Skocz do zawartości

Fortepiano

Uczestnik
  • Zawartość

    612
  • Dołączył

Posty napisane przez Fortepiano

  1. Poduszki są nad monitorami gdyż służą zmniejszeniu dyfrakcji fal nad nimi i zmniejszaniu odbić od ścian otaczających. To są proste domowe sposoby na poprawę brzmienia, bardzo je sobie chwalę z tego względu. Docelowo za monitorami będę miał absorbery akustyczne, a między nimi będzie stał panel rozpraszająco pochłaniający. Jak to zrealizuję prawdopodobnie poduszki zostaną również dlatego, że lubię je ze względów dekoracyjnych w tym miejscu. Jeśli chodzi o pianino nie bierze ono udziału w systemie jako źródło brzmienia gdyż jest tylko klawiaturą sterującą, brzmienia fortepianu są w komputerze.  

  2. Ramki są w linii przedniej ściany , wystają tylko około 1 cm i nie zauważyłem pogorszenia brzmienia z tego powodu, mogę zwrócić na to uwagę. Mam możliwość przesunięcia mocowania w ramie tak by wysunąć przód monitora o 2 cm do przodu.

     

     

  3. Postęp prac antywibracyjnych a może lepiej byłoby nazwać antygrawitacyjnych ;) u mnie obejmuje: 

    1. Całkowite zawieszenie monitorów na sprężynach naciągowych na nowych podstawach z mocowaniem do boku monitora powyżej jego środka ciężkości. Wyeliminowałem tym konieczność podkładania sprężynki pod monitor - znaczny postęp brzmieniowy do poprzedniego sposobu zawieszenia

    2.  Zawieszenie na sprężynach naciągowych komputera stacjonarnego do spodu blatu biurka - znaczna poprawa brzmienia do poprzedniego ustawienia na sprężynach ścikających i dociętych gumach 

    3.  Zawieszenie routera , listwy zasilającej do komputera oraz ich kabli do spodu blatu biurka – znaczna poprawa brzmienia do tego gdy leżą na podłodze zbierając wibracje.

    4.  Zawieszenie kabli głośnikowych – poprawa brzmienia do poprzedniego gdy leżały częściowo na kredensie

    Obecnie wszystkie elementy systemu z listwą, kablami są zawieszone na miękkich sprężynach naciągowych co znacznie poprawiło rozdzielczość brzmienia systemu. 

    Na filmie rozbujałem monitory aby można było zobaczyć ich swobodę zawieszenia i niewywrotność.  

     

    IMG_20210124_101621.thumb.jpg.bf010d233002f1742c619930298f3990.jpgIMG_20210124_102001.thumb.jpg.05daf8f737627af1bf9f88503e82930d.jpg132269546_IMG_20210124_101725(1).thumb.jpg.a4fa2d6754ceeba7b807f579b81dc8e6.jpg

  4.  

    1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

     

    Lapp jest niedrogi i spełnia funkcje.  

    Próbowałeś może ten https://m.sklep.rms.pl/melodika-mdc3150-purple-rain-przewod-zasilajacy-3x1-5mm2-ekranowany-miedz-ofc-klasy-4n? Jest dodatkowo skręcony. Myślę o przekroju 1,5mm niż 2,5 mm gdyż może nie przejść przez otwór w obudowie. 

  5. 4 godziny temu, MariuszZ napisał:

    Nie lepiej włożyć trochę wysiłku i dać Sanyo nowy przewód? W jednym kawałku? To kwestia rozkręcenia obudowy i przelutowania końcówek przewodu. 

    Ja poszedłbym dalej i dał 3-żylowy przewód w ekranie. Od strony urządzenia 3-cia żyła bez podłączenia. Od strony gniazda sieciowego podłączona do ekranu i w gniazdku do PE(N). Taki ekran zabezpieczyłby Ci środowisko przed promieniowaniem elektromagnetycznym samego przewodu zasilającego.

    Lapp jest niedrogi i spełnia funkcje. Znaczy zasila i ekranuje 😉

    Popatrzę jeszcze i pomyślę czy udałoby mi się wymienić cały przewód. Miałbyś jakąś propozycję wtyku do tego kabla?

  6. 1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

    Jesli za chwile okaże sie że bedziesz walczył o super dzwiek dzieki temu 1 metrowi dodatkowego kabla a tu chcesz użyć kostki, to juz wiem że ręce mi opadną...

     

    Mnie opadają ręce jak czytam takie komentarze. Cierpicie na jakąś manie. Nie znasz celu tego zabiegu więc po co dywagujesz?  

  7. 15 godzin temu, audiowit napisał:

     To jest po prostu brak doświadczenia, za dużo Internetu, próba racjonalnego wytłumaczenia. Do tego jeszcze wrodzona chęć negowanie dla samego negowania. Zwrociłeś uwagę, ze to określony typ forumowiczów?

     

    Można zauważyć powtarzającą się cechę negowania osób słyszących. Wyrażania się w przekonaniu ,że jeżeli ja czegoś nie słyszę to inni też nie mogą , szukają więc w pomiarach uzasadnienia dla siebie. Ponieważ pomiary nie odpowiadają zdolnościom słuchowym osób wyczulonych muzycznie nakręca to ich do dalszej negacji  w sposób namolny.  Ponadto cechuje ich często silne przekonanie bez posiadanych własnych doświadczeń oparte o to co znaleźli  w necie. Ja nie piszę z przekonaniem o rzeczach w audio których nie sprawdziłem osobiście a to co sprawdziłem opiera się na wielu odsłuchach.

  8. 4 godziny temu, greg235 napisał:

     

     A jeśli ktoś próbuje w tym momencie wmawiać ludziom, że nic nie słyszą, to to nie jest ani obiektywizm ani naukowe podejście. Można by było tłumaczyć to tym, że ludzie się wzajemnie sugerują. Ale w takim tłumaczeniu jest podstawowy błąd. Bo przecież różnice w brzmieniu przy użyciu różnych przewodów słyszy bardzo dużo ludzi na świecie, którzy się wzajemnie nie znają, nie kontaktują, a jednak dochodzą podczas słuchania do takich samych lub bardzo podobnych konkluzji. I co należy w imię przyrządów pomiarowych wmawiać każdemu z nich po kolei, że niczego nie słyszą? To z gruntu błędne i antynaukowe podejście.

     

    Zgadzam się. Powtarzanie ,że wszyscy słyszący kable mają urojenia uchybia elementarnej racjonalności.  Mogliby równie dobrze powtarzać, że słuch człowiekowi jest do niczego nie potrzebny. 

×
×
  • Utwórz nowe...