Skocz do zawartości

red_fork

Uczestnik
 • Zawartość

  24
 • Dołączył

 • Ostatnio

O red_fork

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Kraków

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Tylko koledze odpowiada dźwięk z tegoż słabego wyjścia, podwójnie przetworzony przez dekoder i TV, później DAC w TV i do wzmacniacza...
 2. Robi się ciekawie, bo na chłopski rozum wyszło, że DAC w twoim TV jest lepszy niż ten we wzmacniaczu... Najpierw podłączałeś cyfrowo wzmacniacz bezpośrednio i użyłeś DACa we wzmacniaczu, później również cyfrowo puściłeś sygnał po HDMI i użyłeś DACa w TV i później analogowo przesłałeś do wzmacniacza... W obecnej konfiguracji wpływ ingerencji dekodera w dźwięk odpada, ponieważ ten sam dźwięk przepuszczony przez tv zamiast bezpośrednio jest ok. Wyższy poziom dźwięku na wyjściu Jack uzyskałeś najprawdopodobniej przez podwójne cyfrowe podniesienie głośności - najpierw w dekoderze, później w TV - jest głośniej, ale niestety wpływa negatywnie na dźwięk, ponieważ cyfrowa regulacja na swoje wady, ale to inny temat. Możliwe, że w TV włączyłeś jakieś ulepszacze dźwięku, ale to również powinno dać więcej szkody niż pożytku. Ultraboxa masz od ADB czy Technicolor (Kod na numerze seryjnym odpowiednio JADA i ITCA)? Może warto wypróbować egzemplarz od drugiego producenta.
 3. Jeżeli używasz tylko dźwięku PCM w dekoderze to problem niskiego poziomu dźwięku rozwiążesz przez zwiększenie głośności na dekoderze. Przy tym typie sygnału dekoder w niego ingeruje. Sama regulacja głośności wspomniana powyżej to robi, więc mogą być różnice pomiędzy dekoderami.
 4. Poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale dekoder przepuszcza niezmieniony bitstream do ampli po spdif więc nie powinieneś poczuć różnicy. Masz włączony w dekoderze dolby digital? Może w Polsacie więcej kanałów dawali w DD? W nc+ w większości PCM.
 5. Jeżeli klient nie wykaże się tzw "rażąca niedbałością", czyli w tym przypadku zastosuje się do instrukcji obsługi to sklep musi pozytywnie rozpatrzyć reklamacje. Jeżeli w instrukcji nie ma wzmianki o pozostawieniu tak dużej przestrzeni wokoło sprzętu, to sklep nie ma wyjścia. A to, że czasami rzecznik konsumentów musi to sklepowi przypomnieć, to już inna sprawa... Oczywiście nie podważam opinii o zostawieniu jak największej przestrzeni - też się z tym zgadzam. Chodzi tylko o uczulenie konsumentów na takie niemiłe praktyki. ------------ Edit. Nie zauważyłem, że to stary temat - sorry za odkopanie...
 6. Ten amplituner znowu tanieje - obecnie w przeliczeniu 1485pln z przesyłką i gwarancją Amazon.
 7. Oj, kusicie. 1610 PLN z przesyłką po kursie revoult. Do tej pory to chyba tylko na iBOOD było taniej (coś koło 1350pln)
 8. Dzięki Panowie za porady. Rzeczywiście pójdę w rozwiązanie zaproponowane przez Fafniak, natomiast zmodyfikuje tak, żeby odcinek pomiędzy zaciskami był z izolacją, czyli izolacje zdejmę na końcu kabla i na odcinku styku z pierwszym zaciskiem. ... pod warunkiem, że kabel z izolacją przejdzie przez dziurę w zacisku... Zamieszczam jeszcze zdjęcia poglądowe obecnej sytuacji: Terminal: Poprawny docisk blaszki: Brak docisku po podłączeniu kabla:
 9. Witam wszystkich. W kolumnach Wharfedale Diamond 10 mam podwójne zaciski połączone blaszką. Mam problem z zaciśnięciem kabla 2x2,5. Przy cienkim kablu nakrętka łapie blaszkę i zaciskana jest razem z kablem. W przypadku kabla 2,5mm2 zaciska się sam kabel a blaszka wisi w powietrzu... Ma ktoś na to patent, żeby nie wymieniać ampli pod bi-amp? Myślałem o: - zastąpieniu blaszek kablem, ale mam wątpliwości czy 5mm2 zmieści się w otworze w gnieździe - Wpięciu kabla pomiędzy blaszkę a gniazdo, ale wtedy mam słabszy styk - zastosowaniu podkładki dociskającej blaszkę do gniazda - kupieniu wtyków bananowych
 10. Czy mogę do wharfedale 10.4 dołożyć centralny innej marki, czy lepiej trzymać się 10.cc lub 10.cs?
 11. Witam wszystkich, potrzebuję rady, czy sprawdzi się u mnie kolumna centralna. Maja obecna konfiguracja (już przedstawiana w innym wątku dotyczącym wyboru amplitunera) to 2 x Wharfedale Diamond 10.4, dwie małe pierdziawki efektowe Alphard oraz ampli Pioneer VSX-609RDS (pewnie na dniach Onkyo 696 lub Yamaha rx-v685). Konfiguracja ta używana do oglądania filmów DVD/BD/DLNA/HBOGO (przez PS3) z dźwiękiem wielokanałowym. Dodatkowo posiadam soundbar Pioneer SBX-N500 używany do oglądania TV. Chodzi o to, że większość użycia sprzętu to oglądanie TV (dekoder canal+) oraz bajki z youtube dla dzieci (stereo). W obu przypadkach, żeby uzyskać dźwięk w głośniku centralnym, musiałbym włączyć Dolby Pro Logic, żeby ze ścieżki stereo amplituner próbował wyjąć kanał centralny. Obecnie włączenie tej funkcji nie tykam ze względu na pogorszenie jakości dźwięku - stereo brzmi dużo lepiej niż sztuczne 4.0 Pro Logic. O kolumnie centralej (pewnie Wharfedale 10.CS) myślę, ponieważ: - przy oglądaniu źródła 5.1 mam problem ze słyszeniem dialogów - szczególnie w oryginalnej ścieżce dźwiękowej - funkcje typu 'midnight' pomagają w dialogach, ale robią też wiele złego - chciałbym przestać używać soundbara i przesiać się na kino domowe przy oglądaniu źródeł stereo - wtedy centralny "zastępuje" soundbar zapewniając dobre dialogi i ogólnie dźwięk programów TV Pytanie tylko czy: - dźwiękowo nie zrobię sobie krzywdy zamieniając soundbar na sztucznie wygenerowany dzwięk 5.0 przez Pro Logic? - przez powyższe nie będę używał centralnego i zostanę z konfiguracją 2.0 w większości przypadków wykorzystywania sprzętu? - nowszy amplituner może lepiej poradzi sobie z rozdzieleniem stereo do 5.0 i moje obawy są bezzasadne?
 12. Robiłem tam trochę zakupów, raz zwracałem towar - bez problemów. To nie jest standardowy sklep - codziennie wystawiają kilka przedmiotów w dobrych cenach. Raz wyjąłem słuchawki Musical Fidelity mf-200 za ok 200pln...
 13. Jesteś pewien że to problem z głośnikami? Stawiałbym na amplituner. Głośniki rzadko tak jeden po drugim padają...
×
×
 • Utwórz nowe...