Skocz do zawartości

skl

Uczestnik
  • Zawartość

    12
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez skl

  1. Jaka jest przewaga IN50 Signature nad IN100 Signature? IN200 Signature niestety poza założonym budżetem.
  2. Tomku, dzięki za dodatkową opinię. O połączeniu Atolla In100 z AA Phoebe 3 rzeczywiście można znaleźć pochlebne opinie- również od samego producenta skrzynek, który takie zestawienie polecał. Pytanie zatem rodzi się następujące- czy brzmieniowo nowy Atoll In100 Signature odbiega jakos zasadniczo od „zwykłego” Atolla In100?
  3. Piotrze, dziękuję za zainteresowanie tematem i propozycje. Przejrzałem oferty używek i polecanego NADa 372 można nabyć za stosunkowo niewielkie pieniądze (okolice 1500zł) - tu pojawia się problem z ewentualnym odsłuchem. Byłbym wdzięczny za podrzucenie alternatywnych dla Atolla IN100 Signature propozycji nowych sprzętów które mógłbym dodatkowo przetestować w salonie podczas odsłuchów- chciałbym móc porównać 2-3 urządzenia.
  4. Witam, Chciałbym prosić szanownych kolegów o pomoc w doborze wzmacniacza do napędzenia nowego nabytku, czyli Audio Academy Phoebe 3. Obecnie z braku alternatywy podłączone są do Denon Ceol N9- jak rozumiem nie jest to połączenie optymalne Poszukuje brzmienia raczej po cieplej stronie. Jeśli chodzi o rodzaj muzyki to słucham wszystkiego oprócz disco, metalu i hard rocka. Budżet to max 2500zł w przypadku sprzętu używanego lub około 4000 w przypadku nowego bo pewnie wtedy zdecydowałbym się na zakup ratalny. Zależy mi na conajmniej 2 złączach cyfrowych oraz byłbym kontent gdyby sprzęt posiadał moduł Bluetooth, lecz nie jest to warunek konieczny. Z urządzeń nowych wpadł mi w oko NAD C368 który funkcjonalnie spełnia moje oczekiwania, a dodatkowo moduły MDC dają możliwość rozbudowy.
  5. Rzeczywiście na odsłuchach wypadł pozytywnie pomimo faktu, iż był to chyba najtańszy model NADa w ofercie. Wiadomo- porównywałem go z mocno przeciętną Yamahą RN-402D więc trudnego zadania nie miał :). Problemem jest fakt, że niestety z Pylonami nie miałem okazji posłuchać niczego innego- ani jeśli chodzi o odrobinę wyższą półkę cenową/jakościową, ani jeśli chodzi o rodzaj brzmienia. Nauczony doświadczeniem najprawdopodobniej zdecyduję się na odsłuchy. Niestety do najbliższych sensownych salonów mam ponad 100km dlatego najpierw staram się zebrać opinie bardziej doświadczonych użytkowników co zawsze jest wartością dodaną podczas wyboru sprzętu do samego odsłuchu.
