Skocz do zawartości

jabbaa

Uczestnik
 • Zawartość

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

O jabbaa

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  W-wa

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. To był taki żart, mam salon 59m2. Zniknęły na ścianie z TV, i subem. Mam to szczęście, że z żoną nie wchodzimy sobie w drogę w kupowaniu "zabawek" . Inaczej tylko traktujemy ten wyraz klucz : ja - gadżety , żona - wakacje.
 2. Jak kupiłem transpulsy, to pierwszą oprawiałem w salonie, a druga zapakowana stała w przedpokoju, żona jak zobaczyła pudełko w przedpokoju to powiedziała noooo , jak zobaczyła drugie pudełeczko w salonie, to zapytała gdzie my teraz będziemy mieszkać. Pudełka robią wrażenie.
 3. Muszę przyznać że kolumny magnata się rozruszały. Bas zaczyna być głębszy i czuję jak schodzi bardzo nisko, a w moim przypadku to nie lada wyzwanie , bo w samochodzie mam suba RocfordFosgate P1 zapiętego do mac audio reference 2.1 dsp 1.5kW. Częstotliwość 25Hz dla takiego zestawu to małe piwko przed śniadankiem. Transpulsy to naprawdę dobry zakup.
 4. Wiem, że audio rządzi, ale w zestawie 7.1 z materiałem 4k i DTS HD MA z OPPO UDP-203 , z tak niewiarygodną lekkością zamieniają każdą kwaśną facjatę w bezkresne wiecznie trwające szczęście, narastające po każdej nowej scenie. Dla każdego "CAR-fila" wytrzęsionego 1KW subem , który obejrzał kilka scen z filmu, zmienia kompletnie określenie głośno, analitycznie i potężnie.
 5. Po kilku tygodniach grania stwierdzam, że są to kolumny których można słuchać całymi godzinami. Nie męczą i nie są natarczywe, dźwięk jest bardzo ciepły, szczególnie wokal. Jak kolega pisał wyżej, nazwanie głośnika wysoko-tonowego tubowym jest niefortunne. Miałem przed kupnem te same obawy, co by wysokotonowiec nie zagrał jak altusach 140. Barwa jest jak tradycyjnej jedwabnej kopułki. Co do mojego stwierdzenia piaskowej barwy, wcześniej posiadając wysokotonowy tandem tytan+aluminium JBL , wszystko jest piaskowe.
 6. Jak by to ująć , dla mnie jasność przekazu tonów wysokich jest w paśmie ok 5-8khz, wyższe częstotliwości oddają pełnie obrazu w postaci harmonicznych wokalu, oraz mocno wysokich instrumentów. Przy próbkowaniu 44Khz wszystkie te tony w najlepszym wypadku są prostokątami i dla mnie nie za bardzo rozjaśniają przekaz, ale za to dodają subtelności, indywidualności i tego czegoś, za co kochamy swój sprzęt audio.
 7. Dla mnie ta góra nie do końca jest jasna. Jest piaskowa i mocno wysoka. Co do 1Hz, podłączyłem generator na wejście. Czuć na ucho jak głośnik-skrzynka w tych częstotliwościach ma większą sprawność. Co do napędzenia takich dość "ciężkich mechanizmów" trzeba się liczyć z faktem, że ciche słuchanie niesie za sobą konsekwencje płaskiego dźwięku. (przynajmniej w mojej konfiguracji - ES nie posiada loudnesu) . Przy większej mocy mamy pełną scenę i potęgę dźwięku barwą przypominający estradę.
 8. Witam. Dotarły do mnie Transpulsy. Zapiąłem je do str-da6400es oraz cdp-x303es. Pomieszczenie 59m2, kolumny przy ścianie. Poprzednio miałem jbl es 100. Rożnica w barwie ogromna, scena szersza, wysoka średnica mocno wycofana, Bas lekko podbarwiony w częstotliwościach 22Hz, 48Hz, 68Hz ( taka huśtawka przynajmniej u mnie w pomieszczeniu) . Jeśli chodzi o wysokie w porównaniu z jbl bardziej piaskowe i grające o wiele wyżej oraz mniej dźwięcznie (w jbl aluminium+tytan) . W moim zestawieniu bas jest potężny ale suchy, brzmi jak na koncercie, mocno krótko i na temat. Co do średnicy to nie wiem, muszę jeszcze posłuchać. Po poprzednich kolumnach które ryczały średnicą, muszę się przyzwyczaić. Ciary zaliczyłem na Indila, oraz P.Domagała. Jeśli chodzi o materiał DTS-HD MA - pierwszy raz coś takiego przeżyłem. Dopełnienie suba i satelit wbiło mnie w fotel.
×
×
 • Utwórz nowe...