Skocz do zawartości

mikoo

Uczestnik
 • Zawartość

  41
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Brzeg

Ostatnio na profilu byli

578 wyświetleń profilu
 1. @Kamill00 jak masz możliwość to posłuchaj tych Vulkanów. Ja mam MK1 i jestem bardzo zadowolony. Napędza je Tandberg TR 2075, brzmienie - podobno - lampowe, melodyjne i raczej cieplejsze.. Słuchać można godzinami bez jakiegokolwiek zmęczenia. Z podanych wcześniej słuchałem też KEFów 203 Reference i te brzmiały mi dużo bardziej analitycznie, bardziej sucho i jaśniej w porównaniu z Vulkanami, ale brzmienie to kwestia całego toru. Generalnie na Twoje rozterki radą jest jak najwięcej słuchać, a jak najmniej czytać recenzji sprzętowych w periodykach lub na blogach (zwłaszcza sponsorowanych). Rady doświadczonych melomanów (jak @audiowit na przykład) też jak najbardziej warto wziąć pod uwagę. Może za rączkę nie poprowadzą, ale kierunek wskażą. Decyzję i tak musisz podjąć sam, na podstawie odsłuchów. W końcu to Tobie ma się podobać.
 2. Nie wiem, czy do końca z podobnym i czy wystarczająco (lub za bardzo) spokojne, ale jeśli nie znasz to sprawdź: Elisabeth Karsten, Melody Gardot, Sara Gazarek, Jennifer Warnes, Kari Bremnes, Viktoria Tolstoy, Madeleine Peyroux, Agnes Obel. Może któraś z Pań Ci podpasuje.
 3. To może inaczej, bo chyba zostałem źle zrozumiany. Absolutnie nie jestem za ograniczaniem swobody wypowiedzi na jakimkolwiek forum, ale jakkolwiek niedorzeczne wydawałyby mi się teorie o wpływie na jakość brzmienia pewnych zabiegów i jak bardzo nieproporcjonalnie wyglądałyby poniesione nakłady w stosunku do odniesionych ewentualnych korzyści - nie uważam za zasadne wyrażania o tych zabiegach moich przypuszczeń, w ironizującym lub prześmiewczym tonie. Tylko tyle, bez urazy Panowie. Pozdrawiam!
 4. @Fortepiano a nie możesz sprawy przemilczeć? Masz własny rozum, jakieś doświadczenie w audio też, dla Ciebie taki czy inny zakup nie ma sensu i super. Jeśli coś nie licuje z Twoimi poglądami to uśmiechnij się pod nosem i przeglądaj dalej. Ja jestem za chudy w uszach i mam za krótkie rękawki, by sprawdzić wiele rzeczy, ale nawet jeśli brzmią dla mnie jak piramidalna bzdura, to unikam postępowania jak na załączonym obrazku. Tak dla szeroko pojętej higieny psychicznej, własnej i innych. Pozdrawiam!
 5. Trochę w ciemno, bo niestety bez odsłuchu, kupiłem Tandberga TR-2075. Mimo fatalnego sygnału radiowego w mojej studni (zamówiłem już zewnętrzną antenę) - czuć potencjał. Więcej będę mógł napisać po przeglądzie i czyszczeniu (w końcu sprzęt ma około 40 lat), niemniej to co słychać na biednej antenie i na szybko podpiętych monitorach Avance pozwala mieć nadzieję, że będzie dobrze. Nawet bardzo. Od kilku godzin gra sobie w tle jakieś radio, a ja spokojnie pracuję, ciesząc się muzyką w tle. Jest muzykalnie i ciepło, mimo niskiego poziomu głośności - czuć, że jest moc. Przy okazji zmieniły się też trochę plany związane ze źródłem. Jednak drapak, Chromecast do takiego sprzętu najzwyczajniej mi nie pasuje, niech to zostanie system analogowy.
 6. @Bartek z Mega-Acoustic szykuję się do zrobienia sobie pokoju tylko i wyłącznie do odsłuchów i w związku z tym 'męczę' Wasz kalkulator ze strony (link). Pomieszczenie ma 5,61m na 4,40m, wpisałem te dane w kalkulator i sobie wirtualnie 'jeżdżę' po pokoju kolumnami i fotelem. Obecne ustawienie: - wymiary pomieszczenia: 4,4 i 5,61 - punkt odsłuchowy: 2,18 i 3,6 - źródło 1: 1,2 i 1,95 - źródło 2: 3,18 i 1,95 W takim ustawieniu odchylenie standardowe dla kanału lewego to 10,07 a prawego 10,11 - moim zdaniem nieźle. Z ciekawości jednak 'zmniejszyłem' sobie pokój z 5,61 do 5,6 m pozostawiając pozostałe wymiary i odległości bez zmian i... Odchylenie dla lewego kanału to 71,12 a dla prawego - 71,14. Różnica kosmiczna. W związku z tym pytanie - czy ten kalkulator coś namieszał, czy akustyka to takie dziwne zwierzę, dla którego zmiana wymiarów pomieszczenia o 1cm jest tak bardzo krytyczna? Ewentualnie ja źle interpretuję wyniki?
