Skocz do zawartości

marcinc

Uczestnik
 • Zawartość

  114
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez marcinc

 1. Natywna w sensie takim, że jest wbudowana w system iOS. Dzięki temu działa to bardzo sprawnie, jest wygodne w użyciu i daje sporo możliwości. Parom kliknięciami można przekierować każdy dźwięk na urządzenie wspierające AirPlay, a później sterować tym nawet i z zegarka. Jeśli miałbyś przekierowywać dźwięk z oglądanego filmu (np. youtube), to pamiętaj aby urządzenie wspierało AirPlay 2. Przy "jedynce" prawdopodobnie będziesz miał 2 sekundowy rozjazd między dźwiękiem i obrazem ze względu na buforowanie.
 2. Zależy co z czym i do czego chcesz używać. Z AirPlay 2 będziesz miał natywną obsługę z iPhone'a. Właściwie każdy dźwięk, włącznie z rozmową telefoniczną, konferencją czy cokolwiek, można bez problemu przenieść na urządzenia Audio i działa to bardzo stabilnie i szybko. Do Tidal-a najlepiej używać natywnej funkcji stremer-a, ale skoro teraz bawisz się z Chromcast-em, to zakładam, że tego nie masz.
 3. CD nie są tańsze dzięki winylom. CD są tańsze dzięki mp3 i streamingowi, które są jeszcze tańsze
 4. tak, ale winyl kupuje się ze zgoła innych pobudek, sam dałem się w to wciągnąć
 5. Nie raczej nie wymyślą, tylko na pewno nie wymyślą. Były już próby w postaci SACD, ale z wiadomych przyczyn się nie przyjęło. Świat idzie w kierunku plików i streamingu, czy nam się to podoba czy nie.
 6. A wiesz, że o czymś podobnym myślałem. Tylko, że w trochę uproszczonej formie. Zamiast w studiu mogliby nagrywać u siebie, wszak pokoje odsłuchowe mają. Jeżdżenie do studia nagrań ze sprzętem byłoby upierdliwe i też kosztowne, bo wątpię aby znaleźli takie, które chciałoby się udostępnić w zamian za reklamę. Byłby to na pewno ukłon w stronę Klienta, który chciałby zapoznać się z większą ilością sprzętu, a nie bardzo ma chęci/możliwość jeżdżenia na odsłuchy po salonach. Jednak później dotarło do mnie dlaczego nikt tego nie robi...
 7. Nikt tu nie kwestionuje konieczności przesłuchania sprzętu na żywo. Nie mniej jednak jeśli mam do wyboru: 1) Zrobić research w necie włączając w to odsłuchy na YT, aby wyselekcjonować kilka modeli, którymi jestem zainteresowany, i z taka listą przejść się po salonach. versus 2) Iść na pałę do salonu i wybierać spośród sprzętów które mi podsuną. To ja wybieram opcję 1. Warto też dodać, że nie każdy ma w okolicy salon audio, gdzie jest duży asortyment do testowania na stanie. Często jest tylko duża oferta, ale jak chcesz coś posłuchać to okazuje się, że na zamówienie. Natomiast takie pisanie, że odsłuchy na YT są złe, bo trzeba sprawdzać na żywo, jest totalnie pozbawione sensu. Wiadomo, że odsłuch na żywo i to jeszcze w swoim mieszkaniu jest po 100kroć lepszy. Ale czy ktoś mi przywiezie do domu 10 par kolumn na testy? Nie, nie przywiezie. A odsiew jakoś zrobić trzeba.
 8. Zdajesz sobie sprawę, że takie stwierdzenie nieuchronnie prowadzi do wniosku, że lepiej w ogóle darować sobie gazety oraz Internet, i od razu zamówić pierwsze lepsze kolumny z oferty, a jak brzmienie nam się nie spodoba - to je oddać. Co zasadniczo sprowadza się do zakupu "w ciemno" z możliwością zwrotu.
