Skocz do zawartości

TheNaturath

Uczestnik
 • Zawartość

  29
 • Dołączył

 • Ostatnio

O TheNaturath

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Lublin

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Napięcie termiczne UT= kT/q, gdzie k to tzw. stała Boltzmanna, T – temperatura bezwzględna, q – ładunek elektronu Mam nadzieję, że byłem pomocny:) Skoro zagadnienie spędza koledze sen z oczu, proszę w tej kwestii napisać do producenta. Nie jestem ani jego przedstawicielem, ani pracownikiem. Firma twierdzi, że poświęciła na badania bezpieczników kilka ładnych latek i mnóstwo kaski. Mam nadzieję, że udzielą wyczerpującej odpowiedzi i będzie kolega mógł spać spokojnie.
 2. Co napisali????? Tam jest wyraźnie napisane, że mierzalna różnica w kierunkowości bezpiecznika mieści się w zakresie 5%. I dotyczy to wszystkich bezpieczników. Nie ma nic o 5% tolerancji produkcji:))) There is a measurable difference in directivity of fuses. Mostly that will be due to the way the melting wire is manufactured. The difference is in the range of 5 % . That is in the range of variations due to the factoring process, but the difference is measurable with all types of fuses. W dalszej części wyraźnie jest też napisane, że każdy zastosowany w urządzeniu [ niezaleznie od wahań napięcia w sieci] bezpiecznik - nawet najlepszy - bedzie wytwarzał szkodliwy dla dźwięku szum. Im lepsza konstrukcja bezpiecznika, tym szum jest mniejszy. Zastosowane materiały powodują różne napięcia termiczne bezpieczników - co przekłada się na zmiany w dźwięku urządzeń. Piszą, że to słychać i zapraszają do testów odsłuchowych. W czym problem?:))
 3. Hahaha. Niestety, tak jest. Inżynierowie tworzą udane projekty, a księgowi tną koszty - najtańsze wzmacniacze operacyjne, kondy, gniaza itd. A cena za wszystko z kosmosu. Norma. Dlatego cieszę się, że są firmy takie jak Furutech, i... tak wymieniłem u siebie te cholerne gniazda na rodowane w cd i gold we wzmaku. Robią subtelną różnicę. Gniazdo w scianie - też gold - robi chyba nawet większą. Ale to dawno temu było. To w ścianie:)
 4. Ad 1. Dopiero twierdziłeś, że nie da się zmierzyć wpływu bezpiecznika. Jak widzisz - da się. Wkleiłem ci link z pomiarami i wyjasnieniem istoty problemu. Oczywiście, jest to dla ciebie bez znaczenia. Nie da się. Ok:) Ad 2. Na Boga! Bezpieczniki w urządzeniach mamy i w torze zasilania i w torze sygnałowym. Ot, taka ciekawostka... Ad 3. Nikt nie twierdzi, że bezpiecznik jest filtrem - skąd to się wielmożnemu przyplątało? Ad 4. Zwykły truizm proszę kolegi. Wszyscy wiedza, że woda jest mokra.
 5. Wszystko pięknie, z tym że wpływ bezpieczników także da się zmierzyć. Kierunkowość bezpiecznika również jest mierzalna. Wszystkie (szklaki też) sa kierunkowe. Jak masz nano - woltomierz, możesz sobie wszystko pomierzyć:)) http://www.hifi-tuning.com/pdf/wlfr.eng.pdf N.B. Nie słucham kolumn z przetwornikami odwrócony w stronę ściany:) Boisz się, że nie będzie różnicy? Bez przesady:) N.B. Bezpiecznik, zatyczka nie jest elementem "odsyfiającym" prąd. Bezpiecznik nie jestem filtrem. Jest integralną częścią toru - płynie przez niego prąd - podobnie jak np. przez gniazdo IEC. Ale gniazdo IEC rozumiem, też, nie ma wpływu, prawda? Wsio ryba jakie damy. W tym Furutechu to normalnie jacyś nienormalni pracują. A tych z Acoustic Revive powinno się umieścić w szpitalu bez okien.