 7. Wszystko jest OK. Zacząłbym się martwić, gdy radio zacznie cofać do przodu.
 8. Eh, Piotr, żeby to była jedyna rzecz, z którą zalegam to by było super. Po powrocie z wakacji nie wiem w co ręce włożyć, ten tydzień zapowiada się niezwykle intensywnie. Jak poogarniam ważne sprawy - w planach mam porządne porównanie obu zestawów kolumn już w docelowym miejscu odsłuchowym. Zgodnie z obietnicą - opiszę swoje wrażenia. @1Ender fakt, to około 130 km w jedną stronę, ale zdecydowana większość autostradą. Jeśli byś się decydował - zabieraj piece, źródła i paczki, pomieścimy wszystko. Jako, że w audio jestem mocno początkujący to chętnie słucham różnych sprzętów w celach edukacyjnych
 9. @1Ender ja jestem z opolskiego, jeśli chciałbyś posłuchać Alphy 607XR to również zapraszam.
 10. Planowałem nie zmieniać nic przed urlopem, kupione we wtorek paczki miały spokojnie poczekać, aż wrócę i zacznę organizować nowy pokój odsłuchowy, jednak dzisiaj nie wytrzymałem i odpiąłem Cantony a w ich miejsce wstawiłem nowe kolumny. No i żałuję... że nie zrobiłem tego wczoraj. Jest lepiej prawie pod każdym względem, zwłaszcza sposób, w jaki budowana jest scena mnie zadziwiła. Tak szeroko grających kolumn jeszcze nie słuchałem, dźwięk wypełnia niemal całe pomieszczenie .Jedyny (jak na razie) aspekt, w którym Cantony były dokładniejsze to rozdzielczość i szczegółowość wyższych rejestrów (co jednak na dłuższą metę mogło męczyć). W nowych paczkach góra pasma jest bardziej zaokrąglona, aksamitna, nie kłuje, ale i nie ma aż tylu szczegółów. Być może to kwestia ustawienia, na które nowy nabytek jest ponoć bardzo wrażliwy, a którego nie mam jeszcze ogarniętego (wypakowałem, postawiłem na miejscu starych, wypoziomowałem i tyle). Piecyk nadal mnie zadziwia, zwłaszcza łatwością i lekkością, z jaką gra.
 11. Swego czasu rozważałem zakup słuchawek w podobnym budżecie i na krótkiej liście poza Owlami znalazła się też Audio Technika ATH-1000Z. Niestety, zakupy musiałem odłożyć na później i nie testowałem ich, ale może ktoś z kolegów może podzielić się wrażeniami z ich odsłuchów?
 12. Całość zakończona happy endem - wielkie podziękowania dla Mariusza za pomoc. Okazało się, że problemem był zimny lut przy tranzystorze na płytce zasilacza - to ten czarnuszek pod radiatorem:
 13. Panowie, to skoro mamy diagnozę, to polećcie proszę kto byłby w stanie to ogarnąć, najlepiej z okolic Wrocławia lub Opola, ale i gdzieś dalej mogę podjechać... Żeby było weselej - dzisiaj rano wpadłem na pomysł, by uruchomić wzmacniacz z wciśniętymi przyciskami A i B jednocześnie i... kliknęło, protektor przestał mrugać! Wyłączyłem, podpiąłem kolumny, włączyłem (A i B wciśnięte) i zadziałał ponownie, a z kolumn popłynęła muzyka! No to wyłączyłem raz jeszcze, zostawiłem wciśnięte już tylko A (tam mam podpięte kolumny), włączyłem i znowu OK. No to wyłączyłem i wyszedłem z domu, teraz wracam, włączam i znowu dupa - dokładnie to samo co wczoraj (protektor przestaje migać tylko przy wyciśniętych A i B, wzmacniacz nie gra). Jednak bez wizyty w jakiejś sansujowej klinice się nie obędzie.
×
×
 • Utwórz nowe...