  6. Dziękuję serdecznie za propozycje. Muzyka jakiej słucham: w sumie wszystko oprócz disco, metalu czy hard rocka (przestrzał dosyć duży od polskiego HIP HOPu, przez gitarowe majstersztyki Estas Tonne po jakieś popowe kawałki) . Nie będę się silił na szczegółowe opisywanie dźwięku jakiego oczekuję (bo nie potrafię tak barwnie go opisać jak większość fachowców z forum)- powiem tylko tyle, że chciałbym aby miał "głębię" nawet w przypadku niezbyt głośnego odsłuchu- tego zasadniczo brakowało mi w amplitunerze Yamahy. Zdaję sobie oczywiście sprawę, iż kolumny również tutaj mogą być ograniczeniem. Pytanie jeszcze odnośnie Pioneera- jak prezentuje się model A-50DA na tle wspomnianych wyżej propozycji? Nie ukrywam że cena troszkę kusi i nadal jest niższa niż wszystkich wymienionych propozycji. Tak na marginesie- pozwolę sobie na małą prywatę- Pylony kupione w Pabianicach (świetne podejście do klienta i pełen profesjonalizm) więc zdaję sobie sprawę, że odsłuchy są nieocenione gdyż na miejscu okazuje się że wszystkie wydumane teorie i założenia co do konkretnych produktów bardzo szybko można obrócić w perzynę
  7. Witam, Mam dylemat odnośnie zakupu wzmacniacza do napędzenia kolumn Pylon Sapphire 25. Amplituner Yamaha RN-402D został sprzedany i przyszedł czas na jakiś wzmacniacz. Rozważam kilka propozycji: Cambridge Audio CXA60 NAD 356BEE Pioneer A-50DA - tutaj pojawia się kusząca propozycja Amazona gdzie jest on obecnie w fajnej cenie około 2150zł - znacznie taniej niż najniższe oferty w PL Jeśli chodzi o odsłuchy to podczas zakupu Pylonów, miałem okazję chwilę ich posłuchać w zestawieniu z NADem 326BEE i już takie zestawienie grało lepiej niż wspomniana wcześniej Yamaha. Pytanie jakie mi się nasuwa to jakiego brzmienia można się spodziewać po ww wzmacniaczach oraz czy jest jakaś sensowna alternatywa w kwocie do 2500zł? Pozdrawiam.
  8. Dzięki serdeczne za wszelkie rady i propozycje. Szkoda że do kolegów z Branży biorących udział w dyskusji mam tak daleko. Na wypożyczenie póki co się nie zdecyduję- chciałbym jednak posłuchać kilku propozycji i wtedy podjąć decyzję. Czy możecie zaproponować jakieś salony w Warszawie lub Kielcach gdzie jest duży wybór nagłośnienia od ręki gdzie można by się umówić na odsłuchy?
  9. Już sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Udało mi się zorganizować na odsłuchy u siebie wyżej wymienione Heco Victa Prime 702. Efekt jest taki że nie odczułem żadnych z wymienionych problemów podczas odsłuchów, przy zastrzeżeniu że poziom głośności był ustawiony maksymalnie na około 60-65 % (głośniej raczej nie będę słuchał). Powiem więcej- podtrzymuję wcześniejszą opinię że nadal brakuje mi głębi. I teraz nasuwa mi się pytanie- czy rzeczywiście jestem w stanie uzyskać dźwięk o pełniejszej barwie, z lepszymi niskimi tonami z głośników podstawkowych, czy problemem nie jest przypadkiem przeciętny amplituner? Zdawałem sobie sprawę z klasy amplitunera podczas zakupu, aczkolwiek przyznaję że kupiłem go w ciemno w bez odsłuchu bazując tylko na jego parametrach technicznych i funkcjonalnościach, które spełniają moje oczekiwania ( dodatkowo do zakupu zachęciła mnie bardzo atrakcyjna cena). Reasumując -czy jednak warto byłoby pochylić się nad kolumnami podłogowymi lecz o innej charakterystyce (lub klasie) czy jednak nadal podtrzymujecie zdanie że podstawkowe zagrają lepiej? Wzbraniam się nadal przed podstawkowymi z racji tego o czym pisałem wcześniej- w niedalekiej przyszłości nie wykluczam zmiany lokum na większe i nie chciałbym za kilka miesięcy stanąć przed problemem zmiany kolumn na podłogowe.
  10. Odsłuch we własnym pomieszczeniu to chyba najrozsądniejsze rozwiązanie. Jeśli chodzi o modyfikacje to już inny poziom abstrakcji i raczej nie dla mnie- nie potrafiłbym opisać swoich wymagań co do oczekiwanego efektu finalnego. Postaram się odsłuchać najpierw te używane Audio Academy Phoebe III- będę miał jakiś punk odniesienia.
