Skocz do zawartości

Mr. Allen

Uczestnik
 • Zawartość

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Mr. Allen

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Poland

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Temat do zamknięcia, udało się wszystko podłączyć. Głośniki są podłączone prawidłowo, działają też wszystkie - może nie zawsze, ale to już nie wiem czym jest spowodowane. Chodziło o efekt taki, żeby głos był lepszy niż sam TV, więc to mnie zadowala. Dziękuję wszystkim za pomoc.
 2. Głosem mogę sterować, gdy ustawię Głośnik TV, wtedy gra głośnik TV + dwie kolumny i podgłaszając mam głośniej z TV. Czy to tak powinno być? Głośnik drugi też coś przerywa i uaktywnie się przy większej głosności, więc może coś z pozostałymi jest nie tak. Jakieś linki do tego jak to skalibrować? Nie mam mikrofonu do amplitunera. Dolby Digital wiem że jest w opcjach ustawione. Jak taka opcja się powinna nazywać w ustaweniach ampli? Poprawiłem podłączenie głośników i kolumny już grają dobrze, coś tam było źle podłączone i trochę na pałe zmieniłem pozostałe głośniki, skoro i tak nie grają. Dwie wysokie kolumny są podłączone pod Front Speakers, dwa małe głośniki dałem pod front speakers też albo to po prawej stronie (mniejsze kable). Środkowy głośnik dałem pod center speaker. Nic się nie zmieniło. Próbuję kalibracji i bez efektów. Zacznę na pewno od tego pilota, baterie wymienię (nowe są, ale wezmę inną firmę), a potem wymiana pilota (dobry pomysł?) i chcę żeby grały wszystkie głośniki i będzie bajka, tylko jak to panowie ustawić, żeby te gady przemówiły? Tego właśnie nie czaję, że grają tylko te duże a reszta też jest podłączona i nic. https://zapodaj.net/622059081cc72.jpg.html https://zapodaj.net/63b4b805f1327.jpg.html
 3. Tylko, że że ja w tym apli nie widzę wejścia HDMI. Niby gra, jakieś pomysły dlaczego tylko dwa z pięciu grają? Sterowanie dźwiękiem pozostanie tylko na ampli? Da się to jakoś ogarnąć z pilota jednego, czy mam za duże wymagania?
 4. Jest przełom, coś poklikałem i grają mi głośniki! Ale tylko dwa duże, pozostałe 3 nie Teraz z pilota już nie mogę sterować głosem tylko na amplitunerze głośność idzie. No ale gra to słabo na razie...kwestia chyba konfiguracji głośników bo tv gra lepiej haha
 5. Jeśli chodzi o telewizor to mam podobnie - już ustawiłem na system audio. Coś tam jeszcze innego powinno być do ustawienia? Jest jeszcze w ustawieniach zaawansowanych - wyjście optyczne - automatyczne/pcm oraz zakres dynamiki i tryb konwersji do dwóch kanałów - tutaj spoko, bo wszystko działa. Gorzej z tym szajsem, bo jest to kompletnie nieintuicyjne, raz pilot działa raz nie, nawet nie wiem czemu. Tragedia. Mam dodatkowo dekoder Horizon z UPC podłączony oczywiście przez HDMI do TV. Nie zależy mi na tym radiu z tego śmieciowego amplitunera, tylko te głośniki chce podłączyć o telewizora i wszystko. Można jakimś sposobem same głośniki do TV podłączyć bez tego urządzenia które psuje mi krew? Najlepiej by było jak w laptopie, mini jack i gra a nie milion ustawień. Na amplitunerze mi cały czas się wyświetla opcja MULTI CH INPUT i słychać jakby takie przeskoczenie ale cisza.
 6. No właśnie, tylko jak to uczynić. Widzę, że ten pilot od amplitunera całkowicie nie działa, nie wiem czego to wina...chyba od tego trzeba zacząć. W TV z kolei mówisz o innych ustawieniach niż opisałem wyżej? Dla kogo są robione te urządzenia? Powinno być podpięte i grać, wypinam kabel nie gra...spędza mi to sen z powiek teraz.
 7. Dziękuję za wszystkie jasne odpowiedzi. Takie obrazki jak dla debila są dla mnie bardzo pomocne, bo w dziedzinie audio, takim debilem jestem i się tego nie wstydzę, to pierwszy tego typu sprzęt u mnie, w dodatku nie mój, więc nie wiem co zostało zakombinowane wcześniej. Kabel zakupiony, podłączony, jednakże chyba nie wszystkie funkcje u mnie na pilocie aplitunera działają i nie mogę nic ustawić. W ustawieniach dźwięku w TV - włączyłem: Głośnik - System Audio Wejście PC Audio: PC I po tym jak to zapiszę - nie mogę wejść w ustawienia dźwięku (te podstawowe), bo jest napis "Funkcja niedostępna". Dźwięku oczywiście nie ma, dopóki nie przełączę znów na dźwięk Głośnik TV. Podłączyłem jak na zdjęciu - akurat tutaj inaczej się podłączyć nie da. Co teraz panowie?
 8. Nie ma tam słowa który kabel jak podłączyć do TV. Wszystko mam już podpięte, zostało mi tylko jedno połączenie, więc proszę o odpowiedź a nie link do artykułu, który tego nie dotyczy.
 9. Cześć wszystkim, Chciałbym uzyskać w jaki sposób mogę podłączyć amplituner ONKYO TX-DS575 (do którego podłączone są głośniki) do TV Sony. Chodzi mi oczywiście o używanie tych głośników na potrzeby oglądania TV, czyli żeby podczas oglądania TV dźwięk pochodził z tych głośników podłączonych do amplitunera. Da się tak? Na temat systemów audio jestem nowicjuszem, dlatego dodaję zdjęcia urządzeń, kabli, które są niepodłączone oraz wejścia TV. Proszę o odpowiedź jak dla nowicjusza, co gdzie podłączyć, bądź czego brakuje by taka opcja była możliwa. Końcówka kabla Prolink ze zdjęć podpięta jest pod CD aktualnie (lewy dolny róg). https://ifotos.pl/zobacz/IMG201904_qspraqr.jpg https://ifotos.pl/zobacz/IMG201904_qspraqx.jpg https://zapodaj.net/1390dd3335f6e.jpg.html https://ifotos.pl/zobacz/IMG201904_qsprqpp.jpg https://ifotos.pl/zobacz/IMG201904_qsprqpr.jpg https://ifotos.pl/zobacz/IMG201904_qsprqpe.jpg
×
×
 • Utwórz nowe...