Skocz do zawartości

marcinc

Uczestnik
  • Zawartość

    119
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez marcinc

  1. Zasadniczo wygląda to tak:

    1. Odsłuch u siebie w mieszkaniu,
    2. Odsłuch w salonie audio,
    3. Odsłuch przez YouTube,
    4. Opinie i recenzje w Internecie.

    Zaczynasz od dwóch ostatnich. Później idziesz do salonu audio, a na końcu bierzesz coś do siebie na testy.

  2. 3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

    Kupowanie go ze względu na barwę. A strach żeby nie stracił funkcjonalności jest niestety normalny.

    OK. Nadal wydaje mi się trochę dziwne, że nie znalazłeś nic dla siebie spośród wzmacniaczy bez funkcji sieciowych, których wybór jest o wiele większy niż systemów all-in-one, ale rozumiem, że ten Cię urzekł i nie chciałeś już szukać dalej.

    Aktualizacja jeśli już to zdezaktywuje funkcję typowo sieciową, jak np. Spotif Connect, co dla Ciebie, jak rozumiem, i tak nie ma znaczenia.

  3. "Niezgodność towaru z umową, do której dochodzi jeżeli kupiony produkt nie ma właściwości, o których istnieniu sprzedawca zapewnił kupującego, w tym przedstawiając próbkę lub wzór." - warunki rękojmi wyczerpane.

    Jeśli ktoś kupił to urządzenie mniej niż 2 lata temu to ma prawo do zwrotu z rękojmi. Najlepiej odrazu powiadomić sprzedawcę choćby mail-em, aby sprawa nabrała biegu, a terminy nie zostały przekroczone.

    Jeśli tego nie zrobicie to pokażecie, że można Was *%&^$ bez mydła, a producenci będą takie hece dalej robić w przyszłości.

     

    • Lubię to 4
  4. 1 godzinę temu, zbynio napisał:

    a c

    a czy mozesz wyjasnic mi co znaczy natywna co to jest ta natywna funkcja obslugi?

    Natywna w sensie takim, że jest wbudowana w system iOS. Dzięki temu działa to bardzo sprawnie, jest wygodne w użyciu i daje sporo możliwości. Parom kliknięciami można przekierować każdy dźwięk na urządzenie wspierające AirPlay, a później sterować tym nawet i z zegarka.

    16 godzin temu, ald890 napisał:

    No niestety nie mam żadnego streamera i zastnawiam się czy jest sens robić przesiadkę z Chromecasta na jakiś streamer z Airplay

    Jeśli miałbyś przekierowywać dźwięk z oglądanego filmu (np. youtube), to pamiętaj aby urządzenie wspierało AirPlay 2. Przy "jedynce" prawdopodobnie będziesz miał 2 sekundowy rozjazd między dźwiękiem i obrazem ze względu na buforowanie.

  5. Zależy co z czym i do czego chcesz używać.

    Z AirPlay 2 będziesz miał natywną obsługę z iPhone'a. Właściwie każdy dźwięk, włącznie z rozmową telefoniczną, konferencją czy cokolwiek, można bez problemu przenieść na urządzenia Audio i działa to bardzo stabilnie i szybko.

    Do Tidal-a  najlepiej używać natywnej funkcji stremer-a, ale skoro teraz bawisz się z Chromcast-em, to zakładam, że tego nie masz.

  6. 17 minut temu, hyde napisał:

    Kolekcjonerstwo ? 😉

    Cieszę się że są winyle z jednego powodu.

     CD są przez to tańsze 👍

    CD nie są tańsze dzięki winylom. CD są tańsze dzięki mp3 i streamingowi, które są jeszcze tańsze :)

  7. 2 godziny temu, hyde napisał:

    Nie warto. Lepiej mieć osobno dobre CD i jakieś BR. Format BR się zmienia, nie wiadomo co będzie za kilka lat.... Może okazać że połowę nowych filmów nie da się odczytać. Nie warto inwestować w BR. CD jest nie zmienne od lat i nic tu raczej nowego nie wymyslą. Takie jest moje zdanie

    Nie raczej nie wymyślą, tylko na pewno nie wymyślą. Były już próby w postaci SACD, ale z wiadomych przyczyn się nie przyjęło. Świat idzie w kierunku plików i streamingu, czy nam się to podoba czy nie. 

  8. 2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

    Np. Taka opcja... która tu kiedys zamieściłem. Na pewno lepsza niż różne wrzutki na yt z roznych mikrofonow i adaptacji akustycznych

    A wiesz, że o czymś podobnym myślałem. Tylko, że w trochę uproszczonej formie. Zamiast w studiu mogliby nagrywać u siebie, wszak pokoje odsłuchowe mają. Jeżdżenie do studia nagrań ze sprzętem byłoby upierdliwe i też kosztowne, bo wątpię aby znaleźli takie, które chciałoby się udostępnić w zamian za reklamę.