 9. Jeśli chodzi o odsłuchy/testy sprzętu, to jak dla mnie istnieje taki ranking: 1) U siebie w domu Zalety: Odsłuch na żywo w miejscu docelowym; komfort testowania u siebie w domu; brak presji czasu; można na spokojnie zapoznać się ze sprzętem. Wady: W praktyce cieżko przesłuchać więcej niż 2-3 sprzęty; porównać zwykle można tylko ze swoim zestawem (zorganizowanie większej ilości sprzętu na testy do domu trudne do zrealizowania). 2) W salonie Audio Zalety: Odsłuch na żywo; dostęp do większej ilości sprzętu; łatwo porównać kilka zestawów przełączając kable. Wady: Ograniczony czas (godziny na odsłuchu szybko lecą); miejsce odsłuchowe inne niż docelowe (zwykle dostosowane), brak komfortu słuchania u siebie. 3) YouTube - nagrania porównawcze z kilkoma zestawami Zalety: Komfort odsłuchiwania u siebie; brak presji czasu. Wady: Nagranie zawsze będzie odbiegało od odsłuchu na żywo; nie każdą kombinację sprzętu znajdziemy (np. porównanie kolumn X z kolumnami Y). Komentarz: Dobre nagrania porównawcze z grubsza pokazują różnicę między zestawami, co może pomóc we wstępnej selekcji. Nadaje się bardziej do porównywania kolumn aniżeli wzmacniaczy. 4) Recenzje porównawcze w gazetach Artykuły w których recenzuje się i porównuje kilka urządzeń obok siebie. Mając punkty odniesienia łatwiej ocenić czy coś lepiej czy gorzej wpasuje się w nasz gust, dzięki czemu recenzje takie są bardziej wartościowe od recenzji jednego urządzenia (pkt. 5a). 5) Recenzje pojedynczych urządzeń w gazetach Recenzje w gazetach jak wiadomo są zawsze pozytywne. Trzeba je czytać między wierszami. Zwroty typu "wysokie tony nie lśnią, ale są poprawne" mogą znaczyć, że ten rejestr jest bardzo słaby lub stłumiony, "scena nie jest przesadnie szeroka, ale wystarczająca" zwykle znaczy, że scena jest wąska i tyle, "bas lekko zachodzi na średnicę" --> czytaj bas rozlewa się jak breja z pękniętej rury. Oczywiście nie musi tak być, ale warto na to zwrócić uwagę. 6) Fora internetowe Dobre przy wstępnej selekcji w szczególności jak jesteś kompletnie zielony(a) i nie wiesz czego można oczekiwać w zadanym budżecie. Do opinii typu "X gra ładnie a Y nieładnie" należy mieć dystans, ponieważ oceny zawsze są subiektywne, a gusta różne. Nie wspomnę o licznych komentarzach z rodzaju "nie wiem, więc się wypowiem", czyli opinie osób o zestawie, którego nigdy nie słyszeli. Podsumowanie: Najpierw wstępna selekcja, czyli pkt.: 3, 4, 5, 6 (kolejność przypadkowa). Potem na odsłuch, czyli pkt.: 2 i/lub 1. Ja rozumiem, że jak się pracuje w salonie i ma się niemalże nieograniczony dostęp do sprzętu i czas na jego testowanie, to odsłuchy z youtube'a wydają się nieporozumieniem. Ale nie każdy pracuje w salonie, a wstępną selekcję jakość zrobić trzeba. No dobrze, ale jeśli masz wybierać spośród 100 kobiet, z czego tylko 10 możesz spotkać na żywo, a z max 2-3 spędzić więcej niż jeden dzień, to co Ci pozostaje? Czyli co, zaczynami od portretów?
 10. I wyślą mi 6 par kolumn na testy? Czy sugerujesz, że mam odsłuchiwać w salonie na miejscu, a zamawiać gdzieś indziej w Internecie? Nie liczyłbym też na to, że salon tak ochoczy wypożyczy Ci 3 zestawy do domu. Pomijam już, że trzeba mieć wtedy 3x więcej gotówki na kaucję.
 11. Więc jak sam napisałeś, u siebie w domu REALNIE można potestować 2, max 3 zestawy. I to pod warunkiem, że salon będzie skłonny Ci ten sprzęt wypożyczyć i sam będziesz miał tyle gotówki aby wyłożyć na kaucję. No nie poszalejesz z tymi odsłuchami u siebie. Pewnie tym, że nie każdy ma ochotę jechać na drugi koniec Polski aby z sześciu kolumn wybrać dwóch faworytów.
 12. Szczerze, to wolę prezentacje porównawcze z youtube'a od zwykle bardzo subiektywnych opinii z forum lub zawsze pozytywnych artykułów w gazetach. Więc jak sam napisałeś, realnie do domu można zabrać 2 pary kolumn na porównanie. To raz. Druga sprawa, to trzeba mieć w okolicy salon, który Ci te kolumny wypożyczy. Chyba, że ktoś chce odsłuchać w salonie, a zamówić w internecie... co jest takie sobie. Mogę tylko w teorii. Bo w praktyce, kto mi da 20 zestawów do domu na testy?