 6. Dokładnie, tak jest:) Masz fajny sprzęt i zamiast pozwolić mu grać, zakładasz mu kaganiec. Sprzęt musi mieć zapewnione warunki, inaczej szkoda nań kasy. Radio kuchenne też gra i też da się słuchać. Ale chyba nie w tym rzecz, w tym hobby. Żona chyba nie ogląda telenoweli w telewizorze skierowanym ekranem do ściany? Musiałaby się wielu rzeczy domyślać, nie widząc obrazu. Analogicznie ty - wielu niuansów realizacji możesz się jedynie domyślać, bo żal wydać parę złotych na akustykę, czy odsyfienie prądu. Chciałbyś żeby cię operował chirurg mający w ręku wiadro i łyżeczkę? Żona jak kocha, to sama odstawi kolumny:)))
 7. Spokojnie. Czekam na przesyłki. Każdy system inny - stąd nasze zdania mogą się różnić. AMR nie znam, Furutech, nie do każdego systemu - podbija wyższą średnicę, może być problem z sybilantami. Problem traci na znaczeniu wraz z czasem użytkowania, ale nie do końca. Poza tym to fajny bezpiecznik. Ciepły, gęsty. To Padis w wersji cryo. Kierunkowość ma duże znaczenie. W jedną stronę jest ok, w drugą nie jest ok - dźwięk traci na dynamice, perkusja jest niedobita, scena jest oddalona. Hmm. Co jest? Powinieneś wyłapywać takie rzeczy:)
 8. Nie takie rzeczy robileś i .... negujesz wpływ bezpiecznika na dźwięk.... Chyba jednak dużo jeszcze przed tobą do zrobienia. Zacznij od zrobienia akustyki i odstaw te kolumny od sciany, bo doprowadzisz kogoś do zawału. Naprawa sprzętu audio, a sprawa audiofilska? To niekoniecznie musi się zazębiać i w większości przypadków tak jest.
 9. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, ile dobrego wnosi do systemu wymiana bezpieczników. Jak lubisz matowy, brudny, rozedrgany dźwiek - twoja sprawa, miętoś się dalej ze szklakami. Tylko nie wmawiaj nikomu, że tak jest lepiej, bo ty nawet nie sprawdzałeś i znasz absolutną prawdę. Oj piaskownica...
 10. Ayon CD-2s Leben CS 600 Chario Academy Sonnet Isotek Sigmas GII kable Acrolink, Oyaide, Furutech Większość czynności, o których piszesz już dawno temu popełniłem:))
 11. Niooo. Z godziny na godzinę dobrodziejstwo tych zaślepek uwidacznia się coraz bardziej. Scena szersza, głębsza, z lepszą precyzją. Jak wstawiłem bezpieczniki Hi Fi Tuning Supreme (i przez jakieś 200h przeżywałem katusze, wygrzewając je), myślałem że już w najwyzszej górze nic więcej usłyszeć na moim sprzęcie się nie da. Myliłem się:) Z tymi Oyaide jest jeszcze więcej powietrza i mikroplanktonu. Odwrotność Valaba zamulacza potwornego. Wstrzeliły się u mnie idealnie. Jestem kontent. Piwko? No jasne, że tak!
 12. Witam. Z zamówionych przeze mnie Cardasów, Telosów i Oyaide, pierwsze dotarły dzisiaj z Japonii te ostatnie. Założyłem syćkie 12 sztuk na gniazda mojego Lebena i co? I kaszana - znowu zmulenie jak w przypadku Valaba. Zniechęcony, opuściłem, więc, pokój na jakieś 2 godzinki, nie wyłączając sprzętu. Wróciłem i zatkało mnie. Wszystko lepiej. Jest powietrze, jest trójwymiar. Jest czyściej. Jest płynniej. Lepszy bas. Nie mam pytań. Oyaide deklasuje Valaba. Do ich sciagniecia z gniazd, nie potrzeba, przy tym, sprzętu stomatologicznego. Tylko, po co je ściągać? Zostają. Dobry zakup. Male, a cieszy.
 13. Tak. Accuphase i Luxmany mają zaślepione gniazda. Z tym, że zaślepki są gumowe - chodzi o ochronę przed kurzem przede wszystkim. Czy taka zaślepka-gumowa- tworzy ochronę przed RFI/EMI, tego nie wiem.
 14. Super napisane. Odnośnie zaś Smerfaciamajdy - przecież on ma we zadzie wpływ tych zatyczek.:) Jaki problem kupić jakieś za 30 zł i sprawdzić?? Potem ewentualnie oddać. Jeśli uważa, że ma- jak twierdzi- sprzęt niegodny zatyczek, może sprawdzić u kolegi lub w salonie na lepszym. Jak ktoś chce rzeczywiście, to pokona takie przeszkody, bo taki problem - to nie problem. Takie tematy - ezoteryka audio, peryferia - zawsze wzbudzają wiele kontrowersji, rozpalają adwersarzy,tworzą przeciwstawne obozy, nakręcają aktywność. A to tylko głupie zaślepki. Dlatego, tak... to piękne hobby.:)
×
×
 • Utwórz nowe...