacza/y ok. 1,2 m. Z drugiej strony kalibracja YPAO Yamahy robi swoje i odległość nie była i nie powinna być problemem. Oczywiście głosy krytyki, że pomieszczenie za małe do kina również przyjmę na tzw. "klatę". Poznam każdą opinię, jeśli wyjdzie z tego coś konstruktywnego. Podobnie jeśli gdzieś za ciasno. Budżet - urósł do 7000 zł, +/- 10%. W tym na pewno Nad c368. Priorytetem jest odsłuch w stereo. Nie upieram się by od razu kupić cały set 5.0. Dobrze by było, ale zobaczę w którą stronę to pójdzie - chociażby muszę wybrać czy kolumny podłogowe czy podstawkowe. Na pewno myślałem o set Indiana line Tesi. Heco Aurora 700 trochę się boją z powodu basu, choć wiem że często polecane na forum. Moje preferencje co do grania może trochę (między wierszami) wynikają z poprzedniego postu. Pomóżcie! @lysyrafal @1Ender @seba3002 @Markcox z chęcią poznał bym Waszą opnie w temacie. Podobnie branży @Top Hi-Fi & Video Design @Q21 @S4Home. Jak i zapraszam wprost nie wymienionych wyżej
 14. Będzie przydługo, ale mam tu trochę odpowiedzi na moje pytania od których zaczął się ten wątek i które przewijały w moich postach. Dzięki dla każdego kto dotrwa do końca Skłaniałbym się ku dwóm wzmacniaczom mocno ponad budżet: Cyrus One HD albo Nad c368. I W piątek miałem okazję zawitać do jednego z salonów we Wrocławiu, gdzie mają Cyrus One. W sumie po krótkiej rozmowie trafiłem na odsłuch Cyrus One Cast. Odsłuch Ad hoc, bez przygotowania. Do słuchania poszło (Tidal Hi-Fi): The Doors – The Changeling; Queen – Death On Two Legs Sons Of Kemet – My Queen is Albertina Sisulu Paul Simon – Under African Skies Kolumny i wrażenia: Triangle Borea Br08 – bardzo neutralnie. Ciężko mi było jednoznacznie wskazać jakieś elementy wyróżniające te kolumny. Szczegółowo, detalicznie, raczej środek wysunięty na pierwszy plan. Kef Q750 – do odsłuchu podszedłem z pewną fascynacją. Dużo o nich czytałem, również na forum – w tym test od Kraft'a. Dla Mnie granie bardzo ciemne, ale kontrolowane i nieprzytłaczające. Muszę przyznać, że wrażenia były ciekawe – jest efekt oderwania dźwięku i otulenia słuchacza – dobrze się ich słuchało również ciszej. Zakładam, że są to kolumny do długiego grania bez efektu zmęczenia. Trudno mi powiedzieć, czy to granie dla mnie... Pochopnie bym nie skreślał. W sumie ciężko o wnioski. Słuchałem zupełnie innych zestawów, bez możliwości oceny charakteru brzmienia wzmacniacza oraz odpowiedzi na pytanie czy i co wniesie do mojego toru. II Tu postanowiłem się lepiej przygotować. Na odsłuch umówiłem się w innym salonie na sobotę. Zabrałem moje polka audio T50 i pojechałem na porównywanie. W sumie odsłuchałem 4 zestawy kolumn – w tym na końcu moje. Wnioski DLA MNIE są odkryciem na miarę wynalezienia koła, ale po kolei... Co (fragmenty): The Doors – The Changeling; The Doors – Riders on the Storm; Queen – Death On Two Legs Paul Simon – Under African Skies Paul Simon – I Know What I Know Joe Cocker – Shelter Me Fleetwood Mac – The Chain Electric Light Orchestra – Don' Bring Me Down Elton John – Crystal Sons Of Kemet – My Queen is Albertina Sisulu Sond Of Kemet – My Queen is Anna Julia Cooper Lao Che – Polak, Rusek i Niemiec Lao Che – Tu Raz Dwa Trzy – Trudno Nie Wierzyć w Nic. Na czym: Nad c368 + Node 2i. Poziom głośności -22,5 dB Kolumny i wrażenia: Mission QX-3 – ciemne granie. Bas kontrolowany, ale przysłania środek i wysokie tony. Dla mnie przytłaczające i męczące – czułem się pod ostrzałem. Elac Debut Reference F5 – Chyba mój faworyt gdybym miał wybrać kolumny. Na pierwszym planie są średnie i wysokie tony. Basu tyle ile trzeba – fajnie podkreśla to co się dzieje na