Skocz do zawartości

Optymalista

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Optymalista

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  łódzkie

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Wydaje się, że Twoja propozycja szukania synergii nadaje się bardziej na eseje niż napisanie: moim zdaniem np. do 2 tys. zł najlepszymi kolumnami są A i B (jeśli ktoś chce może, ale nie musi, podać jeden model, który uważa, że najlepiej je napędza). Nie trzeba obstawiać wszystkich przedziałów jeśli się nie wie. Można napisać co się ma jeśli to jest ten najlepszy wybór. Sprzedawcy mogliby (jeśłi mogą) podać jakie modele najlepiej się sprzedają w tych przedziałach. Może okaże się, że u różnych osób zaczną przeważać te same modele (kupione,, czy odsłuchane). Po ich wytypowaniu mógłbym spytać: z czym najlepiej grają? I tak po kolei. Wydaje mi się, może źle, że to lepszy krok do wytypowania kilku zestawów do odsłuchania niż analiza kwiecistych, zagadkowych opisów, mnogich kombinacji, które się pojawiają. Może się mylę, a może się uda.
 2. Przyjemność słuchania mogłaby nam towarzyszyć od początku do końca dnia. A implementacja nie powinna praktycznie wpływać na cenę. Jeśli producenci posiłkują się opiniami z kanałów dystrybucji to proszę ten postulat zgłosić Ale oczywiście masz rację nie może to być warunek decydujący. No to teraz może z drugiego końca. Zauważyłem, że o ile opinie co do wpływu na jakość muzyki formatu plików, wzmacniaczy, kabli i innych elementów są podzielone, to jakość kolumn wzbudza najmniej kontrowersji (a może wcale ich nie wzbudza). Może więc od kolumn należałoby zaczynać kompletowanie i posuwać się stopniowo w drugą stronę? Jakie są Twoje typy w przedziale: od 1 tys. do 3 tys. z przeskokiem co 500 zł (do 1000, 1500, 2000, 2500, 3000) za parę? Opinii innych forumowiczów w tej sprawie też jestem ciekaw.
 3. Krafcie, przebrnąłem przez cały Twój wątek o odsłuchach w ciemno (fanfary) W nagrodę zaspokój moją ciekawość. Chodzi o Twoją opinię. Jednym z przewijających się tam wątków jest „silne przypuszczenie, że dobrze zrobione wzmacniacze dają podobny sygnał na wyjściu”. Tak to zrozumiałem, uogólniłem i złagodziłem wnioski, żeby nie rozpalać tu sporu. Czy udało Ci się posiąść wiedzę, żeby określić mniej więcej, jaka to jest minimalna klasa wzmacniaczy na rynku, od któej możemy już domniemywać, że dają radę? Od jakich cen, a może konkretne modele. A może i amplitunery dają radę? Są jakieś ich porównania ze wzmacniaczami? Masz wiedzę? Jeśli nie chcesz tu, możesz na priv, albo w swoim wątku
 4. Dziękuję Tomaszu. Nie używałem vTunera. Po Twoim wpisie włączyłem na komputerze. Po ok kilkunastu minutach zamilkł. Musiałem go restartować. Teraz gra ale jest ryzyko, że by mnie nie obudził i musiałby się chyba asekurować budzikie bardziej tradycynym Leprze byłoby więc radio na falach UKF lub bardziej pewne rozwiązanie internetowe. Ale testuję vTunera i teraz gra. Dopóki nikt nikt nie podpowie takiego rozwiązania, i zabezpieczając się gdyby również zewnętrzne odtwarzacze nie dały rady z tymi poziomami głośności to zawieśmy chwilowo ten warunek. Czy to coś zmienia w Twojej propozycji?
 5. Jak wielu przede mną proszę o poradę. Chcę kupić sprzęt do grania do pokoju ok 28 m kw. jak na obrazku. Dodam tylko, że pokój ma ok. 3,3 m wysokości. Muzyka głównie Spotify i radio. Nie jest konieczne CD. Porządane: Bluetooth. USB mile widziane ale nie konieczne. 1. Zacznę od nietypowych rzeczy. Pragnąłbym, żeby sprzęt miał wyłącznik czasowy (ukołysał mnie do snu ) i włączał się automatycznie o ustawionej godzinie (służył jako budzik). Dobrze by było gdyby po włączeniu stopniowo zwiększał głośność tak by mnie łagodnie obudzić Jeśli nie ma takich udogodnień to chociaż, żeby włączał się na wyższym poziomie głośności niż zasypiał (wtedy ma mnie obudzić). No i żeby pozwalał zasypiać np. przy Spotify, a budzić radiem. Może to niemożliwe, a może standardowe - nie znam się więc pytam. 2. Oczywiście ma służyć głównie do normalnego słuchania muzyki i jako tor dzwiękowy do TV. 3. Czego słucham? Spotify Premium. Morricone, Odell, Grechuta, Sojka, Coldplay, Dylan, SBB, Fleetwood Mac, Thirty Second to Mars, Tom Waits, U2, Kleyff, Pink Floyd, Sting, Diere Straits i wiele innych więc trudno o jakieś uogólnienie. 4. Mam ograniczone środki i jestem ścisły w rozumowaniu. Jeśli na ślepo nie odróżnię sprzętu to nie kupie droższego. 5. Mogę wydać ok. 4 tys. ale jeśli się da mniej niż 2 to będzie bardzo dobrze. Oczywiście sporo poczytałem przed tym zapytaniem. Jeśli wzmaczniacz (ampli czy inny sprzęt) jest mniej prestiżowy ale gra PRAWIE tak samo i kosztuje mniej jest dla mnie. Jaki zestaw polecacie przyjaciele (a może jest jakaś przyjaciółka?)?
×
×
 • Utwórz nowe...