Skocz do zawartości

Marcin Dryl

Uczestnik
  • Zawartość

    17
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Marcin Dryl

  1. Nie wiem co w tym zabawnego , że TV moze być źródłem muzyki skoro wielokrotnie w róznych wątkach przewijała się kwestia wykorzystania zestawu stereo do obejrzenia filmu po to zeby zyskać oczywiście na dźwięku tego filmu Podstawowym źródłem muzyki mojego zestawu jest spotify i po to jest stereo z którego korzystam a to że chcę np obejrzeć "Bohemian Rapsody" z wykorzystaniem stereo a nie wbudowanego w TV głośnika ...cóż ja nie widzę nic dziwnego
  2. No nie nie lepiej karkołomna kombinacja . Może jednak kabel analogowy ?
  3. Np chciałbym obejrzeć film / koncert i posłuchać porządnego dźwięku z kolumn podłogowych które mam podpięte pod ten amplituner zamiast przez głośniki telewizyjne.
  4. Cześć Mam taki temat związany z połaczeniem TV z TX-8250 Dźwięk który dociera z TV jest o wiele bardziej cichy w porównaniu do innych źródeł (połaczenie TV - Ampl kablem optycznym). Czyli ustawiając głośność na 50 da się słuchać TV na poziomie cichym. Poczytałem trochę o tym w internecie i jest to niestety kwestia TV który generalnie sygnał cyfrowy tak właśnie przesyła do zewnętrznych wzmacniaczy. W każdym razie rozwiązaniem jest najprawdopodobniej przesyłanie sygnału analogowo (nie wiem jak to wpłynie na jakość tego dźwięku versus kabel optyczny ale podobno głośność jest wówczas porównywalna do innych źródeł). Chciałbym to przetestować ale mam wątpliwość jaki kabel powinienem dobrać (chyba że ktoś testował i jednak nic to nie daje) W linku jest mój tv z opisanymi złączami. https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue65h6400.bhtml Czy połączenie TV - amplituner powinno być przez: 1) złącze komponentowe w TV kablem 2xRCA - 2xRCA czy 2) przez złącze słuchawkowe w TV kablem : jack stereo - 2xRCA. A może macie inne rozwiązanie tego problemu ? Jeżeli oglądam jakiś film np na głośność 55 i przed zmiana źródła z TV na spotify zapomnę ściszyć ...to... no właśnie
  5. Oczywiście jest to propozycja bez budzika. Czy ten Onkyo controller na pewno nie ma funkcji uruchamiania o określonej godzinie ? A.moze jakąś inna aplikacja jest w stanie włączyć controller tak jak obecnie budzik google włącza Spotify ? Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
  6. Czy amplituner TX-8520 można tak ustawić żeby włączał się o konkretnej godzinie i grał muzyke z wybranego wczesniej źródła ?
  7. @micbiels co Cię skłoniło do wyboru TX-8270 zamiast TX-8250 ? Z opisu @S4Home że w zasadzie ciężko znaleźć uzasadnienie dla droższego modelu.
  8. A w jaki sposób podłącze chromecast 2,3 do tego wzmacniacza skoro on nie ma HDM, USB itp więc tylko audio pasuje do tego wzmacniacza. BT jest potrzebny w momencie jeżeli np podczas imprezy chcesz umozliwoć gościom żeby w sposób łatwy puszczali muzyke ze swoich smartfonów np z YT. Nie chce ich dopuszczać do chromecasta.
  9. Hm.. ten NAD nie ma BT . Szkoda , świetne rozwiązanie podczas imprez gdy goście mogą bez problemu streemować ze swoich smartfonów muzykę . Zakładam że chromecast audio będzie produkowany przez google może w innej odłsonie bo te kolejne chromecasty przecież nie dadzą się podłączyc do tego wzmacniacza.
  10. To ja mam w takim razie pytanie związane z alternatywnym wyborem czyli amplituner (1) versus wzmacniacz ze streemerem (2). Chodzi o porównanie funkcjonalne obu ponizszych rozwiązań (pomijam kwestie jakości dźwięku) (1) Onkyo TX-8250 (2) Wzmacniacz NAD C356 + chromecast Zakładam że interesują mnie nastepujące źródła dźwięku i funkcjonalności - spotify lub podobny - radio ...z tego co widzę to tunein załatwia wszystkie główne polskie radia (i o ile dobrze widzę jest to bezpłatna opcja) - TV z Netflixem i tunerem satelitarnym - gramofon i dodatkowo chciałbym aby dźwięk mógłby być grupowany na zewnętrznych głośnikach wykorzystujących chromecast Pierwsza rzecz która rzuca mi sie w oczy to chyba lepsze połączenie TV z Onkyo w stosunku do NAD . Coś jeszcze ? Może sposób sterowania ?