scenie, ale niczego nie przesłania. Super efekt wypełnienia pomieszczenia. Imagine X1T – Grają środkiem i niskimi tonami. Drugi wybór po Elac'ach. Więcej basu kosztem szczegółowości, ale wszystko pod kontrolą. Wszystko fajnie, ale ile w tym to zasługa wzmacniacza? Odpowiedziałem sobie dalej. Polk Audio T50 – Nad odarł moje „Polki” z godności, a następnie kazał je szybko odłączyć by (o zgrozo!) nikt więcej nie usłyszał. Nie żebym miał jakieś przesadne oczekiwania co do moich bardzo budżetowych kolumn, ale efektem byłem zdruzgotany. Basu mało, szczegółowość (jaka by nie była) to wszystko było „kanciaste” i drażniące uszy. Brak przestrzeni, brak wypełnienia. Czarę goryczy przelał utwór Electric Light Orchestra – Don' Bring Me Down, bo okazało się, że nie tylko jest źle, a jeszcze kolumny są na granicy utraty kontroli i zaraz będzie trzeszczeć. No nic. Nie będę kupował samego wzmacniacza, bo zanim dokupię kolumny to popadnę w nerwicę słuchając Polków. Kupię najpierw kolumny! No i dobra, jeszcze tylko szybki teścik i do domu. Do Elac'ów podłączono yamaha Rx-V685, bym sprawdził jak wrażenia. Bas rezonował w całym pomieszczeniu, dudnienie odbierające oddech... A! Nie włączyłem Pure Direct. Lepiej? Lepiej, ale dalej lepiej nie mówić. Przynajmniej już wiem dlaczego do tej pory dźwięk Polk Audio był dla mnie akceptowalny. RX-V685 wybacza wiele, naprawdę wiele. Dodatkowo ma swój ciepły, kołderkowy (?) styl grania, z niską szczegółowością, podpiciem niższych tonów przesłaniających braki w innych pasmach. Zatem Nad c368 zniszczył moje Polk Audio, a potem pośrednio już gdy słuchałem amplitunera KD uzmysłowił mi jak powinien grać zestaw stereo. Wnioski? Powinienem kupić wzmacniacz i kolumny – RAZEM. Odsłuch zwyciężył KURTYNA.
 15. Ja bardzo. W sumie wyprzedzileś moje pytanie "czy macie?", bo znalazłem tylko w zestawie z Kef. Na pewno się odezwę gdy ukształtuje się moja finalna lista do wyboru/testowania.
 16. @1Ender powoli do tego dojrzewam. W weekend wróciłem do rozważań by sprzedać kino, bo gdy dodam do tego oddzielny pre, DAC'a, chromecast i wzmacniacz (oprócz ampli KD które mam i gramofonu) to zaczyna się robić małe centrum lotów kosmicznych... no i braknie miejsca na szafce rtv. Weekendowe testy polegające na oglądaniu filmów i graniu na Xbox w stereo (z ampli) zakończyły się jednak fiaskiem. Oczywiście mówię o moich subiektywnych odczuciach i jestem jak najdalej od wchodzenia w ogólne rozważania KINO czy STEREO. Po prostu u mnie wieksza frajda w kinie. Tylko w muzyce niedosyt i żal... Dumam dalej.
 17. Faktycznie dobra oferta - zadzwonilem rano i niestety już nieaktualne. Nie jestem zaskoczony patrząc na cenę nowego. @Felix1 dzieki za podeslanie!
 18. I to jest propozycja, którą wezwę pod uwagę. Może trochę zbyt pochopnie pominąłem sprzęt z budżetu 1000-2000 zł. Ucho zadecyduje. Oj zechce... na pewno! Stąd też ten wątek. Wiem że często bardziej opłaca się kupić zestaw kolumn i wzmacniacza (niż osobno), ale gorąca głowa już by coś kupiła, przez to niestety pakuje się w rozważania, "od jakiego wzmacniacza hamulcowym będą kolumny?", albo potem przy nowych kolumnach "czy ogranicza mnie wzmacniacz?". Miałem nie gonić króliczka... Inwestycja w sprzęt audio. Z czasem okaże się, że to lepsza lokata kapitału niż konto oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem 0,000001% Mnie przekonałeś. Kolejny argument gdy będę znosił sprzęt do domu! A jeszcze 2 lata temu myśląc o pierwszym kinie byłem pewny, że "sprzęt na lata - kto by tam zmieniał...", "muzyki mało słucham", "drożej patrzeć nie warto".... i jak to zwykle z kompromisami bywa do d...
