Skocz do zawartości

atryda

Uczestnik
 • Zawartość

  13
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  białystok

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Witam Ja swoje Indiany podparłem czymś takim Wilson SUB-9, ma kilka punktów , które mogą topie pasować (podłączenie, cena, gwarancja). Za tą cenę (650) zaryzykowałem i może być jest bas i w muzyce i w kinie. Pewne ja mam łatwiejsze podłączenie i konfigurację Yamaha 685. W sieci są testy mniejszego subwoofera sub-8 i są ogólnie na plus.
 2. Sprawę dokładnie zbadam jak głośniki się "dotrą", a na szybko. Obecne głośniki podłączone są pod wiekową yamahe 420, której może już coś dolegać. Ale bardziej skłaniam się do moich nawyków wyrobionych na kolumnach o mniszej skuteczności, ustawiając głośność na dotychczasowym poziomie jest zdecydowanie głośniej, nawet córka to zauważyła, że w pewnym momencie zagrałem tak głośno jak nigdy dotąd a gała y420 była tylko na 11h. Głośniki podłączyłem pod dziadka gdyż można łatwo porównać pary głośników, co do I.L.N z dnia na dzień przyzwyczajam się do nich albo one zaczynają grać lepiej. Z ukłonami.
 3. Cześć Staram się zawsze "dopinać" sprawę, więc; Z ww. propozycji wybrałem Indiana Line Nota 260X. Za wyborem zdecydowało - wasze opinie, jak też ich wymiar (wysokość mniejsza niż 33 cm). Co mogę powiedzieć o nich na szybko (pełna ocena głośników za jakiś miesiąc), - jak na taką wielkość mają bas, - są głośne (SPL 92dB) aż w pewnym momencie nieprzyjemnie, - większa przestrzeń i jak i więcej szczegółów, odnosząc do tego co wcześniej miałem. Dziękuję wszystkim za pomoc w decyzji myślę, że za jakieś czas na stojące. Pozdrawiam
 4. Dobry wieczór A więc na razie q723, a teraz pocisnę dalej temat, teraz przy podobnych kosztach (plus 20%) czy są jakieś zestawy podłogowe, które wniosą coś więcej (większa przestrzeń, lepsze stereo) czy raczej trochę poczekać na pojawienie się odpowiednich środków i kupić coś, co będzie znacząco lepsze (ww. środki to 4k). A więc czy za 4k kolumny są sporo lepsze od tych za 1,8k, no w sumie muszą być lepsze. No i nie ustający dylemat, ale czy warto poczekać te kilka miesięcy. Oczywiście, gdyby nie ten głupi czas byłbym już po odsłuchach niektórych zestawów. Z ukłonami
 5. Lubię przestrzeń, która się tworzy za pomocą posiadanego systemu. Co do stojących kolumn to z chęcią ale na razie tak "zagraciłem" pokój, że tylko małe zestawy wchodzą w grę, w przyszłości na pewno. Jest wielką przyjemnością bawić się w te klocki.
 6. W systemie mam pełny zestaw głośników ale są to dość przypadkowe jednostki, podparte są subem z diy. A sprawa wygląda tak, że po pewnym okresie czasu czas coś zmienić i podchodzę do tego na spoko. Na razie biorę pod uwagę kolumny półkowe i w cenie do 1,5k przy okazji chcę sprawdzić czy bi-amping coś wnosi do sprawy. Osobiści nie dostrzegam problemu, gdy głośnik grający poprawnie w kinie miałby źle grać w stereo i na odwrót. Co do mojego wyboru kina, a nie stereo, ogólnie filmy z muzyką dzielą się 50 na 50 z tym, że filmy to te gdzie dźwięk gra jedną z ról np"Polowanie na Czerwony Październik". Z ukłonami i dzięki za czas dla tematu.
 7. Z tym modelem dostałem dostęp do radia net i wsiąkłem w Smooth Jazz często też Blues np Tony Tucker, Joe Bonamassa itp
 8. Za klasykiem, nie widzę przeciwwskazań. Oczywiści chciałbym by obok KD stała np. a-s1100 ale nie stoi.
 9. Dzień dobry Z pytaniem, co lepiej wybrać lub inaczej co można powiedzieć o niżej wymienionych głośnikach oprócz tego że są to zestawy na półę, że mają b-r, że można je podłączyć w bi-ampingu, że są w marę tani i nie duże. Heco Victa Prime 302 Taga Harmony PLATINUM S-40 SE Heco Aurora 300 Magnat Quantum 723 Pokój 24m2, źródło Yamaha 685 w bi-ampingu.
 10. Witam Na początku przepraszam, że dopiero teraz ale życie ma swe prawa. Aby zamknąć temat, Ostatecznie kupiłem yamahe 685. Pod uwagę brałem wcześniej wymienione modele. Poza walorami dźwiękowymi o wyborze przesądziło; - możliwości wizyjne, wchodzi kilka standardów wychodzi jednym - pomiar akustyki ypao rsc, a szczególnie własnoręczna korekcja charakterystyki kolumn w oparciu o wcześniejszy pomiar i to jest wielka sprawa, zabawa na wiele wieczorów. Możliwości sieciowe, a szczególnie radio z netu gdzie do dyspozycji amplituner proponuje setki stacji radiowych. Można się przyczepić do ergonomii pilota, same rozmieszczenie funkcji może być ale kształt i różna wielkość przycisków potrafi zdenerwować. Sprzęt mam już kilka tygodni i wiele jeszcze przede mną, ogólna ocena to mocne cztery z plusem. Dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze. Pozdrawiam
 11. Witam Dzięki za poświęcony czas, ale jakby nie mówić to w tej materii fajnie jest gonić "króliczka", co by to nie znaczyło. Każde z urządzeń na rynku ma swe plusy. Można na początek, które z urządzeń (by ograniczyć ilość, to dajmy te za 3k +/-10%) ma najlepszy system kalibracji dźwięku i czy ma to sens. Zauważyłem (YT, opinie nabywców), że Pioneery serii 93x mają jakiś problem z oprogramowaniem, które powoduje wieszanie się sprzętu i czy nie jest to li tylko sprawa marginalna w służbie walki o klienta? Pojawił się nowy amplituner Sony 790 i coś krótko na temat niego można prosić, bo chyba, sprzęt sony nie jest tak popularny w kinie jak inne marki. Na razie nr1. Marantz potem Yamaha 685, Denon na brązowej pozycji. Dzięki za pomoc.
 12. Dzięki za czas. No proszę, planowałem coś za 3tyś, a tej możliwości nie sprawdziłem. Dobra, jeśli ten Marantz to tzw. 10 w tarczy, to co o stopień niżej taka 9 czy 8 i jak ten amplituner ma się do innych marek, chodzi jaki model Denona, Onkyo czy Yamahy prezentują ten sam poziom? Inna sprawa czy jeśli ten Marantz pojawi się w mieszkaniu to czy ten A10 będzie miał jeszcze racje bytu? Z ukłonami.
 13. Witam. Rozglądam się za nowym amplitunerem kina domowego. Cena na dzisiaj 3k, pokój 25m, co do głośników temat na razie nie istnieje, mam ich trochę. Kino nie powinno być znacznie gorsza od obecnego wzmacniacza jakim jest Pioneer A-10 Dodam jeszcze, że jestem posiadaczem Onkyo 604, którego złapała przypadłość uszkodzonego DSP od TI. Na koniec, stereo jest ok! ale lubię słuchać pewnych rodzajów muzyki jak mi coś "lata poza uszami", jak też bawić się zmienianiem jej charakteru.
×
×
 • Utwórz nowe...