  11. Dziękuję serdecznie za odzew. Kwota 2500zł to kwota nieprzekraczalna więc z Twoich propozycji zostaje podłogowe Fyne Audio F303, Elac Debut 2.0 B6.2 + standy, Indiana Line Tesi 261 + standy. Jeśli chodzi o Audio Academy Phoebe III to tak się składa że są wystawione u mnie w mieście na sprzedaż używane w stanie "salonowym" i byłyby w moim budżecie- pytanie czy warto w kontekście tego co pisze THX1138? Jeśli chodzi o amplituner to został już zakupiony i na początek musi wystarczyć (udało mi się go zakupić w bardzo rozsądnej cenie). Moje dywagacje na temat kolumn podłogowych w tak małym pomieszczeniu wzięły się z racji tego, iż nie wykluczam w niedalekiej przyszłości zmiany lokum na większe, sprzętu audio niestety w najbliższym czasie nie będę zmieniał. Czy w przypadku odsłuchu na niedużej głośności sugerowane problemy z dźwiękiem w przypadku podłogówek to pewnik czy przypuszczenia ? Telefon i amplituner niby obsługują APTX więc nie powinno być tak tragicznie- chociaż zdaję sobie sprawę z ułomności tego typu rozwiązania.
  12. Witam wszystkich serdecznie. Jest to mój pierwszy post na forum, ale od jakiego czasu śledzę je dość regularnie. Mam dylemat dotyczący zakupu kolumn do niewielkiego w sumie pomieszczenia bo około 13m2. Generalnie chciałbym poznać Wasze zdanie odnośnie wykorzystania w takim pomieszczeniu podłogówek w kontrze do zestawów podstawkowych. Z racji małego pomieszczenia pierwszą myślą było skupienie się na zestawach podstawkowych, ale po zakupie standów zysk w postaci zaoszczędzonego miejsca jest żaden w porównaniu do podłogówek. I teraz pytanie: czy w tak małym pomieszczeniu zastosowanie zestawów stereo podłogowych ma sens- chodzi mi o jakość dźwięku? Odsłuch byłby z pozycji oddalonej od głośników o nie więcej niż 3,5m. W pokoju jest bardzo mało mebli i brak dywanów itp.(tylko jakaś "meblościanka" a naprzeciwko kanapa jako główne miejsce odsłuchowe). Głośniki będą napędzane przez amplituner YAMAHA R-N402D, jako źródło prawdopodobnie w większości przypadków stream plików bezstratnej kompresji z NAS, komputer, lub telefon podłączony po bluetooth. Muzyka jakiej słucham: w sumie wszystko oprócz disco, metalu czy hard rocka (przestrzał dosyć duży od polskiego HIP HOPu, przez gitarowe majstersztyki Estas Tonne po jakieś popowe kawałki) . Nie będę się silił na szczegółowe opisywanie dźwięku jakiego oczekuję (bo nie potrafię tak barwnie go opisać jak większość fachowców z forum)- powiem tylko tyle, że chciałbym aby miał głębię nawet w przypadku niezbyt głośnego odsłuchu (być może tutaj jest pole do popisu dla podłogówek???), wokale czyste bez koloryzowania czy też podbijania w sztuczny sposób, bas nisko schodzący ale nie dudniący. Jakie głośniki moglibyście zaproponować do kwoty 2000-2500 max, raczej nowe choć nie wykluczam używanych (musiały by być w świetnym stanie). Dużo dobrego czytałem o budżetowej serii Elac Debut. Jeśli chodzi o odsłuchy to miałem okazję posłuchać zestawu Heco Victa Prime 702 i brakuje mi w nich tej nie do końca sprecyzowanej głębi (ale jak na cenę głośników grają ok i są w mojej ocenie dość dobrze wykonane). Jeśli chodzi o ewentualne odsłuchy to wchodzi w grę Radom, Warszawa lub ewentualnie Kielce (fajnie by było gdyby odsłuchy były przeprowadzane na ww ampli)
×
×
  • Utwórz nowe...