  11. Funkcjonalnie pozostanę zapewne przy jednym z tych dwóch TX8250 i R-N602 (bardziej skłaniam sie do Onkyo) zastanawiam się tylko czy te ampli nie są zbyt słabe w stosunku np do heco 1000 (z tego co widzę to różnica pomiędzy heco 700 a 1000 to ok 400 zł więc w zasadzie mieszczą się w budżecie). Testy planuje na początku lutego więc jeszcze mam chwile na poszukiwania. Dzięki za wszystkie podpowiedzi.
  12. Wydaje mię się że zadziała w takim razie tak jak myślę a Ty piszesz [emoji3] ...i dzięki za ta.opcję z ustawieniami chromecasta. Nie miałem zaznaczonego pełnego zakresu dynamicznego. Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
  13. Dziękuję bardzo za informację. To pociągnę jeszcze z tymi chromecastami: Powiedzmy kupuje TX8250 (on z tego co widze to ma wbudowanego chromecasta) , mam już chromecasta audio (ale nie jest to najnowsza wersja - nie mam oznaczeń ale został kupiony w 2016 r). Podpinam chromecasta przez gniazdo AUX do głośnika (obecnie mam JBL) i rozumiem że moge zsynchronizować amplituner z gośnikiem JBL . Dobrze myślę ? . Rozumiem że u Ciebie jest tak że wpinasz chromecasty do poszczególnych urzadzeń a ja się zastanawiam czy ten wbudowany w Onkyo zsynchronizuje się z tym zewnętrznym który podepnę pod głośnik. Zakładam że tak ale wolę dopytać. W przypadku Yamahy zakładam że taki numer juz nie przejdzie bo jest to zamkniety system. Czy tak ? Jeżeli jest tak jak myślę to Onkyo daje o wiele większe możliwości doboru głośników . Czyli nie nie musza to być przede wszytskim głośniki WiFi .
  14. Jakie kolumny byś zasugerował w takim razie i pytanie czy się nie okaże że kolumny są potrzebne większe ale i amplituner trzeba też mocniejszy. ...ech za duża chałupę wybudowałem [emoji6] Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
  15. No właśnie nie wiem jak na to patrzeć bo zakładam że ta część odsłuchowa ma ok. 30 m (czyli ta część z kanapami), ale fakt jest taki że fala dźwiękowa owszem rozchodzi sie dalej bo przestrzeń jest otwarta . W kuchni zakładam że postawiłbym głośnik po wifi współgrający z zestawem lub głośnik bluethooth.
  16. Tak jest to opcja akceptowalna. Zależy mi żeby zestaw spełniał moje kryteria wymienione powyżej i miał kolor czarny ... ewentualnie okleina głośników dębowa i był w pełni sprawny . Jeżeli możesz coś zaproponować to bardzo chętnie @Q21 @S4Home Dziękuję za wasze odpowiedzi. Ponieważ w Białymstoku z tego co się zdążyłem zorientować będzie mi raczej trudno znaleźć wszystkie konfiguracje które chciałbym przetestować , a chciałbym porównać zarówno TX8250 i R-N602 w zestawieniu z Heco Aurora 700 (wierzę Wam że pomimo opinii od lokalnego sprzedawcy te dwa amplitunery nie są za słabe do tych głośników ), Magnat shadow 209 i Melodika BL40MK3 więc pytanie na jakich zasadach można to zrobić zdalnie . Czy kupuje te zestawy płacąc za całość i po jakimś czasie (jakim ?) odsyłam to co mi najmniej pasuje ? czy jest jakis inny model współpracy ? ...nie zbankrutuję na kurierze , czy może macie swoje dobrą umowy z kurierami. I jeszcze jedno pytanie , które zadałem wcześniej ale chyba niezbyt precyzyjnie. Rozumiem że przez WiFi synchronizuje się dźwięk pomiędzy zestawem głównym a głośnikami np systemowymi Y , ale czy jeżeli np do Y po Blouthooth podłączę głośnik to czy będzie ona się synchronizował (dżwięk) również z systemem głównym ? (zakładam że może tak być w przypadku Y bo ma blouthoot dwukierunkowy ,a w przypadku O to chyba raczej nie ale to są moje tylko domysły. Jak jest w praktyce ? :))