    Byłby to na pewno ukłon w stronę Klienta, który chciałby zapoznać się z większą ilością sprzętu, a nie bardzo ma chęci/możliwość jeżdżenia na odsłuchy po salonach.

    Jednak później dotarło do mnie dlaczego nikt tego nie robi... :)

  9. 1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

    Zdaje sobie sprawe i mało tego to wlasnie tak wyglada rzeczywistość. Kolumny ktore ktos poleca niekoniecznie nam pasuja mimo iz z opisów powinny byc ok. Czy to nie jest zabawa w ciemno? Dlatego mozna poczytac online czy tez zobaczyć film ale i tak należy udać się do salonu by wstepnie przesiać sprzety a nastepnie wybrac kilka do wlasnego pomieszczenia. Innej opcji Nie Ma. 

    Nikt tu nie kwestionuje konieczności przesłuchania sprzętu na żywo. Nie mniej jednak jeśli mam do wyboru:

    1) Zrobić research w necie włączając w to odsłuchy na YT, aby wyselekcjonować kilka modeli, którymi jestem zainteresowany, i z taka listą przejść się po salonach.
    versus
    2) Iść na pałę do salonu i wybierać spośród sprzętów które mi podsuną.

    To ja wybieram opcję 1.

    Warto też dodać, że nie każdy ma w okolicy salon audio, gdzie jest duży asortyment do testowania na stanie. Często jest tylko duża oferta, ale jak chcesz coś posłuchać to okazuje się, że na zamówienie.

    Natomiast takie pisanie, że odsłuchy na YT są złe, bo trzeba sprawdzać na żywo, jest totalnie pozbawione sensu. Wiadomo, że odsłuch na żywo i to jeszcze w swoim mieszkaniu jest po 100kroć lepszy. Ale czy ktoś mi przywiezie do domu 10 par kolumn na testy? Nie, nie przywiezie. A odsiew jakoś zrobić trzeba.

  10. 3 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

    Wiec wychodzi na to ze yt jak i recenzje niezalezne wlasciwie nic nie wnoszą co do oceny dzwieku.

    Zdajesz sobie sprawę, że takie stwierdzenie nieuchronnie prowadzi do wniosku, że lepiej w ogóle darować sobie gazety oraz Internet, i od razu zamówić pierwsze lepsze kolumny z oferty, a jak brzmienie nam się nie spodoba - to je oddać. Co zasadniczo sprowadza się do zakupu "w ciemno" z możliwością zwrotu.

  11. Jeśli chodzi o odsłuchy/testy sprzętu, to jak dla mnie istnieje taki ranking:

    1) U siebie w domu
    Zalety: Odsłuch na żywo w miejscu docelowym; komfort testowania u siebie w domu; brak presji czasu; można na spokojnie zapoznać się ze sprzętem.
    Wady: W praktyce cieżko przesłuchać więcej niż 2-3 sprzęty; porównać zwykle można tylko ze swoim zestawem (zorganizowanie większej ilości sprzętu na testy do domu trudne do zrealizowania).

    2) W salonie Audio
    Zalety: Odsłuch na żywo; dostęp do większej ilości sprzętu; łatwo porównać kilka zestawów przełączając kable.
    Wady: Ograniczony czas (godziny na odsłuchu szybko lecą); miejsce odsłuchowe inne niż docelowe (zwykle dostosowane), brak komfortu słuchania u siebie.

    3) YouTube - nagrania porównawcze z kilkoma zestawami
    Zalety: Komfort odsłuchiwania u siebie; brak presji czasu.
    Wady: Nagranie zawsze będzie odbiegało od odsłuchu na żywo; nie każdą kombinację sprzętu znajdziemy (np. porównanie kolumn X z kolumnami Y).
    Komentarz: Dobre nagrania porównawcze z grubsza pokazują różnicę między zestawami, co może pomóc we wstępnej selekcji. Nadaje się bardziej do porównywania kolumn aniżeli wzmacniaczy.

    4) Recenzje porównawcze w gazetach
    Artykuły w których recenzuje się i porównuje kilka urządzeń obok siebie. Mając punkty odniesienia łatwiej ocenić czy coś lepiej czy gorzej wpasuje się w nasz gust, dzięki czemu recenzje takie są bardziej wartościowe od recenzji jednego urządzenia (pkt. 5a).

    5) Recenzje pojedynczych urządzeń w gazetach
    Recenzje w gazetach jak wiadomo są zawsze pozytywne. Trzeba je czytać między wierszami. Zwroty typu "wysokie tony nie lśnią, ale są poprawne" mogą znaczyć, że ten rejestr jest bardzo słaby lub stłumiony, "scena nie jest przesadnie szeroka, ale wystarczająca" zwykle znaczy, że scena jest wąska i tyle, "bas lekko zachodzi na średnicę" --> czytaj bas rozlewa się jak breja z pękniętej rury. Oczywiście nie musi tak być, ale warto na to zwrócić uwagę.