 13. Wyciąłeś moją wypowiedź z kontekstu. Wyślesz mi do domu na testy 5 wzmacniaczy, 6 par kolumn i 3 streamery? Abym mógł je sobie porównać?
 14. No dobrze. Ale powiedz ile tych zestawów audio można realnie odsłuchać u siebie domu? Mam prosić S4Home aby mi wysłali 5 wzmacniaczy, 6 par kolumn i może jeszcze 3 streamery, bo chce je porównać w swoim salonie?
 15. Również nie rozumiem tego utyskiwania. Ja po kilku odsłuchach wybrałem odświeżonego PM8006. Jak dla mnie grał najrówniejszym dźwiękiem i najbardziej poukładanym. Takie granie pełne kultury, które trafiło w mój gust. Lepiej słuchało mi się dopiero sprzętu za przeszło 10k zł, ale też podłączonego do drogich Piegów, więc był to już nie mój budżet. Nie wiem również skąd się bierze argument o niskiej mocy. Przecież ten wzmacniacz jest przeznaczony do grania w domu, a nie nagłaśniania dyskoteki. Muzyki słucham z potencjometrem w okolicy godz. 9tej. Przy godz. 11tej juz pół bloku jest zmuszona słuchać muzyki razem ze mną.
 16. Nie wiem co tam masz w instrukcji, ale wygląda na to, że działa tak jak powinno. Spotify tak samo na Marantz-u jak i jakimkolwiek innym urządzeniu wspierającym Spotify Connect obsługuje się z aplikacji Spotify. Widzę, że ten MCR510 jest już dość leciwy. Podejrzewam, że opcja o której mówisz nie jest już wspierana przez Spotify, stąd Ci to nie działa.
 17. Nie wiem co dokładnie chciałbyś osiągnąć, ale na Marantz-u nie logujesz się do Spotify. Marantz implementuje standard Spotify Connect, co znaczy, że z aplikacji Spotify (w telefonie, tablecie, komputerze) możesz odtwarzać muzykę bezpośrednio na Marantz-u, wybierasz tylko urządzenie na którym chcesz słuchać. Oczywiście muzyka jest streamowana z Internetu bezpośrednio na urządzenie, a Apka służy jedynie jako pilot. Taka implementację Spotify jest każdym urządzeniu.
 18. Mam u siebie F502 z PM8006. Jedyne co mi w tym układzie trochę brakuje to wysokich i detali. Zastanawiam się, czy nie wziąć na testy B&W 603, czy nawet 704 i porównać "side-by-side". Zapewne byłby to nowy kompromis z B&W, ale może ten bardziej by mi odpowiadał. Masz może porównanie B&W z Tannoy XT8F na tym Marantzu?
 19. Tak z czystej ciekawości. Co daje BR umieszczony z tyłu kolumny? Poza tym, że trzeba taką kolumnę trzymać dalej od ściany.
 20. Swego czasu porównywałem PM6006 z PM8006 i obydwa pamiętam z raczej równego, ciepłego grania. Nigdy bym nie powiedział, że jeden albo drugi gra jasno.
 21. Kilka dni? Niektórzy tu 2 lata szukają swojego brzmienia A z tym ciszej, to co masz na myśli? Chciałbyś, aby po przekręceniu na cały regulator grało to głośniej? Tylko, że Dali z Bowersami akurat ciężko jest porównać na żywo. Inne salony.
 22. Popełniłeś klasyczny błąd początkującego. Nakręcony, kupiłeś sprzęt po pierwszym lepszym odsłuchu nie sprawdzając nawet jak to zabrzmi u Ciebie. A pisałem - nie spieszyć się z zakupem, tylko chodzić na odsłuchy, wziąć coś na testy do siebie. Jeśli faktycznie nie jesteś zadowolony to zostaje Ci dogadać się z salonem na wymianę. W tych lepszych nie powinni robić problemu. Przykład pierwszy z brzegu: https://www.youtube.com/watch?v=9R67mPemXDc&list=RD9R67mPemXDc&start_radio=1 - i powiedz, że nie słyszysz różnicy. Ja po tym od razu odrzuciłem Bowersy, bo wiem, że to nie moje granie. Jeden odsłuch mniej.
 23. Tak, na przeciążonego BTS-a ta antenka na pewno Ci pomoże
 24. W teorii powinno być lepiej jak użyjesz tego z CXA, zamiast tego z wxad-10
×
×
 • Utwórz nowe...