  17. Witam serdecznie, mój pierwszy post i od razu chciałbym prosić :) o pomoc w doborze sprzętu umożliwiającego nagłośnienie poniższej przestrzeni (rys. w załączniku). Podstawowe rzeczy na których mi zależy - źródło dźwięku głównie streeming z internetu (spotify - korzystam obecnie z chromecasta podłączonego do głośnika JBL ) - radio - bluethooth, smartfony głównie podczas imprez mozliwość streemowania przez gości muzyki głównie z youtube, łatwość łączenia się z zestawem - mozliwość podłączenia TV (przede wszystkim zalezy mi na słuchaniu muzyki, a poprawienie dźwięku z tv traktuje jako dodatkowy bonus) - muzyka głównie rock, metal, soul, ...ale także poważna - lubię słuchać muzyki stosunkowo cicho i jednocześnie słyszeć jak najwięcej dźwięków , raczej miękko z wyraźnym wokalem . Czasami jak nie ma domowników mieć jednak na tyle dużą moc żeby jednak posłuchac również głośno np. koncertów (rock, metal) - zależy mi również (to już jako opcja dodatkowa do zestawu stereo) aby byłą możliwość postawienia dodatkowego głośnika np w kuchni lub po przeciwległej stronie jadalni tak aby np podczas większych imprez goście nie byli zdani na jedno źródło spod TV z głównych kolumn co w efekcie skutkowało by tym że osoby siedzące bliżej stereo mieli by za głośno a osoby po przeciwnej stronie nic by nie słyszały. Ok, to z grubsza. Co juz wiem: 1) Wydaje mi się że od strony funkcjonalnej (musiccast) najbardziej będzie mi pasowa R-N602 , ale usłuszałem tez taką opinię że raczej Yamaha może byc dla mnie za ostra i lepszym rozwiązaniem byłby TX8250 lub 8270. Onkyo nie zapewni mi natomiast mozliwości dorzucenia głośników po WiFi ... Gdzieś natomiast widziałem wzmianke że chromecast ma obecnie mozliwość synchronizacji tj. podpinam dwa chromecasty do dwóch urządzeń i muzyka synchronizuje się (zastanawiam się czy np głośnik JBL z chromecastem mógłby się zsynchronizować z muzyką z Onkyo - wówczas miałym "załatwiona kwestię multirooma") 2) Czy mogę wykorzystując bluethooth dołączyć do zestawu głosniki zewnętrzne (są jakieś ograniczenia jeżeli chodzi o ilość ? - oczywiście pewnie w praktyce będzie to 1-2 głośniki) i czy przy takim rozwiązaniu dźwięk będzie się synchronizował z głównym zestawem ? Z tego co wiem to Yamaha ma bluethooth dwukierunkowy a Onkyo jednokierunkowy ale chyba są przystawki bluethooth umożliwiające wymianę danych dwukierunkowo . 3) Chciałbym sie jeszcze upewnić czy moge np. jednocześnie na głónych kolumnach słuchać dzwięku z TV i jednocześnie z amplitunera przesyłać cokolwiek innego (np. radio ) po bluethooth do głośnika zewnętrznego ? 4) Kolumny - wiem że powinny byc stojące :) . Do R-N602 proponowano mi Tesi561 (mała fajna zgrabna kolumna ...nie za mała do mojego pomieszczenia ?) ELAC Debut 2.0 F5.2 (wizualnie też jest ok) , Heco Aurora 700 (sprzedawca raczej odradzał i sugerował że do tych kolumn powinien być R-N803 ....także mam mętlik w przypadku kolumn. Oczywiście będę się chciał umówić na odsłuch ale wcześniej chciałbym sie skupić na 3-4 kolumnach pomiędzy którymi powinienem wybierać biorąc pod uwagę moje preferencje muzyczne, sposób słuchania muzyki i przestrzeń którą chcę nagłośnić Budżet podałem w tytule i raczej nie chciałbym go przekroczyć - 4000 zł Z góry dziękuję za wszelkie sugestie :)
×
×
  • Utwórz nowe...