 19. Już nadrobiłem braki. Zatem do Chromecast Audio przydałby się zewnętrzny DAC, który da lepsze efekty niż wbudowany i podpięty analogowo. Zostaje mi rozważyć już teraz Cyrus ONE HD (by mieć wszystko w jednym pudle) lub zewnętrzny DAC, np. Cambridge DAC 100. Pełna zgoda! Nie mam złudzeń, że T50 (albo cały zestaw T531) to mój "zestaw startowy", z którym prędzej czy później będę chciał się rozstać. Pytanie jest bardziej w materii harmonogramu rozbudowy, tj. co da lepszy efekt w stereo na początek: nowe kolumny z apli kinowym, czy wzmacniacz stereo z T50.
 20. To też rozważałem. Pewnie problemem będzie żonglowanie pokrętłem głośność, jako że nie jestem jedynym użytkownikiem. Na co poleciłbyś rzucić okiem? Czekaj, czekaj... wychodzą moje braki. Myślałem, że przy Chromecast audio nie będzie potrzebny dodatkowy DAC? A co z tym? Odwiedziłem TopHiFi we Wrocławiu i raczej doradzali zmianę kolumn, które dadzą więcej niż wzmak z T50. Poznałbym z chęcią również opinię ludzi z forum. "Więc opinii = większy ból głowy", ale w sumie o to chodzi
 21. Ktoś coś jeszcze doradzi? Może być poza budżet (np. około 3000). Poczytałem jeszcze i na pewno wezmę pod uwagę Cyrus One. Obecnie chyba faworyt jeśli idzie o funkcjonalności których potrzebuję. Z tyłu głowy jeszcze audiolab. Yamahę s701 niestety muszę skreślić, jako że nie znalazłem by mógł pracować jako końcówka mocy. Nad c356bee w sumie nieźle i może pracować jako końcówka, tylko że dokupienie modułu przedwzmacniacza to temat chyba z pogranicza tych niemożliwych. Nigdzie nie znalazłem tych akcesorii do Nad'a. Atoll z kolei po postu nie ma wejścia phono - ewentualnie który atoll i jaki pre gramofonowe do niego (oddzielnie). Pionier a-50da nie będzie pracował jako końcówka mocy. Marantz poza budżet. Coś pominąłem? Chciałbym się zabrać do tematu porządnie i jak mam coś wypożyczyć i testować to przydałoby się mieć co porównać.
 22. Fakt, już wcześniej trochę szukałem i im więcej czytałem tym więcej miałem wątpliwości co do tego pre. Q21, Adiolab wprawdzie ponad budżet, ale jak to Ja już złapałem haczyk i czytam co się da. Na audiostereo wyczytałem jednak w recenzji o słabym pre gramofonowym (może i tak będzie lepiej niż na ampli kd) oraz słabym module bluetooth. Ot zagwozdka, bo nie mam ani wiedzy, ani doświadczenia by to zweryfikować. No i zacząłem się drapać w głowę, bo moim źródłem dźwięku będzie gramofon i no właśnie streaming (spotify). W sytuacji gdy idę we wzmacniacz, który będzie robił za końcówkę mocy dla KD (do którego mam podpiętego xbox, chromecast video i TV) i stanowił samodzielną alternatywę dla muzyki to pojawi się kwestia dobrego streamingu. Z drugiej strony mogę podpiąć chromecast'a audio którego mam. Chociaż nie wiem jak wypada w porównaniu z bluetooth. Może ktoś zna odpowiedź na powyższe. Może jakaś alternatywa dla audiolab 6000a? Z góry dzięki! Michał
 23. Dzień dobry wszystkim, Trochę przewrotnie. Poprzedni założony przeze mnie wątek dotyczył kina domowego (link by nie zaśmiecać ponownym opisem). Będzie to przykład jak życie weryfikuje odwieczny dylemat "kino czy stereo?" W skrócie: - mały salon - 17,5 m2 (prostokąt) - grający zestaw: Yamaha RX-V685, Polk Audio T531, Sub Magnat 302a, Dual cs-455. - obecny budżet 2'500,00 zł. Do kina dla mnie osobiście zestaw raczej w granicach oczekiwań (subiektywnie). Zmieniły się priorytety. Teraz moje odkrycie. W maju zestaw wzbogaciłem o używany gramofon Dual cs-455. No i się zaczęło... dokupiłem wkładkę z igłą at-vm95e, skalibrowałem, kupiłem/zdobyłem płyty (nowe i używane), szczoteczki, folie, mycie (forumową recepturą) oraz oczywiście wieczorne słuchanie na kanapie. Przepadłem Do góry nogami stanął też dotychczasowy współczynnik muzyka/kino(xbox) - było 30/70% - jest naciągane 50/50 % z tendencją wzrostową na rzecz muzyki. A im więcej muzyki (w pure direct) tym większy niedosyt z obecnego zestawu... Do rzeczy. Chciałem Was prosić o konsultację/poradę. Nie chciałbym rezygnować/sprzedawać zestawu kinowego (już to rozważałem). Nawet dla filmów 30% warto mieć kino. No!, ale coś bym poprawił. Rozważam 3 opcje: 1. Dokupić przedwzmacniacz gramofonowy - obecnie zestaw jest podłączony do pre ampitunera. 