Skocz do zawartości

Jarek8

Uczestnik
 • Zawartość

  22
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Jarek8

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wrocław

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Ok dzięki wszystkim za odpowiedzi - choć jak widać zarówno jedne jak i drugie powinny sprostać zadaniom tu chyba zdecyduję się na 2.5mm2
 2. Z tabelki wychodzi że 1.5mm2 będzie na styk. A w praktyce czy będzie jakaś różnica słyszalna między 1.5 a 2.5 mm2?
 3. Witam, Panie/Panowie doradźcie jak grube przewody powinienem kupić aby podłączyć dodatkowe kolumny: Mam zestaw Dali Zensor 7/1/Vokal oraz Yamaha RX-V685 Zensor 7 <-- tu zastosowałem 2.5mm2 klotz na długości ok 3 metry każda Zensor Vokal <-- tu zastosowałem 2.5mm2 klotz na długości ok 2 metrów Zensor 1 <-- tu jeszcze nie podłączyłem - obie małe kolumny na przewodach o długości 2x11 metrów. Czy kupować 1.5 mm2 czy będzie za cienki i kupić 2.5mm2 W tym przypadku też się skłaniam do przewodów w cenie 5-10 zł m2 (klotz lub bitner czy cordial)
 4. Jarek8

  Yamaha RX-V685

  Dziękuję za wiadomość, Temat już nieaktualny. Pozdrawiam
 5. Prawie się udało. A więc włączyłem TV, na ampli przestawiłem INPUT na HDMI i pojawił się dźwięk - po tym wcisnąłem na około 5 sekund przycisk sceny nr 7 (TV Viewing). Teraz włączam TV (ampli się włącza niestety z napisem TV oraz AUDIO1). Dalej już tylko muszę wcisnąć 7 scenę i gotowe. Chyba muszę z tym pokombinować.
 6. Po uporaniu się z problemami z dźwiękiem przyszła kolej na kolejne problemy. W jaki sposób mogę przypisać domyślne źródło dźwięku dla TV - tak napisałem że nawet sam nie wiem o co biega ;-). Właczam TV, automatycznie włącza się ampli - obraz jest, dźwięku brak. Na ampli source (czyli INPUT) po włączeniu TV przestawia się automatycznie na AUDIO1. Teraz żeby włączyć dźwięk muszę na ampli zmienić źródło na HDMI1. I tak za każdym razem gdy włączam TV.
 7. Sprawdziłem przewód HDMI komp + TV - obraz jest ok. Kupiłem przewód optyczny podłączyłem i teraz jest już ok - mam dźwięk z TV na kolumnach. Jedyny niuans jaki mi się teraz pojawił - ale to pewnie kwestia ustawień to poziom głośności gdy puszczam dźwięk z TV a dźwiękiem np z USB. Z TV żeby dobrze się słuchało muszę ze skalą głośności od -80db zjechać do -30db. Jak słucham z USB to na -50db już jest dosyć głośno. Dziękuję wszystkim serdecznie za pomoc i nakierowanie mnie na rozwiązanie. Pewnie jeszcze nie jeden wieczór spędzę nad konfiguracją bo trzeba aplikacje sieciowe pokonfigurować, radio, poznać sprzęt. Dostaję monity o aktualizację firmware - tak że będzie się działo ? Pozdrawiam
 8. CEC mogę wyłączyć w TV. Po jego wyłączeniu w TV znika całkowicie odbiornik (czyli ampli). Podgłaszanie, przyciszanie na TV nic nie daje wtedy - skala głośności się nie zmienia, a ampli nie reaguje na pilot od TV. ARC włączony po stronie ampli.
 9. To się ze mną bardzo kłóciło. Ale uznałem że TV ma wypuścić sygnał - więc jedyne słuszne uznałem TV HDMI ARC. Natomiast w AMPLi zmieniłem do innej (zwyczajnej) jedynki HDMI - ale bez efektu. Jutro kupię kabel i będę dalej działać. ---------------------------------------- Jeszcze nasuwa mi się myśl że być może problem jest w przewodzie hdmi.
 10. Mam tę instrukcje w j. polskim - i tak naprawdę to były pierwsze kroki aby skonfigurować ARC. Konfiguracja przebiegła pół-poprawnie tzn yamaha reaguje na pilot od TV natomiast jak dźwięku nie było tak dalej nie ma. Jednego nie rozumiem When using ARC to input TV audio to the unit, the input jacks selected here will be used for TV Audio Input W przypadku stosowania ARC dla wprowadzenia sygnału audio TV do tego urządzenia, gniazda wejściowe tu wybrane będą stosowane dla wprowadzenia audio TV. Czyli jakby ARC bez dźwięku?
 11. Jest do wyboru źródło od HDMI 1 do 5 - sprawdzałem nr 1 - ale HDMI arc też jest 1 - tylko że obok. Instrukcja to 200 stron ? - jeszcze całej nie przeczytałem - wyrywkowo tematy niedziałające. Kabel optyczny to dla mnie nowość - muszę tylko te końcówki obadać czy będą poprawne.
 12. Możliwe że to tylko sygnał IN do TV. Postaram się kupić jakiś kabel optyczny - muszę poczytać jaki - chyba że jest jakiś szczególnie polecany - ze 2 - 3 metry.
 13. Nie ogarniam do końca tych standardów połączeń. TV ma złącza HDMI IN 1(stb), HDMI IN 2(arc), HDMI 3, HDMI 4. Liczyłem na to że to złącze w TV HDMI arc całkowicie załatwi sprawę.
 14. Hmm nie widzę takiej opcji. Mam coś podobnego Configure -> HDMI Control -> TV Audio Input : tutaj już lista Audio1..Audio4 oraz AV1, AV2 - bez HDMI Bez dekodera - antena podpięta pod TV.
 15. Hejka, Siedzę drugi wieczór nad konfiguracją i już mi brak pomysłów. Podłączyłem pod amplituner (później amp.) 2 kolumny + głośnik centralny. Połączyłem się z TV Samsung UE48H6400 HDMI (nr 2) arc <---> AMP HDMI (nr 1) arc. Jest obraz pianino, ustawiłem impedancję głośników na zgodną 6 Ohm. W TV włączyłem Anynet+ (HDMI-CEC). Zwiększam głośność w TV - od razu zmienia się głośność w AMP (cyferki). Niestety brak dźwięku. W TV w audio mam ustawione Odbiornik. Jak w TV przełączę na dźwięk: telewizyjne - jest tylko dźwięk z głośników TV wyjście audio - brak dźwięku odbiornik - brak dźwięku. Co powinienem jeszcze zrobić/ustawić? Muzyka z pendrive czy radia internetowego gra ok.
×
×
 • Utwórz nowe...