    6) Fora internetowe
    Dobre przy wstępnej selekcji w szczególności jak jesteś kompletnie zielony(a) i nie wiesz czego można oczekiwać w zadanym budżecie. Do opinii typu "X gra ładnie a Y nieładnie" należy mieć dystans, ponieważ oceny zawsze są subiektywne, a gusta różne. Nie wspomnę o licznych komentarzach z rodzaju "nie wiem, więc się wypowiem", czyli opinie osób o zestawie, którego nigdy nie słyszeli.

    Podsumowanie:
    Najpierw wstępna selekcja, czyli pkt.: 3, 4, 5, 6 (kolejność przypadkowa). Potem na odsłuch, czyli pkt.: 2 i/lub 1.

    Ja rozumiem, że jak się pracuje w salonie i ma się niemalże nieograniczony dostęp do sprzętu i czas na jego testowanie, to odsłuchy z youtube'a wydają się nieporozumieniem. Ale nie każdy pracuje w salonie, a wstępną selekcję jakość zrobić trzeba.

    Dnia 17.10.2020 o 11:24, grzegorz8370 napisał:

    Wybieranie sprzętu na podstawie odsłuchów z YT przypomina troche średniowieczne wybieranie żony na podstawie jej portretu. Tylko, że wtedy można było przynajmniej portreciste powiesić, ewentualnie wychłostać.

    No dobrze, ale jeśli masz wybierać spośród 100 kobiet, z czego tylko 10 możesz spotkać na żywo, a z max 2-3 spędzić więcej niż jeden dzień, to co Ci pozostaje? Czyli co, zaczynami od portretów? ;)

  12. 21 minut temu, milk-monster napisał:

    W tym przypadku mówiłem o sprzęcie nowym! Ja bym tak zrobił pojechał do salonu Audio przesłuchał nawet 10 zestawów STEREO. Do siebie na odsluch 3 które mi najbardziej podeszły, z nich bym wybrał finalny zestaw. 

    [...]

    Tutaj S4Home miał na myśli wypożyczenie sprzętu a nie jeżdżenie na odsłuchy!

    I wyślą mi 6 par kolumn na testy? Czy sugerujesz, że mam odsłuchiwać w salonie na miejscu, a zamawiać gdzieś indziej w Internecie?

    Nie liczyłbym też na to, że salon tak ochoczy wypożyczy Ci 3 zestawy do domu. Pomijam już, że trzeba mieć wtedy 3x więcej gotówki na kaucję.

  13. 15 godzin temu, milk-monster napisał:

    20 zestawów to taka mała przenośnia 😉 Idziesz do salonu audio robisz odsłuchy. Wybierasz 2 lub 3 zestawy stereo, wypożyczasz i testujesz ale u siebie wtedy dobierzesz taki dźwięk jaki tylko tobie pasuję!

    Więc jak sam napisałeś, u siebie w domu REALNIE można potestować 2, max 3 zestawy. I to pod warunkiem, że salon będzie skłonny Ci ten sprzęt wypożyczyć i sam będziesz miał tyle gotówki aby wyłożyć na kaucję. No nie poszalejesz z tymi odsłuchami u siebie.

    10 godzin temu, S4Home napisał:

    W takim przypadku czym się rożni że jest on w okolicy od takiego który jest po drugiej stonie Polski?

    Agree

    Pewnie tym, że nie każdy ma ochotę jechać na drugi koniec Polski aby z sześciu kolumn wybrać dwóch faworytów.

  14. Dnia 14.09.2020 o 07:04, S4Home napisał:

    Niestety ale tak to wygląda. Jeśli przez czytanie forum czy gazetek masz 6 par kolumn do wyboru i jest to problem aby to odsłuchać w domu to idziesz do salonu. A finalnie do domu bierzesz 2.

    uwierz jakbyś nie słuchał i ile byś tego nie robił to z YT nie wybierzesz dla siebie faworyta z tych 6.

    Szczerze, to wolę prezentacje porównawcze z youtube'a od zwykle bardzo subiektywnych opinii z forum lub zawsze pozytywnych artykułów w gazetach.

    Więc jak sam napisałeś, realnie do domu można zabrać 2 pary kolumn na porównanie. To raz. Druga sprawa, to trzeba mieć w okolicy salon, który Ci te kolumny wypożyczy. Chyba, że ktoś chce odsłuchać w salonie, a zamówić w internecie... co jest takie sobie.

    Dnia 13.09.2020 o 18:38, milk-monster napisał:

    Możesz testować nawet i 20 zestawów zależy jaki dźwięk lubisz?

