Skocz do zawartości

bart.laski

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

O bart.laski

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Lodz

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Edit: Teraz zobaczylem, ze S4Home dopisal, ze chodzi mu od poczatku o Aurore 700. To wiele wyjaśnia
 2. Dzięki wielkie za wyjaśnienie. Podsumowując i odpowiadając na pytanie z tytułu: 2 x 43.3W (6 Ohm) to moc wystarczająca dla Dali Spektor 6 o skuteczności 87dB? Swoją drogą... to by znaczyło, że duża większość wzmacniaczy mająca 80-100W na kanał, to ogromny zapas mocy.
 3. Domyślam się, że mialeś tu na mysli Spektor, który ma więcej glośników Móglbyś tu doprecyzować co mialeś na myśli? Bo kontekst sugeruje jakbyś przedstawial to jako zaletę względem bardziej efektywnych Heco Aurora (chyba, że mylilem sie i się powyżej nie przejęzyczyleś ). Co to znaczy niewygodna? A co do samych parametrów - czy one wlaśnie nie są istotne, żeby móc oszacować, czy dany zestaw jest w stanie ze sobą wspólgrać pod wzgędem wymaganej do wysterowania kolumn mocy? Wybaczcie dociekliwość, ale lubię wiedzieć co i jak dziala oraz jak przeklada się na praktykę. Jęsli dobrze was rozumiem - to przeklada się niewiele, co mnie trochę zaskakuje.
 4. Dzięki za odpowiedź. Pozwolę sobie pociągnąć za język troche dalej. Jeśli specyfikacja wzmacniacza mówi o 65W na kanal przy 4Ohm, zakladam, że przy 6Ohm kolumnach moc będzie wynosila ok. 43.3W. Zależnie od źródla skuteczność Spektorów to 87 lub 88.5 dB. Czy to się przeklada na proporcjonalnie niższą glośność na takim samym ustawieniu glośności wzmacniacza, względem Aurory posiadającej skuteczność 90 dB? Kolejna kwestia to mniejsza moc wynikająca z większej impedancji - domyślam sie, że przeloży się to na możliwości odtwarzania muzyki glośno. Pytanie, czy znacząco? (absolutnie nie chodzi mi tu o sluchanie muzyki absurdalnie glośno; bardziej o to, czy w efekcie wzmacniacz nie będzie musial pracować na codzień w wysokich zakesach, gdy teraz 20 / 50 to glośno, ale przyjemnie)
 5. Witam, Posiadam aktualnie zestaw Pioneer XC-HM86D oraz kolumny HECO Aurora 300. W pokoju ok. 18m2 graja calkiem przyjemnie Mam możliwość polożenia rąk na kolumnach Dali Spektor 6 w bardzo przystępnej cenie, ale nasuwają mi się dwa pytania: 1) Czy ten amplituner (mini-wieza?) jest wystarczający do zasilenia Spektorów? Posiada 2x65W przy 4ohm wg. specyfikacji. Coś tam sobie liczylem na podstawie efektywności tych kolumn, ale wolalbym potwierdzić z bardziej doświadczonymi ludźmi, jak liczby przekladają się na praktykę. 2) Ktoś mial do czynienia z oboma kolumnami i móglby powiedzieć, czym się różnią i czy taka podmianka wyjdzie na plus? PS. Tak tak, udalo mi się wygospodarować więcej miejsca na podlogowe kolumny, na co wcześniej nie bylo szans Pozdrawiam, Bartek
×
×
 • Utwórz nowe...