Skocz do zawartości

Krystian Andx

Uczestnik
 • Zawartość

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Muszę umieścić kable w ścianie póki jeszcze trwa remont. Na jakiej wysokości muszą znajdować się głośniki tylne efektowe ? Po drugie czy umieszczenie tych głośników niesymetrycznie względem osi środka ma sens i czy korektor audio nadrobi różnicę? ( Zielone kółka na rysunku ) Dodam że takie umieszczenie najbardziej by mi pasowało ze względu na bliskość kanapy do ściany. Umieszczenie ich na tylnej ścianie waliło by mnie dźwiękami prosto w łeb. Nie mam możliwości przesunięcia jej dalej. Pozdrawiam
 2. Liczy się dla mnie każdy centymetr ale muszę zobaczyć na żywo jak wyglądają i wtedy zdecyduję. Co do kefow to faktycznie masz racje i jeżeli juz to może Kef t101, typowo efektowe ?
 3. 200f niestety są grubsze od kef-ów, więc to jest dla mnie istotny parametr.
 4. A to proszę w takim razie o wycenę. Heco Aurora 700 + CENTER 30 + SUB 30A + 2x Kef t301 + 2x głośniki do atmos ( proszę o polecenie, również zależy mi na małym rozmiarze ale odpowiedniej efektywności) + Pioneer vsx lx 503. Dostęp budżet ok 10tys Pozdrawiam Krystian
 5. Brałem je pod uwagę ale same głośniki mają ok 10cm głębokości plus uchwyt to wyjdzie ok 13 podczas gdy Kef z uchwytami ok 5cm
 6. Witam, Nie mam wiele miejsca w pokoju i potrzebuje jak najbardziej płaskie głośniki naścienne tylne. Kef t301 wyglądają atrakcyjnie ale może wiecie które z innych obecnie oferowanych najlepiej się sprawdzą.
 7. Ma być 1 sub. więc klipsch nie wchodzi w grę, równiez z racji koloru. Cały zestaw będzie biały. Na ścianę za kanapą myślę o głośnikach Dali Oberon on wall. Są one dość płaskie i na pewno lepiej będą wyglądały na ścianie niz takie pełnowymiarowe. Nie wiem tylko czy z Heco Aurora 700 będą współgrały. Cały zestaw Dali Oberon niestety wyjdzie duzo drożej niż Heco.
 8. Jestem teraz na etapie remontu mieszkania i to jest ten czas kiedy mogę ukryć jeszcze kable w ścianie. Zastanawiam się jakie ustawienie głośników było by najlepsze przy schemacie pomieszczenia takiego jak na rysunku. Będę wdzięczny za pomoc.
 9. Ok. To teraz zaczęło robić się ciekawie. Faktycznie z zestawem zaproponowanym powyżej udałoby mi się zmieścić w budżecie ale szczerze mówiąc nie brałem go pod uwagę. Proszę i informacje na jakim poziomie jakościowym znajduje się ten zestaw w porównaniu do Heco Aurora 700? A jeżeli Heco Aurora 700 + Pioneer Vsx - Lx503 to w komplecie czy w zestawieniu z innymi markami jeżeli chodzi o subbufer i dodatkowe kolumny do atmos. Niestety subbufer klipsch r 120sw odpada z racji koloru, a szkoda. Cały zestaw będzie w bieli. Przejrzałem również ceny zestawów Heco Aurora i Dali Oberon. Heco moge wyrwać znacznie taniej.
 10. Z Heco na pokładzie być może zmieścił bym się w budżecie ale muszę jeszcze ująć kolumny dodatkowe do dolby atmos. Myślę również o amplitunerze Pioneer Vsx Lx503. Cena atrakcyjna, więcej kanałów do rozbudowania sceny w przyszłości. Nie będę wymieniał raczej sprzętu przez długie lata, więc muszę rozsądnie podjąć decyzję. Dodam że powierzchnia pomieszczenia to ok 25m^2.
 11. Witam, Zacznę od tego że daleko mi do audiofila ale doceniam piękne brzmienia. Zależy mi w szczególności na filmach 70%, muzyce 30%. Ale nie tak że muzykę mam gdzieś. Chce mieć sprzęt który pozwoli mi uzyskać dolby atomos ale również ładne brzmienie muzyki. Jeżeli chodzi o głośniki to biorę pod uwagę kef-Q750, Q650c oraz Q150 lub Q350. Amplituner Marantz 5013. Najlepiej byłoby gdybym się zmieścił w 10tys ze wszystkim tzn. pełnym kompletem głośników dolby atomos 5.1.2 ale z Kef-em jest to raczej niemożliwe. Proszę o jakieś wskazówki co do alternatywnego sprzętu. Pozdrawiam Krystian
×
×
 • Utwórz nowe...