Skocz do zawartości

3dh

Uczestnik
 • Zawartość

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

O 3dh

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Piwnica
 1. Mam już Tannoy M1. Mało efektowne basy i przepiękna reszta. Ogólnie jestem zadowolony, choć mam nerwy na kurierów z dpd. Sukinsyny obili mi róg w jednej z kolumn.
 2. Zamówiłem Tannoy Mercury M1. Jak przyjdą dam znać jak mi się podobają. Mam małe wymagania, niech tylko grają lepiej od pożyczonych Philipsów
 3. Q21 już mi to wyjaśnił, ale dzięki. PS. Nie wiedziałem, że do Pylon Audio Pearl Monitor można dokupić maskownice. Gwarancja 3+1 i ogólnie pozytywne opinie kuszą, choć Indiana Line Nota 260X są wg mnie ładniejsze.
 4. Dopiero teraz miałem okazję sprawdzić kolumny. Szumu praktycznie w ogóle nie słychać. Muszę przełożyć ucho do kolumny, żeby coś usłyszeć. Dźwięk podoba mi się nawet w tych śmiesznych kolumienkach Philipsa. Jeśli chodzi o nowe kolumny, to chyba zdecydowałbym się na tę drugą opcję. W pierwszych nie podoba mi się brak siatki. Szkoda, że nie są też troszeczkę mniejsze. Mam mało miejsca w pokoju. Chyba muszę pomyśleć o stojakach. Jeśli idzie używane kolumny, to nie mam pojęcia co wybrać. Ciągle czekam na jakieś propozycje.
 5. Dopiero wczoraj mogłem sprawdzić wzmacniacz, ale jeszcze na samych słuchawkach. Kolumny sprawdzę jutro. Wszystkie pokrętła wydają się działać, ale słychać szum kiedy nic nie gra. Czy to normalne?
 6. Dziękuję Q21 za odpowiedź i propozycje. Poczytam opinie o tych głośnikach i pomyślę. Przydałyby się jeszcze jakieś propozycje z rynku wtórnego. Jestem zainteresowany głośnikami (monitorami?) Tannoy Mercury M1, ale nie wiem czy to dobry wybór dla tego wzmacniacza. Chciałbym, aby kolumny i wzmacniacz uzupełniały się, jeśli wiece o co mi chodzi.
 7. Przy okazji, na jaki rodzaj wtyków są te gniazda na głośniki?
 8. "Wzmacniacz jest w pełni sprawny, kanały grają równo, potencjometry nie trzeszczą. W serwisie zostały wymienione kondensatory oraz tranzystor - wszystko zgodne z oryginalną specyfikacją." - taki jest opis. Raspberry Pi, komputer, może kiedyś Bluetooth. Nie chcę wydać tysiaka na kolumny bez gwarancji, albo chociaż możliwości odsłuchu. To mały pokój w mieszkaniu w bloku. Nie wiem dokładnie.
 9. Witam serdecznie, Chciałem złożyć mój pierwszy zestaw stereo do małego pokoju. Muzyka: Jazz, Blues czasami klasyczny Rock. Niedawno zamówiłem wzmacniacz Kenwood KA-3500 (~1977 r.) i teraz zastanawiam się nad kolumnami. Mam do wydania 500-600 zł na coś używanego, lub 1000 zł na nowego. PS. To pewnie głupie pytanie, ale co tam: Czy mogę sprawdzić wzmacniacz na samych słuchawkach? Wzmacniacz przyjdzie na dniach i chciałbym go przetestować chociaż na słuchawkach. Ewentualnie pożyczę dwa maluchy z mini wieży, tylko boję się, że mogę je spalić. Niestety nie znam parametrów tych głośniczków. (90 W, 6 ohm) Specyfikacja wzmacniacza Kenwood KA-3500
×
×
 • Utwórz nowe...