    Mogę tylko w teorii. Bo w praktyce, kto mi da 20 zestawów do domu na testy?

  15. 6 godzin temu, milk-monster napisał:

    Wtedy masz już wstępnie dobrane konfiguracje pod twoje gusta muzyczne!

     Tak jest najlepiej testować możesz realnie w jednym czasie sprawdzić różne zestawy. 

    Szanujmy swoje ciężko zarobione pieniądze i wydawajmy je sensownie! Chyba że kolega podciera sobie tyłek SETKAMI to nie ma sprawy!

    Kupisz zestaw po odsłuchach z YT później pojawisz się na forum i napiszesz " Panowie pomóżcie jest za ostry dźwięk basu mało itp 

    Odsłuchy u siebie są najlepsze robisz grunt, wiesz na czym stoisz!! 

    Większość osób z forum poleca odsłuchy przed zakupem!! 

    Wyciąłeś moją wypowiedź z kontekstu. Wyślesz mi do domu na testy 5 wzmacniaczy, 6 par kolumn i 3 streamery? Abym mógł je sobie porównać?

  16. Dnia 7.09.2020 o 09:59, milk-monster napisał:

    Wybierając zestaw stereo czy kino domowe trzeba odsłuchać najlepiej u siebie w domu!!!! 

    YT jest dobre ale nie do sugerowania się jak to gra!

    No dobrze. Ale powiedz ile tych zestawów audio można realnie odsłuchać u siebie domu? Mam prosić S4Home aby mi wysłali 5 wzmacniaczy, 6 par kolumn i może jeszcze 3 streamery, bo chce je porównać w swoim salonie?

  17. Dnia 5.09.2020 o 19:58, MobyDick napisał:

    Ja również uważam za idiotyczne czepianie się tego wzmacniacza. W tej cenie można było wybrać inny, tyle że niekoniecznie był by lepszy. Ten inny mógłby lepiej się zgrywać z konkretnymi kolumnami. Ten jest jaki jest i jest chyba dość uniwersalny, co jest zaletą bo daje możliwość testowania z nim rożnych kolumn i wypadają z nim w miarę obiektywnie.

    Również nie rozumiem tego utyskiwania. Ja po kilku odsłuchach wybrałem odświeżonego PM8006. Jak dla mnie grał najrówniejszym dźwiękiem i najbardziej poukładanym. Takie granie pełne kultury, które trafiło w mój gust. Lepiej słuchało mi się dopiero sprzętu za przeszło 10k zł, ale też podłączonego do drogich Piegów, więc był to już nie mój budżet.

    Nie wiem również skąd się bierze argument o niskiej mocy. Przecież ten wzmacniacz jest przeznaczony do grania w domu, a nie nagłaśniania dyskoteki. Muzyki słucham z potencjometrem w okolicy godz. 9tej. Przy godz. 11tej juz pół bloku jest zmuszona słuchać muzyki razem ze mną.

  18. Nie wiem co tam masz w instrukcji, ale wygląda na to, że działa tak jak powinno. Spotify tak samo na Marantz-u jak i jakimkolwiek innym urządzeniu wspierającym Spotify Connect obsługuje się z aplikacji Spotify.

    Widzę, że ten MCR510 jest już dość leciwy. Podejrzewam, że opcja o której mówisz nie jest już wspierana przez Spotify, stąd Ci to nie działa.

  19. Nie wiem co dokładnie chciałbyś osiągnąć, ale na Marantz-u nie logujesz się do Spotify. Marantz implementuje standard Spotify Connect, co znaczy, że z aplikacji Spotify (w telefonie, tablecie, komputerze) możesz odtwarzać muzykę bezpośrednio na Marantz-u, wybierasz tylko urządzenie na którym chcesz słuchać. Oczywiście muzyka jest streamowana z Internetu bezpośrednio na urządzenie, a Apka służy jedynie jako pilot. Taka implementację Spotify jest każdym urządzeniu.

  20. Dnia 6.06.2020 o 18:26, Kraft napisał:

    Nie słuchałem innych nowych graczy w tej kategorii wagowej, np. Focali Chora 826, czy Fyne Audio F502, więc nie wiem, czy można w tych pieniądzach te aspekty jeszcze poprawić. Tak jak jest, nie jest wszakże źle. Plus.

    Mam u siebie F502 z PM8006. Jedyne co mi w tym układzie trochę brakuje to wysokich i detali. Zastanawiam się, czy nie wziąć na testy B&W 603, czy nawet 704 i porównać "side-by-side". Zapewne byłby to nowy kompromis z B&W, ale może ten bardziej by mi odpowiadał.

    Masz może porównanie B&W z Tannoy XT8F na tym Marantzu?

×
×
  • Utwórz nowe...