2. Dokupić wzmacniacz stereo (z pre garamofonowym) i skorzystać z tego, że ampli kinowe yamahy ma pre out. No i opcja 3 na którą nie jestem przygotowany finansowo, bo pierwotny budżet częściowo "zjadły" gramofon. akcesoria i winyle. "Podejrzewam jednak" , że najsłabszym elementem mojego zestawu są po prostu grające na frontach kinowe T50 (kompromis przeszłości). Tu jednak rozmowa chyba nie na dzisiaj - musiałbym podwoić budżet (i jeszcze trochę) no i zrezygnować na teraz z pkt 1 i 2 - co również wezmę pod uwagę, jeśli tak poradzicie. Mam do zagospodarowania budżet do 2500 zł. Może być sprzęt używany, choć z powodu obawy o "wtopę" skłaniałbym się ku sprzętowi nowemu. Wiem, że w tym budżecie również bym znalazł 2 kolumny, ale chyba wolałbym dozbierać do czegoś lepszego (KEF550 lub 750?) by za rok znowu nie drapać się w głowę i zastanawiać co by tu zmienić. Dzięki za Wasz czas, pomoc i propozycje sprzętu Michał
 24. Dzień dobry - ponownie. Nowego tematu nie ma co zakładać. Tu mam wszystko zebrane. Zakupiony zestaw się sprawdza, choć efekt WOW już minął Czas na subwoofer. Na pewno czegoś brakuje mi w filmach. Z muzyką to inna sprawa - wydaje mi się że basu z polk T50 mam dość, a zaczyna brakować gdzie indziej (choć to pewnie efekt braku porównania Co do Suba to poprzednio padły 2 propozycje: 1. Klipsch R-8SW 2. Magnat sub 302a I tu moje pytania: 1. Czy Klipsch z 8" to nie za mało? Przypominam, pokój 17,5 m2. Ktoś może podzielić się opinią? 2. Czy jeśli już Klipsch to nie lepiej popatrzeć na R-100SW? 3. Za magnatem przemawia cena. Problem z wygaszaniem mi nie straszny. Jedynie boję się kompromisów finansowo/jakościowych (choć z zestawu polk T531 jestem zadowolony to już czuję niedosyt 4. A może jakaś nowa propozycja? 6. No i żebym nie przesadził z doborem i mocą do tego "wielkiego" salonu. P.S. Za rady z góry dzięki. Żadnego z powyższych jeszcze nie słuchałem, ale to przede mną. Budżet miał być do 1000, ale R-100SW naciąga go do około 1300 (absolutny max).
 25. Czas na podsumowanie. Postawiłem na RX-V685 i Polk Audio T531. Oj, jestem zadowolony… i to bardzo. Od połowy stycznia cieszę się dźwiękiem. Subiektywnie w skrócie - kolumny grają ciekawie, zaś wielość opcji i możliwości kalibracji w amplitunerze OGROMNIE na plus. Muzyka w stereo, filmy w 5.0. Ja zaś szybko zweryfikowałem początkowe wątpliwości. Zupełnie inne wrażenia filmowe, a po wczorajszym seansie Avengers Infinity War wyraźnie brak subwoofera – do uzupełnienia. Raz jeszcze dzięki za pomoc i porady. P.S. Dzięki Q21 za udane zakupy P.S2. Dzięki kurierzy DPD za dodatkowe wrażenia zakupowe. Pierwsza przesyłka była nieporozumieniem, to co DPD zrobiło z kolumnami T50 przeszło ludzkie pojęcie. Dużo taśmy, kartony podziurawione, kolumny zmasakrowane. Raz jeszcze potwierdzona stara prawda – dokładnie, dokładnie sprawdzić przesyłkę przy kurierze. Druga przesyłka bez przygód. Dłużej poczekałem, bardziej się ucieszyłem. Miałem czas by położyć i pochować kable. P.S3. Szukałem, szukam, będę szukał. Jak dotąd nie znalazłem „Staników Galaktyki”, choć mam pewne przypuszczenia co do gatunku… Dzięki i pozdrawiam!
×
×
 • Utwórz nowe...